Επεξεργασία Προφίλ Επεξεργασία Avatar Επεξεργασία Υπογραφής Επεξεργασία Επιλογών E-mail και Κωδικός
Αποσύνδεση Οι Συνδρομές μου Το Προφίλ μου Τα Posts μου Τα Threads μου Λίστα Επαφών Αόρατος Χρήστης
Αναζήτηση στο iSchool!
Τι;
Πως;
Ταξινόμηση
Που;
Σε συγκεκριμένη κατηγορία;
Ποιος;
Αποτελέσματα Αναζήτησης
Συμπληρώστε τουλάχιστον το πεδίο Τι;

Το iSchool είναι η μεγαλύτερη μαθητική διαδικτυακή κοινότητα με 67,546 εγγεγραμμένα μέλη και 2,432,001 μηνύματα σε 76,193 θέματα. Αυτή τη στιγμή μαζί με εσάς απολαμβάνουν το iSchool άλλα 194 άτομα.

Καλώς ήρθατε στο iSchool!

Εγγραφή Βοήθεια

ΚΠΓ Β (Β1&Β2)

Γατόπαρδος.

Φοιτητής

Ο Γατόπαρδος. αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Είναι Φοιτητής του τμήματος Ιατρικής (ΑΠΘ/Θεσσαλονίκη) . Έχει γράψει 613 μηνύματα.

O Γατόπαρδος. έγραψε: στις 12:58, 11-03-12:

Λοιπόν παιδιά εδώ και 4 χρόνια κάνω Ιταλικά και το Μάιο θα δώσω για Β(Β1&Β2) με σκοπό το Β1......
με τα 4 χρόνια που κάνω μπορώ να πάρω το β1 και με 5 το β2..... λέτε τώρα που είμαι στα 4 χρόνια μήπως υπάρχει καμία πιθανότητα να πάρω το β2??

ξέρω είναι λίγο δύσκολο .
αλλά τις 4 εκθέσεις τις γράφω ..
0 Δεν μπορείτε να αξιολογήσετε αρνητικά το μήνυμα αυτόΔεν μπορείτε να αξιολογήσετε θετικά το μήνυμα αυτό
Παράθεση

Τάσος97 (Allostasis)

Τιμώμενο Μέλος

Ο Allostasis αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Είναι Φοιτητής και μας γράφει απο Λιβαδειά (Βοιωτία). Έχει γράψει 3,940 μηνύματα.

O Τάσος97 Sólo tu corazón caliente y nada más έγραψε: στις 13:05, 11-03-12:

Καλημέρα σου! Εγώ προσωπικά πήρα το Β1 στα 3 και το Β2 στα 4. Τώρα στον 5ο πάω για Γ1. Δεν είναι κάτι δύσκολο το Β2 (εμένα με δυσκολεύει περισσότερο το Β2 από το Γ1) αρκεί να είσαι καλά προετοιμασμένος. Προσπάθησε και θα τα καταφέρεις!
Έλα κι εσύ στην παρέα μας: https://www.ischool.gr/showthread.php?t=98076
επίσης για να πάω για Β2 έκανα προετοιμασία με τεστ Γ1
0 Δεν μπορείτε να αξιολογήσετε αρνητικά το μήνυμα αυτόΔεν μπορείτε να αξιολογήσετε θετικά το μήνυμα αυτό
Παράθεση

Γατόπαρδος.

Φοιτητής

Ο Γατόπαρδος. αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Είναι Φοιτητής του τμήματος Ιατρικής (ΑΠΘ/Θεσσαλονίκη) . Έχει γράψει 613 μηνύματα.

O Γατόπαρδος. έγραψε: στις 20:46, 11-03-12:

πως μπορώ να migliorare στα ακουστικά? μου φαίνονται δύσκολα!
Παράθεση

Τάσος97 (Allostasis)

Τιμώμενο Μέλος

Ο Allostasis αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Είναι Φοιτητής και μας γράφει απο Λιβαδειά (Βοιωτία). Έχει γράψει 3,940 μηνύματα.

O Τάσος97 Sólo tu corazón caliente y nada más έγραψε: στις 20:50, 11-03-12:

radioitalia.it και http://www.rai.it/dl/rai/guidaRadio.html

καθως και να κανεις πολλα ακουστικα, τα ιδια ξανα και ξανα
Παράθεση

Γατόπαρδος.

Φοιτητής

O Γατόπαρδος. έγραψε: στις 20:59, 11-03-12:

μήπως θα μπορούσες να μου πεις που μπορώ να βρω τα ακουστικά που έδωσαν στο β(β1&β2) την προηγούμενη χρονιά?
Παράθεση

empeiros

Δραστήριο Μέλος

Ο empeiros αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Είναι 31 ετών . Έχει γράψει 234 μηνύματα.

O empeiros έγραψε: στις 21:38, 11-03-12:

εγω πηρα το β1 με μονο τρεις μηνες προετοιμασια εχω και το ακουστικο των ιταλικων
Παράθεση

Τάσος97 (Allostasis)

Τιμώμενο Μέλος

O Τάσος97 Sólo tu corazón caliente y nada más έγραψε: στις 21:42, 11-03-12:

του το εδωσα εχω
Παράθεση

tiramisuu

Δραστήριο Μέλος

H tiramisuu αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 449 μηνύματα.

H tiramisuu έγραψε: στις 21:50, 11-03-12:

Αρχική Δημοσίευση από 'Γιώργος'
πως μπορώ να migliorare στα ακουστικά? μου φαίνονται δύσκολα!
Εκτός από το radioitalia.it που είναι εξαιρετικό, να προτείνω και κάτι άλλο; Ψάχνε στο youtube αποσπάσματα αγώνων, και άκου τον σχολιασμό και τις περιγραφές. Μιλάνε περισσότερο από το ράδιο (και τα τραγούδια βέβαια, εξάσκηση είναι!) και μιλάνε γρήγορα, πράγμα που θα σε βελτιώσει πολύ. Να μπαίνεις και στις ιταλικές εφημερίδες και να βλέπεις web tv.. εγώ τουλάχιστον το έκανα και με βοήθησε πολύ! Θα βελτιωθείς και δεν θα το καταλάβεις!
Παράθεση

Γατόπαρδος.

Φοιτητής

O Γατόπαρδος. έγραψε: στις 12:31, 12-03-12:

πωωω θέλω τόσο πολύ να πάρω το β2 με 4 χρόνια που κάνω....
είμαστε και σε δύσκολη οικονομική κατάσταση
Παράθεση
Απάντηση στο θέμα

Χρήστες

• Τα παρακάτω 0 μέλη και 1 επισκέπτες διαβάζουν μαζί με εσάς αυτό το θέμα.

• (View-All Tα παρακάτω 0 μέλη διάβασαν αυτό το θέμα τις τελευταίες 30 μέρες:
    Μέχρι και αυτή την στιγμή δεν έχει δει το θέμα κάποιο ορατό μέλος