Επεξεργασία Προφίλ Επεξεργασία Avatar Επεξεργασία Υπογραφής Επεξεργασία Επιλογών E-mail και Κωδικός Ρυθμίσεις Ειδοποιήσεων
Αποσύνδεση Οι Συνδρομές μου Το Προφίλ μου Τα Posts μου Τα Threads μου Λίστα Επαφών Αντιδράσεις σε Posts μου Παραθέσεις των Posts μου Αναφορές σε Εμένα Ενέργειες Συντονιστών Αόρατος Χρήστης

Το iSchool είναι η μεγαλύτερη μαθητική διαδικτυακή κοινότητα με 68,633 εγγεγραμμένα μέλη και 2,465,907 μηνύματα σε 78,262 θέματα. Αυτή τη στιγμή μαζί με εσάς απολαμβάνουν το iSchool άλλα 404 άτομα.

Καλώς ήρθατε στο iSchool!

Εγγραφή Βοήθεια

Πρόγραμμα Μαθηματικών "GeoGebra".

Deutsch... Lover (Everl)

Φοιτητής

H Everl αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Φοιτητής του τμήματος Γερμανικής Γλώσσας & Φιλολογίας (ΑΕΙ/Αθήνα) και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 6,221 μηνύματα.

H Deutsch... Lover Lebenslust. έγραψε: στις 17:44, 22-02-13:

Γεια σας! Ξερει κανεις το προγραμμα GeoGebra? ( εχει σχεση με μαθηματικα) μας ειπε ο μαθηματικος να το κατεβασουμε αλλα δεν μας εξηγησε πως να το χειριζόμαστε το κατεβασα αλλα ομολογω πως δεν το καταλαβαινω... Καποιος που το ξερει και εχει γνωση πανω στο θεμα ας μου απαντησει
Πρέπει να συνδεθείτε για να αντιδράσετε σε μηνύματα
Παράθεση

cha0s (Σταύρος)

Μεταπτυχιακός φοιτητής

Ο Σταύρος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Είναι Μεταπτυχιακός φοιτητής και μας γράφει απο Εύοσμος (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 3,737 μηνύματα.

O cha0s έγραψε: στις 17:50, 22-02-13:

http://wiki.geogebra.org/el/
Παράθεση

Yamcha (Παυλος)

Απόφοιτος

Ο Παυλος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Είναι 23 ετών , Απόφοιτος και μας γράφει απο Ηράκλειο (Κρήτη). Έχει γράψει 183 μηνύματα.

O Yamcha έγραψε: στις 23:39, 22-02-13:

Οριστε ενα βοηθημα για το geogebra απο το mathematica.
Συνημμένα Αρχεία
Τύπος Αρχείου: pdf Geogebra_123.pdf (3,44 MB, 306 αναγνώσεις)
Παράθεση

dimitris001 (Δημήτρης)

Τιμώμενο Μέλος

Ο Δημήτρης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Είναι 24 ετών , Φοιτητής του τμήματος Ηλεκτρολόγων Μηχανικών & Μηχανικών Η/Υ (ΑΕΙ/Ξάνθη) και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 6,729 μηνύματα.

O dimitris001 έγραψε: στις 23:44, 22-02-13:

Αρχική Δημοσίευση από Deutsch... Lover
Γεια σας! Ξερει κανεις το προγραμμα GeoGebra? ( εχει σχεση με μαθηματικα) μας ειπε ο μαθηματικος να το κατεβασουμε αλλα δεν μας εξηγησε πως να το χειριζόμαστε το κατεβασα αλλα ομολογω πως δεν το καταλαβαινω... Καποιος που το ξερει και εχει γνωση πανω στο θεμα ας μου απαντησει
Έχω ασχοληθεί αρκετά με το GeoGebra και μπορώ να σε βοηθήσω αρκετά...Το θέμα είναι να μας πεις τι ακριβώς θέλεις..
2
Παράθεση

Deutsch... Lover (Everl)

Φοιτητής

H Everl αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Φοιτητής του τμήματος Γερμανικής Γλώσσας & Φιλολογίας (ΑΕΙ/Αθήνα) και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 6,221 μηνύματα.

H Deutsch... Lover Lebenslust. έγραψε: στις 10:44, 23-02-13:

Αρχική Δημοσίευση από Yamcha
Οριστε ενα βοηθημα για το geogebra απο το mathematica.
το αρχειο ειναι ασφαλες;
Αρχική Δημοσίευση από dimitris001
Έχω ασχοληθεί αρκετά με το GeoGebra και μπορώ να σε βοηθήσω αρκετά...Το θέμα είναι να μας πεις τι ακριβώς θέλεις..
δεν ξερω τιποτα σε πρωτη φαση τι μπορεις να μου πεις;
Παράθεση

cha0s (Σταύρος)

Μεταπτυχιακός φοιτητής

Ο Σταύρος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Είναι Μεταπτυχιακός φοιτητής και μας γράφει απο Εύοσμος (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 3,737 μηνύματα.

O cha0s έγραψε: στις 11:33, 23-02-13:

το αρχειο ειναι ασφαλες;
pdf είναι ρε έλεος!
1
Παράθεση

Deutsch... Lover (Everl)

Φοιτητής

H Deutsch... Lover Lebenslust. έγραψε: στις 11:37, 23-02-13:

Αρχική Δημοσίευση από cha0s
pdf είναι ρε έλεος!
ρε γτ μου εβγαλε μηνυμα το λαπτοπ ρωτησα
Παράθεση

Yamcha (Παυλος)

Απόφοιτος

Ο Παυλος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Είναι 23 ετών , Απόφοιτος και μας γράφει απο Ηράκλειο (Κρήτη). Έχει γράψει 183 μηνύματα.

O Yamcha έγραψε: στις 13:23, 23-02-13:

ρε γτ μου εβγαλε μηνυμα το λαπτοπ ρωτησα
τι ειδους μηνυμα σου εμφανισε?
Παράθεση

Loreley

Φοιτητής

H Loreley αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 21 ετών και Φοιτητής . Έχει γράψει 2,212 μηνύματα.

H Loreley έγραψε: στις 13:36, 23-02-13:

Και εμένα μου εμφάνισε..

"Ο τύπος του αρχείου ενδέχεται να βλάψει τον υπολογιστή σας..."
Και μετά λέει αν θέλω να το διατηρήσω ή να το απορρίψω.
Παράθεση

Yamcha (Παυλος)

Απόφοιτος

O Yamcha έγραψε: στις 13:42, 23-02-13:

Μια χαρα ειναι το αρχειο
Παράθεση

dimitris001 (Δημήτρης)

Τιμώμενο Μέλος

Ο Δημήτρης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Είναι 24 ετών , Φοιτητής του τμήματος Ηλεκτρολόγων Μηχανικών & Μηχανικών Η/Υ (ΑΕΙ/Ξάνθη) και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 6,729 μηνύματα.

O dimitris001 έγραψε: στις 13:49, 23-02-13:

δεν ξερω τιποτα σε πρωτη φαση τι μπορεις να μου πεις;
Το θέμα δεν είναι το τι μπορώ να σου πω εγώ σε πρώτη φάση αλλά το τι θες εσύ να μαθεις...
Αν ωστόσο επιμένεις προσπάθησε να δείξεις οτι οι διχοτόμοι, οι μεσοκάθετοι και τα ύψη συντρέχουν(δλδ διέρχονται απο το ίδιο σημείο)...είναι κάτι πολύ απλό απο τη στιγμή που το geogebra είναι και στα ελληνικά και πιστευω οτι ειναι καλύτερο να το ψάξεις λίγο μόνη σου στην αρχή και αμα προκύψει καποιο προβλημα ειμαστε εδω!
Παράθεση

Loreley

Φοιτητής

H Loreley αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 21 ετών και Φοιτητής . Έχει γράψει 2,212 μηνύματα.

H Loreley έγραψε: στις 13:50, 23-02-13:

Αρχική Δημοσίευση από Yamcha
Μια χαρα ειναι το αρχειο
Okay, το ανοίγω τότε.
Παράθεση

Deutsch... Lover (Everl)

Φοιτητής

H Deutsch... Lover Lebenslust. έγραψε: στις 14:31, 23-02-13:

Αρχική Δημοσίευση από dimitris001
Το θέμα δεν είναι το τι μπορώ να σου πω εγώ σε πρώτη φάση αλλά το τι θες εσύ να μαθεις...
Αν ωστόσο επιμένεις προσπάθησε να δείξεις οτι οι διχοτόμοι, οι μεσοκάθετοι και τα ύψη συντρέχουν(δλδ διέρχονται απο το ίδιο σημείο)...είναι κάτι πολύ απλό απο τη στιγμή που το geogebra είναι και στα ελληνικά και πιστευω οτι ειναι καλύτερο να το ψάξεις λίγο μόνη σου στην αρχή και αμα προκύψει καποιο προβλημα ειμαστε εδω!
Σε χιλιοευχαριστω
Παράθεση

Deutsch... Lover (Everl)

Φοιτητής

H Deutsch... Lover Lebenslust. έγραψε: στις 21:09, 23-02-13:

Παιδια συμφωνα με το αρχειο που μου δωσατε προσπαθεισα να κατω την πρωτη ασκηση με το τριγωνο που περναει η διαμεσος και μετα κανουμε τον κυκλο κλπ. Στον κυκλο κολλησα. δεν μπορω να τον περασω και απο τις 3 κορυφες. Μονο απο 2 το προσπαθησα 15 φορες βημα βημα αλλα τιποτα
Παράθεση

Agnwsth

Απόφοιτος

H Agnwsth αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 18 ετών και Απόφοιτος . Έχει γράψει 407 μηνύματα.

H Agnwsth έγραψε: στις 11:36, 17-06-19:

Ξέρει κανείς πως μπορώ να θέσω το πεδίο ορισμού της συνάρτησης που θα βάλω ; Θέλω πχ να θέσω κλειστό διάστημα ή και δίκλαδη συνάρτηση αλλά δεν ξέρω πως.
Παράθεση

Johnsk

Φοιτητής

Ο Johnsk αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Είναι 19 ετών , Φοιτητής του τμήματος Ναυπηγών Μηχανολόγων Μηχανικών (ΕΜΠ/Αθήνα) και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 36 μηνύματα.

O Johnsk έγραψε: στις 20:19, 17-06-19:

Αρχική Δημοσίευση από Agnwsth
Ξέρει κανείς πως μπορώ να θέσω το πεδίο ορισμού της συνάρτησης που θα βάλω ; Θέλω πχ να θέσω κλειστό διάστημα ή και δίκλαδη συνάρτηση αλλά δεν ξέρω πως.

Τι το θές τέτοια εποχή καλέ?
https://wiki.geogebra.org/en/If_Command
Δες απο πάνω λέει πολλά το wiki, για δίκλαδη γενικά θες IF
1
Παράθεση

Agnwsth

Απόφοιτος

H Agnwsth αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 18 ετών και Απόφοιτος . Έχει γράψει 407 μηνύματα.

H Agnwsth έγραψε: στις 20:50, 17-06-19:

Αρχική Δημοσίευση από Johnsk
Τι το θές τέτοια εποχή καλέ?
https://wiki.geogebra.org/en/If_Command
Δες απο πάνω λέει πολλά το wiki, για δίκλαδη γενικά θες IF
Μεταφέρω κάτι σημειώσεις. Ευχαριστώ.
1
Παράθεση
Απάντηση στο θέμα

Χρήστες

Βρείτε παρόμοια