Επεξεργασία Προφίλ Επεξεργασία Avatar Επεξεργασία Υπογραφής Επεξεργασία Επιλογών E-mail και Κωδικός Ρυθμίσεις Ειδοποιήσεων
Αποσύνδεση Οι Συνδρομές μου Το Προφίλ μου Τα Posts μου Τα Threads μου Λίστα Επαφών Αντιδράσεις σε Posts μου Παραθέσεις των Posts μου Αναφορές σε Εμένα Ενέργειες Συντονιστών Αόρατος Χρήστης

Το iSchool είναι η μεγαλύτερη μαθητική διαδικτυακή κοινότητα με 68,839 εγγεγραμμένα μέλη και 2,473,176 μηνύματα σε 78,669 θέματα. Αυτή τη στιγμή μαζί με εσάς απολαμβάνουν το iSchool άλλα 284 άτομα.

Καλώς ήρθατε στο iSchool!

Εγγραφή Βοήθεια

Ο θεσμός του γάμου στις μέρες μας

Δαλιδά (Cortana)

Φοιτητής

H Cortana αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Φοιτητής . Έχει γράψει 4,213 μηνύματα.

H Δαλιδά έγραψε: στις 13:05, 04-08-12:

Αρχική Δημοσίευση από sweetymt
γιατι ειναι αναγκαστικα τα παιδια; Υπαρχει κανονας που να λεει: μεχρι τα 35 πρεπει να εχεις 1 παιδι;
μπραβο ρε! καλα τα λες! Μαζι σου
Δεν είναι κανόνας, αλλά άλλα θες στα 12 άλλα στα 35. Μπορεί εσύ να ονειρεύεσαι ελευθερίες και να θες να γλεντήσεις μέχρι να το κάψεις, όμως όταν μεγαλώνεις θέλεις και άλλα πράγματα. Λέγεται ένστικτο. Έχουμε ρίξει τόσο βάρος στις καριέρες, στα επιφανειακά πράγματα και ξεχνάμε την οικογένεια. Ε αν όλοι είχαν τα ίδια μυαλά, με την ίδια λογική, ούτε εσύ θα υπήρχες ούτε κανείς μας εδώ μέσα.

Δε μιλάω να χεις παντρευτεί και να χεις κάνει παιδιά στα 20, γιατί μετά είσαι γεμάτος απωθημένα. Προσωπικά δε θα θελα τα παιδιά μου να είναι μικρά και να έχουν μάνα μια μπαμπόγρια.

Σημείωση: Το μήνυμα προήλθε από το θέμα "Πώς φαντάζεστε τον εαυτό σας σε 10 χρόνια;".
edited Τελευταία επεξεργασία από το χρήστη _Morticia_ : 04-08-12 στις 14:37.
2
Πρέπει να συνδεθείτε για να αντιδράσετε σε μηνύματα
Παράθεση

Deutsch... Lover (Everl)

Φοιτητής

H Everl αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Φοιτητής του τμήματος Γερμανικής Γλώσσας & Φιλολογίας (ΑΕΙ/Αθήνα) και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 6,221 μηνύματα.

H Deutsch... Lover Lebenslust. έγραψε: στις 13:07, 04-08-12:

Αρχική Δημοσίευση από tsoufou
Δεν είναι κανόνας, αλλά άλλα θες στα 12 άλλα στα 35. Έχουμε ρίξει τόσο βάρος στις καριέρες, στα επιφανειακά πράγματα και ξεχνάμε την οικογένεια. Ε αν όλοι είχαν τα ίδια μυαλά, με την ίδια λογική, ούτε εσύ θα υπήρχες ούτε κανείς μας εδώ μέσα.
Δεν λεω καλα και τα παιδια αλλα οχι ρε συ απο τα 20 και τα 25!
Παράθεση

Rainbowarrior

Φοιτητής

Ο Rainbowarrior αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Είναι Φοιτητής . Έχει γράψει 1,907 μηνύματα.

O Rainbowarrior έγραψε: στις 13:07, 04-08-12:

Δεν είναι κανόνας, αλλά άλλα θες στα 12 άλλα στα 35. Έχουμε ρίξει τόσο βάρος στις καριέρες, στα επιφανειακά πράγματα και ξεχνάμε την οικογένεια. Ε αν όλοι είχαν τα ίδια μυαλά, με την ίδια λογική, ούτε εσύ θα υπήρχες ούτε κανείς μας εδώ μέσα.
Τι λες;

Γιατί, σου είπε κανείς ότι στα 40 μας δε μπορούμε να κάνουμε παιδιά;

Εδώ είσαι fail.-
Παράθεση

nikosxdxd (Νίκος)

Φοιτητής

Ο Νίκος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Είναι 25 ετών , Φοιτητής του τμήματος Νομικής (ΑΕΙ/Αθήνα) και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 2,533 μηνύματα.

O nikosxdxd έγραψε: στις 13:07, 04-08-12:

Tα παιδια ειναι ο,τι καλυτερο υπαρχει ρε σεις...
1
Παράθεση

Theoritikos

Φοιτητής

Ο Theoritikos αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Είναι Φοιτητής του τμήματος Νομικής Αθήνας . Έχει γράψει 224 μηνύματα.

O Theoritikos έγραψε: στις 13:09, 04-08-12:

η ιδανική ηλικία για γάμο για τον άνδρα είναι πιστευω 30-36 και για τη γυναίκα 28-32 κάπου διάβασα πάντως οτι είναι καλό η γυναίκα να κάνει το πρώτο παιδι πριν τα 30
Παράθεση

Rainbowarrior

Φοιτητής

Ο Rainbowarrior αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Είναι Φοιτητής . Έχει γράψει 1,907 μηνύματα.

O Rainbowarrior έγραψε: στις 13:10, 04-08-12:

Αρχική Δημοσίευση από nikosxdxd
Ναι, όμως, πρέπει κάπως να ζήσουν και να μη στερηθούν πράγματα.
Δεν το κατάλαβα... Δηλαδή, εσύ κάνεις παιδιά για να ικανοποιήσεις δικές σου «ανάγκες/στερήσεις/συναισθήματα»;

Όχι, φίλε. Δεν πάει έτσι. Παιδιά θα κάνεις όταν θα τους έχεις εξασφαλισμένο ένα καλό μέλλον.-

That's my point.
Παράθεση

Δαλιδά (Cortana)

Φοιτητής

H Cortana αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Φοιτητής . Έχει γράψει 4,213 μηνύματα.

H Δαλιδά έγραψε: στις 13:10, 04-08-12:

Αρχική Δημοσίευση από Theoritikos
η ιδανική ηλικία για γάμο για τον άνδρα είναι πιστευω 30-36 και για τη γυναίκα 28-32 κάπου διάβασα πάντως οτι είναι καλό η γυναίκα να κάνει το πρώτο παιδι πριν τα 30
Ναι, ενδείκνυται πριν τα 35 γιατί μετά υπάρχει ο κίνδυνος για σύνδρομο down.

Αρχική Δημοσίευση από nafasskataa
Τι λες;

Γιατί, σου είπε κανείς ότι στα 40 μας δε μπορούμε να κάνουμε παιδιά;

Εδώ είσαι fail.-
ΑΝΘΡΩΠΕ ΜΟΥ! Είδες πουθενά να λέω κάτι τέτοιο ? Η κοπέλα είπε "Γιατί είναι αναγκαστικά τα παιδιά?" εκεί απάντησα. Τράβα βγάλε τα γεμιστά θα σου καούν.
Παράθεση

Deutsch... Lover (Everl)

Φοιτητής

H Everl αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Φοιτητής του τμήματος Γερμανικής Γλώσσας & Φιλολογίας (ΑΕΙ/Αθήνα) και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 6,221 μηνύματα.

H Deutsch... Lover Lebenslust. έγραψε: στις 13:10, 04-08-12:

Τωρα πια το σκεφτεσαι πολυ για να φερεις μια ζωη σε αυτον τον κοσμο!
Αρχική Δημοσίευση από Theoritikos
Τι λες ρε; πριν ζησει ας εχει και ενα μωρο!
Παράθεση

Mr. Crowley

Φοιτητής

Ο Mr. Crowley αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Είναι Φοιτητής . Έχει γράψει 2,917 μηνύματα.

O Mr. Crowley ΣΟ μην το κόψεις,είναι επιβεβαιωμένο έγραψε: στις 13:12, 04-08-12:

"Αν έχεις παιδιά,να τα χαίρεσαι;αν δεν έχεις παιδιά,να χαίρεσαι" (Chinese proverb)
1
Παράθεση

venividivici43946

Φοιτητής

Ο venividivici43946 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Είναι Φοιτητής . Έχει γράψει 3,194 μηνύματα.

O venividivici43946 έγραψε: στις 13:13, 04-08-12:

Ναι, ενδείκνυται πριν τα 35 γιατί μετά υπάρχει ο κίνδυνος για σύνδρομο down.
Υπάρχει και ο προγεννητικός έλεγχος. Κσι η απόξεση.
Παράθεση

Pupilloscope (Σουβλειμαν ο Μεγαλομπεκρης.)

Διάσημο Μέλος

Ο Σουβλειμαν ο Μεγαλομπεκρης. αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Έχει γράψει 790 μηνύματα.

O Pupilloscope έγραψε: στις 13:15, 04-08-12:

Αρχική Δημοσίευση από venividivici43946
Υπάρχει και ο προγεννητικός έλεγχος. Κσι η απόξεση.
Mια εκτρωση μετα τα 35 ηή μια αποξεση το ξερεις οτι θα προκαλεσει και στειροτητα ε σε τεραστιο ποσοστο;
Παράθεση

Theoritikos

Φοιτητής

Ο Theoritikos αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Είναι Φοιτητής του τμήματος Νομικής Αθήνας . Έχει γράψει 224 μηνύματα.

O Theoritikos έγραψε: στις 13:17, 04-08-12:

κάποιοι εδώ θεωρούν οτι ο γάμος είναι σκλαβία με το κατάλληλο άτομο μια χαρά περνάς και έχεις και ενα κουτσούβελο στο χωρίο μου τα κορίτσια τα παντρεύουν στα 19-22 αυτό δεν μ αρέσει και τόσο , αλλα θεωρώ οτι γύρω στα 30 είσαι ώριμο άτομο , έχεις ζήσει τη ζωή σου και είσαι σε θέση να προχωρήσεις σε άλλη φάση
2
Παράθεση

Rainbowarrior

Φοιτητής

O Rainbowarrior έγραψε: στις 13:17, 04-08-12:

ΑΝΘΡΩΠΕ ΜΟΥ! Είδες πουθενά να λέω κάτι τέτοιο ? Η κοπέλα είπε "Γιατί είναι αναγκαστικά τα παιδιά?" εκεί απάντησα. Τράβα βγάλε τα γεμιστά θα σου καούν.
Eσύ είπες ότι έχουμε ρίξει βάρος στις καριέρες και ξεχνάμε τις οικογένειες...
Ε, κι εγώ είπα ότι δεν ξεχνάμε τίποτα από τα 2.

Τα έβγαλα εδώ και ένα τέταρτο.
Παράθεση

Pupilloscope (Σουβλειμαν ο Μεγαλομπεκρης.)

Διάσημο Μέλος

Ο Σουβλειμαν ο Μεγαλομπεκρης. αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Έχει γράψει 790 μηνύματα.

O Pupilloscope έγραψε: στις 13:21, 04-08-12:

Σε αυτο παντως δικιο εχει η τσουφου.
Δεν ειναι και πολυ νορμαλ να χεις παιδια στο γυμνασιο και ηδη να ανηκεις στην 3η ηλικια.
Παράθεση
Απάντηση στο θέμα

Χρήστες

• Τα παρακάτω 0 μέλη και 1 επισκέπτες διαβάζουν μαζί με εσάς αυτό το θέμα.

• (View-All Tα παρακάτω 1 μέλη διάβασαν αυτό το θέμα τις τελευταίες 30 μέρες:
    christos87

Βρείτε παρόμοια