Επεξεργασία Προφίλ Επεξεργασία Avatar Επεξεργασία Υπογραφής Επεξεργασία Επιλογών E-mail και Κωδικός Ρυθμίσεις Ειδοποιήσεων
Αποσύνδεση Οι Συνδρομές μου Το Προφίλ μου Τα Posts μου Τα Threads μου Λίστα Επαφών Αντιδράσεις σε Posts μου Παραθέσεις των Posts μου Αναφορές σε Εμένα Ενέργειες Συντονιστών Αόρατος Χρήστης

Το iSchool είναι η μεγαλύτερη μαθητική διαδικτυακή κοινότητα με 68,955 εγγεγραμμένα μέλη και 2,477,941 μηνύματα σε 78,917 θέματα. Αυτή τη στιγμή μαζί με εσάς απολαμβάνουν το iSchool άλλα 543 άτομα.

Καλώς ήρθατε στο iSchool!

Εγγραφή Βοήθεια

Εγγραφές πρωτοετών 2019

Panagiwtatakii

Νεοφερμένος

H Panagiwtatakii αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 27 μηνύματα.

H Panagiwtatakii έγραψε: στις 20:10, 02-10-19:

Αρχική Δημοσίευση από Λένω
Αυτό Α Π Ο Κ Λ Ε Ι Ε Τ Α Ι !!! Μην ανησυχείς!
Ουφ ανακουφιστικα τώρα.Θα πάω αύριο κιόλας στη σχολή μου να πάω τα υπόλοιπα δικαιολογητικά και να δω τι θα μου πουν.

Σε ευχαριστώ πολύ!!!!
1
Πρέπει να συνδεθείτε για να αντιδράσετε σε μηνύματα
Παράθεση

Evimgr

Νεοφερμένος

H Evimgr αυτή τη στιγμή είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 34 μηνύματα.

H Evimgr έγραψε: στις 22:27, 02-10-19:

Αρχική Δημοσίευση από Λένω
Ασφαλώς και αυτό σημαίνει! ΄Οτι η επιστολή έχει παραδοθεί στον παραλήπτη της!

Κανένα πρόβλημα!

Και στις δύο παραπάνω περιπτώσεις θα πρέπει να ολοκληρωθεί οπωσδήποτε η διαδικασία της εγγραφής. Πρέπει να επικοινωνήσετε με τη Γραμματεία των σχολών σας στην πρώτη περίπτωση για να ρωτήσεις αν η διαδικασία μπορεί να γίνει με κάποιον άλλον τρόπο χωρίς να χρειαστεί να πας εκεί (αν σου πουν όχι, που δεν το νομίζω, θα πρέπει να πας οπωσδήποτε) και στην δεύτερη για να ρωτήσει τι μπορεί να κάνει. Να ξέρετε ότι αν δεν ολοκληρώσετε την εγγραφή ούτε τη θέση σας θα βρείτε του χρόνου εκεί ούτε μετεγγραφή θα μπορέσετε να πάρετε! Πώς να πας να φοιτήσεις του χρόνου σε μια σχολή που δεν είσαι γραμμένος και πώς μπορείς να πάρεις μετεγγραφή; (το λέει και η λέξη πρώτα γράφεσαι σε μια σχολή και μετά μετεγγράφεσαι σε μια άλλη).
Ευχαριστώ για την απάντηση. Από όσο κατάλαβα σύμφωνα με την ανακοίνωση που έχει βγάλει το απθ μπορώ να στείλω τα δικαιολογητικά ταχυδρομικώς. Αυτά αν δεν κάνω λάθος είναι αντίγραφο της ταυτότητας μου η αίτηση ταυτοποίησης στοιχείων και μια φωτογραφία τύπου ταυτότητας έγχρωμη... Μόνο αυτά χρειάζεται να στείλω? Έχω εκτύπωσει την ηλεκτρονική προεγγραφή που είχα κάνει και εκείνα τα στοιχεία που συμπληρωσαμε στην ΕΛΣΤΑΤ.. Αυτά χρειάζονται?

Γίνομαι κουραστική αλλά αν έχω αγχωθεί λίγο
Ευχαριστώ και πάλι!!
Παράθεση

Λένω

Επιφανές Μέλος

H Λένω αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 3,046 μηνύματα.

H Λένω έγραψε: στις 08:51, 03-10-19:

Αρχική Δημοσίευση από Evimgr
Ευχαριστώ για την απάντηση. Από όσο κατάλαβα σύμφωνα με την ανακοίνωση που έχει βγάλει το απθ μπορώ να στείλω τα δικαιολογητικά ταχυδρομικώς. Αυτά αν δεν κάνω λάθος είναι αντίγραφο της ταυτότητας μου η αίτηση ταυτοποίησης στοιχείων και μια φωτογραφία τύπου ταυτότητας έγχρωμη... Μόνο αυτά χρειάζεται να στείλω? Έχω εκτύπωσει την ηλεκτρονική προεγγραφή που είχα κάνει και εκείνα τα στοιχεία που συμπληρωσαμε στην ΕΛΣΤΑΤ.. Αυτά χρειάζονται?

Γίνομαι κουραστική αλλά αν έχω αγχωθεί λίγο
Ευχαριστώ και πάλι!!

Τα γράφει τόσο αναλυτικά εδώ http://dps.auth.gr/el/node/3254 που δεν υπάρχει περίπτωση να κάνεις λάθος! Ο,τι ακριβώς ζητάει, αυτά θα στείλεις!

Αποστολή πινάκων εισαγομένων που υπέβαλαν ηλεκτρονική αίτηση εγγραφής σε Τμήματα/Σχολές της
Τριτοβάθμιας Εκπαίδευσης και αίτηση διαγραφής από προηγούμενο Τμήμα/Σχολή.
http://dps.auth.gr/sites/default/fil...019_signed.pdf
edited Τελευταία επεξεργασία από το χρήστη Λένω : 03-10-19 στις 08:51. Αιτία: AutoMerge
1
Παράθεση

Panagiwtatakii

Νεοφερμένος

H Panagiwtatakii έγραψε: στις 17:54, 05-10-19:

Παιδιά είχα κάνεις στις αρχές εγγραφή σε εστία αλλά δεν θα μείνω εκεί. Θα πάω να ρωτήσω την Δευτερα ποτέ μπορώ να διαγραφτω .Παράλληλα κάνω αίτηση για εγγραφή στην φοιτητική λέσχη. Μπορεί να επηρέασει η εγγραφή μ στην εστία και να μην με δεχτούν ;;;Δεν έχουν βγει ακόμα τα αποτελέσματα της εστίας.
Παράθεση

constansn

Εκκολαπτόμενο Μέλος

H constansn αυτή τη στιγμή είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 89 μηνύματα.

H constansn έγραψε: στις 18:31, 05-10-19:

Αρχική Δημοσίευση από Panagiwtatakii
Παιδιά είχα κάνεις στις αρχές εγγραφή σε εστία αλλά δεν θα μείνω εκεί. Θα πάω να ρωτήσω την Δευτερα ποτέ μπορώ να διαγραφτω .Παράλληλα κάνω αίτηση για εγγραφή στην φοιτητική λέσχη. Μπορεί να επηρέασει η εγγραφή μ στην εστία και να μην με δεχτούν ;;;Δεν έχουν βγει ακόμα τα αποτελέσματα της εστίας.

Το ένα δεν επηρεάζει το άλλο.
1
Παράθεση

Panagiwtatakii

Νεοφερμένος

H Panagiwtatakii έγραψε: στις 18:54, 05-10-19:

Αρχική Δημοσίευση από constansn
Το ένα δεν επηρεάζει το άλλο.

Ωραία,θα πάω και την Δευτέρα στην εστία να ζητήσω να με διαγράψουν αν έχουν εγκρίνει την αίτηση μ. Στην αίτηση της σιτισης που έκανα έβαλα ότι δεν μένω σε φοιτητική εστία και αγχώνομαι λίγο μήπως έρθει σε αντίθεση με την αίτηση που έχω κάνει στην εστία .

Σε ευχαριστώ πολύ για τη βοήθεια !!!
Παράθεση
Απάντηση στο θέμα

Χρήστες

Βρείτε παρόμοια