Επεξεργασία Προφίλ Επεξεργασία Avatar Επεξεργασία Υπογραφής Επεξεργασία Επιλογών E-mail και Κωδικός Ρυθμίσεις Ειδοποιήσεων
Αποσύνδεση Οι Συνδρομές μου Το Προφίλ μου Τα Posts μου Τα Threads μου Λίστα Επαφών Αντιδράσεις σε Posts μου Παραθέσεις των Posts μου Αναφορές σε Εμένα Ενέργειες Συντονιστών Αόρατος Χρήστης

Το iSchool είναι η μεγαλύτερη μαθητική διαδικτυακή κοινότητα με 69,167 εγγεγραμμένα μέλη και 2,484,333 μηνύματα σε 79,243 θέματα. Αυτή τη στιγμή μαζί με εσάς απολαμβάνουν το iSchool άλλα 253 άτομα.

Καλώς ήρθατε στο iSchool!

Εγγραφή Βοήθεια

Ποια ταινία σας στοίχειωσε για πάντα;

keep walking

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο keep walking αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Έχει γράψει 502 μηνύματα.

O keep walking έγραψε: στις 14:59, 04-09-09:

[ame]http://www.youtube.com/watch?v=V7Oe62FKlac[/ame]
-----------------------------------------
ttp://www.youtube.com/watch?v=OwguD_9K3uQ
Πρέπει να συνδεθείτε για να αντιδράσετε σε μηνύματα
Παράθεση

Darkness

Φοιτητής

H Darkness αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 29 ετών και Φοιτητής . Έχει γράψει 1,353 μηνύματα.

H Darkness Για έγραψε: στις 15:01, 04-09-09:

Αρχική Δημοσίευση από crazyharis
το the it!!!!!δεν εχω δει πιο τρομακτικη ταινια
://www.youtube.com/watch?v=V7Oe62FKlac
:!: αληθεια ειναι τοσο καλο???
Να το παρω δλδ..:xixi:
Ηταν απιστευτος, μοναδικος, ιδιαιτερος.. Μπορω να ομολογησω πως δυσκολευτικα πολυ να το κανω αναπαρασταση... Γιατι μονο ετσι μπορεις να γελοιοποιησεις κατι που σε τρομαξε για να μη σε τρομαζει πια..

Ηταν φοβερος.. Το ενα ποδι το εσερνε και με το αλλο κουτσενε..
Εμενα δεν με στοιχιωσε κατι..
Μονο φετος ειχα δει το 31ο χιλιομετρο βραδυ και μετα που ηρθα σπιτι να διαβασω δεν μπορουσα γιατι φοβομουν μηπως ερθει κανα μικρο απο πισω μου και με ακουμπησει..
Οποιος το εχει δει ελπιζω να θυμαται την σκηνη στο νοσοκομειο που το αγορακι ειχε ακουμπησει την κοπελα..
Οκ..βλακεια σκηνη και σιγα την ταινια αλλα φοβομουν μην με ακουμπησει τιποτα..
Επισης με ειχε στοιχιωσει (μονο στα αυτια) ο ηχος που ακουγεται στην ταινια sillent hill απο εκεινες τις ντουντουκες, συρηνες, δεν ξερω τι ηταν......
Παράθεση

m3Lt3D (Γιάννης)

Φοιτητής

Ο Γιάννης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Είναι 27 ετών , Φοιτητής του τμήματος Εφαρμοσμένων Μαθηματικών και Φυσικών Επιστημών ΕΜΠ και μας γράφει απο Αμπελόκηποι (Αττική). Έχει γράψει 872 μηνύματα.

O m3Lt3D έγραψε: στις 15:26, 04-09-09:

Αρχική Δημοσίευση από papas
Γτ μωρε;Μια κουκλα ειναι :p
Ελα ντε...
Επισης με εχει στοιχειωσει μια γρια απο ενα θριλλερ.Οταν μου'ρχεται στο μυαλο μου το βλεμμα της.... αππαπαπαπα
Παράθεση

TomWelling18 (Σωκράτης)

Φοιτητής

Ο Σωκράτης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Είναι 28 ετών , Φοιτητής και μας γράφει απο Ιωάννινα (Ιωάννινα). Έχει γράψει 243 μηνύματα.

O TomWelling18 έγραψε: στις 15:48, 04-09-09:

Και τα δ'υο
Μια είναι η ταινία που άφησε εποχή και με στοίχειωσε και ακόμα εξακολουθεί να είναι στο μυαλό μου σα μια τραυματική ανάμνηση: Το "Ο σχιζοφρενής δολοφόνος με το πριόνι (2003)" ("The Texas chainsaw massacre") Δείτε και αποκλίεται να μη σας αφήσει κάτι για την υπόλοιπη ζωή σας. Αφού μετά από τόσα χρόνια (5 περίπου) που το είδα και όταν ετοιμάζομαι για εκδρομή σκέφτομαι μη μου συμβεί αυτό πυ έπαθε και η πενταμελής παρέα (Και το πρωτότυπο δείτε του 1974 εξισου καλό αλλά ποτέ μη τολμησετε να δείτε κάποιο σίκουελ μόνο το ριμέικ και το πρωτοτυπο του 1974 να εχετε κατα νου)

Απίστευτα στοιχειωτική για μενα είναι το "Stephen King's "It"" ("Το ¨Αυτό") ο Pennywise (They all float down here Georgie, all float) Δεκα φορές το χω δει ολόκληρα χώρια πόσες φορές το είδα αποκλειστικά για τις καλύτερες σκηνές και τωρα το ψάχνω για να το βαλω στη ταινιοθηκη μου.

Άλλος ένας είναι και ο Trevor Moorehouse από το "Bloody murder" (απομίμηση του "Friday the 13th" ("Παρασκευή και 13"). Και όμως ο Τρεβορ ειναι πιο τρομακτικος απο τον Jason Voorhees.
Και φυσικά το "Kolobos" ("Λίμνη αίματος") σα ταινία με φρικαρε γιατι ηταν κατι το ξεχωριστο για σπλαττερ.

Απο κει και πέρα μέχρι στιγμής δε βλέπω κάτι πιο τρομακτικό. Οψόμεθα. Μπορεί στο μέλλον να δω κάτι και να ξαναφρικάρω.
Παράθεση

Ιπταμενος

Μαθητής Α' λυκείου

Ο Ιπταμενος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Είναι Μαθητής Α' λυκείου . Έχει γράψει 45 μηνύματα.

O Ιπταμενος έγραψε: στις 16:31, 04-09-09:

Αρχική Δημοσίευση από Kansas Rocks!
Το "It", χαχα... Από τότε που την είδα, παθαίνω κάτι με τους κλόοουν...
και εγω! δεν μπορω να κοιμηθω οταν το θυμαμαι!
Αρχική Δημοσίευση από crazyharis
http://www.youtube.com/watch?v=V7Oe62FKlac
ttp://www.youtube.com/watch?v=OwguD_9K3uQ
τι το βαλλες αυτο ρε! παει ξενυχτησα και σημερα!
Παράθεση

Darkness

Φοιτητής

H Darkness αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 29 ετών και Φοιτητής . Έχει γράψει 1,353 μηνύματα.

H Darkness Για έγραψε: στις 16:36, 04-09-09:

Αρχική Δημοσίευση από TomWelling18
Και τα δ'υο
Μια είναι η ταινία που άφησε εποχή και με στοίχειωσε και ακόμα εξακολουθεί να είναι στο μυαλό μου σα μια τραυματική ανάμνηση: Το "Ο σχιζοφρενής δολοφόνος με το πριόνι (2003)" ("The Texas chainsaw massacre") Δείτε και αποκλίεται να μη σας αφήσει κάτι για την υπόλοιπη ζωή σας. Αφού μετά από τόσα χρόνια (5 περίπου) που το είδα και όταν ετοιμάζομαι για εκδρομή σκέφτομαι μη μου συμβεί αυτό πυ έπαθε και η πενταμελής παρέα (Και το πρωτότυπο δείτε του 1974 εξισου καλό αλλά ποτέ μη τολμησετε να δείτε κάποιο σίκουελ μόνο το ριμέικ και το πρωτοτυπο του 1974 να εχετε κατα νου)

Απίστευτα στοιχειωτική για μενα είναι το "Stephen King's "It"" ("Το ¨Αυτό") ο Pennywise (They all float down here Georgie, all float) Δεκα φορές το χω δει ολόκληρα χώρια πόσες φορές το είδα αποκλειστικά για τις καλύτερες σκηνές και τωρα το ψάχνω για να το βαλω στη ταινιοθηκη μου.

Άλλος ένας είναι και ο Trevor Moorehouse από το "Bloody murder" (απομίμηση του "Friday the 13th" ("Παρασκευή και 13"). Και όμως ο Τρεβορ ειναι πιο τρομακτικος απο τον Jason Voorhees.
Και φυσικά το "Kolobos" ("Λίμνη αίματος") σα ταινία με φρικαρε γιατι ηταν κατι το ξεχωριστο για σπλαττερ.

Απο κει και πέρα μέχρι στιγμής δε βλέπω κάτι πιο τρομακτικό. Οψόμεθα. Μπορεί στο μέλλον να δω κάτι και να ξαναφρικάρω.
ΑΤΣΑ ΑΤΣΑ........ πετυχα λαβρακι..
:zilia:
4 χρονια στα Γιαννενα ελπιζω να μου δανεισεις καμια φρικιαστικη, ψυχολογικη ταινια...

Καλε το εχω δει και εγω το αυτο... τωρα το θυμηθηκα :wow:
Παράθεση

~Λένα~

Μαθητής Α' λυκείου

H ~Λένα~ αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Μαθητής Α' λυκείου . Έχει γράψει 1,166 μηνύματα.

H ~Λένα~ έγραψε: στις 16:41, 04-09-09:

Παω να δω εγω την Καταρα και μετα θα κατεβασω και το αυτο. Δεν θα κοιμηθω αποψε.
Παράθεση

Eirini15

Απόφοιτος

H Eirini15 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Απόφοιτος και μας γράφει απο Αγναντερό (Καρδίτσα). Έχει γράψει 15 μηνύματα.

H Eirini15 έγραψε: στις 17:04, 04-09-09:

Αυτα που μου εχουν μεινει περισσοτερο ειναι η κουκλα απο τη νεκρικη σιγη με το σαγονι που πεφτει , το παιδακι απο την καταρα επειδη ειναι μικρο, οικονομικο και χωραει παντου και η κοπελια με το πλουσιο μαλλι στη μουρη και το κομψο περπατημα ..! Το αυτο δεν το εχω δει , αλλα απο αυτα που διαβασα μονο με παρεα θα το επιχειρησω και μερα μεσημερι ...
Παράθεση

Cogito ergo sum

Μαθητής Γ' γυμνασίου

H Cogito ergo sum αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Μαθητής Γ' γυμνασίου . Έχει γράψει 487 μηνύματα.

H Cogito ergo sum έγραψε: στις 17:13, 04-09-09:

Αρχική Δημοσίευση από BAM BAM
:!: αληθεια ειναι τοσο καλο???
Να το παρω δλδ..:xixi:

Ηταν απιστευτος, μοναδικος, ιδιαιτερος.. Μπορω να ομολογησω πως δυσκολευτικα πολυ να το κανω αναπαρασταση... Γιατι μονο ετσι μπορεις να γελοιοποιησεις κατι που σε τρομαξε για να μη σε τρομαζει πια..

Ηταν φοβερος.. Το ενα ποδι το εσερνε και με το αλλο κουτσενε..
Εμενα δεν με στοιχιωσε κατι..
Μονο φετος ειχα δει το 31ο χιλιομετρο βραδυ και μετα που ηρθα σπιτι να διαβασω δεν μπορουσα γιατι φοβομουν μηπως ερθει κανα μικρο απο πισω μου και με ακουμπησει..
Οποιος το εχει δει ελπιζω να θυμαται την σκηνη στο νοσοκομειο που το αγορακι ειχε ακουμπησει την κοπελα..
Οκ..βλακεια σκηνη και σιγα την ταινια αλλα φοβομουν μην με ακουμπησει τιποτα..
Επισης με ειχε στοιχιωσει (μονο στα αυτια) ο ηχος που ακουγεται στην ταινια sillent hill απο εκεινες τις ντουντουκες, συρηνες, δεν ξερω τι ηταν......
Σειρήνες ήταν. Σχετικά με το Silent Hill οφείλω να πω, πως είναι ίσως και η χειρότερη ταινία που έχω δει στη ζωή μου.
Παράθεση

don_aris91 (Άρης)

Φοιτητής

Ο Άρης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Είναι 28 ετών και Φοιτητής του τμήματος Οργάνωσης και Διοίκησης Επιχειρήσεων Μακεδονίας (Θεσσαλονίκη) . Έχει γράψει 429 μηνύματα.

O don_aris91 έγραψε: στις 17:17, 04-09-09:

μη ξεχασω και το poltergaist
Παράθεση

Darkness

Φοιτητής

H Darkness Για έγραψε: στις 17:18, 04-09-09:

Αρχική Δημοσίευση από Eirini15
Αυτα που μου εχουν μεινει περισσοτερο ειναι η κουκλα απο τη νεκρικη σιγη με το σαγονι που πεφτει , το παιδακι απο την καταρα επειδη ειναι μικρο, οικονομικο και χωραει παντου και η κοπελια με το πλουσιο μαλλι στη μουρη και το κομψο περπατημα ..! Το αυτο δεν το εχω δει , αλλα απο αυτα που διαβασα μονο με παρεα θα το επιχειρησω και μερα μεσημερι ...
:!: κομψο ???
Σιγουρα βλεπεις καλα ???
Αρχική Δημοσίευση από arismeister
μη ξεχασω και το poltergaist
Τι ειναι παλι αυτο??? :what:
Παράθεση

don_aris91 (Άρης)

Φοιτητής

Ο Άρης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Είναι 28 ετών και Φοιτητής του τμήματος Οργάνωσης και Διοίκησης Επιχειρήσεων Μακεδονίας (Θεσσαλονίκη) . Έχει γράψει 429 μηνύματα.

O don_aris91 έγραψε: στις 17:20, 04-09-09:

θα συμφωνησω επισης με μια κοπελα που ειπε για τη σειρηνα απο το silent hill....ανατριχιαστικο
Παράθεση

Χριστιάννα ^^ (Ίδιο με το ψεύτικο.)

Φοιτητής

H Ίδιο με το ψεύτικο. αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Φοιτητής . Έχει γράψει 2,027 μηνύματα.

H Χριστιάννα ^^ ..όταν βλέπω τον κοσμάκη πάντα θλίβομαι. έγραψε: στις 17:20, 04-09-09:

Το it κι εδώ, που πρέπει να το είχα δει στα 9 μου και πραγματικά από τότε τους μίσησα τους κλόουν.
Παράθεση

Darkness

Φοιτητής

H Darkness Για έγραψε: στις 17:21, 04-09-09:

Αρχική Δημοσίευση από Βασιλική!
Σειρήνες ήταν. Σχετικά με το Silent Hill οφείλω να πω, πως είναι ίσως και η χειρότερη ταινία που έχω δει στη ζωή μου.
H χειροτερη ???
Δηλαδη που να δεις πως ειναι και οι χειροτερες..
Ειναι μια απλη καλη ταινια κατε με.
Αρχική Δημοσίευση από arismeister
θα συμφωνησω επισης με μια κοπελα που ειπε για τη σειρηνα απο το silent hill....ανατριχιαστικο
εγω ημουν αυτη ..:fss:

:!: πραγματι ηταν..
Παράθεση

ZIGFRID (Γιώργος)

Φοιτητής

Ο Γιώργος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Είναι 28 ετών , Φοιτητής και μας γράφει απο Άγιος Στέφανος (Αττική). Έχει γράψει 227 μηνύματα.

O ZIGFRID έγραψε: στις 17:24, 04-09-09:

η χειρότερη μου ήταν ο λαβύρινθος του πάνα. Μπορεί να μην ήταν τρομακτική με τη συνήθη έννοια του όρου, αλλά ειλικρινά μπορώ να χρησιμοποιήσω τη φράση : "με στοίχειωσε ". Ήταν απλά ένας καλλιτεχνικά δοσμένος τρόμος, με απίστευτα νοήματα και συναισθήματα. Ειλικρινά τρομερή ταινία...
Παράθεση

Death_Angel (Φουφουτος)

Μαθητής Γ' γυμνασίου

Ο Φουφουτος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Είναι Μαθητής Γ' γυμνασίου . Έχει γράψει 110 μηνύματα.

O Death_Angel έγραψε: στις 17:32, 04-09-09:

Το it κι εδώ, που πρέπει να το είχα δει στα 9 μου και πραγματικά από τότε τους μίσησα τους κλόουν.
εγω το ειχα δει στα 7 μου και απο τοτε τα εκλανα με τους κλοουν
Παράθεση

don_aris91 (Άρης)

Φοιτητής

O don_aris91 έγραψε: στις 17:52, 04-09-09:

Αρχική Δημοσίευση από BAM BAM
H χειροτερη ???
Δηλαδη που να δεις πως ειναι και οι χειροτερες..
Ειναι μια απλη καλη ταινια κατε με.

εγω ημουν αυτη ..:fss:

:!: πραγματι ηταν..
καλα οκ δεν το θυμομουν εκεινη την ωρα...ακομα τη θυμαμαι
Παράθεση

M@r@ki

Μαθητής Β' γυμνασίου

H M@r@ki αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 23 ετών και Μαθητής Β' γυμνασίου . Έχει γράψει 158 μηνύματα.

H M@r@ki έγραψε: στις 18:01, 04-09-09:

Αρχική Δημοσίευση από ~Λένα~
Παω να δω εγω την Καταρα και μετα θα κατεβασω και το αυτο. Δεν θα κοιμηθω αποψε.

Εεεεμ, τα θέλει κι εσένα ο .....
Παράθεση

antigrafakias

Μαθητής Γ' λυκείου

Ο antigrafakias αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Είναι 27 ετών και Μαθητής Γ' λυκείου . Έχει γράψει 294 μηνύματα.

O antigrafakias έγραψε: στις 18:17, 04-09-09:

Ελάτε ρε παιδιά, το "It" δεν ήταν και τόσο τρομακτικό. Κι εγώ το είχα δει μικρός αλλά δε μου έμεινε ψυχολογικό. Αφήστε που είναι και από τις αγαπημένες μου τέτοιου είδους!

Πάντως μία μου είχε κόψει το αίμα. Ούτε θυμάμαι ποια ήταν ή πώς λεγόταν αλλά είχε σχέση με κάτι αράχνες που σκότωναν ανθρώπους και μετά πήγαν ένα πτώμα στις ΗΠΑ κι εκεί άνοιξαν το φέρετρο και απελευθερώθηκαν αυτές οι δηλητηριώδεις αράχνες και σκότωναν τον κοσμάκη. Είχα μια φοβία με τις αράχνες για καμιά πενταετία αν και τώρα μου έχει περάσει σε μεγάλο βαθμό μολονότι με ανατριχιάζουν ακόμη κάπως (ο τρόπος που περπατούν...)

Γενικά δεν είμαι ιδιαίτερα φαν του είδους, πού και πού έτσι για να έχει και ποικιλία το πράγμα μπορεί να δω μόνος ή με παρέα καμιά ταινία. Εκείνη την ώρα μπορεί λιγουλάκι να τρομάζω αλλά δε θυμάμαι τίποτα την επομένη!
Παράθεση

teol20

Επιφανές Μέλος

Ο teol20 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Έχει γράψει 9,425 μηνύματα.

O teol20 αφού χασμουρήθηκε έγραψε: στις 18:21, 04-09-09:

Εγω θυμαμαι οταν ειχα δει πρωτη φορα το SAW.
Με το μαξιλαρι ανα χείρας...
Παράθεση
Απάντηση στο θέμα

Χρήστες

• Τα παρακάτω 0 μέλη και 1 επισκέπτες διαβάζουν μαζί με εσάς αυτό το θέμα.

• (View-All Tα παρακάτω 1 μέλη διάβασαν αυτό το θέμα τις τελευταίες 30 μέρες:
    Scandal

Βρείτε παρόμοια