Επεξεργασία Προφίλ Επεξεργασία Avatar Επεξεργασία Υπογραφής Επεξεργασία Επιλογών E-mail και Κωδικός Ρυθμίσεις Ειδοποιήσεων
Αποσύνδεση Οι Συνδρομές μου Το Προφίλ μου Τα Posts μου Τα Threads μου Λίστα Επαφών Αντιδράσεις σε Posts μου Παραθέσεις των Posts μου Αναφορές σε Εμένα Ενέργειες Συντονιστών Αόρατος Χρήστης
Αναζήτηση στο iSchool!
Τι;
Πως;
Ταξινόμηση
Που;
Σε συγκεκριμένη κατηγορία;
Ποιος;
Αποτελέσματα Αναζήτησης
Συμπληρώστε τουλάχιστον το πεδίο Τι;

Το iSchool είναι η μεγαλύτερη μαθητική διαδικτυακή κοινότητα με 67,894 εγγεγραμμένα μέλη και 2,445,366 μηνύματα σε 76,891 θέματα. Αυτή τη στιγμή μαζί με εσάς απολαμβάνουν το iSchool άλλα 394 άτομα.

Καλώς ήρθατε στο iSchool!

Εγγραφή Βοήθεια

Υπάρχει ζωή μετά το θάνατο;

Shadowfax

Φοιτητής

Ο Shadowfax αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Είναι 25 ετών και Φοιτητής . Έχει γράψει 3,014 μηνύματα.

O Shadowfax έγραψε: στις 02:18, 02-01-10:

Όποιος έχει τη μύγα μυγιάζεται; Με το συμπάθιο αλλά σ' έχω ξαναπετύχει να υπερασπίζεσαι κάτι που εξαρχής δεν θίχτηκε. Προσωπικά δεν είδα πουθενά καμιά προσβολή. Σημειωτέον πως η Βίβλος, και κατ' επέκταση πολλά από τα στοιχεία της πίστης που βασίζεται σε αυτή, για πολλούς ανθρώπους αποτελεί καλοδουλεμένο παραμύθι. Και αυτό μία άποψη είναι.

edit: Δεν αναφέρθηκε πουθενά η Αγία Γραφή, εγώ απλά το κατάλαβα έτσι. Λάθος μου. Ό,τι είπα όμως ισχύει στην προκειμένη περίπτωση. Μια άποψη διάβασες, that's all.
Πρέπει να συνδεθείτε για να αντιδράσετε σε μηνύματα
Παράθεση

Morelo

Μεταπτυχιακός φοιτητής

Ο Morelo αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Είναι 27 ετών και Μεταπτυχιακός φοιτητής . Έχει γράψει 871 μηνύματα.

O Morelo έγραψε: στις 02:30, 02-01-10:

Αρχική Δημοσίευση από elpida :)
επειδη υπαρχει κατι που δεν μπορεις ν αντιληφθεις δεν το κανει παραμυθακι...οπως εγω σεβομαι οτι υπαρχουν καποιοι που δεν πιστευουν σε τιποτα, σεβασου κι εσυ αυτους που πιστευουν
Δεν νομιζω με το μυνημα μου να θιγω κανεναν,τωρα αν εσυ το βλεπεις αλλιως.......ειναι απλα η αποψη μου πανω στο συγκεκριμενο θεμα
Παράθεση

elpida<3 (Ελπίδα)

Μαθητής Γ' λυκείου

H Ελπίδα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Μαθητής Γ' λυκείου και μας γράφει απο Καλλιθέα (Αττική). Έχει γράψει 142 μηνύματα.

H elpida<3 έγραψε: στις 14:32, 02-01-10:

Αρχική Δημοσίευση από Shadowfax
Όποιος έχει τη μύγα μυγιάζεται; Με το συμπάθιο αλλά σ' έχω ξαναπετύχει να υπερασπίζεσαι κάτι που εξαρχής δεν θίχτηκε. Προσωπικά δεν είδα πουθενά καμιά προσβολή. Σημειωτέον πως η Βίβλος, και κατ' επέκταση πολλά από τα στοιχεία της πίστης που βασίζεται σε αυτή, για πολλούς ανθρώπους αποτελεί καλοδουλεμένο παραμύθι. Και αυτό μία άποψη είναι.

edit: Δεν αναφέρθηκε πουθενά η Αγία Γραφή, εγώ απλά το κατάλαβα έτσι. Λάθος μου. Ό,τι είπα όμως ισχύει στην προκειμένη περίπτωση. Μια άποψη διάβασες, that's all.

οντως..δεν αναφερθηκα καν στη βιβλο

ναι συμφωνω με τα bold αλλα αλλο ειπα
Παράθεση

Crookshanks

Μαθητής Γ' λυκείου

Ο Crookshanks αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Είναι Μαθητής Γ' λυκείου . Έχει γράψει 3,053 μηνύματα.

O Crookshanks έγραψε: στις 20:50, 02-01-10:

Αρχική Δημοσίευση από Shadowfax

Βασικά, αν το έπος του Γιλγαμές είναι παραμύθι, τότε τουλάχιστον η ΠΔ είναι επίσης παραμύθι. Μυθολογία, θα έλεγα καλύτερα, των Εβραίων.

Αρχική Δημοσίευση από elpida :)
οντως..δεν αναφερθηκα καν στη βιβλο

ναι συμφωνω με τα bold αλλα αλλο ειπα
Κάποια απάντηση;
Παράθεση

elpida<3 (Ελπίδα)

Μαθητής Γ' λυκείου

H Ελπίδα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Μαθητής Γ' λυκείου και μας γράφει απο Καλλιθέα (Αττική). Έχει γράψει 142 μηνύματα.

H elpida<3 έγραψε: στις 01:00, 03-01-10:

τι απαντηση?
Παράθεση

Crookshanks

Μαθητής Γ' λυκείου

Ο Crookshanks αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Είναι Μαθητής Γ' λυκείου . Έχει γράψει 3,053 μηνύματα.

O Crookshanks έγραψε: στις 20:49, 03-01-10:

Εδώ:
https://www.ischool.gr/showpost.p...6&postcount=54
Παράθεση

elpida<3 (Ελπίδα)

Μαθητής Γ' λυκείου

H elpida<3 έγραψε: στις 20:56, 03-01-10:

απλως ειδα μια.."επιθετικοτητα".τελος παντων νομιζω οτι δε θα βγαλουμε ακρη οποτε γεια σας
Παράθεση

popular

Μαθητής Α' γυμνασίου

Ο popular αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Είναι 21 ετών και Μαθητής Α' γυμνασίου . Έχει γράψει 17 μηνύματα.

O popular έγραψε: στις 21:19, 03-01-10:

Όχι δέν πιστεύω και συμφωνώ απόλυτα με τα λεγόμενα σου!
Παράθεση

babisgr

Φοιτητής

Ο babisgr αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Είναι 25 ετών , Φοιτητής και μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 806 μηνύματα.

O babisgr έγραψε: στις 00:07, 04-01-10:

Αρχική Δημοσίευση από popular
Εντάξη και τί φωνάζεις? Σου ζήτησε κανείς να συμφωνείς, και μάλιστα απόλυτα, με τα λεγομενα κάποιου??
Παράθεση

elpida<3 (Ελπίδα)

Μαθητής Γ' λυκείου

H elpida<3 έγραψε: στις 21:52, 04-01-10:

Αρχική Δημοσίευση από popular
με ποιανου τα λεγομενα συμφωνεις?
Παράθεση
Απάντηση στο θέμα

Χρήστες

• Τα παρακάτω 0 μέλη και 1 επισκέπτες διαβάζουν μαζί με εσάς αυτό το θέμα.

• (View-All Tα παρακάτω 2 μέλη διάβασαν αυτό το θέμα τις τελευταίες 30 μέρες:
    charmander, SweetGirl

Βρείτε παρόμοια