Επεξεργασία Προφίλ Επεξεργασία Avatar Επεξεργασία Υπογραφής Επεξεργασία Επιλογών E-mail και Κωδικός Ρυθμίσεις Ειδοποιήσεων
Αποσύνδεση Οι Συνδρομές μου Το Προφίλ μου Τα Posts μου Τα Threads μου Λίστα Επαφών Αντιδράσεις σε Posts μου Παραθέσεις των Posts μου Αναφορές σε Εμένα Ενέργειες Συντονιστών Αόρατος Χρήστης

Το iSchool είναι η μεγαλύτερη μαθητική διαδικτυακή κοινότητα με 68,635 εγγεγραμμένα μέλη και 2,466,093 μηνύματα σε 78,269 θέματα. Αυτή τη στιγμή μαζί με εσάς απολαμβάνουν το iSchool άλλα 443 άτομα.

Καλώς ήρθατε στο iSchool!

Εγγραφή Βοήθεια

Κατάργηση του ασύλου και ακύρωση της τέταρτης Νομικής στην Πάτρα

Johnny15 (Γιάννης)

Φοιτητής

Ο Γιάννης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Είναι Φοιτητής και μας γράφει απο Ελβετία (Ευρώπη). Έχει γράψει 9,483 μηνύματα.

O Johnny15 έγραψε: στις 22:21, 14-08-19:

Τι ρόλο έχουν εξωπανεπιστημιακοί που κρατάνε χώρο υπό κατάληψη, μέσα στο πανεπιστήμιο; Ξαναλέω, εξωπανεπιστημιακοί που κρατάνε χώρο πανεπιστημιακό χώρο παράνομα, μέσα στο πανεπιστήμιο;
2
Πρέπει να συνδεθείτε για να αντιδράσετε σε μηνύματα
Παράθεση

nPb

Επιφανές Μέλος

Ο nPb αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Μας γράφει απο Αυστρία (Ευρώπη). Έχει γράψει 11,693 μηνύματα.

O nPb έγραψε: στις 23:56, 14-08-19:

Αρχική Δημοσίευση από Johnny15
Τι ρόλο έχουν εξωπανεπιστημιακοί που κρατάνε χώρο υπό κατάληψη, μέσα στο πανεπιστήμιο; Ξαναλέω, εξωπανεπιστημιακοί που κρατάνε χώρο πανεπιστημιακό χώρο παράνομα, μέσα στο πανεπιστήμιο;
Όταν γίνεται πλύση στους 80 βαθμούς για βαμβακερά, για 40 έτη ορθόδοξου Πασοκ, είναι λογικό οι λογικές ερωτήσεις να φαντάζουν φασιστικές. Νομίζω ότι η εποχή θα ξεπεράσει την Ελλάδα και στο τέλος, η χώρα θα αλλάξει μόνη της επειδή κάποιοι κολλημένοι με ιδεοληψίες θα έχουν φύγει από τη ζωή. Η βλακεία ορισμένων νεοελλήνων είναι ότι νομίζουν ότι μάλλον είναι αθάνατοι να επιβάλλουν την ιδεοβλακεία τους. Η Ευρώπη και ο κόσμος αλλάζει, κάνει έρευνα, εξελίσσεται και στην Ελλάδα αναμασάμε σανό (μόνοι μας τα λέμε και μόνοι μας τα ακούμε).
1
Παράθεση

Ryuzaki (Lost in Infinity)

Πτυχιούχος

Ο Lost in Infinity αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Είναι 26 ετών και Πτυχιούχος του τμήματος Πολιτικών Μηχανικών Θεσσαλονίκης . Έχει γράψει 390 μηνύματα.

O Ryuzaki έγραψε: στις 03:43, 15-08-19:

Αρχική Δημοσίευση από Johnny15
Δεν έχω ιδέα τι έχεις στο μυαλό σου, αλλά τσέκαρε στο γκουγκλ Πολυτεχνείο 1973. Παράνομοι ήταν και τότε.
1
1
Παράθεση

Johnny15 (Γιάννης)

Φοιτητής

Ο Γιάννης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Είναι Φοιτητής και μας γράφει απο Ελβετία (Ευρώπη). Έχει γράψει 9,483 μηνύματα.

O Johnny15 έγραψε: στις 10:08, 15-08-19:

Αρχική Δημοσίευση από Ryuzaki
Δεν έχω ιδέα τι έχεις στο μυαλό σου, αλλά τσέκαρε στο γκουγκλ Πολυτεχνείο 1973. Παράνομοι ήταν και τότε.

Κοιτάω το σήμερα. Αυτή η λογική του τι έγινε κάποτε είναι επικίνδυνη πάντως. Την χρησιμοποιεί ιδιαίτερα ο Τραμπ. Δείτε τι έγινε στην "τάδε" περίπτωση με τους κακους μετανάστες, συνεπώς χρειαζόμαστε περισσότερο από "αυτό". Και έτσι περνάει τα ρατσιστικά και πολλά άλλα μέτρα που περνάει.

Κοιτάζοντας το σήμερα λοιπόν δεν βρίσκω λόγο εξωπανεπιστημιακοι να κρατούν παράνομα υπό κατάληψη χώρους του πανεπιστημίου. Δεν ζουμε υπό χούντα.
3
1
Παράθεση

Λένω

Επιφανές Μέλος

H Λένω αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 2,771 μηνύματα.

H Λένω έγραψε: στις 11:03, 15-08-19:

Δεν είναι σωστό επιχείρημα να συγκρίνεις τη δικτατορία με τη σημερινή πολιτική κατάσταση!!!
1
1
Παράθεση

Unseen skygge

Διάσημο Μέλος

Ο Unseen skygge αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Έχει γράψει 737 μηνύματα.

O Unseen skygge έγραψε: στις 12:57, 15-08-19:

Τότε ήταν παράνομη και η κυβέρνηση. Για τους κλέφτες και τους αρματολούς έχεις να προτείνεις κάποιο μέτρο ή να τους αφήσουμε να λειτουργούν ανενόχλητοι;
2
Παράθεση

Volkswagen Fan (Mein name ist fotis.)

Φοιτητής

Ο Mein name ist fotis. αυτή τη στιγμή είναι συνδεδεμένος. Είναι 19 ετών , Φοιτητής του τμήματος Οικονομικών Επιστημών Παν. Πατρών (Πάτρα) και μας γράφει απο Γερμανία (Ευρώπη). Έχει γράψει 5,710 μηνύματα.

O Volkswagen Fan έγραψε: στις 12:58, 15-08-19:

Τότε ήταν παράνομη η κυβέρνηση.
1
Παράθεση

Ryuzaki (Lost in Infinity)

Πτυχιούχος

Ο Lost in Infinity αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Είναι 26 ετών και Πτυχιούχος του τμήματος Πολιτικών Μηχανικών Θεσσαλονίκης . Έχει γράψει 390 μηνύματα.

O Ryuzaki έγραψε: στις 16:17, 15-08-19:

Αρχική Δημοσίευση από Unseen skygge
Τότε ήταν παράνομη και η κυβέρνηση. Για τους κλέφτες και τους αρματολούς έχεις να προτείνεις κάποιο μέτρο ή να τους αφήσουμε να λειτουργούν ανενόχλητοι;

Δημοψηφισμα 1968 για το τοτε σχεδιο συνταγματος. 90+ τοις εκατο "ναι" οποτε μια χαρα νομιμοποιηση βλεπω στα ματια μου. Καθ ολα νομιμες διαδικασιες.

Γενικα μου φαινεται καθόλα αδιαφορο αν θα καταργηθει το οποιοδηποτε "ασυλο", περα απο το να σπαω πλακα με τη ρητορικη των υπερ. Κ σοβαρα ας κανει ο καθενας ο,τι του καπνισει δεν μου καιγεται καρφακι.
Ο καθενας κανει τις επιλογες του και τοποθετει εαυτον στη μια ή την αλλη οχθη.
edited Τελευταία επεξεργασία από το χρήστη Ryuzaki : 15-08-19 στις 17:41.
1
1
Παράθεση

hack3r

Επιφανές Μέλος

Ο hack3r αυτή τη στιγμή είναι συνδεδεμένος. Είναι 29 ετών και μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 4,118 μηνύματα.

O hack3r έγραψε: στις 20:20, 15-08-19:

Η σοβαρή ρητορική όσων είναι υπέρ του ασύλου ποια είναι ακριβώς;
1
Παράθεση

Gate4 (Ηägring)

Τιμώμενο Μέλος

H Ηägring αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Μας γράφει απο Ισπανία (Ευρώπη). Έχει γράψει 11,217 μηνύματα.

H Gate4 Θα τα παρατήσω όλα και θα γίνω βαμπίρ.~ έγραψε: στις 20:23, 15-08-19:

Αρχική Δημοσίευση από hack3r
Η σοβαρή ρητορική όσων είναι υπέρ του ασύλου ποια είναι ακριβώς;
Θα μπει μια διμοιρία των ΜΑΤ, η αντιτρομοκρατική, η δίωξη ναρκωτικών, το λιμενικό και οι βατραχάνθρωποι να σταματήσουν τη συνέλευση τους.

Btw όχι ότι θα λυθούν τα θέματα εντός του πανεπιστημίου με την κατάργηση του ασύλου, αυτά είναι να χαμε να λέγαμε, τουλάχιστον να προστατεύονται αξιοπρεπώς και να μη ρημάζονται κτήρια σε κλασικές μέρες του χρόνου θα ήταν καλό με άσυλο ή χωρίς.
1
Παράθεση
Απάντηση στο θέμα

Βρείτε παρόμοια