Επεξεργασία Προφίλ Επεξεργασία Avatar Επεξεργασία Υπογραφής Επεξεργασία Επιλογών E-mail και Κωδικός Ρυθμίσεις Ειδοποιήσεων
Αποσύνδεση Οι Συνδρομές μου Το Προφίλ μου Τα Posts μου Τα Threads μου Λίστα Επαφών Αντιδράσεις σε Posts μου Παραθέσεις των Posts μου Αναφορές σε Εμένα Ενέργειες Συντονιστών Αόρατος Χρήστης
Αναζήτηση στο iSchool!
Τι;
Πως;
Ταξινόμηση
Που;
Σε συγκεκριμένη κατηγορία;
Ποιος;
Αποτελέσματα Αναζήτησης
Συμπληρώστε τουλάχιστον το πεδίο Τι;

Το iSchool είναι η μεγαλύτερη μαθητική διαδικτυακή κοινότητα με 68,124 εγγεγραμμένα μέλη και 2,445,051 μηνύματα σε 77,323 θέματα. Αυτή τη στιγμή μαζί με εσάς απολαμβάνουν το iSchool άλλα 303 άτομα.

Καλώς ήρθατε στο iSchool!

Εγγραφή Βοήθεια

ΔΟΑΤΑΠ και αναγνώριση μεταπτυχιακού

michael22gr

Νεοφερμένος

Ο michael22gr αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Είναι 26 ετών . Έχει γράψει 5 μηνύματα.

O michael22gr έγραψε: στις 12:48, 03-04-19:

Καλησπέρα, έχει σταλεί (από Κρήτη με κούριερ) από τον Ιανουάριο το μεταπτυχιακό που έκανα στην Κύπρο. Ακόμα δεν έχω πάρει απάντηση και διαβάζοντας και άλλου, μπορεί να πάρει και χρόνο.

Αυτό που με απασχολεί είναι ότι στο σαιτ τους, και συγκεκριμένα εδω http://62.103.84.30/search.php , υποτίθεται ότι μπορώ να δω την πορεία της αίτησης.

Ωστόσο αυτός ο αριθμός πρωτοκόλλου τι είναι?

Ευχαριστώ
1
Πρέπει να συνδεθείτε για να αντιδράσετε σε μηνύματα
Παράθεση

Λένω

Επιφανές Μέλος

H Λένω αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 2,389 μηνύματα.

H Λένω έγραψε: στις 16:05, 03-04-19:

΄Οταν καταθέτεις στον ΔΟΑΤΑΠ την αίτηση αναγνώρισης τίτλου σπουδών μαζί με τα απαραίτητα δικαιολογητικά, ο αρμόδιος υπάλληλος κάνει έναν προέλεγχο και σου δίνει μια "απόδειξη υποβολής αιτήσεως και καταθέσεως δικαιολογητικών" πάνω στην οποία υπάρχει ο αριθμός πρωτοκόλλου και η ημερομηνία κατάθεσης. Με αυτόν τον αριθμό πρωτοκόλλου είναι δυνατή η ηλεκτρονική παρακολούθηση της πορείας της αίτησης από την ιστοσελίδα του ΔΟΑΤΑΠ και την επιλογή "on line πορεία αίτησης". Αφού εσύ τα έστειλες με κούριερ, θα έπρεπε μετά από λίγες μέρες να τους έπαιρνες τηλέφωνο και να τους ζητούσες να σου στείλουν την απόδειξη που αναφέρω παραπάνω ή τουλάχιστον απλά και μόνο να σου δώσουν τον αριθμό πρωτοκόλλου προκειμένου να μπορείς να την παρακολουθείς.
Παράθεση

airtrelomike13

Νεοφερμένος

Ο airtrelomike13 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Έχει γράψει 42 μηνύματα.

O airtrelomike13 έγραψε: στις 17:51, 03-04-19:

Αρχική Δημοσίευση από michael22gr
Καλησπέρα, έχει σταλεί (από Κρήτη με κούριερ) από τον Ιανουάριο το μεταπτυχιακό που έκανα στην Κύπρο. Ακόμα δεν έχω πάρει απάντηση και διαβάζοντας και άλλου, μπορεί να πάρει και χρόνο.

Αυτό που με απασχολεί είναι ότι στο σαιτ τους, και συγκεκριμένα εδω http://62.103.84.30/search.php , υποτίθεται ότι μπορώ να δω την πορεία της αίτησης.

Ωστόσο αυτός ο αριθμός πρωτοκόλλου τι είναι?

Ευχαριστώ

Ειναι ο αριθμος που δινεται απο καθε υπηρεσια για να ειναι κατοχυρωμενοι και οι 2 πλευρες, που αποδεικνυει οτι το πηραν και μπορεις να τσεκαρεις ανα πασα στιγμη σε τι σταδιο βρισκεται η αιτηση σου
1
Παράθεση

michael22gr

Νεοφερμένος

Ο michael22gr αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Είναι 26 ετών . Έχει γράψει 5 μηνύματα.

O michael22gr έγραψε: στις 11:39, 15-04-19:

Το θέμα είναι ότι παίρνω τουλάχιστον 20 φορές την ημέρα σε Αθήνα και Θεσσαλονίκη αλλά δεν παίρνω απάντηση...
Παράθεση

Λένω

Επιφανές Μέλος

H Λένω αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 2,389 μηνύματα.

H Λένω έγραψε: στις 12:16, 15-04-19:

Το θέμα είναι ότι παίρνω τουλάχιστον 20 φορές την ημέρα σε Αθήνα και Θεσσαλονίκη αλλά δεν παίρνω απάντηση...

Στη Θεσσαλονίκη;;; Εκεί που τα έστειλες θα τηλεφωνείς. Αν τα έστειλες στην Αθήνα (έτσι τουλάχιστον κατάλαβα), θα τηλεφωνείς στην Αθήνα.
http://www.doatap.gr/gr/enimerosi.html
http://www.doatap.gr/gr/anagnorisi.html
edited Τελευταία επεξεργασία από το χρήστη Λένω : 15-04-19 στις 12:31.
Παράθεση

cha0s (Σταύρος)

Πτυχιούχος

Ο Σταύρος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Είναι Πτυχιούχος του τμήματος Φιλολογίας (ΑΠΘ/Θεσσαλονίκη) και μας γράφει απο Εύοσμος (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 3,715 μηνύματα.

O cha0s έγραψε: στις 22:21, 15-04-19:

Δημόσια υπηρεσία είναι, περιμένεις να σηκώσουν τηλέφωνο; Κατεβασμενα τα έχουν. Ο αδερφός μου θέλει αναγνώριση πτυχίου, έπαιρνε τηλ για 1 βδομάδα και δεν απάντησαν ποτέ. Πήγε από τον ΔΟΑΤΑΠ στη Θεσσαλονίκη αλλά δεν... Το καλύτερο είναι να πας Αθήνα να γίνει η δουλειά σου πιο γρήγορα. Γιατί στη Θεσσαλονίκη περιμένουν να μαζευτεί ένας αριθμός αιτήσεων για να τα στείλουν στην Αθήνα να τα δουν εκεί.
Παράθεση

Ερινύς

Τιμώμενο Μέλος

H Ερινύς αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 25 ετών , Μεταπτυχιακός φοιτητής σε Global Health and Disaster Medicine και μας γράφει απο Αφρική. Έχει γράψει 12,306 μηνύματα.

H Ερινύς Ab aeterno. έγραψε: στις 22:45, 15-04-19:

Συμβουλή μου για οποιαδήποτε συνδιαλλαγή με δημόσια υπηρεσία: σήκω 7:30 το πρωί και πάρε τηλ. Είναι η μόνη ώρα που έχεις στατιστικά αυξημένες πιθανότητες να το σηκώσουν. Μετά τις 8 τα έχουν χαμηλωμένα και καληνύχτα...
Παράθεση
Απάντηση στο θέμα

Χρήστες

Βρείτε παρόμοια