Επεξεργασία Προφίλ Επεξεργασία Avatar Επεξεργασία Υπογραφής Επεξεργασία Επιλογών E-mail και Κωδικός
Αποσύνδεση Οι Συνδρομές μου Το Προφίλ μου Τα Posts μου Τα Threads μου Λίστα Επαφών Αόρατος Χρήστης
Αναζήτηση στο iSchool!
Τι;
Πως;
Ταξινόμηση
Που;
Σε συγκεκριμένη κατηγορία;
Ποιος;
Αποτελέσματα Αναζήτησης
Συμπληρώστε τουλάχιστον το πεδίο Τι;

Το iSchool είναι η μεγαλύτερη μαθητική διαδικτυακή κοινότητα με 67,241 εγγεγραμμένα μέλη και 2,424,259 μηνύματα σε 75,692 θέματα. Αυτή τη στιγμή μαζί με εσάς απολαμβάνουν το iSchool άλλα 284 άτομα.

Καλώς ήρθατε στο iSchool!

Εγγραφή Βοήθεια

Πιστεύετε στον εαυτό σας;

Rossettitalia

Απόφοιτος

Ο Rossettitalia αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Είναι 77 ετών και Απόφοιτος . Έχει γράψει 9 μηνύματα.

O Rossettitalia έγραψε: στις 19:29, 16-07-09:

Ο ίδιος μας ο εαυτός είναι η ίδια μας η δύναμη!Έχετε αυτοεκτίμιση/Αν ναι ποιοί πιστεύετε οτι είναι οι παράγοντες βελτίωσης της?π.χ. γυμναστική,κοινωνικές σχέσεις,επικοινωνία κτλ???
0 Δεν μπορείτε να αξιολογήσετε αρνητικά το μήνυμα αυτόΔεν μπορείτε να αξιολογήσετε θετικά το μήνυμα αυτό
Παράθεση

Cogito ergo sum

Μαθητής Γ' γυμνασίου

H Cogito ergo sum αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Μαθητής Γ' γυμνασίου . Έχει γράψει 487 μηνύματα.

H Cogito ergo sum έγραψε: στις 20:29, 16-07-09:

Hmm###8230; Αυτοεκτίμηση. Ένα από τα θέματα που με έχουν απασχολήσει πάρα πολύ. Γενικότερα είμαι ισορροπημένη αλλά υπάρχουν συγκεκριμένοι τομείς της ζωής μου για τους οποίους δεν τρέφω καμία αυτοεκτίμηση και υποτιμώντας τον εαυτό μου νευριάζω και τους γύρω μου. Από την άλλη για κάποια πράγματα έχω υπερβολική, ίσως και υπέρμετρη αυτοεκτίμηση που αγγίζει τα όρια της αλαζονείας. :p Θέλω και πιστεύω πως αυτό το έχω περιορίσει σημαντικά τον τελευταίο χρόνο. Γενικότερα η αυτοεκτίμηση είναι μία έννοια σημαντική για τον κάθε άνθρωπο και αναγκαία όταν αναπτύσσεται σε κάποια συγκεκριμένα και ευρέως αποδεκτά πλαίσια.
0 Δεν μπορείτε να αξιολογήσετε αρνητικά το μήνυμα αυτόΔεν μπορείτε να αξιολογήσετε θετικά το μήνυμα αυτό
Παράθεση

Crookshanks

Μαθητής Γ' λυκείου

Ο Crookshanks αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Είναι Μαθητής Γ' λυκείου . Έχει γράψει 3,053 μηνύματα.

O Crookshanks έγραψε: στις 20:35, 16-07-09:

Mέχρι το "...τον τελευταίο χρόνο", η Βασιλική με εκφράζει απόλυτα.

Από και και κάτω, απλώς δε θα τα ανέφερα.

Ήταν περίοδοι στις οποίες ένιωθα μπάζο και άλλες στις οποίες ένιωθα "ανώτερος". Η μία διαδεχόταν την άλλη.
Παράθεση

artemis!!! (ΑΡΤΕΜΙΣ)

Απόφοιτος

H ΑΡΤΕΜΙΣ αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Απόφοιτος και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 2 μηνύματα.

H artemis!!! <3 <3 <3 έγραψε: στις 20:54, 16-07-09:

και βεβαια ...πιστευω απιστευτα στισ δυνατοτητες μου και δεν εχω καθολου ανασφαλειες
με βοηθησαν οι φιλοι μου για να γινω ετσ και τουσ ευχαριστω πλ πλ
Παράθεση

Pavlitos (Παύλος)

Μαθητής Β' λυκείου

Ο Παύλος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Είναι Μαθητής Β' λυκείου . Έχει γράψει 683 μηνύματα.

O Pavlitos έγραψε: στις 20:56, 16-07-09:

Ναι είμαι αρκετά αισιόδοξος και πιστεύω σε εμένα.Καμιά φορά βάζω στόχους και έχω δεδομένο ότι θα τους πετύχω.Τώρα δεν ξέρω αν είναι καλό ή κακό αυτό.
Παράθεση

Green 13 (Κώστας)

Μαθητής Α' λυκείου

Ο Κώστας αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Είναι Μαθητής Α' λυκείου . Έχει γράψει 452 μηνύματα.

O Green 13 έγραψε: στις 20:57, 16-07-09:

Λίγο ως καθόλου..
Παράθεση

SoZi (Αλέκα)

Καθηγητής

H Αλέκα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Καθηγητής του τμήματος Μαθηματικών Αθήνας . Έχει γράψει 2,623 μηνύματα.

H SoZi έγραψε: στις 20:58, 16-07-09:

Τις περισσότερες φορές πιστεύω.Αλλά υπάρχουν και στιγμές που δεν πιστεύω
Αλλά νομίζω πιο πολλές είναι οι στιγμές που πιστεύω.
Παράθεση

Kotatsuneko

Μαθητής Γ' λυκείου

H Kotatsuneko αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 25 ετών και Μαθητής Γ' λυκείου . Έχει γράψει 1,319 μηνύματα.

H Kotatsuneko έγραψε: στις 21:08, 16-07-09:

Ξέρω που μπορώ και θέλω και απλά το πιστεύω ότι θα το καταφέρω.
Αν δεν με παίρνει δεν ασχολούμαι καν
Παράθεση

chrisi

Μαθητής Γ' γυμνασίου

H chrisi αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 23 ετών , Μαθητής Γ' γυμνασίου και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 8 μηνύματα.

H chrisi έγραψε: στις 21:10, 16-07-09:

Ειμαι δυναμικη και πιστευω πολυ στον ευατο μου αν και καποιες φορες εχω πολλες ανασφαλιες...
Παράθεση

Λουκρητία (Ειρήνη.)

Μαθητής Γ' γυμνασίου

H Ειρήνη. αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Μαθητής Γ' γυμνασίου του τμήματος --- . Έχει γράψει 770 μηνύματα.

H Λουκρητία έγραψε: στις 21:26, 16-07-09:

Γενικα ναι.
Δεν ειμαι κομπλεξικο, ξερω τις δυνατοτητες μου, χωρις να γινομαι ψωνιο ή γουατεβερ.
Φυσικα πολλες φορες εχω νιωσει σκουπιδι, αχρηστη κλπ, αλλα who hasn't?
Παράθεση

nefi

Φοιτητής

H nefi αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 28 ετών , Φοιτητής και μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 1,072 μηνύματα.

H nefi έγραψε: στις 21:43, 16-07-09:

καθολου δυστηχως...
Παράθεση

nansy_astr

Φοιτητής

H nansy_astr αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Φοιτητής του τμήματος Ιδιωτική σχολή . Έχει γράψει 1,697 μηνύματα.

H nansy_astr Lux and Veritas. έγραψε: στις 21:45, 16-07-09:

Γενικά όχι δεν έχω αυτοεκτίμηση αλλά αυτό έχει να κάνει κυρίως με την εμφάνιση μου..σε άλλους τομείς είμαι ισοροπημμένη.Βέβαια οι φίλοι μου λένε πως κάποιες φορές γίνομαι κομπλεξική χωρίς λόγο..αλλά και πάλι νιώθω το ίδιο..
Παράθεση

Οδυσσέας

Μαθητής Γ' λυκείου

Ο Οδυσσέας αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Είναι Μαθητής Γ' λυκείου . Έχει γράψει 2,334 μηνύματα.

O Οδυσσέας έγραψε: στις 21:47, 16-07-09:

Ναι.Ρεαλιστικά όμως,όχι με υπέρμετρη και εκτός ορίων αισιοδοξία.Αλλά γνωρίζω πολύ καλά τον εαυτό μου και αυτό είναι ένα από τα μεγαλύερα μου προτερήμτα
Παράθεση

xrisitna (Xριστινα)

Φοιτητής

H Xριστινα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 27 ετών , Φοιτητής του τμήματος Παιδαγωγικό Δημοτικής Εκπαίδευσης Αθήνας και μας γράφει απο Χαϊδάρι (Αττική). Έχει γράψει 191 μηνύματα.

H xrisitna έγραψε: στις 22:00, 16-07-09:

οχι
Παράθεση

Χριστιάννα ^^ (Ίδιο με το ψεύτικο.)

Φοιτητής

H Ίδιο με το ψεύτικο. αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Φοιτητής . Έχει γράψει 2,027 μηνύματα.

H Χριστιάννα ^^ ..όταν βλέπω τον κοσμάκη πάντα θλίβομαι. έγραψε: στις 23:35, 16-07-09:

Αρχική Δημοσίευση από Rossettitalia
Ο ίδιος μας ο εαυτός είναι η ίδια μας η δύναμη!Έχετε αυτοεκτίμιση/Αν ναι ποιοί πιστεύετε οτι είναι οι παράγοντες βελτίωσης της?π.χ. γυμναστική,κοινωνικές σχέσεις,επικοινωνία κτλ???
Έχουμε αυτοεκτίμηση, καλά να είμαστε να μην την χάσουμε.
Εγώ προσωπικά πέρασα έναν ολόκληρο χρόνο (αυτόν της Β' γυμνασίου) που ναι, οκ, πίστευα πως είμαι το απόλυτα άχρηστο άτομο. Ε μετά πήρα τον ανήφορο και τώρα όλα καλά. Η βελτίωσή της πηγάζει από μέσα νομίζω. Τουλάχιστον στην περίπτωσή μου ήταν έτσι. Και φίλους είχα και γυμναζόμουν και επιτυχίες σε εξετάσεις κατά καιρούς π.χ. τίποτα δεν μπορούσε να μου ανεβάσει το ηθικό. Μόνη μου το πήρα απόφαση.
Παράθεση

napstor

Μαθητής Β' λυκείου

Ο napstor αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Είναι 24 ετών και Μαθητής Β' λυκείου . Έχει γράψει 682 μηνύματα.

O napstor έγραψε: στις 23:43, 16-07-09:

Αρχική Δημοσίευση από cris@tos
Ναι.Ρεαλιστικά όμως,όχι με υπέρμετρη και εκτός ορίων αισιοδοξία.Αλλά γνωρίζω πολύ καλά τον εαυτό μου και αυτό είναι ένα από τα μεγαλύερα μου προτερήμτα
και εγω το ιδιο.:xixi:
Παράθεση

beautiful loser (----)

Φοιτητής

Ο ---- αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Είναι Φοιτητής του τμήματος Μαθηματικών Αθήνας . Έχει γράψει 1,116 μηνύματα.

O beautiful loser έγραψε: στις 23:47, 16-07-09:

Ευτυχως ή δυστυχως πιστευω οτι ειμαι η απαντηση στην ερωτηση του τι ειναι τελειο.Θεωρω τον εαυτο μου το πιο εξυπνο και ομορφο ατομο που γνωριζω.
Παράθεση

confusius

Φοιτητής

H confusius αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Φοιτητής του τμήματος Φυτικής Παραγωγής Γεωπονικού Πανεπιστημίου Αθήνας . Έχει γράψει 145 μηνύματα.

H confusius έγραψε: στις 23:53, 16-07-09:

Εγώ όπως το χω βιώσει πιστεύω ότι τελικά παίζουν σημαντικότατο ρόλο οι άνθρωποι που συναναστρέφεσαι. Μπορούν να σε ανεβάσουν πολλά επίπεδα, μπορούν όμως κιόλας να σε καταστρέψουν. Γενικά νομίζω ότι χρειάζεται να μάθεις να πιστεύεις στον εαυτό σου αργά αλλά σταθερα :what:
Παράθεση

chris_90 (Χρήστος)

Φοιτητής

Ο Χρήστος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Είναι 28 ετών , Φοιτητής του τμήματος Βιολογίας Αθήνας και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 2,228 μηνύματα.

O chris_90 έγραψε: στις 10:41, 17-07-09:

Γενικα οχι. Υπηρξαν περιοδοι που πραγματικα ενιωθα το απολυτο τιποτα, μηδεν. Και γενικα πολλες φορες βαζω καποιους στοχους, αλλα πιστευω οτι δεν εχω τις απαραιτητες δυνατοτητες για να τους πετυχω. Και αυτο εχει σταθει εμποδιο στα θελω μου και με εκανε να συμβιβαζομαι. Ισως να φταιει και το γεγονος οτι υπηρξαν ανθρωποι στη ζωη μου που με μειωναν, κι εγω το επαιρνα κατακαρδα...

Πιστευω παντως οτι σιγα-σιγα αρχιζω και χτιζω την αυτοεκτιμηση μου, και σε πολλους τομεις εχω αποκτησει μια αυτοπεποιθηση που πριν δεν ειχα. Γιατι στο κατω-κατω αν δεν πιστεψεις εσυ ο ιδιος στον εαυτο σου, δεν γινεται τιποτα...
Παράθεση

christina141 (Χριστινα)

Φοιτητής

H Χριστινα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 26 ετών , Φοιτητής του τμήματος Χημείας Θεσσαλονίκης και μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 263 μηνύματα.

H christina141 έγραψε: στις 12:29, 17-07-09:

γενικα πιστευω στον εαυτο μου,ομως εχω παρατηρησει πολλες φορες πως δεν πιστευω οτι μπορω να φτασω στην κορυφη,στον οποιοδηποτε στοχο μου,,,,μπορει να ανεβαινω αλλα δεν φτανω εκει που θελω εγω....πχ φετος εδινα πανελληνιες,ηξερα πως μπορω και αξιζω να μπω σε οδοντιατρικη σχολη ομως παντα κατι μ ελεγε πως δεν θα το πετυχω...υποσυνειδητα οση αισιοδοξια και αν ειχα κατι με τραβουσε πισω...τελικα εβγαλα πολυ καλα μορια αλλα δεν εφτασα εκει που ηθελα....,αυτο γενικα συμβαινει στη ζωη μου οχι μονο με το σχολειο....καποια στιγμη θα πρεπει να ξεπερασω τον εαυτο μου για να μην νιωθω ετσι....,απο την αλλη μπορει απλα να εχω πολλες προσδοκιες απο μενα και αυτο να μην ειναι καλο.
Παράθεση
Απάντηση στο θέμα

Χρήστες

• Τα παρακάτω 0 μέλη και 1 επισκέπτες διαβάζουν μαζί με εσάς αυτό το θέμα.

• (View-All Tα παρακάτω 0 μέλη διάβασαν αυτό το θέμα τις τελευταίες 30 μέρες:
    Μέχρι και αυτή την στιγμή δεν έχει δει το θέμα κάποιο ορατό μέλος

Βρείτε παρόμοια