Επεξεργασία Προφίλ Επεξεργασία Avatar Επεξεργασία Υπογραφής Επεξεργασία Επιλογών E-mail και Κωδικός Ρυθμίσεις Ειδοποιήσεων
Αποσύνδεση Οι Συνδρομές μου Το Προφίλ μου Τα Posts μου Τα Threads μου Λίστα Επαφών Αντιδράσεις σε Posts μου Παραθέσεις των Posts μου Αναφορές σε Εμένα Ενέργειες Συντονιστών Αόρατος Χρήστης

Το iSchool είναι η μεγαλύτερη μαθητική διαδικτυακή κοινότητα με 69,315 εγγεγραμμένα μέλη και 2,487,702 μηνύματα σε 79,461 θέματα. Αυτή τη στιγμή μαζί με εσάς απολαμβάνουν το iSchool άλλα 136 άτομα.

Καλώς ήρθατε στο iSchool!

Εγγραφή Βοήθεια

Κλειστό Θέμα

Το παρόν θέμα είναι κλειδωμένο! Δεν μπορείτε να απαντήσετε σε αυτό.

Aλκοολική μαμά;

PAOKARA_Kilkis (Δημήτρης)

Φοιτητής

Ο Δημήτρης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Είναι 32 ετών , Φοιτητής και μας γράφει απο Λαμία (Φθιώτιδα). Έχει γράψει 274 μηνύματα.

O PAOKARA_Kilkis έγραψε: στις 01:38, 01-07-09:

abracadabra μόνο με έργα και οχι με λόγια το γλυτώνεις....
Πρέπει να συνδεθείτε για να αντιδράσετε σε μηνύματα

Devina

Τιμώμενο Μέλος

H Devina αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 27 ετών . Έχει γράψει 4,039 μηνύματα.

H Devina έγραψε: στις 01:42, 01-07-09:

Αρχική Δημοσίευση από Mefistofelis
ΕΓΩ ΡΕ ΖΩΑ ΚΑΝΩ ΠΛΑΚΑ Η ΕΣΕΙΣ ΠΟΥ ΚΑΘΕΣΤΕ ΚΑΙ ΛΕΤΕ ΤΟ ΜΑΚΡΥ ΣΑΣ ΚΑΙ ΤΟ ΚΟΝΤΟ ΣΑΣ ΣΤΟ ΚΟΡΙΤΣΙ ΛΕΣ ΚΑΙ ΕΙΣΤΕ ΟΛΟΙ ΚΟΙΝΩΝΙΟΛΟΓΟΙ, ΚΑΝΟΝΙΚΑ ΑΥΤΟ ΤΟ ΘΕΜΑ ΔΕΝ ΘΑ ΕΠΡΕΠΕ ΝΑ ΕΧΕΙ ΟΥΤΕ ΜΙΑ ΑΠΑΝΤΗΣΗ. Ο ΑΛΚΟΟΛΙΣΜΟΣ ΘΕΡΑΠΕΥΕΤΑΙ ΜΟΝΟ ΜΕ ΣΥΝΕΔΡΕΙΕΣ ΑΠΟ ΕΠΙΣΤΗΜΟΝΕΣ ΞΕΦΤΕΡΙΑ.
1. Δεν είμαστε ζώα.
2. Αν ένας γνωστός σου ζήταγε βοήθεια για έναν οποιοδήποτε εθισμό του, θα τον έγραφες για να μην θεωρηθείς επιστήμονας ρε ξεφτέρι;
Ή θα του έδινες συμβουλές; Όσο μπορείς φυσικά.
Ο άλλος χρειάζεται και μια πιο 'καθημερινή' γνώμη για να ισορροπήσει, ή έστω να μπουν ιδέες στο μυαλό του.
Όλοι είπαμε να απευθυνθεί σε ειδικό.
Κανείς δεν είπε τίποτα αρνητικό για να το σχολιάσεις έτσι. Μια ανθρώπινη γνώμη λέμε.
Και λίγος σεβασμός δεν βλάπτει.

Μαρουλάκι (Χρονοκράτωρ)

Μαθητής Γ' λυκείου

H Χρονοκράτωρ αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 24 ετών και Μαθητής Γ' λυκείου . Έχει γράψει 362 μηνύματα.

H Μαρουλάκι έγραψε: στις 13:30, 01-07-09:

+100000000000000!
:no1:

stroumfotragoudw

Μαθητής Γ' λυκείου

H stroumfotragoudw αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Μαθητής Γ' λυκείου . Έχει γράψει 158 μηνύματα.

H stroumfotragoudw variemai έγραψε: στις 17:30, 21-07-09:

ίσως φανεί χαζό , δεν ξέρω , αλλά είχα κάνει μια εργασία στην τρίτη γυμνασίου για αλκοολικούς κτλ και μας έβαλαν να δούμε ένα βίντεο στο οποίο έλεγε ότι ακόμα και συγγενής σου να είναι ο άλλος πρέπει σε ορισμένες περιπτώσεις να δείξεις περιφρόνηση και άγνοια για αυτόν για να νιώσει περιθωριακός και να συνετιστεί .. δεν ξέρω αν αυτό είναι συνετό και εφικτό απλά ανέφερα ότι είδα σε εκείνο το βίντεο ( από το υπουργείο παιδείας αν θυμάμαι καλά)..

Φιλιον_Τερας

Φοιτητής

Ο Φιλιον_Τερας αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Είναι Φοιτητής του τμήματος Ηλεκτρολόγων Μηχανικών και Μηχανικών Υπολογιστών ΕΜΠ . Έχει γράψει 2,977 μηνύματα.

O Φιλιον_Τερας έγραψε: στις 17:31, 21-07-09:

Αρχική Δημοσίευση από abracadabra!
Ρε παιδιά... Είμαι απελπισμένη.

Η μαμά μου το τελευταίο διάστημα το ΠΑΡΑΚΑΝΕΙ...

πίνει μέχρι αηδίας (μόνη της, στο σαλόνι) και φτάνει στο σημείο να μην ξέρει τί λέει... βρίζει... πέφτει κάτω... κάνει εμετό... της έχω πει ότι με ενοχλεί πάρα πολύ αυτή η εικόνα... για λίγες μέρες σταμάτησε και πάλι τώρα... και κρυβει και τις μπουκαλες (πίνει παρα πολυ ούζο ) ... Δεν ξέρω τί να κάνω...

Σας έχει τύχει ποτέ;
Πώς το αντιμετωπίσατε;

Πραγματικά με θλίβει πολύ αυτή η κατάσταση.
Έτσι μου'ρχεται να τα μαζέψω και να το σκάσω να την τρομοκρατήσω.
ο πατερας σου το ξερει;
-----------------------------------------
ενταξει απ οτι καταλαβα το ξερει.
ζητα βοηθεια απο ψυχολογο. πείσε την να πατε σε ενα ψυχολογο.

(προεκυψε κατι στην οικογενεια; δεν χρειαζεται να πεις τι, αλλα ειναι λιγο περιεργο να πινει χωρις να υπαρχει κατι που να την ωθει)

maraki love (Μαρία)

Φοιτητής

H Μαρία αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 28 ετών , Φοιτητής του τμήματος Παιδαγωγικό Δημοτικής Εκπαίδευσης Θράκης (Αλεξανδρούπολη) και μας γράφει απο Αλεξανδρούπολη (Έβρος). Έχει γράψει 1,985 μηνύματα.

H maraki love έγραψε: στις 17:34, 21-07-09:

Αρχική Δημοσίευση από stroumfotragoudw
ίσως φανεί χαζό , δεν ξέρω , αλλά είχα κάνει μια εργασία στην τρίτη γυμνασίου για αλκοολικούς κτλ και μας έβαλαν να δούμε ένα βίντεο στο οποίο έλεγε ότι ακόμα και συγγενής σου να είναι ο άλλος πρέπει σε ορισμένες περιπτώσεις να δείξεις περιφρόνηση και άγνοια για αυτόν για να νιώσει περιθωριακός και να συνετιστεί .. δεν ξέρω αν αυτό είναι συνετό και εφικτό απλά ανέφερα ότι είδα σε εκείνο το βίντεο ( από το υπουργείο παιδείας αν θυμάμαι καλά)..
+1

Φιλιον_Τερας

Φοιτητής

Ο Φιλιον_Τερας αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Είναι Φοιτητής του τμήματος Ηλεκτρολόγων Μηχανικών και Μηχανικών Υπολογιστών ΕΜΠ . Έχει γράψει 2,977 μηνύματα.

O Φιλιον_Τερας έγραψε: στις 17:35, 21-07-09:

αλιμονο, η περιθωριοποιηση μονο αρνητικα αποτελεσματα θα εχει.

Krou

Επιφανές Μέλος

H Krou αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 5,227 μηνύματα.

H Krou έγραψε: στις 17:36, 21-07-09:

Aν το ατομο αυτο πινει επειδη ηδη νιωθει περιθωριακο θα εχει καταστροφικα αποτελεσματα.

grigoris91 (γρηγορησ)

Απόφοιτος

Ο γρηγορησ αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Είναι Απόφοιτος . Έχει γράψει 339 μηνύματα.

O grigoris91 έγραψε: στις 18:35, 21-07-09:

φιλη μου abra.... ειδικοσ δεν ειμαι .
εχω μια κοσμοθεωρια
ΠΕΡΝΑ ΚΑΛΑ
μην υπολογιζεισ ταΛΟΓΙΑ τριτων

ΜΗΝ ΔΙΝΕΙΣ ΣΗΜΑΣΙΑ ΣΕ ΤΙΠΟΤΑ

τραβα μπροστα και ζησε μονη σου
γραψε εκει που δεν πιανει το μελανι ΑΥΤΑ ΠΟΥ ΣΕ ΠΑΝ ΠΙΣΩ

χαλαρα

abracadabra!

Φοιτητής

H abracadabra! αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 28 ετών και Φοιτητής . Έχει γράψει 135 μηνύματα.

H abracadabra! έγραψε: στις 20:12, 21-07-09:

ευχαριστώ παιδιά. :]
το πρόβλημα αντιμετωπίστηκε, πιστεύω σχεδόν πλήρως!

συγκεκριμένα της εξήγησα πολλές φορές πόσο κακό κάνει στον εαυτό της αλλά ΚΑΙ Σ'ΕΜΕΝΑ, και νομίζω πως πραγματικά αυτή τη φορά θα σταματήσει.

ξανα ευχαριστω.

Kotatsuneko

Μαθητής Γ' λυκείου

H Kotatsuneko αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 27 ετών και Μαθητής Γ' λυκείου . Έχει γράψει 1,319 μηνύματα.

H Kotatsuneko έγραψε: στις 14:02, 22-07-09:

Αρχική Δημοσίευση από grigoris91
εχω μια κοσμοθεωρια
ΠΕΡΝΑ ΚΑΛΑ

χαλαρα
Γαμώτο με μπερδεύει αυτός -.-

myrto.s

Μαθητής Γ' λυκείου

H myrto.s αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Μαθητής Γ' λυκείου . Έχει γράψει 463 μηνύματα.

H myrto.s έγραψε: στις 14:09, 22-07-09:

εχω μια κοσμοθεωρια
ΠΕΡΝΑ ΚΑΛΑ

χαλαρα

1. αν είμαστε εμείς οι τρίτοι μας ζήτησε την γνώμη μας
2. πως να μη δίνει σημασία σε τέτοιο γεγονός?

fabulous (Mαρία.)

Μαθητής Γ' γυμνασίου

H Mαρία. αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 24 ετών , Μαθητής Γ' γυμνασίου και μας γράφει απο Κηφισιά (Αττική). Έχει γράψει 525 μηνύματα.

H fabulous έγραψε: στις 00:51, 29-07-09:

Μου 'χει τύχει άπειρες φορές κι όχι μόνο με τη μαμά μου.
Πολύ χαίρομαι που λύθηκε.
Σ' αυτές τις περιπτώσεις καλό είναι να μιλάτε με τους γονείς και να τους ρωτάτε τι ακριβώς τους οδηγεί στο ποτό, πως μπορεί να λυθεί αυτό.

marooo (μαρω)

Μαθητής Γ' γυμνασίου

H μαρω αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 25 ετών και Μαθητής Γ' γυμνασίου . Έχει γράψει 29 μηνύματα.

H marooo έγραψε: στις 01:18, 01-08-09:

Οι γονεις σου εχουν χωρισει? Γενικα εχει συμβει κατι τελευταια που τη στεναχωρει ή δεν ειναι κατι καινουριο?

(i can completely understand you...)

Kotatsuneko

Μαθητής Γ' λυκείου

H Kotatsuneko αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 27 ετών και Μαθητής Γ' λυκείου . Έχει γράψει 1,319 μηνύματα.

H Kotatsuneko έγραψε: στις 06:17, 01-08-09:

Ειπαμε το έλυσε.
End of story

papas

Διακεκριμένο μέλος

Ο papas αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Είναι 27 ετών . Έχει γράψει 1,784 μηνύματα.

O papas Κρουαζιέρα να σε πάω... :D έγραψε: στις 06:27, 01-08-09:

Αφου λυθηκε,τραβαμε ενα reportακι για να κλειστει το θεμα,μην το αναπτυξουμε και αλλο.

Χρήστες

• Τα παρακάτω 0 μέλη και 1 επισκέπτες διαβάζουν μαζί με εσάς αυτό το θέμα.

• (View-All Tα παρακάτω 0 μέλη διάβασαν αυτό το θέμα τις τελευταίες 30 μέρες:
    Μέχρι και αυτή την στιγμή δεν έχει δει το θέμα κάποιο ορατό μέλος

Βρείτε παρόμοια

• Παρόμοια Θέματα
    • Δεν θέλω τη μαμά της! - Από Φώτης09
      Το θέμα έχει λάβει 38 απαντήσεις και βρίσκεται στην κατηγορία Συζήτηση ...επι προσωπικού.
      Το τελευταίο του μήνυμα δημοσιεύτηκε 11-03-12 στις 22:02.
    • Βοήθεια σε μια μαμά - Από LENIAGEOR
      Το θέμα έχει λάβει 46 απαντήσεις και βρίσκεται στην κατηγορία Εκπαιδευτικοί - Καθηγητές.
      Το τελευταίο του μήνυμα δημοσιεύτηκε 20-09-11 στις 16:41.
    • Επιτέλους μαμά! - Από karotenia
      Το θέμα έχει λάβει 21 απαντήσεις και βρίσκεται στην κατηγορία The Chat & Fun Section.
      Το τελευταίο του μήνυμα δημοσιεύτηκε 09-09-11 στις 21:58.
    • Προβλήματα με τη μαμά μου - Από kalypso
      Το θέμα έχει λάβει 20 απαντήσεις και βρίσκεται στην κατηγορία Προβλήματα με οικογένεια.
      Το τελευταίο του μήνυμα δημοσιεύτηκε 17-02-09 στις 10:26.
    • Το πρόβλημα με την μαμά μου... - Από Kakerlak
      Το θέμα έχει λάβει 28 απαντήσεις και βρίσκεται στην κατηγορία Προβλήματα με οικογένεια.
      Το τελευταίο του μήνυμα δημοσιεύτηκε 12-06-07 στις 09:24.
  • Προηγούμενο Θέμα Επόμενο Θέμα