Επεξεργασία Προφίλ Επεξεργασία Avatar Επεξεργασία Υπογραφής Επεξεργασία Επιλογών E-mail και Κωδικός Ρυθμίσεις Ειδοποιήσεων
Αποσύνδεση Οι Συνδρομές μου Το Προφίλ μου Τα Posts μου Τα Threads μου Λίστα Επαφών Αντιδράσεις σε Posts μου Παραθέσεις των Posts μου Αναφορές σε Εμένα Ενέργειες Συντονιστών Αόρατος Χρήστης

Το iSchool είναι η μεγαλύτερη μαθητική διαδικτυακή κοινότητα με 69,104 εγγεγραμμένα μέλη και 2,482,813 μηνύματα σε 79,148 θέματα. Αυτή τη στιγμή μαζί με εσάς απολαμβάνουν το iSchool άλλα 282 άτομα.

Καλώς ήρθατε στο iSchool!

Εγγραφή Βοήθεια

Λογοθεραπεία ή Ψυχολογία;

Aggelikh76

Νεοφερμένος

H Aggelikh76 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 38 μηνύματα.

H Aggelikh76 έγραψε: στις 13:00, 10-09-19:

Λογοθεραπεία η Ψυχολογια;

Απο την Ψυχολογια μπορει καποιος να φτάσει στη λογοθεραπεία ή σχεδόν σε κάτι που να σχετίζεται με τη λογοθεραπεία;

Θεωρώ οτι η ψυχολογια είναι κλάδος που σχετίζεται με τα πάντα ενώ η σχολή Λογοθεραπείας πολύ ειδική
Πρέπει να συνδεθείτε για να αντιδράσετε σε μηνύματα
Παράθεση

Λένω

Επιφανές Μέλος

H Λένω αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 3,192 μηνύματα.

H Λένω έγραψε: στις 13:12, 10-09-19:

Αν θέλεις να ασκήσεις το επάγγελμα του ψυχολόγου, θα σπουδάσεις Ψυχολογία, Αν θέλεις να ασκήσεις το επάγγελμα του λογοθεραπευτή, θα σπουδάσεις Λογοθεραπεία. Δεν μπορείς να σπουδάσεις Ψυχολογία και να ασκήσεις το επάγγελμα του λογοθεραπευτή ακόμα κι αν έχεις μεταπτυχιακό στη Λογοθεραπεία.΄Αλλο το ένα, άλλο το άλλο!
Παράθεση

VouDou (Δημήτριος)

Καθηγητής

Ο Δημήτριος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Είναι 44 ετών , Καθηγητής του τμήματος --- και μας γράφει απο Κυπαρισσία (Μεσσηνία). Έχει γράψει 954 μηνύματα.

O VouDou έγραψε: στις 14:32, 10-09-19:

Αρχική Δημοσίευση από Aggelikh76
Λογοθεραπεία η Ψυχολογια;

Απο την Ψυχολογια μπορει καποιος να φτάσει στη λογοθεραπεία ή σχεδόν σε κάτι που να σχετίζεται με τη λογοθεραπεία;

Θεωρώ οτι η ψυχολογια είναι κλάδος που σχετίζεται με τα πάντα ενώ η σχολή Λογοθεραπείας πολύ ειδική
Όταν αποκτήσεις το πτυχίο ψυχολογίας, δίνεις κατατακτήριες εξετάσεις σε τμήμα λογοθεραπείας, για να αποκτήσεις το πτυχίο λογοθεραπείας. Εναλλακτική οδός, οι πανελλήνιες εξετάσεις.

Υπήρξε πιθανότητα στο παρελθόν να γινόταν και με κατοχή μεταπτυχιακού τίτλου στη λογοθεραπεία (θα ήταν η τρίτη περίπτωση εξαίρεσης σχετικά), αλλά σημειώθηκαν έντονες αντιδράσεις από τα σχετικά επιμελητήρια των πτυχιούχων ΤΕΙ και αποσύρθηκε η σχετική νομοθεσία.
https://www.news.gr/ellada/ekpaidefs...epaggelma.html
https://www.selle.gr/news.php?nid=138&screen=9
Παράθεση

Aggelikh76

Νεοφερμένος

H Aggelikh76 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 38 μηνύματα.

H Aggelikh76 έγραψε: στις 18:51, 10-09-19:

Τι απο τα δύο εχει καλύτερη απορρόφηση; Και σε ιδιωτικό και σε δημόσιο τομέα (κυρισω ο ιδιωτικοσ Με ενδιαφέρει) Μαρεσουν και τα δυο βοηθήστε με..
Παράθεση

Ziekr

Δραστήριο Μέλος

Ο Ziekr αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Είναι 29 ετών . Έχει γράψει 188 μηνύματα.

O Ziekr έγραψε: στις 20:36, 10-09-19:

Δεν ξέρω ακριβώς τι παίζει με λογοθεραπεία (έχω ακούσει καλά λόγια πάντως για την αποκατάσταση). Από ψυχολογία είναι εξαιρετικά δύσκολο να βρεις δουλειά σε πεδία εκτός του μεταναστευτικού. Οι προσλήψεις σε νοσοκομεία και κέντρα ψυχικής έχουν παγώσει για τα καλά. Ακόμα και στο μεταναστευτικό δηλαδή, δύσκολο είναι γιατί έχει αρχίσει να υπάρχει κορεσμός.

Α και το να ανοίξεις δικό σου γραφείο ως ψυχολόγος ξέχνα το αν δεν έχεις χτίσει πρώτα ένα μεγάλο πελατολόγιο.
Παράθεση

Rozalia24

Νεοφερμένος

H Rozalia24 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 17 μηνύματα.

H Rozalia24 έγραψε: στις 21:34, 10-09-19:

Εμένα η γνωμη μου είναι να μην βασίζεται στη άποψη κάποιου για το μελλον σου αλλά να ψάξεις η ίδια της προοπτικές και τα επαγγελματικά δικαιώματα απο το σάιτ των σχολών που σε ενδιαφέρουν εσύ ξέρεις καλύτερα τον εαυτό σου και πιο επάγγελμα θα σε κάνει πιο ευτυχισμένη/νο ????
Παράθεση
Απάντηση στο θέμα

Χρήστες

• Τα παρακάτω 0 μέλη και 1 επισκέπτες διαβάζουν μαζί με εσάς αυτό το θέμα.

• (View-All Tα παρακάτω 0 μέλη διάβασαν αυτό το θέμα τις τελευταίες 30 μέρες:
    Μέχρι και αυτή την στιγμή δεν έχει δει το θέμα κάποιο ορατό μέλος

Βρείτε παρόμοια