Επεξεργασία Προφίλ Επεξεργασία Avatar Επεξεργασία Υπογραφής Επεξεργασία Επιλογών E-mail και Κωδικός
Αποσύνδεση Οι Συνδρομές μου Το Προφίλ μου Τα Posts μου Τα Threads μου Λίστα Επαφών Αόρατος Χρήστης
Αναζήτηση στο iSchool!
Τι;
Πως;
Ταξινόμηση
Που;
Σε συγκεκριμένη κατηγορία;
Ποιος;
Αποτελέσματα Αναζήτησης
Συμπληρώστε τουλάχιστον το πεδίο Τι;

Το iSchool είναι η μεγαλύτερη μαθητική διαδικτυακή κοινότητα με 67,330 εγγεγραμμένα μέλη και 2,430,523 μηνύματα σε 75,869 θέματα. Αυτή τη στιγμή μαζί με εσάς απολαμβάνουν το iSchool άλλα 193 άτομα.

Καλώς ήρθατε στο iSchool!

Εγγραφή Βοήθεια

Πρόγραμμα διαβάσματος για Πανελλήνιες

rainbow.

Εκκολαπτόμενο Μέλος

H rainbow. αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 130 μηνύματα.

H rainbow. έγραψε: στις 23:38, 26-07-11:

Αρχική Δημοσίευση από ανωριμη
νομίζω ότι αυτό θα το φτιάξεις μόνη σου βλέποντας και κάνοντας από Σεπτέμβρη
Ωστόσο ένα έχω να σου πω.
ΜΗΝ αφήσεις κενά
εχω ενα πρόγραμμα αλλά θα ηθελα και κάποια άλλη γνώμη
0 Δεν μπορείτε να αξιολογήσετε αρνητικά το μήνυμα αυτόΔεν μπορείτε να αξιολογήσετε θετικά το μήνυμα αυτό
Παράθεση

g1wrg0s (01001)

Επιφανές Μέλος

Ο 01001 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Έχει γράψει 9,536 μηνύματα.

O g1wrg0s Δεν υπάρχει δεν μπορώ, υπάρχει δεν θέλω! έγραψε: στις 23:38, 26-07-11:

2 φορες...Αρχικα βαζεις στοχο (τον σκεφτεσαι αρκετα) και μετα ξεκινας και κατανεμεις τις 24 ωρες της ημερας (δυστηχως μονο τοσες εχει) συμφωνα με τις αναγκες σου. . .
1 Δεν μπορείτε να αξιολογήσετε αρνητικά το μήνυμα αυτόΔεν μπορείτε να αξιολογήσετε θετικά το μήνυμα αυτό
Παράθεση

Miss Brightside (Ahri)

Φοιτητής

H Ahri αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Φοιτητής του τμήματος Νομικής Αθήνας . Έχει γράψει 1,279 μηνύματα.

H Miss Brightside έγραψε: στις 23:39, 26-07-11:

Μην αφήνεις κενά, γιατί μετά δύσκολα καλύπτονται. Είναι όλα μαθήματα αποστήθισης και θέλει προσοχή. Μάθε πολύ καλά την εισαγωγή των αρχαίων γιατί σου δίνει σίγουρες μονάδες, μην τρέχεις γι'αυτή στο τέλος. Κατά τη γνώμη μου, αν της αφιερώνεις 1 ώρα το σαββατοκύριακο θα είσαι μια χαρά. Επίσης προσοχή στην ιστορία, στις λεπτομέρειες που έχει, στα αρχαία πολύ καλά τα σχόλια του βιβλίου και τις μεταφράσεις. Από κει και πέρα εσύ επιλέγεις πως θα συνεχίσεις, πάντως μην κάνεις υπερβολές, ούτε ξενύχτια χρειάζονται, ούτε υπερβολικές ώρες διαβάσματος, η ύλη βγαίνει άνετα αρκεί να είσαι προσεκτικός.
0 Δεν μπορείτε να αξιολογήσετε αρνητικά το μήνυμα αυτόΔεν μπορείτε να αξιολογήσετε θετικά το μήνυμα αυτό
Παράθεση

selc

Πολύ δραστήριο μέλος

H selc αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 24 ετών και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 488 μηνύματα.

H selc έγραψε: στις 23:40, 26-07-11:

Συμφωνώ με τους από πάνω...Και να σου πω κάτι? Μην κάθεσαι και διαβάζεις τις υπερβολικές ώρες,νομίζω λειτουργεί αρνητικά!
το παν στην κατεύθυνση μας είναι η επανάληψη
Παράθεση

toumilo

Φοιτητής

Ο toumilo αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Είναι 24 ετών , Φοιτητής του τμήματος Επικοινωνίας και Μέσων Μαζικής Ενημέρωσης Αθήνας και μας γράφει απο Νέα Ιωνία (Αττική). Έχει γράψει 110 μηνύματα.

O toumilo έγραψε: στις 23:45, 26-07-11:

το προγραμμα σου θα το διαμορφωσεις μονη σου...για παραδειγμα,εμενα μ ειχαν δωσει προγραμμα για χριστουγεννα που δεν εβγαινε με τιποτα και το πασχα που εκανα δικο μου μου βγηκαν και επαναληψεις!
πρεπει να δωσεις πολυ μεγαλη σημασια σε ο,τι πρεπει να μαθεις απ εξω...ιστορια,βιολογια,μεταφρασεις γνωστου και σχολια σχολικου,να τα ξερεις νερο!
αν αρχισεις σιγα-σιγα θα σου βγουν πολυ πιο ευκολα απ οτι φανταζεσαι κι οπως ειπε κι η miss brightside,δεν χρειαζονται ξενυχτια και τετοια....χαλαρα και ολα θα βγουν...αν κανεις καλο διαβασμα τωρα,τον χειμωνα θα σου λυθουν τα χερια!
Παράθεση

rainbow.

Εκκολαπτόμενο Μέλος

H rainbow. έγραψε: στις 23:47, 26-07-11:

σας ευχαριστω ολους.κενα δεν εχω ιδιαιτερα κ οτι ειναι το καλυπτω με επαναληψεις.η αληθεια ειναι πως χρειαζεται συνεχεις επαναληψεις.
Παράθεση

g1wrg0s (01001)

Επιφανές Μέλος

O g1wrg0s Δεν υπάρχει δεν μπορώ, υπάρχει δεν θέλω! έγραψε: στις 23:49, 26-07-11:

Λειτουργει σιγουρα αρνητικα...Μην ξεχνας οτι και η βολτα μιας στις τοσες βοηθαει παρα πολυ γιατι θα βγαζεις την πιεση σου και θα φορτιζεις λιγο τις μπαταριες..Οσον αφορα τα ξενυχτια,οπωσδηποτε καποια στιγμη θα δεις οτι δεν προλαβαινεις και οτι ισως να πρεπει να καθυστερησεις λιγο τον υπνο αλλα ποτε σε βαρος του οργανισμου..Θα δεις οτι καποια στιγμη οτι και ανοικτά να εχεις τα ματια σου ο εγκεφαλος δεν θα τραβαει γι αυτο γρηγορα για υπνο...Καλυτερα να μην λυσεις 2 ασκησεις το βραδυ παρανα τις λυσεις και την αλλη μερα να μην μπορεις να λυσεις καμια..ΠΡΟΣΟΧΗ γιατι αυτο μπορει να βγει ντομινο μετα !
1 Δεν μπορείτε να αξιολογήσετε αρνητικά το μήνυμα αυτόΔεν μπορείτε να αξιολογήσετε θετικά το μήνυμα αυτό
Παράθεση

toumilo

Φοιτητής

Ο toumilo αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Είναι 24 ετών , Φοιτητής του τμήματος Επικοινωνίας και Μέσων Μαζικής Ενημέρωσης Αθήνας και μας γράφει απο Νέα Ιωνία (Αττική). Έχει γράψει 110 μηνύματα.

O toumilo έγραψε: στις 23:50, 26-07-11:

Αρχική Δημοσίευση από rainbow.
σας ευχαριστω ολους.κενα δεν εχω ιδιαιτερα κ οτι ειναι το καλυπτω με επαναληψεις.η αληθεια ειναι πως χρειαζεται συνεχεις επαναληψεις.
τοτε εισαι μια χαρα.....μην φοβασαι τιποτα....αφου εχεις μπει στο τρυπακι των επανληψεων,που στην κατευθυνση μας ειναι το παν,you are just fine!!!!
Παράθεση

selc

Πολύ δραστήριο μέλος

H selc αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 24 ετών και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 488 μηνύματα.

H selc έγραψε: στις 23:52, 26-07-11:

εγώ κάθε μέρα στις 11 ήμουν για νάνι δεν ξενύχτησα ούτε μια μέρα.
Αλλά αυτό έχει να κάνει με το δικό σου πρόγραμμα,στο λέω όμως για να δεις ότι δεν είναι τίποτα τραγικό.
Συνέπεια και επανάληψη.
καλό κουράγιο και καλή επιτυχία
Παράθεση

Miss Brightside (Ahri)

Φοιτητής

H Ahri αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Φοιτητής του τμήματος Νομικής Αθήνας . Έχει γράψει 1,279 μηνύματα.

H Miss Brightside έγραψε: στις 23:54, 26-07-11:

Κι εγώ σπάνια ξενυχτούσα. Με μεθοδικό διάβασμα χωρίς κενά θα είσαι μια χαρά!
Παράθεση

g1wrg0s (01001)

Επιφανές Μέλος

O g1wrg0s Δεν υπάρχει δεν μπορώ, υπάρχει δεν θέλω! έγραψε: στις 23:55, 26-07-11:

την ιδια ευχη και απο μενα..Α! και μην ξεχνας, πρωτα βαζουμε στοχο. . .
Παράθεση

rainbow.

Εκκολαπτόμενο Μέλος

H rainbow. έγραψε: στις 23:57, 26-07-11:

Αρχική Δημοσίευση από g1wrg0s
την ιδια ευχη και απο μενα..Α! και μην ξεχνας, πρωτα βαζουμε στοχο. . .
εχω βαλει στοχο αλλα επειδη ειναι υψηλος φοβαμαι λιγο αλλα ενταξει θα δουμε τι θα γινει.και παλι ευχαριστω
Παράθεση

toumilo

Φοιτητής

O toumilo έγραψε: στις 23:57, 26-07-11:

και να θυμασαι οτι τετοια εποχη του χρονου θα εισαι πιθανοτατα σε καποια παραλια και δεν θα σκεφτεσαι τιποτα αλλο εκτος απο το χαλαρωμα!!!!
Παράθεση

rainbow.

Εκκολαπτόμενο Μέλος

H rainbow. έγραψε: στις 00:02, 27-07-11:

Αρχική Δημοσίευση από toumilo
και να θυμασαι οτι τετοια εποχη του χρονου θα εισαι πιθανοτατα σε καποια παραλια και δεν θα σκεφτεσαι τιποτα αλλο εκτος απο το χαλαρωμα!!!!
μακαρι!!!!!!!!
Παράθεση

Χριστιάννα ^^ (Ίδιο με το ψεύτικο.)

Φοιτητής

H Ίδιο με το ψεύτικο. αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Φοιτητής . Έχει γράψει 2,027 μηνύματα.

H Χριστιάννα ^^ ..όταν βλέπω τον κοσμάκη πάντα θλίβομαι. έγραψε: στις 22:26, 27-07-11:

Έχε στο νου σου πως οι απουσίες του σχολείου σου δίνονται απλόχερα. Αν νιώθεις πως χρειάζεσαι ξεκούραση, να τις εκμεταλλευτείς όλες. Εγώ δεν το έκανα γιατί είχα τύψεις και δεν ήθελα να αφήνω τις καθηγήτριες στην κατεύθυνση να μιλάνε με τους τοίχους, γι' αυτό πήγαινα και το μετάνιωσα λιγάκι.

Ξενύχτια ούτε γω χρειάστηκα, μέχρι τις 11 είχαν τελειώσει όλα.
Παράθεση

Balthazor

Φοιτητής

Ο Balthazor αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Είναι Φοιτητής . Έχει γράψει 975 μηνύματα.

O Balthazor έγραψε: στις 22:30, 27-07-11:

Χα, εγω και ξενυχτουσα πολλες φορες, και ξυπναγα που και που 5 το πρωι...Το πιο σημαντικο για μενα ειναι η ψυχολογια...να νιωθεις ασφαλεια με τους καθηγητες, και αυτοπεποιθηση οτι θα το παλεψεις και θα κερδισεις...
Παράθεση

selc

Πολύ δραστήριο μέλος

H selc έγραψε: στις 22:31, 27-07-11:

πάντως δεν ξέρω αν το βιώσαν και άλλοι έτσι αλλά τα πράγματα δεν είναι τόσο τραγικά όσο άκουγα πέρυσι
Παράθεση

Dias

Διδακτορικός

Ο Dias αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Είναι 25 ετών και Διδακτορικός . Έχει γράψει 7,420 μηνύματα.

O Dias έγραψε: στις 22:47, 27-07-11:

Αρχική Δημοσίευση από ανωριμη
εγώ κάθε μέρα στις 11 ήμουν για νάνι δεν ξενύχτησα ούτε μια μέρα.
Αρχική Δημοσίευση από Miss Brightside
Κι εγώ σπάνια ξενυχτούσα.
Αρχική Δημοσίευση από Χριστιάννα ^^
Ξενύχτια ούτε γω χρειάστηκα, μέχρι τις 11 είχαν τελειώσει όλα.
Γιατί ρε κορίτσια? Κακό είναι το ξενύχτι? Για μένα το καλύτερο διάβασμα είναι το νυχτερινό. Όλη τη χρονιά, μόλις γύριζα από το σχολείο και έτρωγα, αν είχα ιδιαίτερο αργά ή δεν είχα έριχνα έναν ύπνο 3-6 και αν είχα μάθημα νωρίς κοιμόμουνα 6-9. Έτσι μετά το βραδυνό φαγητό 10:00-10:30 καθόμουνα για διάβασμα όσο αργά ήθελα (παρέα πάντα με το ischool). Όχι, δεν είχα πρόβλημα με το πρωινό ξύπνημα, καθώς συμπλήρωνα τον ύπνο μου την ημέρα.

Παράθεση

Dalian (Substrata)

Φοιτητής

H Substrata αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 24 ετών και Φοιτητής . Έχει γράψει 2,609 μηνύματα.

H Dalian έγραψε: στις 22:55, 27-07-11:

Θες να μας πεις ότι σου έφταναν τόσες λίγες ώρες ύπνου? Εκτός αν κοιμόσουν και στο σχολείο

Δεν είναι όλοι νυχτερινοί τύποι :/
Παράθεση

Χριστιάννα ^^ (Ίδιο με το ψεύτικο.)

Φοιτητής

H Ίδιο με το ψεύτικο. αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Φοιτητής . Έχει γράψει 2,027 μηνύματα.

H Χριστιάννα ^^ ..όταν βλέπω τον κοσμάκη πάντα θλίβομαι. έγραψε: στις 22:57, 27-07-11:

Ο κάθε οργανισμός λειτουργεί διαφορετικά, εμένα μ'άρεσε να διαβάζω μετά το σχολείο, γύρω στις 2.30 μέχρι το φροντιστήριο και επειδή γυρνούσα 10, άντε να διάβαζα καμιά ώρα και μετά κοιμόμουν. Δεν λειτουργούσα μετά από τόσες ώρες τη νύχτα.
Παράθεση
Απάντηση στο θέμα

Χρήστες

• Τα παρακάτω 0 μέλη και 1 επισκέπτες διαβάζουν μαζί με εσάς αυτό το θέμα.

• (View-All Tα παρακάτω 1 μέλη διάβασαν αυτό το θέμα τις τελευταίες 30 μέρες:
    Carpe_Diem

Βρείτε παρόμοια

• Παρόμοια Θέματα
    • Πρόγραμμα διαβάσματος - Από Lovely_Bitch
      Το θέμα έχει λάβει 10 απαντήσεις και βρίσκεται στην κατηγορία Φοιτητικά θέματα.
      Το τελευταίο του μήνυμα δημοσιεύτηκε 24-10-15 στις 21:39.
    • Πρόγραμμα διαβάσματος - Από annitachron
      Το θέμα έχει λάβει 232 απαντήσεις και βρίσκεται στην κατηγορία Γ' Λυκείου & Απόφοιτοι.
      Το τελευταίο του μήνυμα δημοσιεύτηκε 26-04-12 στις 23:50.
  • Προηγούμενο Θέμα Επόμενο Θέμα