Επεξεργασία Προφίλ Επεξεργασία Avatar Επεξεργασία Υπογραφής Επεξεργασία Επιλογών E-mail και Κωδικός Ρυθμίσεις Ειδοποιήσεων
Αποσύνδεση Οι Συνδρομές μου Το Προφίλ μου Τα Posts μου Τα Threads μου Λίστα Επαφών Αντιδράσεις σε Posts μου Παραθέσεις των Posts μου Αναφορές σε Εμένα Ενέργειες Συντονιστών Αόρατος Χρήστης

Το iSchool είναι η μεγαλύτερη μαθητική διαδικτυακή κοινότητα με 68,996 εγγεγραμμένα μέλη και 2,479,753 μηνύματα σε 78,990 θέματα. Αυτή τη στιγμή μαζί με εσάς απολαμβάνουν το iSchool άλλα 291 άτομα.

Καλώς ήρθατε στο iSchool!

Εγγραφή Βοήθεια

Τα εξιδανικευμένα μεταπτυχιακά στο εξωτερικό

VasK

Μεταπτυχιακός φοιτητής

Ο VasK αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Είναι Μεταπτυχιακός φοιτητής . Έχει γράψει 218 μηνύματα.

O VasK έγραψε: στις 06:28, 20-09-19:

Αρχική Δημοσίευση από N.F
Να πω εδώ, ότι και στο εξωτερικό θεωρείται plus να έχεις στο βιογραφικό σου κάτι από άλλη χώρα, είτε είναι ένα πτυχίο ή μια πρακτική άσκηση.

Ενδιαφέρον το τελευταίο!

Η συζήτηση έπιασε τα της Αγγλίας, αν και δεν ήταν το θέμα μου, καθώς αναφερόμουν στα πανεπιστήμια άλλων χωρών που προσφέρουν αγγλόφωνα προγράμματα. Νομίζω η Αγγλία είναι εξαίρεση, καθώς τα προγράμματα της είναι ενιαία, δηλαδή δεν απευθύνονται μόνο σε international students. Τέλος, αυτό που αναφέρεις για το πώς το έβλεπε η κοινωνία παλιότερα, είναι, επίσης, ενδιαφέρον. Γιατί και εγώ νομίζω έχω πέσει στη λούμπα και στις απαντήσεις μου τα έχω τσουβαλιάσει όλα τα της Αγγλίας, ενώ, προφανώς, κάτι τέτοιο δεν ισχύει, καθώς δεν είναι μπατε σκύλοι και έγινα απόλυτος με βάση δύο παραδείγματα που έχω εν γνώση μου. Έτσι και η κοινωνία παλαιότερα όπως λες, σε πολλές περιπτώσεις δεν κοίταγε λεπτομέρειες, λόγω άγνοιας (μάλλον).
Πρέπει να συνδεθείτε για να αντιδράσετε σε μηνύματα
Παράθεση
Απάντηση στο θέμα

Χρήστες

• Τα παρακάτω 0 μέλη και 1 επισκέπτες διαβάζουν μαζί με εσάς αυτό το θέμα.

• (View-All Tα παρακάτω 2 μέλη διάβασαν αυτό το θέμα τις τελευταίες 30 μέρες:
    airtrelomike13, lnesb

Βρείτε παρόμοια