Επεξεργασία Προφίλ Επεξεργασία Avatar Επεξεργασία Υπογραφής Επεξεργασία Επιλογών E-mail και Κωδικός
Αποσύνδεση Οι Συνδρομές μου Το Προφίλ μου Τα Posts μου Τα Threads μου Λίστα Επαφών Αόρατος Χρήστης
Αναζήτηση στο iSchool!
Τι;
Πως;
Ταξινόμηση
Που;
Σε συγκεκριμένη κατηγορία;
Ποιος;
Αποτελέσματα Αναζήτησης
Συμπληρώστε τουλάχιστον το πεδίο Τι;

Το iSchool είναι η μεγαλύτερη μαθητική διαδικτυακή κοινότητα με 67,559 εγγεγραμμένα μέλη και 2,432,308 μηνύματα σε 76,224 θέματα. Αυτή τη στιγμή μαζί με εσάς απολαμβάνουν το iSchool άλλα 367 άτομα.

Καλώς ήρθατε στο iSchool!

Εγγραφή Βοήθεια

Φροντιστήρια Ενηλίκων

Always_in_love (Καίτη)

Πτυχιούχος

H Καίτη αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Πτυχιούχος του τμήματος Οικονομικής Επιστήμης Πειραιά και μας γράφει απο Καλλιθέα (Αττική). Έχει γράψει 83 μηνύματα.

H Always_in_love έγραψε: στις 17:51, 23-08-13:

Καλησπέρα. Σκέφτομαι να πάω σε ενα φροντιστηριο ενηλίκων για να μάθω από το μηδέν μια ευρωπαϊκή γλώσσα,περίπου σε ενα χρόνο για επίπεδο Β2. Θα ήθελα να μάθω αν κάποιος από εσάς έχει πάει να μου πει την γνώμη του. Αξίζει το.κόπο,ή το πιο πιθανό ειναι να αποτύχω διότι το χρονικο διάστημα ειναι μικρό;
0 Δεν μπορείτε να αξιολογήσετε αρνητικά το μήνυμα αυτόΔεν μπορείτε να αξιολογήσετε θετικά το μήνυμα αυτό
Παράθεση

Thoba19

Φοιτητής

Ο Thoba19 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Είναι Φοιτητής και μας γράφει απο Ελευθερούπολη (Καβάλα). Έχει γράψει 1,045 μηνύματα.

O Thoba19 έγραψε: στις 18:12, 24-08-13:

το λογικο ειναι περιπου 2 χρονια τωρα αν θα κανεις εντατικα μαθηματα ισως μπορεσεις και σε ενα .
0 Δεν μπορείτε να αξιολογήσετε αρνητικά το μήνυμα αυτόΔεν μπορείτε να αξιολογήσετε θετικά το μήνυμα αυτό
Παράθεση

Always_in_love (Καίτη)

Πτυχιούχος

H Καίτη αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Πτυχιούχος του τμήματος Οικονομικής Επιστήμης Πειραιά και μας γράφει απο Καλλιθέα (Αττική). Έχει γράψει 83 μηνύματα.

H Always_in_love έγραψε: στις 19:42, 01-09-13:

Έχεις πάει σε φροντ ,μας μιλάς από προσωπική εμπειρία;
Παράθεση

Thoba19

Φοιτητής

Ο Thoba19 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Είναι Φοιτητής και μας γράφει απο Ελευθερούπολη (Καβάλα). Έχει γράψει 1,045 μηνύματα.

O Thoba19 έγραψε: στις 10:32, 02-09-13:

Αρχική Δημοσίευση από Always_in_love
Έχεις πάει σε φροντ ,μας μιλάς από προσωπική εμπειρία;
ναι φετος αλλα και απο εμπειριες φιλων
Παράθεση

Always_in_love (Καίτη)

Πτυχιούχος

H Always_in_love έγραψε: στις 21:27, 05-09-13:

Αρχική Δημοσίευση από Thoba19
ναι φετος αλλα και απο εμπειριες φιλων
Πως ειναι;η ύλη προχωράει με γοργούς ρυθμούς; Γενικά εντυπώσεις...
Παράθεση

Thoba19

Φοιτητής

O Thoba19 έγραψε: στις 21:32, 05-09-13:

Πως ειναι;η ύλη προχωράει με γοργούς ρυθμούς; Γενικά εντυπώσεις...
γενικα ικανοποιημενος θα ελεγα δεν εχω καποιο παραπωνω ειμαστα και λιγα ατομα βεβαια
Παράθεση

Maria L.

Νεοφερμένος

H Maria L. αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 27 ετών . Έχει γράψει 2 μηνύματα.

H Maria L. έγραψε: στις 15:46, 06-09-13:

Μπορείς να το πετύχεις αν επιλέξεις καλό φροντιστήριο που να δίνουν προσοχή στις αδυναμίες σου και φυσικά διάβασμα...
Παράθεση

Always_in_love (Καίτη)

Πτυχιούχος

H Always_in_love έγραψε: στις 23:53, 07-09-13:

Εσείς σε ποιο λέτε; Στείλτε μου πμ,μην πουν οτι κάνουμε διαφήμιση...;-)
Παράθεση

Thoba19

Φοιτητής

O Thoba19 έγραψε: στις 00:21, 08-09-13:

Εσείς σε ποιο λέτε; Στείλτε μου πμ,μην πουν οτι κάνουμε διαφήμιση...;-)
σε ποια περιοχη εισαι;
Παράθεση

Always_in_love (Καίτη)

Πτυχιούχος

H Always_in_love έγραψε: στις 13:47, 08-09-13:

Αρχική Δημοσίευση από Thoba19
σε ποια περιοχη εισαι;
Στείλε οτι να'ναι,αν ειναι καλό φροντιστηριο,δε πειράζει να κανω μεγάλες αποστάσεις.Εννοώ εντός αττικής
Παράθεση

GlobalMiNd

Εκκολαπτόμενο Μέλος

Ο GlobalMiNd αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Έχει γράψει 145 μηνύματα.

O GlobalMiNd έγραψε: στις 13:49, 08-09-13:

Δεν παιζει ρολο το φροντιστηριο τοσο οσο εισαι διατεθειμενη να διαβασεις.
Παράθεση

Always_in_love (Καίτη)

Πτυχιούχος

H Always_in_love έγραψε: στις 15:33, 08-09-13:

Αρχική Δημοσίευση από GlobalMiNd
Δεν παιζει ρολο το φροντιστηριο τοσο οσο εισαι διατεθειμενη να διαβασεις.
Σωστό και αυτό
Παράθεση

Thoba19

Φοιτητής

O Thoba19 έγραψε: στις 16:32, 08-09-13:

δεν μπορω νασε βοηθησω μιας και δεν εχω εικονα απο αθηνα
Παράθεση

ΦΩΤΗΣ Γ

Εκκολαπτόμενο Μέλος

Ο ΦΩΤΗΣ Γ αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Είναι 23 ετών . Έχει γράψει 71 μηνύματα.

O ΦΩΤΗΣ Γ ΟΦΟΥ ΟΦΟΥ έγραψε: στις 16:39, 08-09-13:

και εγω ενδιαφερομαι για φροντιστηριο ενηλικων στα κινεζικα..
δεν μπορω να επιλεξω...
εχει κανεις καμια αποψη?? (περιοχη Πειραιας)
Παράθεση

Always_in_love (Καίτη)

Πτυχιούχος

H Always_in_love έγραψε: στις 19:11, 08-09-13:

Αρχική Δημοσίευση από ΦΩΤΗΣ Γ
και εγω ενδιαφερομαι για φροντιστηριο ενηλικων στα κινεζικα..
δεν μπορω να επιλεξω...
εχει κανεις καμια αποψη?? (περιοχη Πειραιας)
Εγω δε ξέρω :-(
edited Τελευταία επεξεργασία από το χρήστη Always_in_love : 08-09-13 στις 19:12. Αιτία: AutoMerge
Παράθεση

akenef (Νεφέλη Ακεζίδη)

Νεοφερμένος

H Νεφέλη Ακεζίδη αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 25 ετών . Έχει γράψει 54 μηνύματα.

H akenef έγραψε: στις 11:39, 24-01-15:

[QUOTE=Always_in_love;3903621]Καλησπέρα. Σκέφτομαι να πάω σε ενα φροντιστηριο ενηλίκων για να μάθω από το μηδέν μια ευρωπαϊκή γλώσσα,περίπου σε ενα χρόνο για επίπεδο Β2. Θα ήθελα να μάθω αν κάποιος από εσάς έχει πάει να μου πει την γνώμη του. Αξίζει το.κόπο,ή το πιο πιθανό ειναι να αποτύχω διότι το χρονικο διάστημα ειναι μικρό;[/QUOTE

Εγώ έχω κάνει Γαλλικά στην Ευρωδιάσταση. Έχουν ταχύρυθμο πρόγραμμα που φθάνει σε DELF B2 σε 8 μήνες. Έμεινα πολύ ευχαριστημένη - οι καθηγητές ήταν πολύ καλοί και υπήρχε και ευελίξία στο πρόγραμμα (μπορούσα να παρακολουθώ και εναλλάξ, γιατί τότα δούλευα και promotion και δεν είχα στάνταρ ωράριο). Νομίζω ότι έχουν αντίστοιχα ταχύρυθμα και για τις άλλες ευρωπαικές γλώσσες. Όσο για το χρόνο μη σε αγχώνει, αν το πρόγραμμα του φροντ είναι καλό και κάνεις ένα καλό και τακτικό διάβασμα στο σπίτι, θα είσαι μια χαρά.
Παράθεση

ChristyBoo

Νεοφερμένος

H ChristyBoo αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 3 μηνύματα.

H ChristyBoo έγραψε: στις 19:56, 19-06-17:

Καλησπέρα παιδιά!

Σε περίπτωση που ύπαρχει ήδη αντίστοιχο θέμα στον κατάλογο, ζητώ συγγνώμη για την επαναδημιουργία του, αν και δεν βρήκα κάτι αντίστοιχο που έψαξα.

Ενδιαφέρομαι να μάθω για φροντιστήρια ξένων γλωσσών ενηλίκων στην Αθήνα.
Υπάρχει κάποιος που να έχει σχετική εμπειρία από την Ευρωδιάσταση;
Έχει καλό εκπαιδευτικό προσωπικό, καλές τιμές;
Διαφημίζεται πολύ γενικά..

Συγκεκριμενα ενδιαφέρομαι να συνεχίσω τα γερμανικά μου, που έχω αφήσει από το λύκειο οπότε αντ' αυτού θα ήταν προτιμότερο να παρακολουθήσω το υπερεντατικό πρόγραμμα του Goethe Institut για το επίπεδο που με ενδιαφέρει; Κοστίζει περίπου 390€ από ότι είδα..
Παράθεση
Απάντηση στο θέμα

Χρήστες

• Τα παρακάτω 0 μέλη και 1 επισκέπτες διαβάζουν μαζί με εσάς αυτό το θέμα.

• (View-All Tα παρακάτω 0 μέλη διάβασαν αυτό το θέμα τις τελευταίες 30 μέρες:
    Μέχρι και αυτή την στιγμή δεν έχει δει το θέμα κάποιο ορατό μέλος

Βρείτε παρόμοια