Επεξεργασία Προφίλ Επεξεργασία Avatar Επεξεργασία Υπογραφής Επεξεργασία Επιλογών E-mail και Κωδικός
Αποσύνδεση Οι Συνδρομές μου Το Προφίλ μου Τα Posts μου Τα Threads μου Λίστα Επαφών Αόρατος Χρήστης
Αναζήτηση στο iSchool!
Τι;
Πως;
Ταξινόμηση
Που;
Σε συγκεκριμένη κατηγορία;
Ποιος;
Αποτελέσματα Αναζήτησης
Συμπληρώστε τουλάχιστον το πεδίο Τι;

Το iSchool είναι η μεγαλύτερη μαθητική διαδικτυακή κοινότητα με 67,242 εγγεγραμμένα μέλη και 2,424,379 μηνύματα σε 75,699 θέματα. Αυτή τη στιγμή μαζί με εσάς απολαμβάνουν το iSchool άλλα 185 άτομα.

Καλώς ήρθατε στο iSchool!

Εγγραφή Βοήθεια

4η γλώσσα

A propos (Νίκος)

Πτυχιούχος

Ο Νίκος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Είναι 28 ετών , Πτυχιούχος και μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 2,499 μηνύματα.

O A propos Jongleur en exercice - Cage en folie έγραψε: στις 11:33, 22-11-10:

Αρχική Δημοσίευση από alex2395
σου προτεινω γερμανικα γιατι εχει πολλες προοπτικες για σπουδες
επισης η προφορα ειναι αρκετα ευκολη
Έχουν επιβάλει numerus clausus - περιορισμό στους εισακτέους στα Πανεπιστήμια
Δες εδώ Η Γερμανία κατά των μεταναστών; - Νέες «διακρίσεις» Μέρκελ ...

Άσε που η Μέρκελ λέει ότι κακώς μας βάλανε στην Ε.Ο.Κ
0 Δεν μπορείτε να αξιολογήσετε αρνητικά το μήνυμα αυτόΔεν μπορείτε να αξιολογήσετε θετικά το μήνυμα αυτό
Παράθεση

nicoleta1994 (Νικολετα)

Μαθητής Β' λυκείου

H Νικολετα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 23 ετών , Μαθητής Β' λυκείου και μας γράφει απο Σταυρούπολη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 72 μηνύματα.

H nicoleta1994 έγραψε: στις 16:14, 22-11-10:

τα ισπανικα θα τα λατρεψεις και θα τα μαθεις και ευκολα...γερμανικα με φανηκαν αρκετα δυσκολα οποτε δεν στα προτεινω...αλλα και τα ρωσικα και τα αραβικα ειναι ενδιαφεροντα και εχουν και προοπτικες ως γλωσσες ...
0 Δεν μπορείτε να αξιολογήσετε αρνητικά το μήνυμα αυτόΔεν μπορείτε να αξιολογήσετε θετικά το μήνυμα αυτό
Παράθεση

nicolayyy (Νίκος)

Φοιτητής

Ο Νίκος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Είναι 25 ετών , Φοιτητής του τμήματος Γεωπονίας Θεσσαλονίκης και μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 23 μηνύματα.

O nicolayyy time is my friend, timing is my enemy. έγραψε: στις 15:37, 24-11-10:

κινεζικα η ρωσικα!
ειναι γλωσσες που θα σου φανουν ιδιετερα χρησιμες αμα ασχοληθεις με τον χωρο του marketing και οχι μονο
Παράθεση

stathakis (ευσταθιος)

Φοιτητής

Ο ευσταθιος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Είναι Φοιτητής . Έχει γράψει 1,528 μηνύματα.

O stathakis έγραψε: στις 19:39, 24-11-10:

Αρχική Δημοσίευση από nicolayyy
κινεζικα η ρωσικα!
ειναι γλωσσες που θα σου φανουν ιδιετερα χρησιμες αμα ασχοληθεις με τον χωρο του marketing και οχι μονο
με τα ρωσικα συμφωνω! με τα κινεζικα δεν ξερω!
Παράθεση

maria.... (Μαρία)

Φοιτητής

H Μαρία αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Φοιτητής . Έχει γράψει 1,461 μηνύματα.

H maria.... έγραψε: στις 19:44, 24-11-10:

Ιταλικά!Είναι μια εύκολη και ενδιαφέρον γλώσσα!
Παράθεση

stathakis (ευσταθιος)

Φοιτητής

Ο ευσταθιος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Είναι Φοιτητής . Έχει γράψει 1,528 μηνύματα.

O stathakis έγραψε: στις 19:45, 24-11-10:

Αρχική Δημοσίευση από maria....
Ιταλικά!Είναι μια εύκολη και ενδιαφέρον γλώσσα!
αν και εγω την μαθαινω τωρα για τριτη,ναι συμφωνω μαζι σου!! ειναι μια υπεροχη γλωσσα!
Παράθεση

nicolayyy (Νίκος)

Φοιτητής

Ο Νίκος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Είναι 25 ετών , Φοιτητής του τμήματος Γεωπονίας Θεσσαλονίκης και μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 23 μηνύματα.

O nicolayyy time is my friend, timing is my enemy. έγραψε: στις 22:53, 24-11-10:

Αρχική Δημοσίευση από stathakis
με τα ρωσικα συμφωνω! με τα κινεζικα δεν ξερω!
πιστεψε με στο χωρο του marketing τα κινεζινα ειναι ενα ΤΕΡΑΣΤΙΟ + .
αφου ετσι οπως παει το πραγμα η διεθνης αγορα εχει στραφει προς την Κινα.
1 Δεν μπορείτε να αξιολογήσετε αρνητικά το μήνυμα αυτόΔεν μπορείτε να αξιολογήσετε θετικά το μήνυμα αυτό
Παράθεση

stathakis (ευσταθιος)

Φοιτητής

O stathakis έγραψε: στις 14:14, 25-11-10:

Αρχική Δημοσίευση από nicolayyy
πιστεψε με στο χωρο του marketing τα κινεζινα ειναι ενα ΤΕΡΑΣΤΙΟ + .
αφου ετσι οπως παει το πραγμα η διεθνης αγορα εχει στραφει προς την Κινα.
ναι οντως,παει καλυτερα η οικονομια της !
Παράθεση

Angeliki1994

Νεοφερμένος

H Angeliki1994 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 4 μηνύματα.

H Angeliki1994 έγραψε: στις 15:45, 26-11-10:

Αρχική Δημοσίευση από stathakis
ρωσικα!ειναι η δικια μου αποψη!!!η γνωση μονο λατινογενων η' γερμανογενων γλωσσων ,ειναι μονοπλευρη!!!ενω 1 ακομα γλωσσα οπως η ρωσικη που ειναι και δυνατη απο πολλες αποψεις,ειναι ενα ατου!
ναι όντως πολλοί λένε για ρώσικα...αλλά για τεταρτη γλώσσα παραείναι δυσκολη....δηλαδή αν είναι για δευτερη γλώσσα αξίζει να δυσκολευτείς λίγο παραπανω...αλλά από τη στιγμή που ξέρει ηδη τρεις δεν αξίζει να κουραστεί τοσο....
Παράθεση

stathakis (ευσταθιος)

Φοιτητής

O stathakis έγραψε: στις 18:30, 26-11-10:

Αρχική Δημοσίευση από Angeliki1994
ναι όντως πολλοί λένε για ρώσικα...αλλά για τεταρτη γλώσσα παραείναι δυσκολη....δηλαδή αν είναι για δευτερη γλώσσα αξίζει να δυσκολευτείς λίγο παραπανω...αλλά από τη στιγμή που ξέρει ηδη τρεις δεν αξίζει να κουραστεί τοσο....
τι να πω και εγω???ο καθενας οπως νιωθει και οπως τα καταφερνει καλυτερα!
Παράθεση

Έφη35891

Φοιτητής

H Έφη35891 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 23 ετών και Φοιτητής . Έχει γράψει 338 μηνύματα.

H Έφη35891 έγραψε: στις 14:01, 18-01-11:

Γεια σας! Είμαι η τόπικ-στάρτερ και είδα τα ποστς σας πολύ καιρό μετά! Ευχαριστώ!
Λοιπόν, για 4η μάλλον θα πάω σε κάτι πιο δυναμικό και ξεχωριστό...όπως λέμε ρώσικα. Πιστεύω ότι ισπανικά μιας και ξέρω γαλλικά-ιταλικά θα είναι πολύ εύκολα αλλά θα ήθελα μια γλώσσα λιγότερο 'συνηθισμένη'.
Παράθεση

stathakis (ευσταθιος)

Φοιτητής

O stathakis έγραψε: στις 16:24, 18-01-11:

Αρχική Δημοσίευση από Έφη
Γεια σας! Είμαι η τόπικ-στάρτερ και είδα τα ποστς σας πολύ καιρό μετά! Ευχαριστώ!
Λοιπόν, για 4η μάλλον θα πάω σε κάτι πιο δυναμικό και ξεχωριστό...όπως λέμε ρώσικα. Πιστεύω ότι ισπανικά μιας και ξέρω γαλλικά-ιταλικά θα είναι πολύ εύκολα αλλά θα ήθελα μια γλώσσα λιγότερο 'συνηθισμένη'.
ναι η ρωσικη ειναι μια γλωσσα πολυ χρησιμη πλεον!
1 Δεν μπορείτε να αξιολογήσετε αρνητικά το μήνυμα αυτόΔεν μπορείτε να αξιολογήσετε θετικά το μήνυμα αυτό
Παράθεση

roseberry

Πολύ δραστήριο μέλος

H roseberry αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 484 μηνύματα.

H roseberry έγραψε: στις 16:37, 18-01-11:

ρωσικα και κινεζικα τοπ
Παράθεση

stathakis (ευσταθιος)

Φοιτητής

O stathakis έγραψε: στις 19:38, 19-01-11:

τα κινεζικα ειναι πανδυσκολα!και μονο που τα βλεπω τα φοβαμαι!
Παράθεση

Deutsch... Lover (Everl)

Φοιτητής

H Everl αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Φοιτητής του τμήματος Γερμανικής Γλώσσας & Φιλολογίας (ΑΕΙ/Αθήνα) και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 6,216 μηνύματα.

H Deutsch... Lover Lebenslust. έγραψε: στις 14:38, 03-08-13:

Ασχολουμε με 3 γλωσσες: αγγλικα, γερμανικα, ολλανδικα και ειμαι αναμεσα σε Δανικα ή Σουηδικα... Δεν ξερω...
Παράθεση

Orient. (Όρι)

Φοιτητής

H Όρι αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 22 ετών , Φοιτητής του τμήματος Διεθνών και Ευρωπαϊκών Σπουδών Μακεδονίας (Θεσσαλονίκη) και μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 521 μηνύματα.

H Orient. πάλι εδώ έγραψε: στις 10:40, 11-08-13:

Αρχική Δημοσίευση από Deutsch... Lover
Ασχολουμε με 3 γλωσσες: αγγλικα, γερμανικα, ολλανδικα και ειμαι αναμεσα σε Δανικα ή Σουηδικα... Δεν ξερω...
Κοιτά, έχω βρει υλικό στο ιντερνετ για τα Δανικά και μαθαίνω μόνη μου ότι μπορώ. Έχουν δύσκολη προφορά αλλά είναι πολύ όμορφη γλώσσα.
Βέβαια, τα Σουηδικά έχουν περισσότερους ομιλητές (θεωρείται δηλαδή πιο "χρήσιμη" γλώσσα).
Άρα βλέπεις ποια ανταποκρίνεται περισσότερο στις απαιτήσεις σου και τη μαθαίνεις.
Σε φροντιστήριο σκέφτεσαι να πας?
Παράθεση

Deutsch... Lover (Everl)

Φοιτητής

H Everl αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Φοιτητής του τμήματος Γερμανικής Γλώσσας & Φιλολογίας (ΑΕΙ/Αθήνα) και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 6,216 μηνύματα.

H Deutsch... Lover Lebenslust. έγραψε: στις 11:59, 11-08-13:

Αρχική Δημοσίευση από Orient.
Κοιτά, έχω βρει υλικό στο ιντερνετ για τα Δανικά και μαθαίνω μόνη μου ότι μπορώ. Έχουν δύσκολη προφορά αλλά είναι πολύ όμορφη γλώσσα.
Βέβαια, τα Σουηδικά έχουν περισσότερους ομιλητές (θεωρείται δηλαδή πιο "χρήσιμη" γλώσσα).
Άρα βλέπεις ποια ανταποκρίνεται περισσότερο στις απαιτήσεις σου και τη μαθαίνεις.
Σε φροντιστήριο σκέφτεσαι να πας?
Ναι εχεις δικαιο... Εχω ακουσει για την δυσκολη προφορα των Δανικων αλλα μου αρεσει
Και τα σουηδικα εχουν δυσκολη προφορα κατ εμε.
Αρχικα μονη μου σκεφτομαι και μετα αν δω οτι μποπρω να συνεχισω δηλαδη αν μου συνεχισουν να μου αρεσουν θα παω σε φροντιστηριο.
Παράθεση

christos365 (Christos)

Φοιτητής

Ο Christos αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Είναι Φοιτητής του τμήματος Οργάνωσης & Διοίκησης Επιχειρήσεων (ΑΕΙ/Θεσσαλονίκη) και μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 147 μηνύματα.

O christos365 ;) iSchool ;) έγραψε: στις 13:20, 11-08-13:

Αρχική Δημοσίευση από Έφη35891
Καλησπέρα!

Είμαι μαθήτρια της 1ης Λυκείου και έχω σε επίπεδο Γ2 Αγγλικά και Γαλλικά. Πέρυσι άρχισα ιταλικά και σκοπεύω φέτος το Μάιο να πάρω το Β2 και τέλος.

Θα ήθελα να μάθω και μία τέταρτη όχι βέβαια μέσα στο λύκειο γιατί ομολογουμένως θα έχω πολύ διάβασμα αλλά αργότερα στο πανεπιστήμιο με την προοπτική να δουλέψω και να μείνω στο εξωτερικό.

Ποια γλώσσα νομίζετε ότι θα είναι η γλώσσα του μέλλοντος; Ακούω για κινέζικα αλλά πρέπει να είναι πάρα πολύ δύσκολη γλώσσα. έπειτα, μου λένε ότι η Γερμανία είναι η δυνατή χώρα όλης της Ευρώπης με βιομηχανία και ασύγκριτη οικονομία. Έπειτα, με προσελκύουν και τα ρώσικα αλλά δεν ξέρω σχεδόν τίποτα περί αυτής της γλώσσας. Τέλος, νομίζετε ότι αν επιλέξω τα ισπανικά (επειδή με ιταλικά-γαλλικά θα μου φαίνονται εύκολα ) θα έχω ένα γερό χαρτί για μια καριέρα στο εξωτερικό;

Ξέρω είναι ίσως λίγο νωρίς αλλά θέλω να βάλω από τώρα τους στόχους μου και γιατί όχι να το ψάξω και μέσω e-learning,
Ποια είναι η άποψή σας;
Κινεζικα δησκολη αλλα πολυ χρησιμη τι μαθενει η ξαδερφη μου και μου εχει πει πως της φενετε ευκολη αλλα τελοσ παντον ,,,,
Κατι ασχετο επειδη ενδιαφερομαι για τα Ιταλικα, για να παρω το Β2 ποσα χρονια πρεπει να κανω μαθημα και τελοσ το επιπεδο Β2 ειναι οπως και το lower στα αγγλικα η πιο κατοτερο?
-1 Δεν μπορείτε να αξιολογήσετε αρνητικά το μήνυμα αυτόΔεν μπορείτε να αξιολογήσετε θετικά το μήνυμα αυτό
Παράθεση

Orient. (Όρι)

Φοιτητής

H Όρι αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 22 ετών , Φοιτητής του τμήματος Διεθνών και Ευρωπαϊκών Σπουδών Μακεδονίας (Θεσσαλονίκη) και μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 521 μηνύματα.

H Orient. πάλι εδώ έγραψε: στις 14:06, 11-08-13:

Αρχική Δημοσίευση από Deutsch... Lover
Ναι εχεις δικαιο... Εχω ακουσει για την δυσκολη προφορα των Δανικων αλλα μου αρεσει
Και τα σουηδικα εχουν δυσκολη προφορα κατ εμε.
Αρχικα μονη μου σκεφτομαι και μετα αν δω οτι μποπρω να συνεχισω δηλαδη αν μου συνεχισουν να μου αρεσουν θα παω σε φροντιστηριο.
Ναι
Δεν έχω ασχοληθεί πολύ με τα Σουηδικά αλλά έχω την εντύπωση πως υπάρχουν κάποια φροντιστήρια στα οποία διδάσκονται.
Για τα Δανικά δεν βρήκα τίποτα
Παράθεση

Deutsch... Lover (Everl)

Φοιτητής

H Deutsch... Lover Lebenslust. έγραψε: στις 14:08, 11-08-13:

Αρχική Δημοσίευση από Orient.
Ναι
Δεν έχω ασχοληθεί πολύ με τα Σουηδικά αλλά έχω την εντύπωση πως υπάρχουν κάποια φροντιστήρια στα οποία διδάσκονται.
Για τα Δανικά δεν βρήκα τίποτα
Φαντασου αν δεν εχει στην Θεσσαλονικη ποσα θα εχει στην Καστορια.
2 Δεν μπορείτε να αξιολογήσετε αρνητικά το μήνυμα αυτόΔεν μπορείτε να αξιολογήσετε θετικά το μήνυμα αυτό
Παράθεση
Απάντηση στο θέμα

Χρήστες

• Τα παρακάτω 0 μέλη και 1 επισκέπτες διαβάζουν μαζί με εσάς αυτό το θέμα.

• (View-All Tα παρακάτω 0 μέλη διάβασαν αυτό το θέμα τις τελευταίες 30 μέρες:
    Μέχρι και αυτή την στιγμή δεν έχει δει το θέμα κάποιο ορατό μέλος

Βρείτε παρόμοια

• Παρόμοια Θέματα
    • Η δυσκολότερη γλώσσα - Από Andypro
      Το θέμα έχει λάβει 11 απαντήσεις και βρίσκεται στην κατηγορία Γενικά.
      Το τελευταίο του μήνυμα δημοσιεύτηκε 17-11-16 στις 19:46.
    • Νοηματική γλώσσα - Από ~kynthia
      Το θέμα έχει λάβει 26 απαντήσεις και βρίσκεται στην κατηγορία Νεανικά θέματα.
      Το τελευταίο του μήνυμα δημοσιεύτηκε 09-02-11 στις 13:22.
    • Γλώσσα(Εκθεση) - Από akis!
      Το θέμα έχει λάβει 3 απαντήσεις και βρίσκεται στην κατηγορία ΕΠΑ.Λ..
      Το τελευταίο του μήνυμα δημοσιεύτηκε 29-06-09 στις 13:48.
    • Η γλώσσα του σώματος - Από dt008
      Το θέμα έχει λάβει 19 απαντήσεις και βρίσκεται στην κατηγορία Ψυχολογία-Ψυχιατρική.
      Το τελευταίο του μήνυμα δημοσιεύτηκε 21-05-06 στις 22:26.
  • Προηγούμενο Θέμα Επόμενο Θέμα