Επεξεργασία Προφίλ Επεξεργασία Avatar Επεξεργασία Υπογραφής Επεξεργασία Επιλογών E-mail και Κωδικός
Αποσύνδεση Οι Συνδρομές μου Το Προφίλ μου Τα Posts μου Τα Threads μου Λίστα Επαφών Αόρατος Χρήστης
Αναζήτηση στο iSchool!
Τι;
Πως;
Ταξινόμηση
Που;
Σε συγκεκριμένη κατηγορία;
Ποιος;
Αποτελέσματα Αναζήτησης
Συμπληρώστε τουλάχιστον το πεδίο Τι;

Το iSchool είναι η μεγαλύτερη μαθητική διαδικτυακή κοινότητα με 67,346 εγγεγραμμένα μέλη και 2,430,927 μηνύματα σε 75,884 θέματα. Αυτή τη στιγμή μαζί με εσάς απολαμβάνουν το iSchool άλλα 157 άτομα.

Καλώς ήρθατε στο iSchool!

Εγγραφή Βοήθεια

ΗΜΜΥ, ΣΕΜΦΕ ή Φυσικό;

Τι σχολή θα διαλέγατε;

Αποτελέσματα της δημοσκόπησης (Ψήφισαν 9)
ΗΜΜΥ
3
33,33%
ΣΕΜΦΕ
1
11,11%
Φυσικό
5
55,56%

mitsolas

Φοιτητής

Ο mitsolas αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Είναι 25 ετών , Φοιτητής και μας γράφει απο Νέο Ψυχικό (Αττική). Έχει γράψει 157 μηνύματα.

O mitsolas έγραψε: στις 12:37, 23-06-11:

Σκέφτομαι αυτές τις σχολές κυρίως με την σκέψη να ασχοληθώ αργότερα με την ενέργεια αλλά να έχω και άλλες επιλογές όσο είναι αυτό δυνατόν....
edited Τελευταία επεξεργασία από το χρήστη Devina : 23-06-11 στις 12:44. Αιτία: Κεφαλαία.
0 Δεν μπορείτε να αξιολογήσετε αρνητικά το μήνυμα αυτόΔεν μπορείτε να αξιολογήσετε θετικά το μήνυμα αυτό
Παράθεση

Devina

Τιμώμενο Μέλος

H Devina αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 25 ετών . Έχει γράψει 4,037 μηνύματα.

H Devina έγραψε: στις 12:48, 23-06-11:

Τσέκαρε εδώ και εδώ.
0 Δεν μπορείτε να αξιολογήσετε αρνητικά το μήνυμα αυτόΔεν μπορείτε να αξιολογήσετε θετικά το μήνυμα αυτό
Παράθεση

Balthazor

Φοιτητής

Ο Balthazor αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Είναι Φοιτητής . Έχει γράψει 975 μηνύματα.

O Balthazor έγραψε: στις 13:01, 23-06-11:

Για το ΣΕΜΦΕ http://www.pyr.gr/sxoles/efarmosmeno...-epistimon.htm
Παράθεση

akikos (Ανδρέας)

Πτυχιούχος

Ο Ανδρέας αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Είναι Πτυχιούχος και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 3,600 μηνύματα.

O akikos έγραψε: στις 13:02, 23-06-11:

Oι ηλεκτρολόγοιΜΜΥ με κατεύθυνση ενέργεια επικεντρωνονται παραπάνω στην ηλεκτρική ενέργεια (συστήματα ηλεκτρικής ενέργειας, ηλεκτρικές μηχανές κ.λπ.). Αν θέλεις αποκλειστικά ενέργεια θα σου πρότεινα να κοιτάξεις μηχανολόγων μηχανικών έτσι ώστε να αποφύγεις τα μαθήματα τηλεπικοινωνικών και υπολογιστών.

Στο ΣΕΜΦΕ/Φυσικό δεν γνωρίζω τι γνώσεις παρέχονται αλλά τα δικαιώματα που τους παρέχονται ως προς την ενέργεια είναι περιορισμένα (αν όχι και ανύρπακτα) στην Ελλάδα.
Παράθεση

mitsolas

Φοιτητής

Ο mitsolas αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Είναι 25 ετών , Φοιτητής και μας γράφει απο Νέο Ψυχικό (Αττική). Έχει γράψει 157 μηνύματα.

O mitsolas έγραψε: στις 16:13, 23-06-11:

Ακριβώς λόγω των μαθημάτων για υπολογιστές και τηλεπικοινωνίες έχω αμφιβολίες για ΗΜΜΥ (έχω ψάξει στο full τι γίνεται και στις 3 σχολες) και μηχανολόγων ακούω ότι είναι πολύ χειρότερα σε θέμα αποκατάστασης απ'ότι ηλεκτρολόγων.....και το ΣΕΜΦΕ δεν έχει ροή με ενέργεια, κάτι που μου φαίνεται τρελό θα πρέπε να ταν η κυριότερη ροή για μια τέτοια σχολη(όσον αφορά τον κλάδο των φυσικών πάντα)...οποτε λες από φυσικό δεν παίζει δουλειά σχετικά με ηλεκτρονικά/ενέργεια(ακόμα και με μεταπτυχιακό);
edited Τελευταία επεξεργασία από το χρήστη yozerehs : 25-06-11 στις 15:03. Αιτία: Απαγορεύονται τα greeklish.
Παράθεση
Απάντηση στο θέμα

Χρήστες

• Τα παρακάτω 0 μέλη και 1 επισκέπτες διαβάζουν μαζί με εσάς αυτό το θέμα.

• (View-All Tα παρακάτω 0 μέλη διάβασαν αυτό το θέμα τις τελευταίες 30 μέρες:
    Μέχρι και αυτή την στιγμή δεν έχει δει το θέμα κάποιο ορατό μέλος

Βρείτε παρόμοια