Επεξεργασία Προφίλ Επεξεργασία Avatar Επεξεργασία Υπογραφής Επεξεργασία Επιλογών E-mail και Κωδικός
Αποσύνδεση Οι Συνδρομές μου Το Προφίλ μου Τα Posts μου Τα Threads μου Λίστα Επαφών Αόρατος Χρήστης
Αναζήτηση στο iSchool!
Τι;
Πως;
Ταξινόμηση
Που;
Σε συγκεκριμένη κατηγορία;
Ποιος;
Αποτελέσματα Αναζήτησης
Συμπληρώστε τουλάχιστον το πεδίο Τι;

Το iSchool είναι η μεγαλύτερη μαθητική διαδικτυακή κοινότητα με 67,242 εγγεγραμμένα μέλη και 2,424,355 μηνύματα σε 75,699 θέματα. Αυτή τη στιγμή μαζί με εσάς απολαμβάνουν το iSchool άλλα 337 άτομα.

Καλώς ήρθατε στο iSchool!

Εγγραφή Βοήθεια

Παιδαγωγικό Τμήμα Δημοτικής Εκπαίδευσης Αλεξανδρούπολης

kikitsa87

Νεοφερμένος

H kikitsa87 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 30 ετών . Έχει γράψει μόλις ένα μήνυμα.

H kikitsa87 έγραψε: στις 22:52, 09-01-12:

Καλησπέρασε όλους!!! Είμαι φοιτήτρια 2ου έτους στο παιδαγωγικο τμήμα δημοτικής εκπαίδευσης στην Αλεξανδρούπολη από κατατακτήριες. Μπορεί κάποιος να με βοηθήσει με την ύλη των μαθημάτων του γ' εξαμήνου? Μου είναι πολύ δύσκολο να πάω εγώ η ίδια στη σχολή γιατί μένω στην Κομοτηνή και δουλεύω!!!
0 Δεν μπορείτε να αξιολογήσετε αρνητικά το μήνυμα αυτόΔεν μπορείτε να αξιολογήσετε θετικά το μήνυμα αυτό
Παράθεση

ninio

Εκκολαπτόμενο Μέλος

H ninio αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 127 μηνύματα.

H ninio θελω να παω στη σχολη μου!!!! έγραψε: στις 14:12, 10-11-12:

υπαρχει κανεις που θα παει απο αθηνα αλεξανδρουπολη γυρω στις 18-20 δεκεμβρη???
0 Δεν μπορείτε να αξιολογήσετε αρνητικά το μήνυμα αυτόΔεν μπορείτε να αξιολογήσετε θετικά το μήνυμα αυτό
Παράθεση

Νανούκα

Νεοφερμένος

H Νανούκα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 29 ετών . Έχει γράψει μόλις ένα μήνυμα.

H Νανούκα έγραψε: στις 02:23, 11-11-12:

Καλησπέρα!! Θέλω να δώσω κατακτήριες στο παιδαγωγικό αλεξανδρούπολης. Στην ύλη της άλγεβρας προτείνεται το βιβλίο "Θεόδωρος Εξαρχάκος: Εισαγωγή στα Μαθηματικά, Τόμος Α: Άλγεβρα, 1991". Υπάρχει κάποιος απο Θεσσαλονίκη ή Σέρρες που το έχει για να το βγάλω φωτοτυπίες?
Παράθεση

florenceknight

Νεοφερμένος

H florenceknight αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 37 ετών . Έχει γράψει μόλις ένα μήνυμα.

H florenceknight έγραψε: στις 19:28, 13-11-12:

καλησπέρα
ενδιαφέρομαι να δώσω κατακτήριες στο παιδαγωγικό αλεξανδρούπολης
γνωρίζει κανείς θέματα από κατακτηριες παλαιότερων ετών;;;;;;;
Παράθεση

Anael

Νεοφερμένος

H Anael αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 34 ετών . Έχει γράψει 9 μηνύματα.

H Anael έγραψε: στις 12:14, 10-10-13:

καλημέρα
πέρασα φέτος στο Παιδαγωγικό δημοτικής Αλεξανδρούπολης και λόγω του ότι δεν ξέρω κανέναν από τη σχολή και θέλοντας να κάνω δήλωση μαθημάτων, κόλλησα και δεν ξέρω ποιο επιλογής μάθημα να πάρω. Υπάρχει κάποιος παλαιότερος ίσως να δώσει τα φώτα του; Πχ. τα εικαστικά θεωρούνται σχετικά εύκολο μάθημα; υπάρχουν εργαστήρια; Μουσική και θεατρική παιδεία είναι βασικό να έχεις κάποιες γνώσεις στο αντικείμενο; Τα Αγγλικά ειδικότητας βγαίνουν μόνο από το βιβλίο;
Παράθεση

Lefteris278 (Λευτέρης)

Φοιτητής

Ο Λευτέρης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Είναι Φοιτητής του τμήματος Παιδαγωγικό Δημοτικής Εκπαίδευσης (ΑΕΙ/Αλεξανδρούπολη) . Έχει γράψει 105 μηνύματα.

O Lefteris278 δν υπάρχει ευτυχισμένη ζωή, μόνο στιγμές έγραψε: στις 01:03, 23-12-13:

Εικαστικά εύκολο βάζει βαθμούς αλλά είναι πληκτικό λίγο το μάθημα.. μουσική χρειάζονται λίγες γνώσεις, θεατρική παιδεία όχι. Απαλλάσσεσαι από τα αγγλικά ως επιλεγόμενο, αν διαθέτεις κάποιο πτυχίο (δεν θυμάμαι αν είναι lower or proficience). Από εργαστήρια δεν έχεις τίποτα τα δύο πρώτα χρόνια.
Παράθεση

maraki.........

Εκκολαπτόμενο Μέλος

H maraki......... αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 21 ετών και μας γράφει απο Λαγκαδά (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 75 μηνύματα.

H maraki......... Follow έγραψε: στις 23:41, 06-07-15:

Τα μαθηματα ειναι πολυ θεωρητικα??δεν μπορω το πολυ μλπα μπλααα!
Παράθεση

Makis_Vl (Μάκης)

Φοιτητής

Ο Μάκης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Είναι 23 ετών , Φοιτητής του τμήματος Παιδαγωγικό Δημοτικής Εκπαίδευσης Θεσσαλονίκης και μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 377 μηνύματα.

O Makis_Vl έγραψε: στις 10:30, 07-07-15:

Αρχική Δημοσίευση από maraki.........
Σε όλες τις σχολές είναι θεωρητικά και πολύ μπλα μπλα!
Σε όλες τις σχολές θα χεις μαθήματα που θέλεις κι αυτά που δε θα θες να τα βλέπεις!
Σημασία έχει το πως σκέφτεσαι κι ονειρεύεσαι τον εαυτό σου μετά απ αυτη τη σχολή!
Σε μας στη Θεσσαλονίκη, ήταν αρκετά θεωρητικά και μπλα μπλα το πρώτο έτος, απ το δεύτερο έτος ηταν μακράν καλύτερα και πιο πρακτικά. Είχαμε και πρακτικές και πιο προσαρμοσμένη θεωρία σε σχολικά παραδειγματα κτλ!
Παράθεση

Dias

Διδακτορικός

Ο Dias αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Είναι 25 ετών και Διδακτορικός . Έχει γράψει 7,420 μηνύματα.

O Dias έγραψε: στις 11:05, 07-07-15:

Αρχική Δημοσίευση από maraki.........
Αν κατάλαβα καλά, σκέφτεσαι να ακολουθήσεις Παιδαγωγικά, ενώ ήσουν θετική ή τεχνολογική κατεύθυνση. Για μένα σου αξίζει ένα μεγάλο μπράβο. Αυτή τη στιγμή, η συντριπτική πλειονότητα των δασκάλων μας, προέρχεται από τη θεωρητική κατεύθυνση (και την αντίστοιχη πρώην τρίτη δέσμη). Έτσι, άτομα που ποτέ δεν κατάλαβαν ή και έτρεφαν μίσος για τα Μαθηματικά και τις Φυσικές Επιστήμες, έχουν αναλάβει το έργο να τα διδάξουν και να κάνουν τα παιδιά να τα αγαπήσουν. Το αποτέλεσμα είναι ότι οι μαθητές φτάνουν στο γυμνάσιο αναλφάβητοι στα Μαθηματικά και τις Φυσικές Επιστήμες. Όσοι διαφωνείτε, σκεφτείτε πώς σας "δίδασκε" στο δημοτικό η δασκάλα σας τα Μαθηματικά. Μήπως, αφού κατανάλωνε τον περισσότερο χρόνο στα "φιλολογικά", απλά σας έλεγε "Ανοίξτε τα βιβλία και συμπληρώστε τα κουτάκια" και όταν της ζητούσατε εξηγήσεις απαντούσε με χρησμούς της Πυθίας; Προφανώς υπάρχουν και οι εξαιρέσεις, αλλά δυστυχώς λίγες. (Κάπου προσπάθησε το προηγούμενο σχέδιο να διορθώσει αυτό το κακό αλλά αποσύρθηκε, ενώ το τωρινό είναι κάπως μισό). Έτσι κορίτσι μου, αν σου αρέσει να γίνεις δασκάλα, μη διστάζεις. Η Ελλάδα χρειάζεται άτομα σαν εσένα.

1 Δεν μπορείτε να αξιολογήσετε αρνητικά το μήνυμα αυτόΔεν μπορείτε να αξιολογήσετε θετικά το μήνυμα αυτό
Παράθεση

maraki.........

Εκκολαπτόμενο Μέλος

H maraki......... αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 21 ετών και μας γράφει απο Λαγκαδά (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 75 μηνύματα.

H maraki......... Follow έγραψε: στις 11:50, 07-07-15:

Ακριβώς όπως τα λες! Ναι,Ήμουν τεχνολογικη!
Ευχαριστώ για τις απαντήσεις!
Παράθεση

τζοστ

Νεοφερμένος

H τζοστ αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει μόλις ένα μήνυμα.

H τζοστ έγραψε: στις 09:44, 15-10-15:

Καλημέρα σε όλους!!! Πέρασα στην Αλεξανδρούπολη, αλλά δεν υπάρχει η δυνατότητα να μείνω εκεί. Θα μπορούσε κάποιος να με βοηθήσει και να με κατευθύνει λίγο;; Υπάρχουν υποχρεωτικά μαθήματα;; Θα μπορέσω να ανταπεξέλθω εξ αποστάσεως;; Γενικά ό,τι πληροφορίες θεωρεί χρήσιμες και απαραίτητες!!!
Παράθεση

jim2015

Φοιτητής

Ο jim2015 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Είναι Φοιτητής του τμήματος Άλλο . Έχει γράψει 102 μηνύματα.

O jim2015 έγραψε: στις 13:52, 17-10-15:

Αρχική Δημοσίευση από τζοστ
Καλημέρα σε όλους!!! Πέρασα στην Αλεξανδρούπολη, αλλά δεν υπάρχει η δυνατότητα να μείνω εκεί. Θα μπορούσε κάποιος να με βοηθήσει και να με κατευθύνει λίγο;; Υπάρχουν υποχρεωτικά μαθήματα;; Θα μπορέσω να ανταπεξέλθω εξ αποστάσεως;; Γενικά ό,τι πληροφορίες θεωρεί χρήσιμες και απαραίτητες!!!
φαντασου να εχεις δασκαλα που εχει σπουδασει εξ αποστασεως τι γραμματα θα μαθεις......
Παράθεση

heleanna

Νεοφερμένος

Ο heleanna αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Έχει γράψει μόλις ένα μήνυμα.

O heleanna έγραψε: στις 10:06, 19-11-17:

Παλαιά θέματα για καταταρκτήριες έχει κανένας να μου στείλει?
Παράθεση

NikosChatzoglou

Δραστήριο Μέλος

Ο NikosChatzoglou αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Έχει γράψει 254 μηνύματα.

O NikosChatzoglou έγραψε: στις 11:47, 19-11-17:

Αρχική Δημοσίευση από heleanna
Παλαιά θέματα για καταταρκτήριες έχει κανένας να μου στείλει?
Κατατακτήριες στο παιδαγωγικό;; Για ποιο λόγο;; Δεν είμαστε στο 2007!
(Εκτός αν το κάνεις καθαρά για χόμπι, οπότε οκ).
Για θέματα που ρωτάς, το καλύτερο είναι να επικοινωνήσεις με φοιτητές που είναι τώρα στη σχολή να σου πουν ποια είναι τα σος γι' αυτά τα 3 μαθήματα που δίνεις. Γενικά στις κατατακτήριες βάζουν μπαμ θέματα, όχι πολύ ψαγμένα.
-2 Δεν μπορείτε να αξιολογήσετε αρνητικά το μήνυμα αυτόΔεν μπορείτε να αξιολογήσετε θετικά το μήνυμα αυτό
Παράθεση
Απάντηση στο θέμα

Χρήστες

• Τα παρακάτω 0 μέλη και 1 επισκέπτες διαβάζουν μαζί με εσάς αυτό το θέμα.

• (View-All Tα παρακάτω 0 μέλη διάβασαν αυτό το θέμα τις τελευταίες 30 μέρες:
    Μέχρι και αυτή την στιγμή δεν έχει δει το θέμα κάποιο ορατό μέλος

Βρείτε παρόμοια