Επεξεργασία Προφίλ Επεξεργασία Avatar Επεξεργασία Υπογραφής Επεξεργασία Επιλογών E-mail και Κωδικός Ρυθμίσεις Ειδοποιήσεων
Αποσύνδεση Οι Συνδρομές μου Το Προφίλ μου Τα Posts μου Τα Threads μου Λίστα Επαφών Αντιδράσεις σε Posts μου Παραθέσεις των Posts μου Αναφορές σε Εμένα Ενέργειες Συντονιστών Αόρατος Χρήστης
Αναζήτηση στο iSchool!
Τι;
Πως;
Ταξινόμηση
Που;
Σε συγκεκριμένη κατηγορία;
Ποιος;
Αποτελέσματα Αναζήτησης
Συμπληρώστε τουλάχιστον το πεδίο Τι;

Το iSchool είναι η μεγαλύτερη μαθητική διαδικτυακή κοινότητα με 67,894 εγγεγραμμένα μέλη και 2,445,366 μηνύματα σε 76,890 θέματα. Αυτή τη στιγμή μαζί με εσάς απολαμβάνουν το iSchool άλλα 395 άτομα.

Καλώς ήρθατε στο iSchool!

Εγγραφή Βοήθεια

Χημικό Ηρακλείου

harry akritas

Περιβόητο Μέλος

Ο harry akritas αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Είναι 18 ετών . Έχει γράψει 1,066 μηνύματα.

O harry akritas έγραψε: στις 11:30, 13-01-19:

Αρχική Δημοσίευση από Galaxy
εστω, αν μπορει να ανταπεξελθει μονος του φυσικα και δεν χρειαζεται να ξοδευει λεφτα τζαμπα! Απλα επειδη συνηθως στην τριτη λυκειου κανουμε στην ακρη τα μαθηματικα ή την βιολογια, αναλογα με το πεδιο που επιλεξαμε, θα εχει καποια κενα. Αν μπορεσει μονος του, καλως. Αλλιως υπαρχουν λυσεις, εκει ηθελα να στοχευσω
Όλα από την αρχή θα τα μάθει στο πρώτο εξάμηνο. Και συναρτήσεις θα κάνουν και παραγώγους κι ολοκληρώματα και διανύσματα και ευθείες κτλ. Όλα αυτά και στο επίπεδο του λυκείου αλλά φυσικά και σε μεγαλύτερο βάθος και έκταση. Για να μη μπορεί να ανταποκριθεί στη σχολή θα πρέπει είτε να έχει όντως τεράστια κενά είτε να μην έχει τη θέληση να δουλέψει για να τα αναπληρώσει. Πολλές φορές το «δεν μπορώ», «δεν το ‘χω» χρησιμοποιείται υποσυνείδητα για να κρύψουμε τη βαρεμάρα να ασχοληθούμε ουσιαστικά με αυτό.
3
Πρέπει να συνδεθείτε για να αντιδράσετε σε μηνύματα
Παράθεση

Galaxy

Φοιτητής

H Galaxy αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 18 ετών και Φοιτητής του τμήματος Μαιευτικής Παν. Δυτ. Αττικής (Αιγάλεω) . Έχει γράψει 201 μηνύματα.

H Galaxy έγραψε: στις 09:07, 14-01-19:

Αρχική Δημοσίευση από harry akritas
Όλα από την αρχή θα τα μάθει στο πρώτο εξάμηνο. Και συναρτήσεις θα κάνουν και παραγώγους κι ολοκληρώματα και διανύσματα και ευθείες κτλ. Όλα αυτά και στο επίπεδο του λυκείου αλλά φυσικά και σε μεγαλύτερο βάθος και έκταση. Για να μη μπορεί να ανταποκριθεί στη σχολή θα πρέπει είτε να έχει όντως τεράστια κενά είτε να μην έχει τη θέληση να δουλέψει για να τα αναπληρώσει. Πολλές φορές το «δεν μπορώ», «δεν το ‘χω» χρησιμοποιείται υποσυνείδητα για να κρύψουμε τη βαρεμάρα να ασχοληθούμε ουσιαστικά με αυτό.

Βρε εγω συμφωνω, δεν μπορω να καταλαβω γιατι πιαστηκες τοσο σε αυτο το θεμα
Παράθεση

harry akritas

Περιβόητο Μέλος

Ο harry akritas αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Είναι 18 ετών . Έχει γράψει 1,066 μηνύματα.

O harry akritas έγραψε: στις 12:24, 14-01-19:

Αρχική Δημοσίευση από Galaxy
Βρε εγω συμφωνω, δεν μπορω να καταλαβω γιατι πιαστηκες τοσο σε αυτο το θεμα

Σόρυ... φεύγω
Παράθεση

olivi@

Δραστήριο Μέλος

H olivi@ αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 323 μηνύματα.

H olivi@ https://www.ischool.gr/showthread.php?go έγραψε: στις 18:23, 14-01-19:

Ρε παιδια τι καθόμαστε και αναλύουμε. Σε σχολή θετικών επιστημών θέλει να περάσει, προφανώς πρέπει να ξέρει (ή να μάθει) στοιχειώδη μαθηματικά, στα οποία προφανώς περιλαμβάνεται η άλγεβρα του λυκείου. Αν διάβαζε κανείς τη συζήτηση θα νόμιζε ότι μιλάμε για μιγαδική ανάλυση ξερω'γω, άκου εκεί πανεπιστημιακό φροντιστήριο για...εξισώσεις.
BioChemical και κάθε BioChemical κάτσε μάθε τα τώρα που έχεις χρόνο και μπορείς. Θα σου χρειαστούν παντού, ακόμα και στις πανελλήνιες.
2
Παράθεση
Απάντηση στο θέμα

Χρήστες

Βρείτε παρόμοια

• Παρόμοια Θέματα
    • Ιατρική Ηρακλείου - Από dim_k
      Το θέμα έχει λάβει 10 απαντήσεις και βρίσκεται στην κατηγορία 3ο Πεδίο.
      Το τελευταίο του μήνυμα δημοσιεύτηκε 30-12-13 στις 23:53.
    • Φοιτητικές Εστίες ΤΕΙ Ηρακλείου - Από kostas (agia)
      Το θέμα έχει λάβει 4 απαντήσεις και βρίσκεται στην κατηγορία Φοιτητικές εστίες.
      Το τελευταίο του μήνυμα δημοσιεύτηκε 21-07-11 στις 04:18.
    • ΤΕΙ Ηρακλείου - Από Artemhs
      Το θέμα έχει λάβει 10 απαντήσεις και βρίσκεται στην κατηγορία Σχολές-Τμήματα.
      Το τελευταίο του μήνυμα δημοσιεύτηκε 17-02-11 στις 21:42.
    • Φοιτητικές Εστίες Ηράκλειου - Από darkdante134
      Το θέμα έχει λάβει 0 απαντήσεις και βρίσκεται στην κατηγορία Φοιτητικές εστίες.
      Το τελευταίο του μήνυμα δημοσιεύτηκε 12-07-09 στις 16:06.
  • Προηγούμενο Θέμα Επόμενο Θέμα