Επεξεργασία Προφίλ Επεξεργασία Avatar Επεξεργασία Υπογραφής Επεξεργασία Επιλογών E-mail και Κωδικός
Αποσύνδεση Οι Συνδρομές μου Το Προφίλ μου Τα Posts μου Τα Threads μου Λίστα Επαφών Αόρατος Χρήστης
Αναζήτηση στο iSchool!
Τι;
Πως;
Ταξινόμηση
Που;
Σε συγκεκριμένη κατηγορία;
Ποιος;
Αποτελέσματα Αναζήτησης
Συμπληρώστε τουλάχιστον το πεδίο Τι;

Το iSchool είναι η μεγαλύτερη μαθητική διαδικτυακή κοινότητα με 67,246 εγγεγραμμένα μέλη και 2,424,704 μηνύματα σε 75,710 θέματα. Αυτή τη στιγμή μαζί με εσάς απολαμβάνουν το iSchool άλλα 446 άτομα.

Καλώς ήρθατε στο iSchool!

Εγγραφή Βοήθεια

Ποιο φυσικό να διαλέξω;

exc

Επιφανές Μέλος

Ο exc αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Έχει γράψει 2,805 μηνύματα.

O exc ☭★ CCCP έγραψε: στις 16:27, 06-08-09:

Δείτε και τους καταλόγους με τα μαθήματα των τμημάτων Φυσικής (με σειρά: ΕΚΠΑθηνών, ΑΠΘεσσαλονίκης, Πάτρας, Ιωαννίνων, Κρήτης):
http://www2.phys.uoa.gr/html/TMIMA_P...ramesetAll.htm
http://www.physics.auth.gr/el/course/index
http://www.physics.upatras.gr/main.p...ubCategoryId=4
http://www.physics.uoi.gr/gr/ug_compulsory_courses.html
http://www.physics.uoc.gr/menu/undergrad.php

Στην Αθήνα κάνουμε 6 (5 παίρνουν βαθμό) εργαστήρια στο πρώτο έτος... Ουκ ολίγα... Και τα κριτήρια βαθμολόγησης είναι λίγο μπερδεμένα - όχι σαφή - ο καθέας ό,τι θέλει...
0 Δεν μπορείτε να αξιολογήσετε αρνητικά το μήνυμα αυτόΔεν μπορείτε να αξιολογήσετε θετικά το μήνυμα αυτό
Παράθεση

LMinas (Μηνάς)

Μαθητής Γ' λυκείου

Ο Μηνάς αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Είναι 25 ετών , Μαθητής Γ' λυκείου και μας γράφει απο Κως (Δωδεκάνησα). Έχει γράψει 7 μηνύματα.

O LMinas έγραψε: στις 22:45, 06-08-09:

οκ ευχαριστώ πολύ φίλε
αυτά τα link είναι πολύ χρήσιμα
θα με βοηθήσουν πολύ
0 Δεν μπορείτε να αξιολογήσετε αρνητικά το μήνυμα αυτόΔεν μπορείτε να αξιολογήσετε θετικά το μήνυμα αυτό
Παράθεση

ASTRONIK999 (Νίκος Χουσάς)

Φοιτητής

Ο Νίκος Χουσάς αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Είναι 26 ετών , Φοιτητής του τμήματος Φυσικής Αθήνας και μας γράφει απο Ναύπλιο (Αργολίδα). Έχει γράψει 111 μηνύματα.

O ASTRONIK999 έγραψε: στις 14:19, 28-08-09:

Και εγώ φίλε ήθελα να περάσω φυσικό Κρήτης οχι μόνο για το ότι συνεργάζεται με την NASA αλλά και γιατί διδάσκει εκεί ένας εξαίρετος άνθρωπος και φυσικός που δεν είναι άλλος από τον Γ.!!!!! Εν τέλει πέρασα Αθήνα κυρίως λόγω της απόστασης...
Παράθεση

Krou

Επιφανές Μέλος

H Krou αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 5,228 μηνύματα.

H Krou έγραψε: στις 16:56, 28-08-09:

δεν διδασκει ο Γραμματικακης πια
-----------------------------------------
Αρχική Δημοσίευση από pepper ann
:!:Ζει ακόμα ο Γραμματικάκης???? omg.
70 χρονων ειναι ο ανθρωπος σιγα...
Παράθεση

ASTRONIK999 (Νίκος Χουσάς)

Φοιτητής

Ο Νίκος Χουσάς αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Είναι 26 ετών , Φοιτητής του τμήματος Φυσικής Αθήνας και μας γράφει απο Ναύπλιο (Αργολίδα). Έχει γράψει 111 μηνύματα.

O ASTRONIK999 έγραψε: στις 14:27, 29-08-09:

οχι ρε παιδιά ο άνθρωπος. εγώ είχα επικοινωνία μαζί του καθόλη τη διαρκεια της χρονιας μεσω email. ειναι εξαιρετος ανθρωπος. εχω διαβασει και 2 βιβλια του
Παράθεση

chronis_25 (ΨΗΦΙΖΟΥΜΕ ΑΤΤΙΚΗ ΟΔΟ ΚΑΙ ΣΥΖΥΓΟ ΑΔΩΝΙ!)

Περιβόητο Μέλος

Ο ΨΗΦΙΖΟΥΜΕ ΑΤΤΙΚΗ ΟΔΟ ΚΑΙ ΣΥΖΥΓΟ ΑΔΩΝΙ! αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Έχει γράψει 1,116 μηνύματα.

O chronis_25 ΚΑΘΕ ΜΕΡΑ ΣΤΙΣ 22:00 MASTERCHEF! έγραψε: στις 16:02, 29-08-09:

http://www.physics.uoc.gr/faculty/grammatikakis.php
Παράθεση

gialouris (Άγγελος)

Φοιτητής

Ο Άγγελος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Είναι 26 ετών και Φοιτητής του τμήματος Φυσικής Ιωαννίνων . Έχει γράψει 105 μηνύματα.

O gialouris έγραψε: στις 16:43, 02-09-09:

Εγώ πέρασα Γιάννενα κι αύριο πάω επίσκεψη να δω το μέρος
Παράθεση

antonela

Φοιτητής

H antonela αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Φοιτητής του τμήματος Φυσικής Ιωαννίνων . Έχει γράψει 165 μηνύματα.

H antonela έγραψε: στις 23:13, 02-09-09:

Αρχική Δημοσίευση από gialouris
Εγώ πέρασα Γιάννενα κι αύριο πάω επίσκεψη να δω το μέρος
Συγχαρητήρια!! Κι εγώ εκεί θα είμαι... Μαζί θα είμαστε!
Παράθεση

gialouris (Άγγελος)

Φοιτητής

Ο Άγγελος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Είναι 26 ετών και Φοιτητής του τμήματος Φυσικής Ιωαννίνων . Έχει γράψει 105 μηνύματα.

O gialouris έγραψε: στις 00:33, 03-09-09:

Άντε δεν θα είμαι τελείως μόνος μου τελικά!
Παράθεση

antonela

Φοιτητής

H antonela αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Φοιτητής του τμήματος Φυσικής Ιωαννίνων . Έχει γράψει 165 μηνύματα.

H antonela έγραψε: στις 11:48, 03-09-09:

Ναι! Θα είναι κι άλλα παιδιά από το ischool στο φυσικό Ιωαννίνων!
Δες κι εδώ:
https://www.ischool.gr/showthread.php?t=50391
Παράθεση

Marilenaki! (Μαριλένα....)

Φοιτητής

H Μαριλένα.... αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 26 ετών , Φοιτητής του τμήματος Μαθηματικών Ιωαννίνων και μας γράφει απο Ιωάννινα (Ιωάννινα). Έχει γράψει 234 μηνύματα.

H Marilenaki! έγραψε: στις 09:04, 14-09-09:

Αρχική Δημοσίευση από darkdante134
Γειάς σας! Είναι το πρώτο μου post στο φοβερό σας forum! Έχω βγάλει 17.384 μόρια κ θέλω να μπώ στο φυσικό αλλα δν ξέρω σε ποια πόλη... Μήπως μπορείτε να με βοηθήσετε?

Ευχαριστω!

τώρα αργά βασικά.. αλλά γενικότερα προτείνω Κρήτη και Γιάννενα για φυσικό...
Παράθεση

adri

Φοιτητής

H adri αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 27 ετών και Φοιτητής του τμήματος Ιατρικής Θράκης (Αλεξανδρούπολη) . Έχει γράψει 32 μηνύματα.

H adri έγραψε: στις 11:16, 16-09-09:

Αρχική Δημοσίευση από Marilenaki!
τώρα αργά βασικά.. αλλά γενικότερα προτείνω Κρήτη και Γιάννενα για φυσικό...
Κι εγώ λίγο αργά... αλλά έχω ακούσει ότι ίσως το καλύτερο Φυσικό στην Ελλάδα είναι αυτό της Θεσσαλονίκης, το οποίο απ΄ό,τι έχω ακούσει είναι και το πιο δύσκολο. Πάντα μιλάω σύμφωνα με ό,τι μου έχουν πει. Δε μπορώ να ξέρω πιο είναι το καλυτέρο αφού δεν έχω σπουδάσει σε κανένα.
Παράθεση

antonela

Φοιτητής

H antonela έγραψε: στις 15:16, 17-09-09:

Αρχική Δημοσίευση από adri
Κι εγώ λίγο αργά... αλλά έχω ακούσει ότι ίσως το καλύτερο Φυσικό στην Ελλάδα είναι αυτό της Θεσσαλονίκης, το οποίο απ΄ό,τι έχω ακούσει είναι και το πιο δύσκολο. Πάντα μιλάω σύμφωνα με ό,τι μου έχουν πει. Δε μπορώ να ξέρω πιο είναι το καλυτέρο αφού δεν έχω σπουδάσει σε κανένα.
Βασικά, κι εγώ έχω ακούσει πως τα καλύτερα και τα δυσκολότερα τμήματα φυσικής είναι των Ιωαννίνων και του Ηρακλείου!
:no1:
Παράθεση

Petrofskaya (Πέτρος)

Φοιτητής

Ο Πέτρος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Είναι 26 ετών , Φοιτητής του τμήματος Φυσικής Κρήτης (Ηράκλειο) και μας γράφει απο Ηράκλειο (Κρήτη). Έχει γράψει 45 μηνύματα.

O Petrofskaya έγραψε: στις 19:08, 29-09-09:

Αρχική Δημοσίευση από adri
Της Θεσσαλονικης είναι μάλλον το χειρότερο απο οτι έχω ακούσει.. Οργάνωση 0 και έρευνα σε σχεση με αυτό της Κρήτης, πάλι 0. Εγώ είμαι στου Ηρακλείου και μέχρι στιγμής είμαι πολύ ευχαριστημένος...
Παράθεση

koyote (Γιωργος)

Φοιτητής

Ο Γιωργος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Είναι 27 ετών , Φοιτητής του τμήματος Φυσικής Θεσσαλονίκης και μας γράφει απο Τρίκαλα (Τρίκαλα). Έχει γράψει 75 μηνύματα.

O koyote έγραψε: στις 19:20, 30-09-09:

Της θεσσαλονικης δεν ειναι το χειροτερο,ισα ισα ειναι ενα απο τα καλυτερα φυσικα σε τομης θεωρητικης μηχανικης,δυναμικης αστρονομιας κλπ.Βεβαιως και ειναι ανοργανωτο,οπως και τα περισσοτερα μεγαλα πανεπιστημια,αλλα επειδη εχω ψαξει το θεμα,δεν ειναι το χειροτερο...
Παράθεση

Korbu (Πάρις)

Φοιτητής

Ο Πάρις αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Είναι 28 ετών και Φοιτητής του τμήματος Φυσικής Ιωαννίνων . Έχει γράψει 5 μηνύματα.

O Korbu έγραψε: στις 18:22, 07-10-09:

Εγώ ξέρω πως αυτά που δεν είναι και τόσο καλά σε σχέση με τα άλλα είναι της Πάτρας και της Αθήνας. Σπουδάζω 2ο έτος φυσικής στα Γιάννενα, καλό είναι αν εξαιρέσεις 1-2 καθηγητές που μας έτυχαν περίεργοι...
Παράθεση

nPb

Επιφανές Μέλος

Ο nPb αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Μας γράφει απο Ρουμανία (Ευρώπη). Έχει γράψει 11,146 μηνύματα.

O nPb έγραψε: στις 12:51, 10-10-09:

δηλαδή, οι απόφοιτοι των Τμημάτων Φυσικής της Πάτρας & Αθήνας θα μείνουν άνεργοι ή δεν θα γίνουν καλοί καθηγητές φυσικής ή δεν θα κάνουν ερευνητική καριέρα σε Ερευνητικά Ινστιτούτα ή Βιομηχανίες ή Πανεπιστήμια της Ελλάδας/ του εξωτερικού;
-1 Δεν μπορείτε να αξιολογήσετε αρνητικά το μήνυμα αυτόΔεν μπορείτε να αξιολογήσετε θετικά το μήνυμα αυτό
Παράθεση

Korbu (Πάρις)

Φοιτητής

Ο Πάρις αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Είναι 28 ετών και Φοιτητής του τμήματος Φυσικής Ιωαννίνων . Έχει γράψει 5 μηνύματα.

O Korbu έγραψε: στις 23:05, 26-10-09:

nPb -> Αν αυτά που ακούω για τους καθηγητές του φυσικού των Πατρών και της Αθήνας αληθεύουν, τότε οι πιθανότητες λένε πως το ποσοστό των "καλών" φυσικών θα είναι μικρότερο από τα υπόλοιπα φυσικά. Μιλάω για ποσοστό και πιθανότητες, έτσι? Μη μπερδευόμαστε

Αλλά δε φταίνε πάντα οι καθηγητές...
Παράθεση

nPb

Επιφανές Μέλος

Ο nPb αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Μας γράφει απο Ρουμανία (Ευρώπη). Έχει γράψει 11,146 μηνύματα.

O nPb έγραψε: στις 18:32, 27-10-09:

Ευτυχώς που υπάρχουν και τα "παπαγαλάκια" του..Xρηματιστηρίου σόρρυ του Πανεπιστημίου ήθελα να πω! Με ποια κριτήρια βγαίνουν τέτοιες ανυπόστατες βρώμες; (απλά ρωτάω...δεν σπουδάζω φυσική)
Παράθεση

στεφγκολ (στεφανος)

Πτυχιούχος

Ο στεφανος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Είναι 38 ετών , Πτυχιούχος του τμήματος Μηχανολόγων Μηχανικών ΕΜΠ και μας γράφει απο Κορυδαλλός (Αττική). Έχει γράψει 71 μηνύματα.

O στεφγκολ έγραψε: στις 21:16, 27-10-09:

Το φυσικό Αθηνών είναι δύσκολη , απαιτητική σχολή, όλα τα υπόλοιπα είναι χαζομάρες.Αν σου αρέσει η φυσική και θέλεις να τη σπουδάσεις δεν μπορώ να καταλάβω τι άλλο μπορεις να αισθάνεσαι εκτός από ενθουσιασμό είτε είσαι Πάτρα έιτε αθήνα είτε οπουδήποτε
Παράθεση
Απάντηση στο θέμα

Χρήστες

• Τα παρακάτω 0 μέλη και 1 επισκέπτες διαβάζουν μαζί με εσάς αυτό το θέμα.

• (View-All Tα παρακάτω 5 μέλη διάβασαν αυτό το θέμα τις τελευταίες 30 μέρες:
    Pars3c , Rk15 , Th0mas , the purge , XristosDim

Βρείτε παρόμοια