Επεξεργασία Προφίλ Επεξεργασία Avatar Επεξεργασία Υπογραφής Επεξεργασία Επιλογών E-mail και Κωδικός Ρυθμίσεις Ειδοποιήσεων
Αποσύνδεση Οι Συνδρομές μου Το Προφίλ μου Τα Posts μου Τα Threads μου Λίστα Επαφών Αντιδράσεις σε Posts μου Παραθέσεις των Posts μου Αναφορές σε Εμένα Ενέργειες Συντονιστών Αόρατος Χρήστης

Το iSchool είναι η μεγαλύτερη μαθητική διαδικτυακή κοινότητα με 69,186 εγγεγραμμένα μέλη και 2,484,790 μηνύματα σε 79,280 θέματα. Αυτή τη στιγμή μαζί με εσάς απολαμβάνουν το iSchool άλλα 408 άτομα.

Καλώς ήρθατε στο iSchool!

Εγγραφή Βοήθεια

Γενική δημοσκόπηση για την κατοχή ξενόγλωσσων πιστοποιητικών

ποια πτυχια ξενων γλωσσων εχετε στην κατοχη σας?

Δημοσκόπηση πολλαπλών επιλογών.
Αποτελέσματα της δημοσκόπησης (Ψήφισαν 146)
Αγγλικά Β1
31
21,23%
Αγγλικά Β2
90
61,64%
Αγγλικά Γ1
31
21,23%
Αγγλικά Γ2
62
42,47%
Γερμανικά Β1
29
19,86%
Γερμανικά Β2
19
13,01%
Γερμανικά Γ1
14
9,59%
Γερμανικά Γ2
3
2,05%
Γαλλικά Β1
37
25,34%
Γαλλικά Β2
38
26,03%
Γαλλικά Γ1
18
12,33%
Γαλλικά Γ2
18
12,33%
Ιταλικά Β1
6
4,11%
Ιταλικά Β2
4
2,74%
Ιταλικά Γ1
2
1,37%
Ιταλικά Γ2
1
0,68%
Ισπανικά Β1
6
4,11%
Ισπανικά Β2
5
3,42%
Ισπανικά Γ1
1
0,68%
Ισπανικά Γ2
2
1,37%
Πτυχίο επιπέδου Β1 σε άλλη γλώσσα
6
4,11%
Πτυχίο επιπέδου Β2 σε άλλη γλώσσα
4
2,74%
Πτυχίο επιπέδου Γ1 σε άλλη γλώσσα
1
0,68%
Πτυχίο επιπέδου Γ2 σε άλλη γλώσσα
2
1,37%
Δεν έχω κάποιο ξενόγλωσσο πτυχίο
2
1,37%
Δεν έχω κάποιο ξενόγλωσσο πτυχίο, και δεν θέλω να αποκτήσω
0
0%
Δεν έχω κάποιο ξενόγλωσσο πτυχίο, αλλά θέλω να πάρω κάποιο σύντομα
1
0,68%
Δίνω σύντομα κάποιο ξενόγλωσσο πτυχίο
19
13,01%

Ραφαέλα33847 (Ραφαέλα)

Μεταπτυχιακός φοιτητής

H Ραφαέλα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Μεταπτυχιακός φοιτητής του τμήματος Ισπανικής Γλώσσας & Φιλολογίας (ΑΕΙ/Αθήνα) και μας γράφει απο Πειραιάς (Αττική). Έχει γράψει 1,728 μηνύματα.

H Ραφαέλα33847 Sueña con un mundo mejor έγραψε: στις 11:53, 15-02-10:

Από Ισπανικά Β1 με 86,2%
Το Μαϊο θα δώσω Β2
Πρέπει να συνδεθείτε για να αντιδράσετε σε μηνύματα
Παράθεση

hercule poirot

Πτυχιούχος

Ο hercule poirot αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Είναι Πτυχιούχος του τμήματος Ανοιχτό Πανεπιστήμιο . Έχει γράψει 15 μηνύματα.

O hercule poirot έγραψε: στις 02:47, 02-03-10:

Αγγλικα B2 (με Β)
Iσπανικά Β1 (με 81,14%) και τωρα παω για το Β2
Παράθεση

stathakis (ευσταθιος)

Φοιτητής

Ο ευσταθιος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Είναι Φοιτητής . Έχει γράψει 1,528 μηνύματα.

O stathakis έγραψε: στις 16:05, 30-06-10:

τωρα τον ιουλιο δινω γ1 city and guilds.μακαρι να το παρω!!!!!!!!!!
Παράθεση

Chemwizard (Γιάννης)

Τιμώμενο Μέλος

Ο Γιάννης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Είναι Καθηγητής κι έχει σπουδάσει στο τμήμα Χημείας Κρήτης (Ηράκλειο) και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 2,852 μηνύματα.

O Chemwizard Εν αρχή ην η χημεία έγραψε: στις 16:32, 30-06-10:

Αγγλικα Michigan & Edexcel Proficiency. Γερμανικα ZMP και Γ1 ΚΠγ
Παράθεση

Ραφαέλα33847 (Ραφαέλα)

Μεταπτυχιακός φοιτητής

H Ραφαέλα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Μεταπτυχιακός φοιτητής του τμήματος Ισπανικής Γλώσσας & Φιλολογίας (ΑΕΙ/Αθήνα) και μας γράφει απο Πειραιάς (Αττική). Έχει γράψει 1,728 μηνύματα.

H Ραφαέλα33847 Sueña con un mundo mejor έγραψε: στις 18:31, 30-07-10:

Β2 των Ισπανικών με 73,58
Παράθεση

empeiros

Δραστήριο Μέλος

Ο empeiros αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Είναι 32 ετών . Έχει γράψει 233 μηνύματα.

O empeiros έγραψε: στις 19:06, 30-07-10:

edexcel b2 αγγλικα
Παράθεση

stathakis (ευσταθιος)

Φοιτητής

Ο ευσταθιος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Είναι Φοιτητής . Έχει γράψει 1,528 μηνύματα.

O stathakis έγραψε: στις 15:56, 07-08-10:

εγω city and guilds b2 γαλλικα delf a1 a2 b1 b2 .εδωσα τωρα τον ιουλιο για city and guilds c1 ευχομαι να εχω περασει τουλαχιστον το 1 απο τα δυο κομματια.ευχομαι σε ολους τα καλυτερα!
Παράθεση

abracadabra!

Φοιτητής

H abracadabra! αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 28 ετών και Φοιτητής . Έχει γράψει 135 μηνύματα.

H abracadabra! έγραψε: στις 08:30, 28-08-10:

παιδιά, το IELTS και το ΤOEFL τί επίπεδο είναι;
Παράθεση

ogame23

Φοιτητής

Ο ogame23 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Είναι Φοιτητής του τμήματος Ιατρικό (ΣΣΑΣ) Θεσσαλονίκης Γενική Σειρά . Έχει γράψει 60 μηνύματα.

O ogame23 Μέγα το πλήθος των ηλιθίων! έγραψε: στις 08:39, 28-08-10:

Παράθεση

woochoogirl (Αλεξάνδρα)

Τιμώμενο Μέλος

H Αλεξάνδρα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 31 ετών , Διδακτορικός του τμήματος --- και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 1,799 μηνύματα.

H woochoogirl που βρίσκεται πολύ μακριά... έγραψε: στις 11:17, 28-08-10:

Αρχική Δημοσίευση από abracadabra!
παιδιά, το IELTS και το ΤOEFL τί επίπεδο είναι;
Δεν ειναι επιπεδο ακριβως, γιατι αναλογα με το πως πας εσυ πιανεις απλα ενα σκορ, δεν ειναι περναω/κοβομαι. Advanced-Proficiency περιπου.
Παράθεση

teol20

Επιφανές Μέλος

Ο teol20 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Έχει γράψει 9,425 μηνύματα.

O teol20 αφού χασμουρήθηκε έγραψε: στις 12:46, 28-08-10:

Bασικά μιλάμε για διαβαθμισμένη δυσκολια και αναλογως με το ποσο ψηλα σκοραρεις αυτο το ποσοστο μετατρεπεται σε standardized score και μετέπειτε σε επίπεδο στη διαβαθμισμένη κλίμακα του CEFR(B1,B2,C1,C2)!
Παράθεση

αδαμαντια52071 (νυσταλέα)

Μαθητής Γ' λυκείου

H νυσταλέα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Μαθητής Γ' λυκείου και μας γράφει απο Πάτρα (Αχαΐα). Έχει γράψει 1,636 μηνύματα.

H αδαμαντια52071 έγραψε: στις 13:02, 28-08-10:

παιδια εγω απο πτυχια εχω--->,αγγλικα:B1 , B2 (Mischigan + Κ.Π.Γ) +Γ1(advance mischigan), τον σεπτεμβρη παω για proficiency του mischigan
απο γερμανικα : elementar +b1 και πηγαινω για b2..
παιδια θα ηθελα να μου λυσετε μια απορια.(OUT OF TOPIC)εγω αρχισα τα γερμανικα στην πεμπτη δημοτικου και πηρα το πρωτο πτυχιο στην τριτη γυμανσιου οπως ολα τα παιδια που μαθαινουν γερμανικα.οσοι το πηρaν αποτομα σταματησαν σε αυτο το επιπεδο δηλαδη στην μετρια γνωση.εγω αντιθετα επειδη αγαπω την γερμανικη γλωσσα αποφασισα να συνεχισω.στη γαλλικη γλωσσα στην ιδια ηλικια γιατι εχουν παρει τα περισσοτερα παιδια περισσοτερα πτυχια και μαλιστα καλυτερου επιπεδου.ολοι οι καθηγητες γερμανικων μου λενε πως το απαιτουμενο επιπεδο γερμανικα ειναι το β1 και οτι μπορω να σταματησω εδω..ισχυει αυτο????anyway,εγω ειπα να συνεχισω για να εχω το κεφαλι μου ησυχο.....αλλα πειτε μου ισχυουν ολα αυτα ????
Παράθεση

stathakis (ευσταθιος)

Φοιτητής

O stathakis έγραψε: στις 14:09, 28-08-10:

Αρχική Δημοσίευση από αδαμαντια
παιδια εγω απο πτυχια εχω--->,αγγλικα:B1 , B2 (Mischigan + Κ.Π.Γ) +Γ1(advance mischigan), τον σεπτεμβρη παω για proficiency του mischigan
απο γερμανικα : elementar +b1 και πηγαινω για b2..
παιδια θα ηθελα να μου λυσετε μια απορια.(OUT OF TOPIC)εγω αρχισα τα γερμανικα στην πεμπτη δημοτικου και πηρα το πρωτο πτυχιο στην τριτη γυμανσιου οπως ολα τα παιδια που μαθαινουν γερμανικα.οσοι το πηρaν αποτομα σταματησαν σε αυτο το επιπεδο δηλαδη στην μετρια γνωση.εγω αντιθετα επειδη αγαπω την γερμανικη γλωσσα αποφασισα να συνεχισω.στη γαλλικη γλωσσα στην ιδια ηλικια γιατι εχουν παρει τα περισσοτερα παιδια περισσοτερα πτυχια και μαλιστα καλυτερου επιπεδου.ολοι οι καθηγητες γερμανικων μου λενε πως το απαιτουμενο επιπεδο γερμανικα ειναι το β1 και οτι μπορω να σταματησω εδω..ισχυει αυτο????anyway,εγω ειπα να συνεχισω για να εχω το κεφαλι μου ησυχο.....αλλα πειτε μου ισχυουν ολα αυτα ????
δεν ξερω γερμανικα!ειμαι γαλλοφωνος εγω αλλα μπορω να σου πω οτι τα περισσοτερα παιδι απου ξερω σταματανε στα γερμανικα στο β2(αφου το παρουν).την θεωρουν μια δυσκολη γλωσσα!αλλα μην νομιζεις οτι στα γαλλικα διαφερει!το γ1 του γαλλικου ινστιτουτου εινα δυσκολο!οι περισσοτεροι πανε για κρατικο!αλλα γερμανικα δεν ξερω πως ειναι τα πραγματα!παντως αν σου αρεσουν,εχεις χρονο,θεληση,και πανω απ'ολα χρονο, θα τα καταφερεις οσο δυσκολα και να ειναι!και μια αποτυχια?σιγα το πραγμα!
1
Παράθεση

αδαμαντια52071 (νυσταλέα)

Μαθητής Γ' λυκείου

H νυσταλέα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Μαθητής Γ' λυκείου και μας γράφει απο Πάτρα (Αχαΐα). Έχει γράψει 1,636 μηνύματα.

H αδαμαντια52071 έγραψε: στις 15:06, 28-08-10:

πραγματι εχεις δικιο...παντως απο τα 16 παιδια που εδωασαν για Β1 το πτυχιο το πηραν 9 και απο αυτα που το πηραν μοναχα 3 συνεχισαμε .....η ιδια εικονα ειναι και σε αλλα φροντιστηριο...βεβαια μενουμε και στην κορινθο και δεν εχουμε συνολικη εικοναα
Παράθεση

stathakis (ευσταθιος)

Φοιτητής

O stathakis έγραψε: στις 15:11, 28-08-10:

Αρχική Δημοσίευση από αδαμαντια
πραγματι εχεις δικιο...παντως απο τα 16 παιδια που εδωασαν για Β1 το πτυχιο το πηραν 9 και απο αυτα που το πηραν μοναχα 3 συνεχισαμε .....η ιδια εικονα ειναι και σε αλλα φροντιστηριο...βεβαια μενουμε και στην κορινθο και δεν εχουμε συνολικη εικοναα
και εγω καλαματα!ουτε και εδω κατι συγκεκριμενο αλλα γενικα η γερμανικη ειναι μια γλωσσα που χρειαζεσαι περισσοτερα χρονια γιανα φτασεις σε ενα υψηλο επιπεδο πιστευω!
Παράθεση

Χριστιάννα ^^ (Ίδιο με το ψεύτικο.)

Φοιτητής

H Ίδιο με το ψεύτικο. αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Φοιτητής . Έχει γράψει 2,027 μηνύματα.

H Χριστιάννα ^^ ..όταν βλέπω τον κοσμάκη πάντα θλίβομαι. έγραψε: στις 15:43, 28-08-10:

Αρχική Δημοσίευση από Χριστιάννα ^^
Ήμουν έτοιμη να πω, κανείς δεν είδε τα Γαλλικά; Ό,τιναναι.

Αγγλικά έχω lower, advanced του Cambridge και φέτος πάμε για prof.
Γαλλικά έχω Α1, Β1, Β2, C2 και sorbonne 1.
Το πήραμε κι αυτόοο.

Άντε μετά το σχολείο να μάθουμε και 4η γλώσσα. =D
1
Παράθεση

qwerty111

Φοιτητής

Ο qwerty111 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Είναι Φοιτητής . Έχει γράψει 1,258 μηνύματα.

O qwerty111 έγραψε: στις 16:57, 28-08-10:

Αρχική Δημοσίευση από stathakis
δεν ξερω γερμανικα!ειμαι γαλλοφωνος εγω αλλα μπορω να σου πω οτι τα περισσοτερα παιδι απου ξερω σταματανε στα γερμανικα στο β2(αφου το παρουν).την θεωρουν μια δυσκολη γλωσσα!αλλα μην νομιζεις οτι στα γαλλικα διαφερει!το γ1 του γαλλικου ινστιτουτου εινα δυσκολο!οι περισσοτεροι πανε για κρατικο!αλλα γερμανικα δεν ξερω πως ειναι τα πραγματα!παντως αν σου αρεσουν,εχεις χρονο,θεληση,και πανω απ'ολα χρονο, θα τα καταφερεις οσο δυσκολα και να ειναι!και μια αποτυχια?σιγα το πραγμα!
Σε μένα στο φροντιστήριο οι περισσότεροι σταμάτησαν στο Β1. Για το Β2 συνεχίσαμε μόνο 2 και τώρα μόνο εγώ συνεχίζω για Γ1 (δίνω σε 3-4 μέρες ). Πάντως, ναι, είναι δύσκολη γλώσσα, αρκετά δυσκολότερη από την αγγλική.
Παράθεση

stathakis (ευσταθιος)

Φοιτητής

O stathakis έγραψε: στις 17:02, 28-08-10:

Αρχική Δημοσίευση από qwerty111
Σε μένα στο φροντιστήριο οι περισσότεροι σταμάτησαν στο Β1. Για το Β2 συνεχίσαμε μόνο 2 και τώρα μόνο εγώ συνεχίζω για Γ1 (δίνω σε 3-4 μέρες ). Πάντως, ναι, είναι δύσκολη γλώσσα, αρκετά δυσκολότερη από την αγγλική.
γ1?γερμανικα?μπραβο!!!!!!!!! θα πρεπει να ειναι επιεικως απλησιαστο!
Παράθεση

qwerty111

Φοιτητής

Ο qwerty111 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Είναι Φοιτητής . Έχει γράψει 1,258 μηνύματα.

O qwerty111 έγραψε: στις 17:10, 28-08-10:

Κοίτα, δεν είναι και απλησίαστο. Εγώ το Γ1 θα πάω να το δώσω με 1 χρόνο προετοιμασίας μετά από το Β2 (πρόλαβα και έκανα όμως 3 βιβλία σε αυτό το διάστημα ). Βασικά, πρέπει να έχεις πολύ καλές βάσεις. Και για να πω την αλήθεια το Γ1 του goethe δεν μου φαίνεται να έχει διαφορά στο επίπεδο συγκριτικά με το Γ1 του cambridge. Απλώς τα αγγλικά τα ξεκινάμε πιο νωρίς, είναι παντού γύρω μας και για αυτό ίσως μας φαίνονται πιο εύκολα.
Παράθεση

Cherie

Μεταπτυχιακός φοιτητής

H Cherie αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Μεταπτυχιακός φοιτητής . Έχει γράψει 240 μηνύματα.

H Cherie έγραψε: στις 17:10, 28-08-10:

Χμμ.. Στην Α' Λυκείου τελείωσα ολοκληρωτικά με τις γλώσσες.
Στα Αγγλικά έχω το Β2 και το Γ2 του Michigan. Α! Έχω περάσει και το ΑLCE (αυτό μάλλον είναι το Γ1).
Στα Γαλλικά έχω πάρει όλα τα delf μέχρι το Β2. Θέλω πολύ να τα συνεχίσω.
Παράθεση
Απάντηση στο θέμα

Χρήστες

• Τα παρακάτω 0 μέλη και 1 επισκέπτες διαβάζουν μαζί με εσάς αυτό το θέμα.

• (View-All Tα παρακάτω 1 μέλη διάβασαν αυτό το θέμα τις τελευταίες 30 μέρες:
    lnesb

Βρείτε παρόμοια