Επεξεργασία Προφίλ Επεξεργασία Avatar Επεξεργασία Υπογραφής Επεξεργασία Επιλογών E-mail και Κωδικός Ρυθμίσεις Ειδοποιήσεων
Αποσύνδεση Οι Συνδρομές μου Το Προφίλ μου Τα Posts μου Τα Threads μου Λίστα Επαφών Αντιδράσεις σε Posts μου Παραθέσεις των Posts μου Αναφορές σε Εμένα Ενέργειες Συντονιστών Αόρατος Χρήστης

Το iSchool είναι η μεγαλύτερη μαθητική διαδικτυακή κοινότητα με 68,549 εγγεγραμμένα μέλη και 2,461,099 μηνύματα σε 78,104 θέματα. Αυτή τη στιγμή μαζί με εσάς απολαμβάνουν το iSchool άλλα 496 άτομα.

Καλώς ήρθατε στο iSchool!

Εγγραφή Βοήθεια

Γενικές φοιτητικές απορίες

Gate4 (Ηägring)

Τιμώμενο Μέλος

H Ηägring αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Μας γράφει απο Ισπανία (Ευρώπη). Έχει γράψει 11,175 μηνύματα.

H Gate4 Θα τα παρατήσω όλα και θα γίνω βαμπίρ.~ έγραψε: στις 22:19, 19-03-19:

Αρχική Δημοσίευση από Spyros
παιδιά τα βιβλία μπορούν να σταλθούν και από το πανεπιστήμιο ταχυδρομικώς ;;;;πχ εγώ είμαι στο Παν Αιγαίου και μένω Παλλήνη δεν έχω πάει ποτέ και δήλωσα 1 φορά μαθήματα στο β εξάμηνο μπορούν να σταλθούν και ταχυδρομικά ;;
Τα βιβλία δεν τα έχει το πανεπιστήμιο και δεν τα παίρνεις από εκεί. Κάθε βιβλίο είναι σε συγκεκριμένο βιβλιοπωλείο (το λέει στη δήλωση) όπου πας με το πάσο και τον κωδικό να το πάρεις.
1
Πρέπει να συνδεθείτε για να αντιδράσετε σε μηνύματα
Παράθεση

jim2015

Φοιτητής

Ο jim2015 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Είναι Φοιτητής του τμήματος Άλλο . Έχει γράψει 168 μηνύματα.

O jim2015 έγραψε: στις 09:38, 20-03-19:

Περίοδος Υποβολής Δηλώσεων "21/03/2019" - "03/05/2019"

https://eudoxus.gr//files/Dianomi_Earinou_2018-19.pdf
edited Τελευταία επεξεργασία από το χρήστη jim2015 : 20-03-19 στις 13:17.
Παράθεση

Λένω

Επιφανές Μέλος

H Λένω αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 2,703 μηνύματα.

H Λένω έγραψε: στις 10:53, 20-03-19:

Αρχική Δημοσίευση από Spyros
παιδιά τα βιβλία μπορούν να σταλθούν και από το πανεπιστήμιο ταχυδρομικώς ;;;;πχ εγώ είμαι στο Παν Αιγαίου και μένω Παλλήνη δεν έχω πάει ποτέ και δήλωσα 1 φορά μαθήματα στο β εξάμηνο μπορούν να σταλθούν και ταχυδρομικά ;;

Τα συγγράμματα τα παραλαμβάνουμε στην πόλη που εδρεύει το εκπαιδευτικό ίδρυμα που τα προτείνει άρα θα πρέπει να πας εκεί για να τα πάρεις. Κατά τα άλλα ισχύουν αυτά που έγραψε παραπάνω η Gate4.
1
Παράθεση

akikos (Ανδρέας)

Πτυχιούχος

Ο Ανδρέας αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Είναι Πτυχιούχος και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 4,814 μηνύματα.

O akikos aAzazazazazazAz έγραψε: στις 13:25, 20-03-19:

Eπικοινώνησε με το βιβλιοπωλείο που τα δίνει και πες τους να σου τα στείλουν με κούριερ το οποίο θα πληρωθεί από σενα. Δεν νομίζω να έχουν πρόβλημα να στο στείλουν αν δουν το πάσο και τη ταυτότητά σου.
Παράθεση

Λένω

Επιφανές Μέλος

H Λένω έγραψε: στις 14:25, 20-03-19:

Αρχική Δημοσίευση από akikos
Eπικοινώνησε με το βιβλιοπωλείο που τα δίνει και πες τους να σου τα στείλουν με κούριερ το οποίο θα πληρωθεί από σενα. Δεν νομίζω να έχουν πρόβλημα να στο στείλουν αν δουν το πάσο και τη ταυτότητά σου.
Πώς θα δουν το πάσο και την ταυτότητα όταν η Σχολή είναι στη Χίο κι ο ενδιαφερόμενος στην Αθήνα;;;
Ακόμα κι αν λυθούν με κάποιο τρόπο τα διαδικαστικά θέματα, πώς μπορεί να είναι σίγουρος ότι ο βιβλιοπώλης θα έχει την καλοσύνη να κάνει την αβαρία να τον εξυπηρετήσει; Σκέψου ότι σ΄αυτή την κατάσταση δεν είναι μόνος του. Πολλά παιδιά γράφονται σε μια σχολή μακριά από το σπίτι τους με σκοπό να ξαναδώσουν πανελλαδικές ή να διεκδικήσουν μετεγγραφή.
1
Παράθεση

Beautiful Dream

Νεοφερμένος

H Beautiful Dream αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 50 ετών και μας γράφει απο Γλυφάδα (Αττική). Έχει γράψει 7 μηνύματα.

H Beautiful Dream έγραψε: στις 16:42, 20-03-19:

Επειδη ειμαι απο μετεγγραφη εχω χασει περιπου 4-5 3ωρα σε καθε μαθημα αλλα αρχιζω να παρακολουθω τωρα κανονικα..Πιστευετε μεχρι την εξεταστικη θα καταφερω να μαζεψω κ αυτα που εχασα για την εξεταστικη να περασω κανα μαθημα; Εχω αγχωθει λιγακι ..
Παράθεση

Λένω

Επιφανές Μέλος

H Λένω έγραψε: στις 17:17, 20-03-19:

Αρχική Δημοσίευση από Beautiful Dream
Επειδη ειμαι απο μετεγγραφη εχω χασει περιπου 4-5 3ωρα σε καθε μαθημα αλλα αρχιζω να παρακολουθω τωρα κανονικα..Πιστευετε μεχρι την εξεταστικη θα καταφερω να μαζεψω κ αυτα που εχασα για την εξεταστικη να περασω κανα μαθημα; Εχω αγχωθει λιγακι ..

Μια χαρά θα τα καταφέρεις! Μην ανησυχείς καθόλου! Τώρα θα πάρεις και τα συγγράμματα και σε συνδυασμό με τις αναρτήσεις των καθηγητών στο e-class θα τη βρεις την άκρη. Μην τα αφήσεις τελευταία στιγμή και πελαγώσεις! Ξεκίνα σιγά-σιγά από τώρα με την ησυχία σου ώστε να μπεις στο νόημα!
Παράθεση

Beautiful Dream

Νεοφερμένος

H Beautiful Dream αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 50 ετών και μας γράφει απο Γλυφάδα (Αττική). Έχει γράψει 7 μηνύματα.

H Beautiful Dream έγραψε: στις 17:41, 20-03-19:

Αρχική Δημοσίευση από Λένω
Μια χαρά θα τα καταφέρεις! Μην ανησυχείς καθόλου! Τώρα θα πάρεις και τα συγγράμματα και σε συνδυασμό με τις αναρτήσεις των καθηγητών στο e-class θα τη βρεις την άκρη. Μην τα αφήσεις τελευταία στιγμή και πελαγώσεις! Ξεκίνα σιγά-σιγά από τώρα με την ησυχία σου ώστε να μπεις στο νόημα!

Α ρε λενω εισαι αξια!
1
Παράθεση

SweetGirl

Φοιτητής

H SweetGirl αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 18 ετών και Φοιτητής του τμήματος Κοινωνικής Ανθρωπολογίας (ΑΕΙ/Αθήνα) . Έχει γράψει 91 μηνύματα.

H SweetGirl έγραψε: στις 17:02, 05-04-19:

Καλησπέρα, έχω μία απορία σχετικά με την δήλωση μαθημάτων. Είμαι 1ο έτος, β'εξάμηνο (εαρινό) και κόπηκα σε 2 μαθήματα του α' εξαμήνου. Τώρα που πρέπει να κάνω την δήλωση των μαθημάτων του β΄εξαμήνου πρέπει να δηλώσω και τα 2 μαθήματα στα οποία κόπηκα;; (θα τα δώσω τον Σεπτέμβριο) Ευχαριστώ πολύ εκ των προτέρων όποιον απαντήσει!
Παράθεση

Gate4 (Ηägring)

Τιμώμενο Μέλος

H Ηägring αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Μας γράφει απο Ισπανία (Ευρώπη). Έχει γράψει 11,175 μηνύματα.

H Gate4 Θα τα παρατήσω όλα και θα γίνω βαμπίρ.~ έγραψε: στις 17:18, 05-04-19:

Αρχική Δημοσίευση από SweetGirl
Καλησπέρα, έχω μία απορία σχετικά με την δήλωση μαθημάτων. Είμαι 1ο έτος, β'εξάμηνο (εαρινό) και κόπηκα σε 2 μαθήματα του α' εξαμήνου. Τώρα που πρέπει να κάνω την δήλωση των μαθημάτων του β΄εξαμήνου πρέπει να δηλώσω και τα 2 μαθήματα στα οποία κόπηκα;; (θα τα δώσω τον Σεπτέμβριο) Ευχαριστώ πολύ εκ των προτέρων όποιον απαντήσει!
Όχι, τον Σεπτέμβριο μπορείς να δώσεις ότι δήλωσες το χειμερινό και ο εαρινό εξάμηνο. Έτσι και αλλιώς αν το δοκιμάσεις δεν θα σε αφήσει (ακόμα) να δηλώσεις μαθήματα χειμερινού εξαμήνου το εαρινό.
Παράθεση
Απάντηση στο θέμα

Χρήστες