Επεξεργασία Προφίλ Επεξεργασία Avatar Επεξεργασία Υπογραφής Επεξεργασία Επιλογών E-mail και Κωδικός Ρυθμίσεις Ειδοποιήσεων
Αποσύνδεση Οι Συνδρομές μου Το Προφίλ μου Τα Posts μου Τα Threads μου Λίστα Επαφών Αντιδράσεις σε Posts μου Παραθέσεις των Posts μου Αναφορές σε Εμένα Ενέργειες Συντονιστών Αόρατος Χρήστης

Το iSchool είναι η μεγαλύτερη μαθητική διαδικτυακή κοινότητα με 69,079 εγγεγραμμένα μέλη και 2,482,171 μηνύματα σε 79,123 θέματα. Αυτή τη στιγμή μαζί με εσάς απολαμβάνουν το iSchool άλλα 391 άτομα.

Καλώς ήρθατε στο iSchool!

Εγγραφή Βοήθεια

Πανελλήνιος Διαγωνισμός Φυσικής: Γενικό θέμα

djnoob

Νεοφερμένος

Ο djnoob αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Έχει γράψει μόλις ένα μήνυμα.

O djnoob έγραψε: στις 21:34, 29-05-11:

Θα ήθελα να μάθω , έστω ότι ένας μαθητής της Γ λυκείου θέλει να πάρει μέρος στον πανελλήνιο διαγωνισμό φυσικής τι ύλη πρέπει να γνωρίζει; Επίσης βιβλία στο εμπόριο κυκλοφορούν ειδικά για διαγωνισμούς φυσικής; ( για Γ λυκείου πάντα )
Πρέπει να συνδεθείτε για να αντιδράσετε σε μηνύματα
Παράθεση

red span (ΧΑΡΗΣ)

Φοιτητής

Ο ΧΑΡΗΣ αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Είναι Φοιτητής του τμήματος Μηχανολόγων Μηχανικών Βιομηχανίας Θεσσαλίας (Βόλος) . Έχει γράψει 407 μηνύματα.

O red span Χαμογελαμε στο αυριο έγραψε: στις 22:43, 29-05-11:

Εγω πηγα φετος,δεν ηθελε τιποτα εξιδικευμενο οπως θελει ο αντιστοιχος διαγωνισμος στα μαθηματικα,να ξες πολυ καλα την υλη της γ λυκειου και καποια τραβηγμενα.Παντως θα σε προτεινα
Αγγελος Κατσικας Φυσικη Γ λυκειου ελληνοεκδοτικη
Παράθεση

djnoob

Νεοφερμένος

Ο djnoob αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Έχει γράψει μόλις ένα μήνυμα.

O djnoob έγραψε: στις 23:01, 29-05-11:

Αρχική Δημοσίευση από red span
Εγω πηγα φετος,δεν ηθελε τιποτα εξιδικευμενο οπως θελει ο αντιστοιχος διαγωνισμος στα μαθηματικα,να ξες πολυ καλα την υλη της γ λυκειου και καποια τραβηγμενα.Παντως θα σε προτεινα
Αγγελος Κατσικας Φυσικη Γ λυκειου ελληνοεκδοτικη
Από όσο βλέπω ο Κατσίκας έχει 3 βιβλία (και τα 3 λες), υπάρχουν διαθέσιμα σε .pdf να κοίταζα μέσα το περιεχόμενου τους ?

ΥΓ
Από σχολικά βοηθήματα έχω και δουλεύω ... αλλά αυτά δεν νομίζω να επαρκούν , αναφέρομαι στα τραβηγμένα θέματα που λες.

ΦΥΣΙΚΗ (ΤΕΥΧΟΣ Α')
ΣΥΓΓΡΑΦΕΑΣ: Α. & Σ. ΣΑΒΒΑΛΑΣ
TIMH: 23,70 €
KA: 22257 - ISBN: 978-960-449-658-7

ΦΥΣΙΚΗ (ΤΕΥΧΟΣ Α)
ΣΥΓΓΡΑΦΕΑΣ: Γ. ΜΑΘΙΟΥΔΑΚΗΣ - Γ. ΠΑΝΑΓΙΩΤΑΚΟΠΟΥΛΟΣ
TIMH: 24,70 €
KA: 22240 - ISBN: 978-960-449-829-1

ΦΥΣΙΚΗ (ΤΕΥΧΟΣ Β')
ΣΥΓΓΡΑΦΕΑΣ: Α. & Σ. ΣΑΒΒΑΛΑΣ
TIMH: 19,70 €
KA: 22241 - ISBN: 960-449-229-2

ΦΥΣΙΚΗ (ΤΕΥΧΟΣ Β)
ΣΥΓΓΡΑΦΕΑΣ: Γ. ΜΑΘΙΟΥΔΑΚΗΣ - Γ. ΠΑΝΑΓΙΩΤΑΚΟΠΟΥΛΟΣ
TIMH: 24,70 €
KA: 22204
Παράθεση

red span (ΧΑΡΗΣ)

Φοιτητής

Ο ΧΑΡΗΣ αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Είναι Φοιτητής του τμήματος Μηχανολόγων Μηχανικών Βιομηχανίας Θεσσαλίας (Βόλος) . Έχει γράψει 407 μηνύματα.

O red span Χαμογελαμε στο αυριο έγραψε: στις 11:05, 30-05-11:

ο Μαθιουδακης εχει πολλη πραγμα μεσα,για τον κατσικα λεω το μπλε βιβλιο
Παράθεση

Guest 010239

Guest

Έχει γράψει n/a μηνύματα.

O Guest 010239 έγραψε: στις 17:51, 29-11-11:

Αυτα ειναι για προετοιμασια ως προς τις πανελλαδικές.Τα θέματα που μπαίνουν στο διαγωνισμό είναι πιο προχωρημένα και το κάθε ενα ενω φαινεται απλό θέλει σκέψη,είτε είναι ζητημα είτε πείραμα.Υπάρχουν ειδικά βιβλια και ασκήσεις προετοιμασιας για το διαγωνισμό και πολυ καλή λυση ειναι και το να λυνεις τα προηγουμενα θεματα ωστε να μπεις στο κλιμα και να προετοιμαστεις καταλληλα.
Παράθεση

spurakos

Μαθητής Γ' λυκείου

Ο spurakos αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Είναι Μαθητής Γ' λυκείου . Έχει γράψει 314 μηνύματα.

O spurakos έγραψε: στις 20:26, 22-12-11:

φετος παω Α΄ Λυκειου και σκεφτομαι να παρω μερος στον διαγωνισμο φυσικης.ποιον μηνα πεφτει συνηθως ο διαγωνισμος και απο που θα μπορεσω να ενημερωνομαι αν τακτα χρονικα διαστηματα για τα θεματα που εχουν πεσει,για τις αιτησει κ.λ.π ;;
Παράθεση

arsentkd

Μαθητής Γ' γυμνασίου

H arsentkd αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 22 ετών , Μαθητής Γ' γυμνασίου και μας γράφει απο Ιστιαία (Εύβοια). Έχει γράψει 5 μηνύματα.

H arsentkd έγραψε: στις 14:14, 05-02-12:

Αρχική Δημοσίευση από spurakos
φετος παω Α΄ Λυκειου και σκεφτομαι να παρω μερος στον διαγωνισμο φυσικης.ποιον μηνα πεφτει συνηθως ο διαγωνισμος και απο που θα μπορεσω να ενημερωνομαι αν τακτα χρονικα διαστηματα για τα θεματα που εχουν πεσει,για τις αιτησει κ.λ.π ;;
Νομιζω σε καλύβω με αυτο ...http://micro-kosmos.uoa.gr/gr/announ...oi_fysikis.htm
Παράθεση

infinity (Παναγιώτης)

Δραστήριο Μέλος

Ο Παναγιώτης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Έχει γράψει 188 μηνύματα.

O infinity έγραψε: στις 14:57, 03-06-12:

Και άμα δεν βαριέστε και θέλετε κάτι πιο ψαγμένο δείτε και βιντεοσκοπημένες διαλέξεις πάνω στο θέμα φυσικής που σας ενδιαφέρει... περαν της προετοιμασίας για τον διαγωνισμό είναι και πολύ ενδιαφέρουσες οι περισσότερες.
Παράθεση

φρι

Περιβόητο Μέλος

H φρι αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 1,288 μηνύματα.

H φρι . έγραψε: στις 00:28, 07-07-12:

ο διαγ.φυσικης για παιδια γ λυκ φετος ποιο μηνα γινεται;
Παράθεση

Daft Punk

Μαθητής Α' λυκείου

Ο Daft Punk αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Είναι Μαθητής Α' λυκείου . Έχει γράψει 53 μηνύματα.

O Daft Punk Το "ουδέν σχόλιον" μετριέται για σχόλιο; έγραψε: στις 21:53, 30-12-12:

Αρχική Δημοσίευση από φρι
ο διαγ.φυσικης για παιδια γ λυκ φετος ποιο μηνα γινεται;
Απ' ότι είδα τα τελευταία πέντε χρόνια η πρώτη φάση (για όλες τις τάξεις του Λυκείου) πέφτει αρχές με μέσα Μαρτίου, ενώ η δεύτερη , για τους μαθητές της Γ' Λυκείου που προκρίθηκαν στην πρώτη φάση, γίνεται στα τέλη Απριλίου.
Αλλά για τον φετινό διαγωνισμό ακόμα δεν έχει γίνει προκήρυξη. οπότε, μέχρι τότε, περιμένουμε!
Παράθεση

unπαικτable

Διάσημο Μέλος

Ο unπαικτable αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 867 μηνύματα.

O unπαικτable έγραψε: στις 23:08, 10-01-13:

Oι ανακοινωσεις για τον φετικο διαγωνισμο φυσικης:
http://micro-kosmos.uoa.gr/gr/announ...irixi_2013.pdf
http://micro-kosmos.uoa.gr/gr/announ..._diag_2013.pdf
Παράθεση

infinity (Παναγιώτης)

Δραστήριο Μέλος

O infinity έγραψε: στις 15:10, 11-01-13:

cool.. καλη επιτυχια σε οσους παρουν μερος!
1
Παράθεση

Italian dream... (Βιβή)

Φοιτητής

H Βιβή αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Φοιτητής του τμήματος Φυσικής (ΑΠΘ/Θεσσαλονίκη) . Έχει γράψει 1,660 μηνύματα.

H Italian dream... μέρες παράξενες, θαυμάσιες μέρες... έγραψε: στις 19:26, 28-01-13:

Γειά σας, σήμερα η φυσικος μας μας μιλησε για εναν πανελληνο διαγωνισμο φυσικης, και μας ρωτησε ποιοι θελουν να παρουν μερος. Εκανα αναζητηση στο νετ και βρηκα αυτον του τιτλου: 1ος πανελληνιος διαγωνισμός φυσικης γυμνασιου 2013. Ξερει κανεις τιποτα παραπανω, οτιδηποτε? Ευχαριστω
Παράθεση

johnietraf (γιαννης)

Φοιτητής

Ο γιαννης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Είναι 22 ετών , Φοιτητής του τμήματος Μαθηματικών (ΑΕΙ/Ιωάννινα) και μας γράφει απο ΗΠΑ (Αμερική). Έχει γράψει 1,240 μηνύματα.

O johnietraf έγραψε: στις 19:32, 28-01-13:

εγω εχω ακουσει μονο οτι γινεται 9 μαρτιου για το λυκειο αρα καπου εκει θα ειστε και εσεις
Παράθεση

unπαικτable

Διάσημο Μέλος

Ο unπαικτable αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 867 μηνύματα.

O unπαικτable έγραψε: στις 16:38, 30-01-13:

Λοιπον για οσους ενδιαφερονται εδω ειναι τα απαραιτητα λινκ!

Προκυρηξη 2013
Εγκυκλιος
Παλαιοτερα θεματα διαγωνισμων(και διαφορα αλλα)
Παράθεση

gregory, nub

Μεταπτυχιακός φοιτητής

Ο gregory, nub αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Είναι 24 ετών , Μεταπτυχιακός φοιτητής του τμήματος Πρόγραμμα Ιερατικών Σπουδών (Θεσσαλονίκη) και μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 2,491 μηνύματα.

O gregory, nub έγραψε: στις 16:39, 30-01-13:

Λογικά θα πάω. Ποιος άλλος από εδώ έρχεται;
Παράθεση

infinity (Παναγιώτης)

Δραστήριο Μέλος

O infinity έγραψε: στις 20:44, 30-01-13:

και γω θα παω μαλλον, ωραια θα πρεπει να ειναι
1
Παράθεση

JKaradakov (Ιορδάνης)

Τιμώμενο Μέλος

Ο Ιορδάνης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Είναι 24 ετών , Πτυχιούχος του τμήματος Κτηνιατρικής (ΑΠΘ/Θεσσαλονίκη) και μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 10,991 μηνύματα.

O JKaradakov Valar Morgulis έγραψε: στις 00:41, 31-01-13:

Εγώ το σκέφτομαι ακόμα.

Αλλά υπάρχει μια μεγάλη πιθανότητα να πάω σε μία εκδήλωση που κάνει το Φυσικό ΑΠΘ σε συνεργασία με το Cern.
Παράθεση

Jonas

Δραστήριο Μέλος

Ο Jonas αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Είναι 23 ετών . Έχει γράψει 349 μηνύματα.

O Jonas έγραψε: στις 06:29, 31-01-13:

http://micro-kosmos.uoa.gr/gr/announ...keiou_2013.pdf
1
Παράθεση

Τάσος97 (Allostasis)

Τιμώμενο Μέλος

Ο Allostasis αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Είναι Φοιτητής και μας γράφει απο Λιβαδειά (Βοιωτία). Έχει γράψει 4,070 μηνύματα.

O Τάσος97 Sólo tu corazón caliente y nada más έγραψε: στις 08:18, 31-01-13:

Δεν έχω να κάνω κάτι άλλο και επειδή είμαι hunter των διαγωνισμών (ποτε δεν ξερεις τι συμβαίνει ) θα πάω και στο διαγωνισμο φυσικής φέτος
1
Παράθεση
Απάντηση στο θέμα

Χρήστες

• Τα παρακάτω 0 μέλη και 1 επισκέπτες διαβάζουν μαζί με εσάς αυτό το θέμα.

• (View-All Tα παρακάτω 0 μέλη διάβασαν αυτό το θέμα τις τελευταίες 30 μέρες:
    Μέχρι και αυτή την στιγμή δεν έχει δει το θέμα κάποιο ορατό μέλος

Βρείτε παρόμοια