Επεξεργασία Προφίλ Επεξεργασία Avatar Επεξεργασία Υπογραφής Επεξεργασία Επιλογών E-mail και Κωδικός
Αποσύνδεση Οι Συνδρομές μου Το Προφίλ μου Τα Posts μου Τα Threads μου Λίστα Επαφών Αόρατος Χρήστης
Αναζήτηση στο iSchool!
Τι;
Πως;
Ταξινόμηση
Που;
Σε συγκεκριμένη κατηγορία;
Ποιος;
Αποτελέσματα Αναζήτησης
Συμπληρώστε τουλάχιστον το πεδίο Τι;

Το iSchool είναι η μεγαλύτερη μαθητική διαδικτυακή κοινότητα με 67,571 εγγεγραμμένα μέλη και 2,432,549 μηνύματα σε 76,240 θέματα. Αυτή τη στιγμή μαζί με εσάς απολαμβάνουν το iSchool άλλα 352 άτομα.

Καλώς ήρθατε στο iSchool!

Εγγραφή Βοήθεια

Ισπανικά

Ραφαέλα33847 (Ραφαέλα)

Μεταπτυχιακός φοιτητής

H Ραφαέλα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Μεταπτυχιακός φοιτητής του τμήματος Ισπανικής Γλώσσας & Φιλολογίας (ΑΕΙ/Αθήνα) και μας γράφει απο Πειραιάς (Αττική). Έχει γράψει 1,523 μηνύματα.

H Ραφαέλα33847 Si lo puedes soñar, lo puedes hacer έγραψε: στις 19:30, 14-03-10:

To Inicial χρειάζεται 1,5 χρόνο
Το Intermedio 2 xρόνια
Το Superior 4
0 Δεν μπορείτε να αξιολογήσετε αρνητικά το μήνυμα αυτόΔεν μπορείτε να αξιολογήσετε θετικά το μήνυμα αυτό
Παράθεση

McΜαρια (Μαρια)

Μαθητής Γ' γυμνασίου

H Μαρια αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Μαθητής Γ' γυμνασίου . Έχει γράψει 23 μηνύματα.

H McΜαρια "το όνομα σου, η μοναδική μου προσευχή'' έγραψε: στις 17:46, 16-03-10:

ευχαριστω πολυ!
0 Δεν μπορείτε να αξιολογήσετε αρνητικά το μήνυμα αυτόΔεν μπορείτε να αξιολογήσετε θετικά το μήνυμα αυτό
Παράθεση

3l3n@ (Ελενα)

Απόφοιτος

H Ελενα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Απόφοιτος και μας γράφει απο Βασιλικά (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 81 μηνύματα.

H 3l3n@ έγραψε: στις 18:12, 16-03-10:

Επειδή το σάββατο θα είμαι στην Ισπανία, εκδρομή με το σχολείο, δεν λέτε καμια φράση στα ισπανικά για να ενημερωθώ και να μιλάω με τους Ισπανούς? "γειά" και τέτοια πράγματα
Ή και καμιά εύχρηστη ιστοσελίδα, δεν με χαλάει
Παράθεση

woochoogirl (Αλεξάνδρα)

Τιμώμενο Μέλος

H Αλεξάνδρα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 29 ετών , Διδακτορικός του τμήματος --- και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 1,796 μηνύματα.

H woochoogirl που βρίσκεται πολύ μακριά... έγραψε: στις 18:23, 16-03-10:

http://www.debbiescaribbeanresortrev...m/spanish.html
http://travel.lovetoknow.com/wiki/Sp..._for_Travelers
http://www.fodors.com/language/spanish/
Παράθεση

3l3n@ (Ελενα)

Απόφοιτος

H Ελενα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Απόφοιτος και μας γράφει απο Βασιλικά (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 81 μηνύματα.

H 3l3n@ έγραψε: στις 18:27, 16-03-10:

Ευχαριστώ πολύ Αλεξάνδρα! Να σαι καλά!
Παράθεση

woochoogirl (Αλεξάνδρα)

Τιμώμενο Μέλος

H Αλεξάνδρα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 29 ετών , Διδακτορικός του τμήματος --- και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 1,796 μηνύματα.

H woochoogirl που βρίσκεται πολύ μακριά... έγραψε: στις 18:34, 16-03-10:

Τίποτα, ψάξε στο google για Spanish for travelers θα βρεις κάμποσο υλικό. Επίσης αν πάρεις κάποιον καλό ταξιδιωτικό οδηγό έχει πάντα στις τελευταίες σελίδες τις χρησιμότερες φράσεις που χρειάζεσαι για να συνεννοηθείς. Καλά να περάσεις!
Παράθεση

Ραφαέλα33847 (Ραφαέλα)

Μεταπτυχιακός φοιτητής

H Ραφαέλα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Μεταπτυχιακός φοιτητής του τμήματος Ισπανικής Γλώσσας & Φιλολογίας (ΑΕΙ/Αθήνα) και μας γράφει απο Πειραιάς (Αττική). Έχει γράψει 1,523 μηνύματα.

H Ραφαέλα33847 Si lo puedes soñar, lo puedes hacer έγραψε: στις 17:01, 20-03-10:

Σήμερα έκανα την αίτηση για να δόσω τον Μαϊο.Μήπως θα δόσει κανείς από εσάς τον Μαιο για να μην είμαι μόνη μου στο foroum;
Παράθεση

ANNE

Απόφοιτος

H ANNE αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 27 ετών και Απόφοιτος του τμήματος Παιδαγωγικό Δημοτικής Εκπαίδευσης Αθήνας . Έχει γράψει 33 μηνύματα.

H ANNE έγραψε: στις 19:47, 01-04-10:

για να παρει κανεισ το β2 στα ισπανικα απο το μηδεν ποσο χρονο χρειαζεται?
Παράθεση

vickoni45258

Καθηγητής

H vickoni45258 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 41 ετών και Καθηγητής . Έχει γράψει μόλις ένα μήνυμα.

H vickoni45258 έγραψε: στις 22:19, 02-04-10:

φοβερή και εξαιρετικά ανερχόμενη γλώσσα!!! Θα σου χρησιμεύσει πολύ το site mi vida loca (ψάξτο έτσι ακριβώς στο google). Καλή συνέχειααααα!!!!!!
Παράθεση

Rodriguez

Νεοφερμένος

Ο Rodriguez αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Είναι 21 ετών . Έχει γράψει 25 μηνύματα.

O Rodriguez έγραψε: στις 00:55, 05-04-10:

Αρχική Δημοσίευση από ANNE
για να παρει κανεισ το β2 στα ισπανικα απο το μηδεν ποσο χρονο χρειαζεται?
ξερω οτι ειναι σχετικα ευκολη γλωσσα.το ψαχνω και εγω αυτο αλλα δεν εχω βρει ακομα απαντηση
Παράθεση

Ραφαέλα33847 (Ραφαέλα)

Μεταπτυχιακός φοιτητής

H Ραφαέλα33847 Si lo puedes soñar, lo puedes hacer έγραψε: στις 21:20, 07-04-10:

Εξαρτάται.Αν είσαι καλός/ή μπορείς να δόσεις για Β2 από 8 μήνες μέχρι και 1,5 χρόνο.Αλλά για να έχεις μια καλή βάση για να πάρεις το Β2 χρειάζεσαι το Β1(Inicial)
Καλή επιτυχία
1 Δεν μπορείτε να αξιολογήσετε αρνητικά το μήνυμα αυτόΔεν μπορείτε να αξιολογήσετε θετικά το μήνυμα αυτό
Παράθεση

sada

Μαθητής Γ' λυκείου

Ο sada αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Είναι Μαθητής Γ' λυκείου . Έχει γράψει 44 μηνύματα.

O sada έγραψε: στις 20:00, 22-04-10:

καλησπερα παιδια εγω δινω το κρατικο το γ1 και ειμαι λιγο πελαγωμενος.ελπιζω να πανε ολα καλα γιατι εχω ασχοληθει αρκετα και εχω αρχιζει να μπουχτιζω απο ισπανικα.Και στις ξενες γλωσσες αυτο ειναι το χειροτερο:-)
Παράθεση

Elena75 (Elena)

Καθηγητής

H Elena αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Καθηγητής και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 120 μηνύματα.

H Elena75 έγραψε: στις 00:48, 23-04-10:

Καλη επιτυχια!
Παράθεση

sada

Μαθητής Γ' λυκείου

Ο sada αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Είναι Μαθητής Γ' λυκείου . Έχει γράψει 44 μηνύματα.

O sada έγραψε: στις 16:39, 23-04-10:

ευχαριστω πολυ
Παράθεση

Ραφαέλα33847 (Ραφαέλα)

Μεταπτυχιακός φοιτητής

H Ραφαέλα33847 Si lo puedes soñar, lo puedes hacer έγραψε: στις 16:03, 24-04-10:

Todo va a ir bien.
Te deseo muy buena suerte
y que tengas buenos resultados en los examenes
Παράθεση

love 2 b hated

Μαθητής Α' λυκείου

H love 2 b hated αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Μαθητής Α' λυκείου και μας γράφει απο Αργοστόλι (Κεφαλλονιά). Έχει γράψει 49 μηνύματα.

H love 2 b hated έγραψε: στις 17:43, 24-04-10:

Αρχική Δημοσίευση από Ραφαέλα
Todo va a ir bien.
Te deseo muy buena suerte
y que tengas buenos resultados en los examenes
muchas gracias
usted tambi###233;n!!
Παράθεση

sada

Μαθητής Γ' λυκείου

O sada έγραψε: στις 19:23, 25-04-10:

seguramente este es un dificil periodo para todos y sin embargo todos tenemos que permanecer tranquilos para tener exito
buena suerte amigos mios!!!!
Παράθεση

sada

Μαθητής Γ' λυκείου

O sada έγραψε: στις 19:31, 27-04-10:

πως παει η προετοιμασια?εμενα παντα τις τελευταιες μερες με πιανει αγχος και δεν μπορω να συγκεντρωθω να διαβασω...ελπιζω να μην συμβαινει και με σας το ιδιο..εν τω μεταξυ εχω και τις πανελληνιες στο κεφαλι μου φετος και κουβαλαω 2 καρπουζια στην ιδια μασχαλη..
Παράθεση

Ραφαέλα33847 (Ραφαέλα)

Μεταπτυχιακός φοιτητής

H Ραφαέλα33847 Si lo puedes soñar, lo puedes hacer έγραψε: στις 13:41, 05-05-10:

La verdad es que en estos dias tengo mucho agobio.No se que hacer.Mi profesora me dice que todo va a ir bien pero yo no puedo tranquilizar.Mi oral ser###225; el d###237;a Viernes 21 de Mayo y mi examen escrito ser###225; el S###225;bado 22 de Mayo.
Como puedo empezar a echar un vistazo en mi gram###225;tica mis textos mi oral?:mad2:
Como puedo permanecer tranquila? Adem###225;s tengo los ex###225;menes en el bachillerato
Dios m###237;o ay###250;dame
Παράθεση

sada

Μαθητής Γ' λυκείου

O sada έγραψε: στις 17:18, 09-05-10:

Μακαρι να πηγαν ολα καλα..................................Καλη τυχη σε ολα τα παιδια που εδιναν
Παράθεση
Απάντηση στο θέμα

Χρήστες

• Τα παρακάτω 0 μέλη και 1 επισκέπτες διαβάζουν μαζί με εσάς αυτό το θέμα.

• (View-All Tα παρακάτω 1 μέλη διάβασαν αυτό το θέμα τις τελευταίες 30 μέρες:
    Giota2000

Βρείτε παρόμοια

• Παρόμοια Θέματα
    • Ισπανικά ή Ιταλικά; - Από george1
      Το θέμα έχει λάβει 53 απαντήσεις και βρίσκεται στην κατηγορία Ισπανικά - Ιταλικά.
      Το τελευταίο του μήνυμα δημοσιεύτηκε 26-09-17 στις 00:47.
    • Ισπανικά vs Αγγλικά - Από A propos
      Το θέμα έχει λάβει 50 απαντήσεις και βρίσκεται στην κατηγορία Γενικά.
      Το τελευταίο του μήνυμα δημοσιεύτηκε 03-08-15 στις 19:58.
    • Ομιλείτε ισπανικά! - Από Demand
      Το θέμα έχει λάβει 117 απαντήσεις και βρίσκεται στην κατηγορία Ισπανικά - Ιταλικά.
      Το τελευταίο του μήνυμα δημοσιεύτηκε 29-06-14 στις 17:54.
    • Γερμανικά vs Ισπανικά (Β2) - Από oasis
      Το θέμα έχει λάβει 2 απαντήσεις και βρίσκεται στην κατηγορία Γενικά.
      Το τελευταίο του μήνυμα δημοσιεύτηκε 27-09-13 στις 14:10.
    • Ισπανικά: proponer - Από Ραφαέλα33847
      Το θέμα έχει λάβει 13 απαντήσεις και βρίσκεται στην κατηγορία Ισπανικά - Ιταλικά.
      Το τελευταίο του μήνυμα δημοσιεύτηκε 27-07-09 στις 18:28.
  • Προηγούμενο Θέμα Επόμενο Θέμα