Επεξεργασία Προφίλ Επεξεργασία Avatar Επεξεργασία Υπογραφής Επεξεργασία Επιλογών E-mail και Κωδικός Ρυθμίσεις Ειδοποιήσεων
Αποσύνδεση Οι Συνδρομές μου Το Προφίλ μου Τα Posts μου Τα Threads μου Λίστα Επαφών Αντιδράσεις σε Posts μου Παραθέσεις των Posts μου Αναφορές σε Εμένα Ενέργειες Συντονιστών Αόρατος Χρήστης

Το iSchool είναι η μεγαλύτερη μαθητική διαδικτυακή κοινότητα με 68,996 εγγεγραμμένα μέλη και 2,479,675 μηνύματα σε 78,988 θέματα. Αυτή τη στιγμή μαζί με εσάς απολαμβάνουν το iSchool άλλα 584 άτομα.

Καλώς ήρθατε στο iSchool!

Εγγραφή Βοήθεια

Εκμάθηση δύο ξένων γλωσσών ταυτόχρονα

bobo32

Νεοφερμένος

Ο bobo32 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Έχει γράψει 5 μηνύματα.

O bobo32 έγραψε: στις 19:01, 21-09-19:

Γεια σας εμπειροι φιλοι των ξενων γλωσσων.γνωριζω γερμανικα σε επιπεδο β1 και αγγλικα ειχα δωσει πριν10 χρονια για β2 αλλα δεν το πειρα.θελω τωρα με συστηματικη και καθημερινη μελετη να παρω το β2 στα γερμανικα μεχρι τον ιουνιο και το β2 στα αγγλικα μεχρι τον δεκεμβριο του 2020.με λιγα λογια σκοπευω να ξεκινησω ταυτοχρονα την εκμαθηση και των 2 γλωσσων με 70% γερμανικα και 30% μεχρι να δωσω τον ιουνιο τα γερμανικα και μετα 100% μονο αγγλικα.αυτο που θελω να σας ρωτησω πιστευετε οτι ειναι εφικτο η ταυτοχρονη εκμαθηση 2 ξενων γλωσσων ή θα μπερδευτω?γινετε αυτο πιστευετε ή οχι?
Ευχαριστω
Πρέπει να συνδεθείτε για να αντιδράσετε σε μηνύματα
Παράθεση
Απάντηση στο θέμα

Χρήστες

Βρείτε παρόμοια