Επεξεργασία Προφίλ Επεξεργασία Avatar Επεξεργασία Υπογραφής Επεξεργασία Επιλογών E-mail και Κωδικός Ρυθμίσεις Ειδοποιήσεων
Αποσύνδεση Οι Συνδρομές μου Το Προφίλ μου Τα Posts μου Τα Threads μου Λίστα Επαφών Αντιδράσεις σε Posts μου Παραθέσεις των Posts μου Αναφορές σε Εμένα Ενέργειες Συντονιστών Αόρατος Χρήστης

Το iSchool είναι η μεγαλύτερη μαθητική διαδικτυακή κοινότητα με 69,076 εγγεγραμμένα μέλη και 2,482,025 μηνύματα σε 79,114 θέματα. Αυτή τη στιγμή μαζί με εσάς απολαμβάνουν το iSchool άλλα 376 άτομα.

Καλώς ήρθατε στο iSchool!

Εγγραφή Βοήθεια

Σημαιοφόροι

oasis

Μεταπτυχιακός φοιτητής

H oasis αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Μεταπτυχιακός φοιτητής . Έχει γράψει 297 μηνύματα.

H oasis γράφει, έγραφε, γράψει έγραψε: στις 01:50, 29-10-10:

Κοίταξε γενικά είμαι κατά της τρομολαγανείας των ΜΜΕ, αν και το παράδειγμα που μου έφερες με βρίσκει με το μέρος τους, δεν φταίει πάντα όμως η μια πλευρά αν μια μερίδα της άλλης δεν έχει την ικανότητα του σκεπτικισμού και της σωστής κρίσης.
Πρέπει να συνδεθείτε για να αντιδράσετε σε μηνύματα
Παράθεση

Mr. Crowley

Φοιτητής

Ο Mr. Crowley αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Είναι Φοιτητής . Έχει γράψει 2,917 μηνύματα.

O Mr. Crowley ΣΟ μην το κόψεις,είναι επιβεβαιωμένο έγραψε: στις 02:22, 29-10-10:

Αρχική Δημοσίευση από oasis
Εμένα πάλι μου φαίνεται ρεαλιστικό αυτές οι απαντήσεις να αντιπροσωπεύουν ένα μεγάλο ποσοστό μαθητών, και προφανώς επέλεξαν εσκεμμένα να τοποθετήσουν αυτές στο βίντεο ώστε να φανεί για άλλη μια φορά η έκπτωση του ηθικοπνευματικού πολιτισμού, όταν οι έφηβοι ξέρουν περί γκαγκά αντί για ιστορία.
Δεν είναι όμως πολύ παράξενο ότι παρ'ότι όπως μας παρουσιάζουν υπάρχει ένα τόσο μεγάλο ποσοστό "πανάσχετων" μαθητών,δεν ξέρει κανείς μας,κανέναν απ'αυτούς?
1
Παράθεση

oasis

Μεταπτυχιακός φοιτητής

H oasis αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Μεταπτυχιακός φοιτητής . Έχει γράψει 297 μηνύματα.

H oasis γράφει, έγραφε, γράψει έγραψε: στις 02:27, 29-10-10:

Εγώ (δυστυχώς) ξέρω.
Παράθεση

JosefK (Μιχαήλ)

Δραστήριο Μέλος

Ο Μιχαήλ αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Έχει γράψει 358 μηνύματα.

O JosefK Μην ακούς τι λέω, φοβάμαι έγραψε: στις 02:28, 29-10-10:

Αρχική Δημοσίευση από oasis
Εμένα πάλι μου φαίνεται ρεαλιστικό αυτές οι απαντήσεις να αντιπροσωπεύουν ένα μεγάλο ποσοστό μαθητών, και προφανώς επέλεξαν εσκεμμένα να τοποθετήσουν αυτές στο βίντεο ώστε να φανεί για άλλη μια φορά η έκπτωση του ηθικοπνευματικού πολιτισμού, όταν οι έφηβοι ξέρουν περί γκαγκά αντί για ιστορία.
Από πότε τα ΜΜΕ ενδιαφέρονται "να φανεί για άλλη μια φορά η έκπτωση του ηθικοπνευματικού πολιτισμού";;

Εγώ έχω αρχίσει να πιστεύω ότι οι περισσότεροι μαθητές που απαντάνε λάθος στην κάμερα το κάνουν για πλάκα, στην ουσία "δουλεύουν" τους δημοσιογράφους.
Παράθεση

oasis

Μεταπτυχιακός φοιτητής

H oasis γράφει, έγραφε, γράψει έγραψε: στις 02:33, 29-10-10:

Δεν μου φάνηκε κάτι τέτοιο, και γενικά αν μ' έβγαζε η κάμερα πανελληνίως θα προσπαθούσα να φανώ πιο "έξυπνη".
Παράθεση

Mr. Crowley

Φοιτητής

Ο Mr. Crowley αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Είναι Φοιτητής . Έχει γράψει 2,917 μηνύματα.

O Mr. Crowley ΣΟ μην το κόψεις,είναι επιβεβαιωμένο έγραψε: στις 02:36, 29-10-10:

Oasis,κατά πάσα πιθανότητα θα πρόκειται για περίπτωση.Τα κανάλια το παρουσιάζουν σαν να είναι η συντριπτική πλειοψηφία.Θες π.χ. να μου πεις ότι οι 9 στους 10 γνωστούς σου δε γνωρίζουν?

Btw,wtf means "έκπτωση του ηθικοπνευματικού πολιτισμού"? :S
Παράθεση

oasis

Μεταπτυχιακός φοιτητής

H oasis γράφει, έγραφε, γράψει έγραψε: στις 02:43, 29-10-10:

Πώς λέμε λόγου χάριν ο έκπτωτος άνθρωπος; Το ουσιαστικό του επιθέτου που είναι η έκπτωση, προφανώς όχι αυτή στα προϊόντα!
Φυσικά και δεν θέλω να πω ότι 9 στους 10 δεν γνωρίζουν, ξέρω όμως περιπτώσεις ατόμων που όχι μόνο δεν γνωρίζουν αλλά και μπερδεύουν τα γεγονότα της 28ης με αυτά της 25ης ή ξέρουν το ΟΧΙ αλλά όχι σε ποιούς το είπαμε και για ποιό λόγο, κλπ.
Παράθεση

Trolletarian

Φοιτητής

Ο Trolletarian αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Είναι 27 ετών , Φοιτητής του τμήματος Άλλο και μας γράφει απο Γερμανία (Ευρώπη). Έχει γράψει 1,130 μηνύματα.

O Trolletarian απάνθρωποι θεσμοί μας γίνανε συνήθεια έγραψε: στις 02:44, 29-10-10:

Αρχική Δημοσίευση από Mr. Crowley
Τι κερδίζεις σπάζοντας ένα αντικείμενο?Is it naturally evil?
όχι ρε πλάκα κάνω, το πήρες και στα σοβαρά
τέλος πάντων δεν θα πω τίποτα έχω βαρεθεί να μιλάω για τέτοια θέματα αυτές τις μέρες,κουράστηκα,αφήνω εσένα να τα πεις μια που είσαι ακόμα ορεξάτος, στο κάτω κάτω μια χαρά τα λες.
Παράθεση

Mr. Crowley

Φοιτητής

O Mr. Crowley ΣΟ μην το κόψεις,είναι επιβεβαιωμένο έγραψε: στις 02:47, 29-10-10:

Well,και αυτοί που ξέρουν πότε έγινε τι,δεν έχουν και καμιά ιδιαίτερη knowledge.Για παράδειγμα,αν τους ρωτήσεις γιατί ο δικτάτορας Μεταξάς έκανε το πρωτοφανές να μη δώσει τη χώρα στους λοιπούς φασίστες της Ευρώπης,θ'αρχίσουν να σου λένε για τον "βαθύ του πατριωτισμό" και b*llshit,δεν πρόκειται να σου πει κανείς ότι πολύ απλό ήταν υποχρεωμένος να το κάνει,εντεταλμένος απ'αυτούς που τον ανέβασαν,the British Empire.
Καταλαβαίνω την έννοια της λέξης,το πρακτικό νόημα της φράσης δεν πιάνω.
1
Παράθεση

oasis

Μεταπτυχιακός φοιτητής

H oasis γράφει, έγραφε, γράψει έγραψε: στις 03:03, 29-10-10:

Πολύ σωστά έφερες το παράδειγμα με τον Μεταξά κι εγώ αυτό προσδιορίζω ως γνώση του αντικειμένου. Απλά τα βασικά είναι η αναγκαία γνώση, για μικρούς-μεγάλους, για όσους έχουν αποφασίσει να μην ακολουθήσουν τον δρόμο της μόρφωσης, για τους Έλληνες του εξωτερικού, για όλους.
1
Παράθεση

panellinios

Μαθητής Γ' λυκείου

Ο panellinios αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Είναι Μαθητής Γ' λυκείου και μας γράφει απο Σέρρες (Σέρρες). Έχει γράψει 69 μηνύματα.

O panellinios . έγραψε: στις 13:48, 08-08-11:

Στα σχολεία που θα συγχωνευτούν δεν θα έπρεπε την μια φορά να είναι ο πρώτος από το ένα σχολείο και την άλλη ο πρώτος από το άλλο;
2
Παράθεση

toi_toi

Διάσημο Μέλος

Ο toi_toi αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Έχει γράψει 753 μηνύματα.

O toi_toi έγραψε: στις 13:53, 08-08-11:

καημο που τον εχετε ομως!
εδω δεν θα εχετε βιβλια και κοιτατε τις παρελασεις!
7
Παράθεση

fockos

Πτυχιούχος

Ο fockos αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Είναι Πτυχιούχος του τμήματος Ιατρικής (ΑΕΙ/Πάτρα) και μας γράφει απο Ζάκυνθος (Ζάκυνθος). Έχει γράψει 11,163 μηνύματα.

O fockos έγραψε: στις 13:55, 08-08-11:

Αρχική Δημοσίευση από panellinios
Στα σχολεία που θα συγχωνευτούν δεν θα έπρεπε την μια φορά να είναι ο πρώτος από το ένα σχολείο και την άλλη ο πρώτος από το άλλο;
Όχι φυσικά το δίκαιο θα ήτανε οι 2 πρώτοι γενικά ανεξαρτήτως σχολείου της προηγούμενης χρονιάς.
2
Παράθεση

JaneWin

Διάσημο Μέλος

H JaneWin αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 826 μηνύματα.

H JaneWin έγραψε: στις 14:01, 08-08-11:

Πραγματικά,το τελευταίο πράγμα που με νοιάζει στην Γ' λυκείου,είναι,αν θα είμαι σημαία ή όχι.
2
Παράθεση

OLSon-X

Μαθητής Γ' λυκείου

Ο OLSon-X αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Είναι Μαθητής Γ' λυκείου και μας γράφει απο Αριστομένης (Μεσσηνία). Έχει γράψει 261 μηνύματα.

O OLSon-X έγραψε: στις 14:10, 08-08-11:

omgggg
1
Παράθεση

foreverfreak (Βαγγελας)

Φοιτητής

Ο Βαγγελας αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Είναι Φοιτητής του τμήματος Ζωϊκής Παραγωγής ΤΕΙ Δυτικής Μακεδονίας (Φλώρινα) . Έχει γράψει 1,325 μηνύματα.

O foreverfreak Τσομπανακος ημουνα, κατσικουλες εβοσκα! έγραψε: στις 15:32, 08-08-11:

Aντε και κρατας τη σημαια και περνας παρελαζοντας με ενα ψευτικο χαμογελο και στρατιωτικο βηματισμο, μπροστα απο τους επισημους της πολης σου... Και τι καταλαβες?? Αχ βρε παιδια κατι κολληματα που τα 'χετε ωρες ωρες... Γιατι στην τελικη, αν δε σε δει η κατινα γειτονισσα στη σημαια, τοτε θα εχεις υποστει ενα τεραστιο πληγμα!! Σοβαρευτειτε και μη γινεστε σαν αυτους που κοροιδευουμε...
4
Παράθεση

Boom

Επιφανές Μέλος

Ο Boom αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Έχει γράψει 7,128 μηνύματα.

O Boom έγραψε: στις 22:42, 10-08-11:

Πού το βρίσκετε το κακό;
Τον άλλον αυτό τον νοιάζει.

Πιστεύω ότι θα πάει με κλήρωση.
1
Παράθεση

panellinios

Μαθητής Γ' λυκείου

Ο panellinios αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Είναι Μαθητής Γ' λυκείου και μας γράφει απο Σέρρες (Σέρρες). Έχει γράψει 69 μηνύματα.

O panellinios . έγραψε: στις 16:51, 13-08-11:

σορρυ αν σας σκανδάλισα. ούτε εμένα με ενδιαφέρει
Παράθεση

panabarbes (Πάνος)

Φοιτητής

Ο Πάνος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Είναι 24 ετών , Φοιτητής του τμήματος Οδοντιατρικής (ΑΕΙ/Αθήνα) και μας γράφει απο Κερατσίνι (Αττική). Έχει γράψει 201 μηνύματα.

O panabarbes έγραψε: στις 17:10, 13-08-11:

Εντάξει ρε παιδιά μια ερώτηση έκανε το παιδί και πέσατε να τον φάτε Δεν είδα κάτι στο μήνυμά του που να υπονοεί ότι το πιο σημαντικό πράγμα για εκείνον είναι να γίνει σημαιοφόρος..
Παράθεση

Κωνσταντία

Νεοφερμένος

H Κωνσταντία αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 47 ετών . Έχει γράψει μόλις ένα μήνυμα.

H Κωνσταντία έγραψε: στις 00:32, 06-10-11:

Αυτό που προσωπικά δεν καταλαβαίνω είναι που βλέπετε το λάθος στην επιβράβευση που αποτελεί για τα παιδιά η σημαία. Το να την κρατήσουν δε νομίζω ότι είναι αυτοσκοπόή αιτία να είναι καλή μαθητές α΄π μόνο του σα γεγονός. Δεν πα΄τουν όμως να το βλέπουν σαν επιβράβευση των προσπαθειών τους. Άλλωστε ποιο είναι το μήνυμα που παίρνουν όταν συμμαθητής τους με μικρότερη βαθμολογία τους παρακάμπτει σε μια κλήρωση; Ότι αρκεί να είναι πιο τυχεροί και όχι απαραίτηταπιο ικανοί; Η άμιλλα θέλει και αναγνώριση νομίζω. Αλλιώς δεν υπάρχει λόγος να ορίζουμε 1ο ή 2ο και στα αγωνίσματα. Να κάνουμε και εκεί μια κλήρωση και όποος είναι ο πιο τυχερός θα βγει πρώτος κ.τ.λ .Και δεν καταλαβαίνω την απαξίωση ως προς τη σημαία. Γιατί δεν είναι σημαντικό να θέλουν να την κρατήσουν;
1
Παράθεση
Απάντηση στο θέμα

Χρήστες

• Τα παρακάτω 0 μέλη και 1 επισκέπτες διαβάζουν μαζί με εσάς αυτό το θέμα.

• (View-All Tα παρακάτω 4 μέλη διάβασαν αυτό το θέμα τις τελευταίες 30 μέρες:
    StamaS, chrisjhon, Tina02

Βρείτε παρόμοια