Επεξεργασία Προφίλ Επεξεργασία Avatar Επεξεργασία Υπογραφής Επεξεργασία Επιλογών E-mail και Κωδικός Ρυθμίσεις Ειδοποιήσεων
Αποσύνδεση Οι Συνδρομές μου Το Προφίλ μου Τα Posts μου Τα Threads μου Λίστα Επαφών Αντιδράσεις σε Posts μου Παραθέσεις των Posts μου Αναφορές σε Εμένα Ενέργειες Συντονιστών Αόρατος Χρήστης
Αναζήτηση στο iSchool!
Τι;
Πως;
Ταξινόμηση
Που;
Σε συγκεκριμένη κατηγορία;
Ποιος;
Αποτελέσματα Αναζήτησης
Συμπληρώστε τουλάχιστον το πεδίο Τι;

Το iSchool είναι η μεγαλύτερη μαθητική διαδικτυακή κοινότητα με 67,894 εγγεγραμμένα μέλη και 2,445,366 μηνύματα σε 76,891 θέματα. Αυτή τη στιγμή μαζί με εσάς απολαμβάνουν το iSchool άλλα 402 άτομα.

Καλώς ήρθατε στο iSchool!

Εγγραφή Βοήθεια

Γνώμη για σπουδές στο Μητροπολιτικό Κολλέγιο.

cha0s (Σταύρος)

Πτυχιούχος

Ο Σταύρος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Είναι Πτυχιούχος του τμήματος Φιλολογίας (ΑΠΘ/Θεσσαλονίκη) και μας γράφει απο Εύοσμος (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 3,696 μηνύματα.

O cha0s έγραψε: στις 23:42, 29-06-18:

Αρχική Δημοσίευση από Αναστασια00
Μια ερωτηση θα ηθελα να κανω καθως με ενδιαφερει η φοίτηση στο Μητροπολιτικό. Γνωριζει καποιος τα δίδακτρα αλλα και την αναγνώριση του πτυχίου? Δλδ,τελειώνοντας, το πτυχίο μ θα αναγνωρίζεται ως πτυχίο πανεπιστημίου η ΤΕΙ?
Αν δεν κανω λαθος ειναι περιπου 5500 το χρονο τα διδακτρα
Πρέπει να συνδεθείτε για να αντιδράσετε σε μηνύματα
Παράθεση

Λεμονιά Κ

Νεοφερμένος

H Λεμονιά Κ αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 2 μηνύματα.

H Λεμονιά Κ έγραψε: στις 17:06, 05-09-18:

Γεια σας!
Ενδιαφέρομαι για το παιδαγωγικό τμήμα του μητροπολιτικού κολλεγίου. Υπάρχει κάποιος απόφοιτος και αν ναι πως μπορω να επικοινωνήσω μαζί του;
Παράθεση

Panagiotis09 (Παναγιώτης)

Φοιτητής

Ο Παναγιώτης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Είναι 19 ετών και Φοιτητής του τμήματος Γεωγραφίας (ΑΕΙ/Αθήνα) . Έχει γράψει 181 μηνύματα.

O Panagiotis09 έγραψε: στις 19:31, 05-09-18:

Αρχική Δημοσίευση από Λεμονιά Κ
Γεια σας!
Ενδιαφέρομαι για το παιδαγωγικό τμήμα του μητροπολιτικού κολλεγίου. Υπάρχει κάποιος απόφοιτος και αν ναι πως μπορω να επικοινωνήσω μαζί του;
Λεμονιά εγώ δεν σπουδάζω στο μητροπολιτικό κολλέγιο αλλά ξέρω κάποια πράγματα διότι έψαχνα κι εγώ παλιά. Αρχικά, το κολλέγιο παρέχει δύο προπτυχιακά προγράμματα στα παιδαγωγικά(Προσχολική εκπαίδευση, Ειδική Αγωγή). Να ξέρεις ότι τα δίδακτρα κυμαίνονται γύρω στις 6.000 ευρώ το χρόνο. Εσυ μένεις σε περιοχή που βρίσκονται εγκαταστάσεις του κολλεγίου ή θα χρειαστεί να βρεις σπίτι; Εννοώ είσαι από Αθήνα|Θεσσαλονίκη ή από επαρχία; Θέλω να καταλήξω πως θα χρειαστείς σχεδόν 20.000 ευρώ μόνο για τα δίδακτρα συν ενοίκια και λοιπά έξοδα, αγγίζεις τις 50.000 ευρώ συνολικά για τα 3 χρόνια σπουδών. Είναι πάρα πολλά λεφτά για αυτό σκέψου πριν πάρεις την απόφαση. Εγώ θα σου πρότεινα είτε να κάνεις άλλη μια προσπάθεια με τις Πανελλήνιες είτε να πας στο εξωτερικό(φθηνότερα σε σχέση με τα κολλέγια). Σχετικά με τις προϋποθέσεις εισαγωγής καλύτερα να απευθυνθείς στους ανθρώπους τους κολλεγίου.
Παράθεση

Λεμονιά Κ

Νεοφερμένος

H Λεμονιά Κ αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 2 μηνύματα.

H Λεμονιά Κ έγραψε: στις 22:08, 07-09-18:

Το γνωρίζω έχω επικοινωνήσει με το κολλέγιο ηδη. Απλα ψάχνω κάποιον που να έχει αποφοιτήσει γιατι θέλω να επικοινωνησω μαζί του για τη μετέπειτα αναγνώριση.
Παράθεση

blue_butterfly (Ριρίκα)

Τιμώμενο Μέλος

H Ριρίκα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 23 ετών , Μεταπτυχιακός φοιτητής και μας γράφει απο Ηνωμένο Βασίλειο (Ευρώπη). Έχει γράψει 13,959 μηνύματα.

H blue_butterfly Ζήσε... έγραψε: στις 23:05, 07-09-18:

Αρχική Δημοσίευση από Λεμονιά Κ
Γεια σας!

Έχω τελειώσει στο Μητροπολιτικό αλλά Ψυχολογία όχι Παιδαγωγικό, αν μπορώ να σε βοηθήσω πες μου.
Παράθεση

brijs

Απόφοιτος

H brijs αυτή τη στιγμή είναι συνδεδεμένη. Είναι 18 ετών και Απόφοιτος . Έχει γράψει 12 μηνύματα.

H brijs έγραψε: στις 14:33, 04-11-18:

Γνωμες για μητροπολιτικο κολλεγιο στον τομεα της υγειας;;
1
Παράθεση

Dr Nick

Guest

Έχει γράψει n/a μηνύματα.

O Dr Nick έγραψε: στις 20:48, 04-11-18:

Αρχική Δημοσίευση από brijs
Γνωμες για μητροπολιτικο κολλεγιο στον τομεα της υγειας;;

οι χειρότερες
1
Παράθεση

ΜαρΠαπ

Νεοφερμένος

H ΜαρΠαπ αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει μόλις ένα μήνυμα.

H ΜαρΠαπ έγραψε: στις 19:43, 10-01-19:

Καλησπερα σας, γνωριζει καποιος αν οι αποφοιτοι απο την σχολη λογοθεραπειας του μητροπολιτικου κολλεγιου εχουν παρει αδεια ασκησεως επαγγελματος και εργαζονται κανονικα ως λογοθεραπευτες?
Παράθεση
Απάντηση στο θέμα

Χρήστες