Επεξεργασία Προφίλ Επεξεργασία Avatar Επεξεργασία Υπογραφής Επεξεργασία Επιλογών E-mail και Κωδικός Ρυθμίσεις Ειδοποιήσεων
Αποσύνδεση Οι Συνδρομές μου Το Προφίλ μου Τα Posts μου Τα Threads μου Λίστα Επαφών Αντιδράσεις σε Posts μου Παραθέσεις των Posts μου Αναφορές σε Εμένα Ενέργειες Συντονιστών Αόρατος Χρήστης

Το iSchool είναι η μεγαλύτερη μαθητική διαδικτυακή κοινότητα με 69,091 εγγεγραμμένα μέλη και 2,482,480 μηνύματα σε 79,136 θέματα. Αυτή τη στιγμή μαζί με εσάς απολαμβάνουν το iSchool άλλα 836 άτομα.

Καλώς ήρθατε στο iSchool!

Εγγραφή Βοήθεια

Που μαθαίνει κανείς καλύτερα ξένες γλώσσες: δημόσιο ή ιδιωτικό τομέα;

A propos (Νίκος)

Πτυχιούχος

Ο Νίκος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Είναι 30 ετών , Πτυχιούχος και μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 2,499 μηνύματα.

O A propos Jongleur en exercice - Cage en folie έγραψε: στις 19:02, 27-08-09:

Εγώ αν δεν υπήρχαν τα φροντιστήρια και τα ιδιαίτερα δε θα μάθαινα σχεδόν τίποτα από το δημόσιο σχολείο.
Πρέπει να συνδεθείτε για να αντιδράσετε σε μηνύματα
Παράθεση

papas

Διακεκριμένο μέλος

Ο papas αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Είναι 27 ετών . Έχει γράψει 1,784 μηνύματα.

O papas Κρουαζιέρα να σε πάω... :D έγραψε: στις 19:03, 27-08-09:

Το Δημοσιο Σχολειο εχει αναθεσει τον ρολο των Αγγλικων στα φροντιστηρια.Σε ελαχιστα δημοσια σχολεια θα δεις καλη δουλεια στα Αγγλικα (στο δικο μου Γυμνασιο χωριζομασταν σε τμηματα,κατωτερο και ανωτερο και στο ανωτερο γινοταν πιο βαρβατη δουλεια)
Παράθεση

g@ngster95 (m)

Μαθητής Β' λυκείου

Ο m αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Είναι Μαθητής Β' λυκείου . Έχει γράψει 309 μηνύματα.

O g@ngster95 / έγραψε: στις 19:05, 27-08-09:

ενοηται στον ιδιωτικο!!!!!
Παράθεση

A propos (Νίκος)

Πτυχιούχος

Ο Νίκος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Είναι 30 ετών , Πτυχιούχος και μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 2,499 μηνύματα.

O A propos Jongleur en exercice - Cage en folie έγραψε: στις 19:08, 27-08-09:

Ίσως γιατί εκεί πληρώνει κανείς και για να πηγαίνει μάλλον σημαίνει ότι τον ενδιαφέρει η συγκεκριμένη γλώσσα - άρα έχει περισσότερα κίνητρα.
Παράθεση

george1 (γιωργος)

Φοιτητής

Ο γιωργος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Είναι 23 ετών και Φοιτητής . Έχει γράψει 121 μηνύματα.

O george1 έγραψε: στις 19:30, 27-08-09:

Στο ιδιωτικο φυσικα! αμα περιμεναμε απο το κρατος ακομα την αλφαβητα θα μαθαιναμε!
Παράθεση

A propos (Νίκος)

Πτυχιούχος

O A propos Jongleur en exercice - Cage en folie έγραψε: στις 19:36, 27-08-09:

Ναι δεν ξέρω κανέναν που να έχει δώσει λόουερ πχ μόνο με τα αγγλικά του σχολείου.
Παράθεση

Avicii (Υπόλυττος Βρεττός)

Περιβόητο Μέλος

Ο Υπόλυττος Βρεττός αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Μας γράφει απο Αιγάλεω (Αττική). Έχει γράψει 1,463 μηνύματα.

O Avicii there's no going back έγραψε: στις 19:39, 27-08-09:

Αρχική Δημοσίευση από nikos georg
Ναι δεν ξέρω κανέναν που να έχει δώσει λόουερ πχ μόνο με τα αγγλικά του σχολείου.
εγω ξερω ατομο που έδωσε λόουερ απ'το σχολείο με την βοηθεια μιας καθηγητριας και τη δικιά μου και πέρασε.
Παράθεση

A propos (Νίκος)

Πτυχιούχος

O A propos Jongleur en exercice - Cage en folie έγραψε: στις 19:40, 27-08-09:

Μεμονομένες περιπτώσεις υποθέτω.
Παράθεση

teol20

Επιφανές Μέλος

Ο teol20 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Έχει γράψει 9,425 μηνύματα.

O teol20 αφού χασμουρήθηκε έγραψε: στις 22:30, 27-08-09:

Στον ιδιωτικο φυσικα.
Σε μας στο σχολείο στα Αγγλικα κάναμε ότι λάχει και επειδη η καθηγητρια μας ειναι και λιγο κου-κου δεν ειχε κανενα πρόβλημα.
Παράθεση

yiannis123

Μαθητής Α' λυκείου

Ο yiannis123 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Είναι 25 ετών , Μαθητής Α' λυκείου και μας γράφει απο Κύπρος (Ευρώπη). Έχει γράψει 78 μηνύματα.

O yiannis123 έγραψε: στις 12:24, 28-08-09:

Στον ιδιωτικο βέβαια!
αν περιμένει κανείς απ'το δημόσιο να μάθει ξένες γλώσσες .....
Παράθεση

Lacta144 (Μαρία-Ειρήνη)

Μαθητής Γ' λυκείου

H Μαρία-Ειρήνη αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 25 ετών και Μαθητής Γ' λυκείου . Έχει γράψει 323 μηνύματα.

H Lacta144 έγραψε: στις 12:32, 28-08-09:

Aγγλικά εννοείται στο φροντιστήριο!Στο σχολείο δε μαθαίνουμε τίποτα.Είναι γελοίο το μάθημα!Σ' όλο το γυμνάσιο τον present simple κάναμε.Έλεος δηλαδή!

Στα γαλλικά δεν κάνω φροντιστήριο αλλά είμαι ευχαριστημένη μ'αυτά που ξέρω απ'το σχολείο γιατί κάναμε καλή δουλειά κ έμαθα αρκετά πράγματα.Όχι όπως στ΄αγγλικά...
Παράθεση

teol20

Επιφανές Μέλος

O teol20 αφού χασμουρήθηκε έγραψε: στις 12:37, 28-08-09:

Στα αγγλικα νομιζω το κανουν επιτηδες έτσι επειδή γιατι πιστευουν πως τα παιδια πηγαινουν φροντιστηριο για αυτο και δεν τους πολυνοιάζει!:no1:
Παράθεση

A propos (Νίκος)

Πτυχιούχος

O A propos Jongleur en exercice - Cage en folie έγραψε: στις 13:54, 28-08-09:

και αυτό αλλά και παίζει ρόλο και ο καθηγητής για να μην είμαι απόλυτος
Παράθεση

VAC!LONS (Βασιλική)

Μαθητής Α' γυμνασίου

H Βασιλική αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 23 ετών , Μαθητής Α' γυμνασίου και μας γράφει απο Άγιοι Ανάργυροι (Αττική). Έχει γράψει 7 μηνύματα.

H VAC!LONS έγραψε: στις 14:47, 28-08-09:

Σίγουρα Αγγλικά μαθαίνουμε από φροντιστήρια πια... Ελλάχιστοι είναι οι καθηγητές που ενδιαφέρονται στο σχολείο κι αν ενδιαφερθούν δεν μπορούν να κάνουν πολλά γιατί το επίπεδο του κάθε παιδιού στην τάξη είναι διαφορετικό. Για παράδειγμα στο σχολείο μου έχουμε χωρίσει τα τμήματα σε προχωρημένο και μη, αλλά πάλι τα παιδία σε κάθε τμήμα δεν έχουν το ίδιο επίπεδο. Άλλος μπορεί να έχει δώσει Lower κι άλλος να είναι ακόμα στην c' class.... Δεν γίνεται δουλειά έτσι... Ο ένας βαριέται και ο άλλος δεν καταλαβαίνει τίποτα...
Παράθεση

teol20

Επιφανές Μέλος

O teol20 αφού χασμουρήθηκε έγραψε: στις 15:01, 28-08-09:

Σε μας δεν εχουν χωριστει οι μαθητες σε δύο τμηματα και γινεται ενας πανικος όταν κάνουμε "μαθημα" Αγγλικά.Οι μισοι και οι παραπανω που πανε αγγλικα σε φροντ. παιζουν και απασχολουνται με οτιδηποτε βρεθει μπροστα τους.Οι αλλοι μισοι κανουν φασαρια και η καθηγητρια προσπαθει να επιβαλλει την τάξη.Γνωστες καθημερινες εικόνες.
3 χρόνια εναμιση βιβλιο κάναμε...
Παράθεση

Elena75 (Elena)

Καθηγητής

H Elena αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Καθηγητής και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 120 μηνύματα.

H Elena75 έγραψε: στις 17:15, 28-08-09:

ΙΔΙΑΙΤΕΡΑ!!!Πλεον ειμαι κατα των φροντιστηριων γιατι λεγαμε οτι ειναι θεμα καθηγητη (για ΚΞΓ) αλλα η κατασταση εχει ξεφυγει.Εργαζομαι 2 χρονια σε φροντιστηρια. Τη μια ενω ειχα 2 δυσλεκτικους μαθητες (σε ταξη των 6)προσπαθησα με ξεχωριστες εργασιες που θα τους βοηθουσαν να τους ενταξω στο ιδιο επιπεδο ο ιδιοκτητης επισημανε "ευγενικα" οτι δεν ειναι δικη μας δουλεια και να μην ξεφευγω απο την "προεπιλεγμενη"υλη.
Στη δευτερη μου εργασια ενα πραγμα θα σας πω.14 παιδια ηλικιας 8-9 ετων σε μια ταξη η μιση περιπου σε μεγεθος απο τις σχολικες.Πως λοιπον να διαχωρισεις τις αναγκες του καθε παιδιου ξεχωριστα και ποτε να προλαβεις την υλη προσπαθωντας να τα ηρεμισεις?
Παράθεση

Ραφαέλα33847 (Ραφαέλα)

Μεταπτυχιακός φοιτητής

H Ραφαέλα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Μεταπτυχιακός φοιτητής του τμήματος Ισπανικής Γλώσσας & Φιλολογίας (ΑΕΙ/Αθήνα) και μας γράφει απο Πειραιάς (Αττική). Έχει γράψει 1,722 μηνύματα.

H Ραφαέλα33847 Sueña con un mundo mejor έγραψε: στις 10:12, 29-08-09:

Εγώ το τελευταίο διάστημα μαθαίνω Ισπανικά στο σπίτι.Σε πληροφορώ ότι μου δίνει περισσότερο ενδιαφέρων μου μαθαίνει περισσότερα πράγματα που δεν τα είχαμε μάθει στο φροντιστήριο.Ασχολείται μαζί μου μέχρι την παραμικρή λεπτόμερεια.Μου έχει επουλώσει όλα τα κενά και είμαι έτοιμη.
Παράθεση
Απάντηση στο θέμα

Χρήστες

• Τα παρακάτω 0 μέλη και 1 επισκέπτες διαβάζουν μαζί με εσάς αυτό το θέμα.

• (View-All Tα παρακάτω 0 μέλη διάβασαν αυτό το θέμα τις τελευταίες 30 μέρες:
    Μέχρι και αυτή την στιγμή δεν έχει δει το θέμα κάποιο ορατό μέλος

Βρείτε παρόμοια