Επεξεργασία Προφίλ Επεξεργασία Avatar Επεξεργασία Υπογραφής Επεξεργασία Επιλογών E-mail και Κωδικός
Αποσύνδεση Οι Συνδρομές μου Το Προφίλ μου Τα Posts μου Τα Threads μου Λίστα Επαφών Αόρατος Χρήστης
Αναζήτηση στο iSchool!
Τι;
Πως;
Ταξινόμηση
Που;
Σε συγκεκριμένη κατηγορία;
Ποιος;
Αποτελέσματα Αναζήτησης
Συμπληρώστε τουλάχιστον το πεδίο Τι;

Το iSchool είναι η μεγαλύτερη μαθητική διαδικτυακή κοινότητα με 67,245 εγγεγραμμένα μέλη και 2,424,622 μηνύματα σε 75,709 θέματα. Αυτή τη στιγμή μαζί με εσάς απολαμβάνουν το iSchool άλλα 339 άτομα.

Καλώς ήρθατε στο iSchool!

Εγγραφή Βοήθεια

Ποιο πιστεύετε είναι το καλύτερο ελληνικό πανεπιστήμιο;

Το καλύτερο ελληνικό Πανεπιστήμιο

Αποτελέσματα της δημοσκόπησης (Ψήφισαν 109)
Εθνικό & Καποδιστριακό Πανεπιστήμιο Αθηνών
19
17,43%
Εθνικό Μετσόβιο Πολυτεχνείο
12
11,01%
Αριστοτέλειο Πανεπιστήμιο Θεσσαλονίκης
26
23,85%
Οικονομικό Πανεπιστήμιο Αθηνών
10
9,17%
Γεωπονικό Πανεπιστήμιο Αθηνών
2
1,83%
Ανωτάτη Σχολή Καλών Τεχνών
1
0,92%
Πάντειο Πανεπιστήμιο Κοινωνικών & Πολιτικών Επιστημών
4
3,67%
Πανεπιστήμιο Πειραιώς
3
2,75%
Πανεπιστήμιο Στερεάς Ελλάδας
0
0%
Πανεπιστήμιο Μακεδονίας Οικονομικών & Κοινωνικών Επιστημών
1
0,92%
Πανεπιστήμιο Δυτικής Μακεδονίας
0
0%
Πανεπιστήμιο Πατρών
5
4,59%
Πανεπιστήμιο Πελοποννήσου
1
0,92%
Πανεπιστήμιο Ιωαννίνων
1
0,92%
Δημοκρίτειο Πανεπιστήμιο Θράκης
6
5,50%
Πανεπιστήμιο Κρήτης
12
11,01%
Πολυτεχνείο Κρήτης
1
0,92%
Πανεπιστήμιο Αιγαίου
3
2,75%
Ιόνιο Πανεπιστήμιο
0
0%
Πανεπιστήμιο Θεσσαλίας
0
0%
Χαροκόπειο Πανεπιστήμιο
1
0,92%
ΔΞ/ΔΑ
1
0,92%

HumaneTouch

Εκκολαπτόμενο Μέλος

Ο HumaneTouch αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Είναι 24 ετών και μας γράφει απο Ηράκλειο (Κρήτη). Έχει γράψει 94 μηνύματα.

O HumaneTouch έγραψε: στις 23:10, 19-06-12:

Δεν το κουνάω από την Κρήτη Ούτως ή άλλως το Πανεπιστήμιο Κρήτης μπήκε στα παγκοσμίως καλύτερα και το ΑΠΘ νομίζω.
0 Δεν μπορείτε να αξιολογήσετε αρνητικά το μήνυμα αυτόΔεν μπορείτε να αξιολογήσετε θετικά το μήνυμα αυτό
Παράθεση

SparklingGrey

Φοιτητής

Ο SparklingGrey αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Είναι Φοιτητής . Έχει γράψει 1,457 μηνύματα.

O SparklingGrey σε υπνοπαράλυση έγραψε: στις 01:56, 20-06-12:

Αρχική Δημοσίευση από HumaneTouch
Το Πανεπιστήμιο Κρήτης μπήκε στα παγκοσμίως καλύτερα και το ΑΠΘ νομίζω.
Από περιέργεια και μόνο, έχεις κάποια στοιχεία γι' αυτά; (μην παραθέσεις κάποια από τις δεκάδες «έρευνες» της πλάκας που κυκλοφορούν τακτικά στο διαδίκτυο περί υψηλοτάτων πανεπιστημιακών ιδρυμάτων)

1 Δεν μπορείτε να αξιολογήσετε αρνητικά το μήνυμα αυτόΔεν μπορείτε να αξιολογήσετε θετικά το μήνυμα αυτό
Παράθεση

HumaneTouch

Εκκολαπτόμενο Μέλος

Ο HumaneTouch αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Είναι 24 ετών και μας γράφει απο Ηράκλειο (Κρήτη). Έχει γράψει 94 μηνύματα.

O HumaneTouch έγραψε: στις 08:21, 20-06-12:

SparklingGrey ορίστε : http://www.timeshighereducation.co.u...2/top-400.html
0 Δεν μπορείτε να αξιολογήσετε αρνητικά το μήνυμα αυτόΔεν μπορείτε να αξιολογήσετε θετικά το μήνυμα αυτό
Παράθεση

GhastaL

Δραστήριο Μέλος

Ο GhastaL αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Έχει γράψει 156 μηνύματα.

O GhastaL έγραψε: στις 13:53, 27-07-12:

Όχι λίγες φορές γίνονται συγκρίσεις μεταξύ των ελληνικών πανεπιστημιακών και πολυτεχνικών σχολών. Κάθε πανεπιστήμιο είναι καλύτερο σε έναν τομέα, είναι χειρότερο σε έναν άλλο... Τι θα απαντούσατε όμως αν σας ρωτούσαν ποιο είναι το καλύτερο πανεπιστήμιο όσον αφορά το συνολικό πλήθος των τμημάτων του, την οργάνωση και τις παροχές στους φοιτητές του;
-1 Δεν μπορείτε να αξιολογήσετε αρνητικά το μήνυμα αυτόΔεν μπορείτε να αξιολογήσετε θετικά το μήνυμα αυτό
Παράθεση

dante38245

Φοιτητής

Ο dante38245 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Είναι Φοιτητής του τμήματος Ηλεκτρολόγων Μηχανικών και Τεχνολογίας Υπολογιστών Πάτρας και μας γράφει απο Πάτρα (Αχαΐα). Έχει γράψει 88 μηνύματα.

O dante38245 έγραψε: στις 14:13, 27-07-12:

Αν κρίνω πάντως από τις δύο πρώτες απαντήσεις η ερώτηση θα πρέπει να μετατραπεί σε: Σε ποιό πανεπιστήμιο σπουδάζετε;
7 Δεν μπορείτε να αξιολογήσετε αρνητικά το μήνυμα αυτόΔεν μπορείτε να αξιολογήσετε θετικά το μήνυμα αυτό
Παράθεση

Johnnaousa

Φοιτητής

Ο Johnnaousa αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Είναι 24 ετών , Φοιτητής του τμήματος Βιοχημείας και Βιοτεχνολογίας Θεσσαλίας (Λάρισα) και μας γράφει απο Νάουσα (Ημαθία). Έχει γράψει 13,939 μηνύματα.

O Johnnaousa τα λαθη επαναλαμβανονται έγραψε: στις 14:17, 27-07-12:

πως να ψηφίσει κάποιος? έχει φοιτήσει σε όλα?? οπότε, λίγο άτοπη η ερώτηση
2 Δεν μπορείτε να αξιολογήσετε αρνητικά το μήνυμα αυτόΔεν μπορείτε να αξιολογήσετε θετικά το μήνυμα αυτό
Παράθεση

Βλα (Βλαδίμηρος)

Φοιτητής

Ο Βλαδίμηρος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Είναι Φοιτητής . Έχει γράψει 794 μηνύματα.

O Βλα Η κόλαση, λοιπόν, είναι η πατρίδα μας. έγραψε: στις 14:19, 27-07-12:

Νομίζω ότι το καλύτερο Πανεπηστήμιο είναι της Κρήτης. Το έχω ακούσει από πολλά άτομα και το είχα διαβάσει κιόλας κάποτε. Έχω ακούσει ότι έχει πολύ καλούς καθηγητές ειδικά σε σχολές που σχετίζονται με θετικές επιστήμες, άρα καλύπτεται ένας μεγάλος αριθμός σχολών. Γενικά όμως δεν έχω σπουδάσει ακόμα, οπότε η απάντηση είναι με επιφυλάξεις...
Παράθεση

Rainbowarrior

Φοιτητής

Ο Rainbowarrior αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Είναι Φοιτητής . Έχει γράψει 1,907 μηνύματα.

O Rainbowarrior έγραψε: στις 14:20, 27-07-12:

Αρχική Δημοσίευση από Johnnaousa
πως να ψηφίσει κάποιος? έχει φοιτήσει σε όλα?? οπότε, λίγο άτοπη η ερώτηση
Έχει φοιτήσει στο «εδικόν του» και ξέρει ότι αυτό είναι το καλύτερο.
1 Δεν μπορείτε να αξιολογήσετε αρνητικά το μήνυμα αυτόΔεν μπορείτε να αξιολογήσετε θετικά το μήνυμα αυτό
Παράθεση

Eskl1nd (۞_۞)

Φοιτητής

Ο ۞_۞ αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Είναι 25 ετών , Φοιτητής του τμήματος Ναυτιλιακών Σπουδών Πειραιά και μας γράφει απο Ίλιον (Αττική). Έχει γράψει 144 μηνύματα.

O Eskl1nd έγραψε: στις 14:23, 27-07-12:

Sry , αλλα πιο ακυρο το topic πεθαινει.......Ποιος μπορει να χαρακτηρισει καποιο Πανεπιστημιο ως το καλυτερο;
Θα περιμενω να μπω καπου για να ψηφισω ......προφανως κι ολοι παντως θα ψηφισουν τη σχολη οπου σπουδαζουν......αν δεν παινεψεις το σπιτι σου.....
4 Δεν μπορείτε να αξιολογήσετε αρνητικά το μήνυμα αυτόΔεν μπορείτε να αξιολογήσετε θετικά το μήνυμα αυτό
Παράθεση

dimitris001 (Δημήτρης)

Τιμώμενο Μέλος

Ο Δημήτρης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Είναι 23 ετών , Φοιτητής του τμήματος Ηλεκτρολόγων Μηχανικών & Μηχανικών Η/Υ (ΑΕΙ/Ξάνθη) και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 7,140 μηνύματα.

O dimitris001 έγραψε: στις 14:28, 27-07-12:

θεωρώ πως το καλύτερο πανεπιστήμιο της Ελλάδας είναι το Μετσόβιο και μετά της Κρήτης....
Παράθεση

Polymnia

Διάσημο Μέλος

H Polymnia αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 755 μηνύματα.

H Polymnia έγραψε: στις 14:28, 27-07-12:

Μα παιδιά,πώς μπορούμε να συγκρίνουμε τα πανεπιστήμια μεταξύ τους ;;;
μπορεί το φυσικό Κρήτης να είναι καλύτερο απο το φυσικό Αθηνών,όμως πχ η Ιατρική Αθηνών να είναι καλύτερη απο την αντίστοιχη σχολή της Κρήτης (τυχαία τα λέω,μην αποπαίρνεστε)
Μπορούμε να πραγματοποιήσουμε συγκρίσεις μεταξύ ΤΜΗΜΑΤΩΝ όχι μεταξύ ΠΑΝΕΠΙΣΤΗΜΙΩΝ.
δε γίνεται ένα πανεπιστήμιο να είναι άριστο παντού σε όλα τα τμήματά του,ούτε ένα πανεπιστήμιο να υστερεί παντού ...
αν καταλαβαίνετε τί ακριβώς θέλω να διατυπώσω...
Παράθεση

papas

Διακεκριμένο μέλος

Ο papas αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Είναι 26 ετών . Έχει γράψει 1,761 μηνύματα.

O papas Κρουαζιέρα να σε πάω... :D έγραψε: στις 14:29, 27-07-12:

Άμα δεν παινέψεις το σπίτι σου, θα πέσει να σε πλακώσει... ))
Παράθεση

fockos

Πτυχιούχος

Ο fockos αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Είναι Πτυχιούχος του τμήματος Ιατρικής (ΑΕΙ/Πάτρα) και μας γράφει απο Ζάκυνθος (Ζάκυνθος). Έχει γράψει 10,492 μηνύματα.

O fockos έγραψε: στις 14:32, 27-07-12:

Πρώτο με διαφορά είναι το Μετσόβιο ακολουθεί το ΕΚΠΑ
-2 Δεν μπορείτε να αξιολογήσετε αρνητικά το μήνυμα αυτόΔεν μπορείτε να αξιολογήσετε θετικά το μήνυμα αυτό
Παράθεση

Rainbowarrior

Φοιτητής

Ο Rainbowarrior αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Είναι Φοιτητής . Έχει γράψει 1,907 μηνύματα.

O Rainbowarrior έγραψε: στις 14:34, 27-07-12:

Για ρίξτε ένα βλέφαρο εδώ.
3 Δεν μπορείτε να αξιολογήσετε αρνητικά το μήνυμα αυτόΔεν μπορείτε να αξιολογήσετε θετικά το μήνυμα αυτό
Παράθεση

Revekka

Διδακτορικός

H Revekka αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Διδακτορικός του τμήματος Επικοινωνίας και Μέσων Μαζικής Ενημέρωσης Αθήνας . Έχει γράψει 13,163 μηνύματα.

H Revekka έγραψε: στις 14:55, 27-07-12:

Δεν μπορούν να συγκριθούν ιδρύματα, αλλά μόνο επιμέρους αντικείμενα. Δηλαδή, ποιο είναι το καλύτερο πανεπιστήμιο για χημεία για παράδειγμα. Αυτό είναι και το λάθος των λιστών κατάταξης που βγαίνουν κατά καιρούς.
5 Δεν μπορείτε να αξιολογήσετε αρνητικά το μήνυμα αυτόΔεν μπορείτε να αξιολογήσετε θετικά το μήνυμα αυτό
Παράθεση

Θάλεια

Φοιτητής

H Θάλεια αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Φοιτητής του τμήματος Φυσικής Ιωαννίνων . Έχει γράψει 2,788 μηνύματα.

H Θάλεια έγραψε: στις 15:03, 27-07-12:

Αρχική Δημοσίευση από nafasskataa
Για ρίξτε ένα βλέφαρο εδώ.
Δηλαδή αυτοί που φοιτούν στο ΠαΜακ και στο ΟΠΑ τσάμπα μας το παίζουν μουράτοι;
2 Δεν μπορείτε να αξιολογήσετε αρνητικά το μήνυμα αυτόΔεν μπορείτε να αξιολογήσετε θετικά το μήνυμα αυτό
Παράθεση

Rainbowarrior

Φοιτητής

O Rainbowarrior έγραψε: στις 15:08, 27-07-12:

Αρχική Δημοσίευση από Θάλεια
Δηλαδή αυτοί που φοιτούν στο ΠαΜακ και στο ΟΠΑ τσάμπα μας το παίζουν μουράτοι;
Δεν ξέρω. Ρώτα τους. Εγώ δε (θα) έχω σχέση με αυτά τα Πανεπιστήμια.
Παράθεση

Kirdou

Πτυχιούχος

Ο Kirdou αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Είναι Πτυχιούχος . Έχει γράψει 1,077 μηνύματα.

O Kirdou τι δεν καταλαβαινεις; έγραψε: στις 15:08, 27-07-12:

Το Μετσόβειο είναι πολυτεχνείο.Απο πανεπιστήμια ΕΚΠΑ-ΑΠΘ-ΚΡΗΤΗ τα καλύτερα με την σειρά
-2 Δεν μπορείτε να αξιολογήσετε αρνητικά το μήνυμα αυτόΔεν μπορείτε να αξιολογήσετε θετικά το μήνυμα αυτό
Παράθεση

Θάλεια

Φοιτητής

H Θάλεια αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Φοιτητής του τμήματος Φυσικής Ιωαννίνων . Έχει γράψει 2,788 μηνύματα.

H Θάλεια έγραψε: στις 15:11, 27-07-12:

Αρχική Δημοσίευση από nafasskataa
Δεν ξέρω. Ρώτα τους. Εγώ δε (θα) έχω σχέση με αυτά τα Πανεπιστήμια.
Τους έχω ρωτήσει πολλές φορές αλλά μου δείχνουν ότι η γαματοσύνη τους είναι ασύλληπτη για ένα ταπεινό μυαλό σαν το δικό μου. ένιγουειζ...

Αρχική Δημοσίευση από Kirdou
Το Μετσόβειο είναι πολυτεχνείο.Απο πανεπιστήμια....
Τι εννοείς;
edited Τελευταία επεξεργασία από το χρήστη Θάλεια : 27-07-12 στις 15:13. Αιτία: merge
Παράθεση

Εquilibria (Equilibrium)

Απόφοιτος

Ο Equilibrium αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Είναι Απόφοιτος του τμήματος Οικονομικής Επιστήμης Πειραιά . Έχει γράψει 161 μηνύματα.

O Εquilibria Everything is best in moderation έγραψε: στις 15:13, 27-07-12:

Η δημοσκόπηση θα είχε ενδιαφέρον άν έλεγε αντι για πανεπιστήμια, departments-τμήματα. Τμήμα Οικονομικών, ΜΜΕ, Εφαρμοσμένων Επιστημών κ.ο.κ.
Παράθεση
Απάντηση στο θέμα

Χρήστες

• Τα παρακάτω 0 μέλη και 1 επισκέπτες διαβάζουν μαζί με εσάς αυτό το θέμα.

• (View-All Tα παρακάτω 0 μέλη διάβασαν αυτό το θέμα τις τελευταίες 30 μέρες:
    Μέχρι και αυτή την στιγμή δεν έχει δει το θέμα κάποιο ορατό μέλος

Βρείτε παρόμοια