Επεξεργασία Προφίλ Επεξεργασία Avatar Επεξεργασία Υπογραφής Επεξεργασία Επιλογών E-mail και Κωδικός Ρυθμίσεις Ειδοποιήσεων
Αποσύνδεση Οι Συνδρομές μου Το Προφίλ μου Τα Posts μου Τα Threads μου Λίστα Επαφών Αντιδράσεις σε Posts μου Παραθέσεις των Posts μου Αναφορές σε Εμένα Ενέργειες Συντονιστών Αόρατος Χρήστης

Το iSchool είναι η μεγαλύτερη μαθητική διαδικτυακή κοινότητα με 69,099 εγγεγραμμένα μέλη και 2,482,733 μηνύματα σε 79,144 θέματα. Αυτή τη στιγμή μαζί με εσάς απολαμβάνουν το iSchool άλλα 479 άτομα.

Καλώς ήρθατε στο iSchool!

Εγγραφή Βοήθεια

Κλειστό Θέμα

Το παρόν θέμα είναι κλειδωμένο! Δεν μπορείτε να απαντήσετε σε αυτό.

Φροντιστήριο σε μαθητές από ...μαθητές!

JKaradakov (Ιορδάνης)

Τιμώμενο Μέλος

Ο Ιορδάνης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Είναι 24 ετών , Πτυχιούχος του τμήματος Κτηνιατρικής (ΑΠΘ/Θεσσαλονίκη) και μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 10,991 μηνύματα.

O JKaradakov Valar Morgulis έγραψε: στις 15:23, 29-05-12:

Αρχική Δημοσίευση από Summer rainbow
σμρ γραψαμε φυσικη κατ...λοιπον, ασχετα απ αυτο τα στανταρ θεματα ειναι:1) κινηση ρευματοφορουαγωωου σε Μ.Π.)να βρεισ υ οριακη ρευμετα τασεισ επιταχυνση ισχυσ κτλ κτλ.. 9α πεσει 3ο η 4ο 9εμα... 2)κυκλικη μεταβολη σοσαρα μαζι με αποδοσεισ και εργα και τετοια...κι αυτο κινειται στο 3ο με 4ο θεμα(κυριως τριτο) ...τρ αν εχετε το 3οκαι το 4ο κεφαλαιο παιζει και συνδυασμενη κινηση σε ΜΠ και ΗΠ 2ο θεμαα
~.~
εμας παντως μας εβαλε 3ο θεμα αγωγο που κινειται προσ τα πανω και ζητουσε τισ γνωστες ερωτησεις, και 4ο θεμα κυκλικη μεταβολη (παλουκακι ηταν) .. 2ο ειχαμε αποδει3η του bul , συγκριση ακτινων περιοδων κτλ και κυκλινη μεταβολη μια ασκηση απ τισ ερω. κατανοησησ τ βιβλιου.
1ο θεματακι σωστα η λαθοσ, επιλογησ... κλασσικα!!
ΣοΣ ειναι και ο κ. λενζ!
OK ευχαριστώ!
Πρέπει να συνδεθείτε για να αντιδράσετε σε μηνύματα

t00nS

Μαθητής Γ' λυκείου

Ο t00nS αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Είναι 24 ετών και Μαθητής Γ' λυκείου . Έχει γράψει 278 μηνύματα.

O t00nS έγραψε: στις 15:35, 30-05-12:

Κανένα sos στα αρχαία στην μετάφραση στίχοι 332-780 υπάρχει γιατί όλη την χρονια με τα αρχαία.. και δεν παίζει να τα βγάλω όλα τώρα

*Serena* (Raven)

Επιφανές Μέλος

H Raven αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 24 ετών και μας γράφει απο Ρωσία (Ευρωπαϊκή Ρωσία). Έχει γράψει 5,340 μηνύματα.

H *Serena* Για στάσου λίγο, μείνε εδώ... έγραψε: στις 22:47, 30-05-12:

Γράφω άυριο Δίκαιο και ψάχνοντας τίποτα σημειώσεις στο νετ βρήκα αυτήν τη σελίδα http://dikaio.weebly.com/index.html
Εμένα μου φάνηκε πολύ καλό καθώς τα λέει περιεκτικά, ωραία και παραστατικά και αν εξαιρέσω τα πολιτικά κόμματα έχει όλη τη ύλη μου.
1

katerina16

Φοιτητής

H katerina16 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Φοιτητής του τμήματος Ελληνικής Φιλολογίας (ΑΕΙ/Κομοτηνή) και μας γράφει απο Λαμία (Φθιώτιδα). Έχει γράψει 518 μηνύματα.

H katerina16 ~Crazy Philologist~ έγραψε: στις 23:34, 30-05-12:

Ποιο καλό παιδάκι έχει γράψει Αντιγόνη?

panoslarissa

Μαθητής Β' λυκείου

Ο panoslarissa αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Είναι Μαθητής Β' λυκείου . Έχει γράψει 680 μηνύματα.

O panoslarissa έγραψε: στις 14:04, 31-05-12:

μαλλον κανενα Κατερινα.
Φυσικη Γενικης παιδειας
θεωρια
Να διατυπωθει ο νομος του Coulomb.Σωστο λαθος με ερωτησεις για πυκνωτες αντιστατες κλπ.
Πολλαπλης επιλογης
Ρωτουσε για παραδειγμα αν διπλασιαστει η Ταση στα ακρα ενος πυκνωτη τι θα συμβει.Η αν σε 2 φορτια q διπλασιαστει η αποσταση τους τι θα συμβει στην δυναμη F.
Aσκησεις
Στο θεμα 3 θα επρεπε να βρουμε την χωριτικοτητα ενος πυκνωτη.Πανευκολο.
Στο θεμα 4 μας εδινε δυο αντιστασεις συνδεδεμενες παραλληλα και την ταση και εμεις επρεπε να βρουμε i)Την ολικη αντισταση ii)την ενταση του ηλεκτρικου ρευματος)iii)Τα I1 και Ι2.iv)Την ισχυς για τον αντισταρη R1

Dhmh

Μαθητής Γ' λυκείου

H Dhmh αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 24 ετών και Μαθητής Γ' λυκείου . Έχει γράψει 1,275 μηνύματα.

H Dhmh έγραψε: στις 14:13, 31-05-12:

Αρχική Δημοσίευση από panoslarissa
μαλλον κανενα Κατερινα.
Φυσικη Γενικης παιδειας
θεωρια
Να διατυπωθει ο νομος του Coulomb.Σωστο λαθος με ερωτησεις για πυκνωτες αντιστατες κλπ.
Πολλαπλης επιλογης
Ρωτουσε για παραδειγμα αν διπλασιαστει η Ταση στα ακρα ενος πυκνωτη τι θα συμβει.Η αν σε 2 φορτια q διπλασιαστει η αποσταση τους τι θα συμβει στην δυναμη F.
Aσκησεις
Στο θεμα 3 θα επρεπε να βρουμε την χωριτικοτητα ενος πυκνωτη.Πανευκολο.
Στο θεμα 4 μας εδινε δυο αντιστασεις συνδεδεμενες παραλληλα και την ταση και εμεις επρεπε να βρουμε i)Την ολικη αντισταση ii)την ενταση του ηλεκτρικου ρευματος)iii)Τα I1 και Ι2.iv)Την ισχυς για τον αντισταρη R1
αα τοοσο δυσκολα ε?
εμεις χημεια γενικης οο,τι να ναι! παρα πολυ θεωρια! εμεις οι θετικοι ξενερωσαμε την ζωη μας παντως! ελπιζω οι θεωρητικοι να μην εχουν κανενα παραπονο!-.-

panoslarissa

Μαθητής Β' λυκείου

Ο panoslarissa αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Είναι Μαθητής Β' λυκείου . Έχει γράψει 680 μηνύματα.

O panoslarissa έγραψε: στις 14:17, 31-05-12:

Αρχική Δημοσίευση από Dhmh
αα τοοσο δυσκολα ε?
εμεις χημεια γενικης οο,τι να ναι! παρα πολυ θεωρια! εμεις οι θετικοι ξενερωσαμε την ζωη μας παντως! ελπιζω οι θεωρητικοι να μην εχουν κανενα παραπονο!-.-
ξεχασα να αναφερω πως οσοι πανε ΕΠΑΛ πρεπει να τα κοιταξουνΝαι αρκετα ευκολα.

Go_for_it!

Μεταπτυχιακός φοιτητής

Ο Go_for_it! αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Είναι 24 ετών και Μεταπτυχιακός φοιτητής . Έχει γράψει 525 μηνύματα.

O Go_for_it! ἐφλεγόμην καὶ οὐκέτ' ἐν ἐμαυτοῦ ἦν έγραψε: στις 14:18, 31-05-12:

4ο Θέμα
P(x)= ln(x^2 + 2x +1)-2ln(-x)
α) πεδίο ορισμού
β) P(x)=2, στο διάστημα (-οο, -1)
γ) P(x)>2, στο διάστημα (-1, 0)
(άλγεβρα γενικής)

Dhmh

Μαθητής Γ' λυκείου

H Dhmh αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 24 ετών και Μαθητής Γ' λυκείου . Έχει γράψει 1,275 μηνύματα.

H Dhmh έγραψε: στις 14:21, 31-05-12:

εε ευκολακια δεν ειναι?
1

gregory, nub

Μεταπτυχιακός φοιτητής

Ο gregory, nub αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Είναι 24 ετών , Μεταπτυχιακός φοιτητής του τμήματος Πρόγραμμα Ιερατικών Σπουδών (Θεσσαλονίκη) και μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 2,491 μηνύματα.

O gregory, nub έγραψε: στις 14:25, 31-05-12:

Αρχική Δημοσίευση από katerina16
Ποιο καλό παιδάκι έχει γράψει Αντιγόνη?
Εγώ έγραψα! Έπεσε το μέρος που λέει ο Κρέοντας, ΣΚΑΣΕ ΠΡΙΝ ΜΕ ΓΕΜΙΣΕΙΣ ΘΥΜΟ!

Αν θες πιο πολλές λεπτομέρειες ρίξε προσωπικό

~Lös~

Διδακτορικός

H ~Lös~ αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Διδακτορικός . Έχει γράψει 1,291 μηνύματα.

H ~Lös~ έγραψε: στις 16:19, 31-05-12:

Αρχική Δημοσίευση από gregory, nub

όλοι αυτό λένε,ΟΛΟΙ μα όλοι και σ'εμάς αυτό αναμένεται...σκάσε λέει..χαχαχαχαχαχαχα πάψε δεν έλεγε;
1

JKaradakov (Ιορδάνης)

Τιμώμενο Μέλος

Ο Ιορδάνης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Είναι 24 ετών , Πτυχιούχος του τμήματος Κτηνιατρικής (ΑΠΘ/Θεσσαλονίκη) και μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 10,991 μηνύματα.

O JKaradakov Valar Morgulis έγραψε: στις 16:20, 31-05-12:

Φυσική Κατεύθυνσης
  • Θέμα 1ο:
    Πολλαπλής επιλογής και Σ-Λ
  • Θέμα 2ο:
    1. Να συμπληρώσουμε έναν πίνακα βάση με ένα διάγραμμα p-V
    2. Την άσκηση 4.26 σελ. 173 του σχολικού βιβλίου.
  • Θέμα 3ο:
    Μας έδινε ένα ηλεκτρικό πεδίο τάσης 20000V στο οποίο αφίναμε ένα θετικά φορτισμένο σωματίδιο το οποίο βγαίνοντας έμπενε σε ένα μαγνητικό πεδίο.
    α. Να βρούμε την ταχύτητα με την οποία έμπενε στο μαγνητικό
    β. Το μήκος του ηλεκτρικού πεδίου
    γ. Αν τετραπλασιάσουμε την τάση θα αλλάξει η περίοδος που παραμένει στο μαγνητικό.
  • Θέμα 4ο:
    Η κλασσική άσκηση θερμοδυναμικής, που μας δίνει την κατάσταση Α και εκτελούνται κάποιες μεταβολές και ξανακαταλήγουμε στο Α.
    α. Να κάνουμε τον πίνακα
    β. Να κάνουμε το διάγραμμα p-V
    γ. Να βρούμε το έργο κατα την μεταβολή ΑΒΓΔΑ
    δ. Τι απόδοση θα είχε μία μηχανή Carnot αναμεσα στις δύο θερμοκρασίες που βρίσκαμε στο ερώτημα α.

Για το τρίτο θέμα αν και βρίκα τα δύο πρώτα ερωτήματα σωστα αποτελέσματα δεν είμαι σίγουρος για την μέθοδο την οποία ακουλούθησα και το τρίτο ερώτημα είναι λάθος. Και στο τέταρτο θέμα βρήκα λάθος απόδοση γιατί έκανα λάθος την διαίρεση .
Υπολογίζω απο 17,5 μέχρι και 18. Τώρα πάμε για Ιστορία που δεν την μπορώ καθόλου. 6 down 9 to go.

ΥΓ. μας αλλάξανε το πρόγραμμα για τις εκλογές και μας το κάνανε σκ*τα. Μας έβαλαν Φυσική Γεν. τελευταίο μάθημα.

gregory, nub

Μεταπτυχιακός φοιτητής

Ο gregory, nub αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Είναι 24 ετών , Μεταπτυχιακός φοιτητής του τμήματος Πρόγραμμα Ιερατικών Σπουδών (Θεσσαλονίκη) και μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 2,491 μηνύματα.

O gregory, nub έγραψε: στις 16:21, 31-05-12:

Αρχική Δημοσίευση από christine_3
όλοι αυτό λένε,ΟΛΟΙ μα όλοι και σ'εμάς αυτό αναμένεται...σκάσε λέει..χαχαχαχαχαχαχα πάψε δεν έλεγε;
Λέει παύσαι, αλλά το πάψε στο συγκεκριμένο σημείο δεν αρκεί πιστεύω. Ο Κρέοντας είναι νευριασμένος, το σκάσε πιο λογική μετάφραση ακούγεται. Το πάψε απλά είναι πιο καθώς πρέπει

Go_for_it!

Μεταπτυχιακός φοιτητής

Ο Go_for_it! αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Είναι 24 ετών και Μεταπτυχιακός φοιτητής . Έχει γράψει 525 μηνύματα.

O Go_for_it! ἐφλεγόμην καὶ οὐκέτ' ἐν ἐμαυτοῦ ἦν έγραψε: στις 16:25, 31-05-12:

εε ευκολακια δεν ειναι?
όχι, αν δεν πας φροντιστήριο, δεν έχεις βοήθημα και πας θεωρητική (όλο δικαιολογίες είμαι σήμερα μια φορά να παραδεχτώ ότι δεν στροφάρει το μυαλό μου... )
πέρα από την πλάκα, έχω γράψει κάτω από τη βάση. Και θέλω μαθηματικά Γ.Π. στις Πανελλήνιες τρομάρα μου

katerina16

Φοιτητής

H katerina16 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Φοιτητής του τμήματος Ελληνικής Φιλολογίας (ΑΕΙ/Κομοτηνή) και μας γράφει απο Λαμία (Φθιώτιδα). Έχει γράψει 518 μηνύματα.

H katerina16 ~Crazy Philologist~ έγραψε: στις 16:26, 31-05-12:

Αρχική Δημοσίευση από gregory, nub

ΤΟ ΠΙΣΤΕΥΕΙΣ ΟΤΙ ΕΠΕΣΕ ΑΥΤΟΟΟΟΟ???!!!!
Βασικά δεν είχα διαβάσει το μήνυμα σου τώρα το είδα...!

Αλλά παιδιά αυτό το κείμενο έπεσε..ο πρώτος μονόλογος του Κρέων,πριν μαθευτεί ο δράστης!
Σε συνδυασμό με μεταφρασμένο κείμενο..να συγκρίνουμε κλπ.
Πως κρίνουμε το Κρέων ως άνθρωπο και ηγέτη ...
Τα κίνητρα για την τέλεση της ταφής κατά τον Κρέοντα...μετάφραση,γραμματική,συντακτικό,παράγωγα ..τα γνωστά..
1

Dhmh

Μαθητής Γ' λυκείου

H Dhmh έγραψε: στις 17:27, 31-05-12:

Αρχική Δημοσίευση από espeonfan
όχι, αν δεν πας φροντιστήριο, δεν έχεις βοήθημα και πας θεωρητική (όλο δικαιολογίες είμαι σήμερα μια φορά να παραδεχτώ ότι δεν στροφάρει το μυαλό μου... )
πέρα από την πλάκα, έχω γράψει κάτω από τη βάση. Και θέλω μαθηματικά Γ.Π. στις Πανελλήνιες τρομάρα μου
παω πασο τοτε! ειναι αληθεια πως εσεις οι θεωρητικοι ειστε λιιγο αδικημενοι! η αληθεια να λεγεται!

Go_for_it!

Μεταπτυχιακός φοιτητής

O Go_for_it! ἐφλεγόμην καὶ οὐκέτ' ἐν ἐμαυτοῦ ἦν έγραψε: στις 17:51, 31-05-12:

παω πασο τοτε! ειναι αληθεια πως εσεις οι θεωρητικοι ειστε λιιγο αδικημενοι! η αληθεια να λεγεται!
Μπα... πάνω κάτω όλοι αδικούμαστε.
Φυσική δεν τό'χω,
Βιολογία δεν θα αντέξω την παπαγαλία (φτάνει από την κατ.),
Ιστορία με τίποτα (1: είμαι άσχετος, 2: θεωρείται από πολλούς πιο δύσκολη και από αυτή της κατ., 3: 1 ιστορία αρκεί και περισσεύει )...
άρα, τί απομένει;

Dhmh

Μαθητής Γ' λυκείου

H Dhmh έγραψε: στις 17:52, 31-05-12:

τι απομενει?:Ρ

Go_for_it!

Μεταπτυχιακός φοιτητής

O Go_for_it! ἐφλεγόμην καὶ οὐκέτ' ἐν ἐμαυτοῦ ἦν έγραψε: στις 17:58, 31-05-12:

τι απομενει?:Ρ
Μήπως, λέω μήπως, τα μαθηματικά;

Dhmh

Μαθητής Γ' λυκείου

H Dhmh έγραψε: στις 18:00, 31-05-12:

οχ!:ρ

μια ερωτηση! τον πινακα με τους τριγωνομετρικους αριθμους τον μαθατε/θα τον μαθετε απεξω?? ή θα τον βγαλετε εκεινη την ωρα με τον μνημονικο κανονα?
edited Τελευταία επεξεργασία από το χρήστη Εχέμυθη : 31-05-12 στις 23:43. Αιτία: Merge συνεχομενων posts :)

Χρήστες

• Τα παρακάτω 0 μέλη και 1 επισκέπτες διαβάζουν μαζί με εσάς αυτό το θέμα.

• (View-All Tα παρακάτω 0 μέλη διάβασαν αυτό το θέμα τις τελευταίες 30 μέρες:
    Μέχρι και αυτή την στιγμή δεν έχει δει το θέμα κάποιο ορατό μέλος

Βρείτε παρόμοια