Επεξεργασία Προφίλ Επεξεργασία Avatar Επεξεργασία Υπογραφής Επεξεργασία Επιλογών E-mail και Κωδικός Ρυθμίσεις Ειδοποιήσεων
Αποσύνδεση Οι Συνδρομές μου Το Προφίλ μου Τα Posts μου Τα Threads μου Λίστα Επαφών Αντιδράσεις σε Posts μου Παραθέσεις των Posts μου Αναφορές σε Εμένα Ενέργειες Συντονιστών Αόρατος Χρήστης

Το iSchool είναι η μεγαλύτερη μαθητική διαδικτυακή κοινότητα με 68,633 εγγεγραμμένα μέλη και 2,466,001 μηνύματα σε 78,265 θέματα. Αυτή τη στιγμή μαζί με εσάς απολαμβάνουν το iSchool άλλα 262 άτομα.

Καλώς ήρθατε στο iSchool!

Εγγραφή Βοήθεια

Επανεγγραφή σε σχολή

Eua5

Νεοφερμένος

Ο Eua5 αυτή τη στιγμή είναι συνδεδεμένος. Είναι 19 ετών . Έχει γράψει 49 μηνύματα.

O Eua5 έγραψε: στις 03:15, 06-07-19:

Καλησπέρα! Πέρυσι είχα δώσει πανελληνιες και πέρασα στο βιολογικό Κρήτης, πήρα μετεγγραφή και είμαι πλέον στο βιολογικό Αθήνας. Επειδή όμως είχα αποφασίσει να ξαναδωσω πάνελληνιες (ήθελα ιατρική αλλά ούτε φέτος την πιανω) δεν πήγα και επειδή αν δεν πιάσω ούτε τη φαρμακευτική θα πάω στο βιολογικό που είμαι από πέρυσι ήθελα να ρωτήσω αν ξέρει κάνεις εάν στο μηχανογραφικο μου φέτος μπορώ να ξαναδωσω βιολογικό εκπα (παρόλο που είμαι ήδη γραμμένη) για να πάω από την αρχή (να κάνω δλδ διαγραφη και μετά ξαναεγγραφω στην ίδια σχολή) ώστε να μην να έχω χρωστούμενα μαθήματα στην πλάτη μου... Ευχαριστώ πολύ εκ των προτέρων!
Πρέπει να συνδεθείτε για να αντιδράσετε σε μηνύματα
Παράθεση

ultraviolence

Τιμώμενο Μέλος

Ο ultraviolence αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Είναι 22 ετών , Φοιτητής και μας γράφει απο Σλοβακία (Ευρώπη). Έχει γράψει 11,572 μηνύματα.

O ultraviolence έγραψε: στις 03:26, 06-07-19:

Ναι, μπορείς κανονικότητα.
Παράθεση

Eua5

Νεοφερμένος

Ο Eua5 αυτή τη στιγμή είναι συνδεδεμένος. Είναι 19 ετών . Έχει γράψει 49 μηνύματα.

O Eua5 έγραψε: στις 03:27, 06-07-19:

Αρχική Δημοσίευση από ultraviolence
Ναι, μπορείς κανονικότητα.

Τέλεια σε ευχαριστώ πολύ!
Παράθεση

olivi@

Συντονίστρια

H olivi@ αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Φοιτητής του τμήματος Μαθηματικών ΕΚΠΑ (Αθήνα) . Έχει γράψει 974 μηνύματα.

H olivi@ . έγραψε: στις 03:37, 06-07-19:

Δεν είμαι σίγουρη για το αν μπορείς ή όχι (κλίνω προς το όχι), αλλά ακόμα και να μπορείς, γιατί να το κάνεις αυτό; Ξεκίνα κανονικά να παρακολουθείς τα μαθήματα του πρώτου έτους σαν πρωτοετής, δεν θα έχει καμία απολύτως διαφορά και δεν θα "φας" (σε εισαγωγικά ε) μία θέση από κάποιον που πραγματικά θέλει να μπει σε αυτή τη σχολή.
Παράθεση

ultraviolence

Τιμώμενο Μέλος

Ο ultraviolence αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Είναι 22 ετών , Φοιτητής και μας γράφει απο Σλοβακία (Ευρώπη). Έχει γράψει 11,572 μηνύματα.

O ultraviolence έγραψε: στις 03:45, 06-07-19:

Μπορεί, είναι δοκιμασμένο.Δεν πιστεύω να ισχύει κάτι διαφορετικό επειδή είχε πάρει μετεγγραφή. Το γιατί να το κάνει,όντως είναι ένα ουσιαστικό ερώτημα xD.
Παράθεση

Λένω

Επιφανές Μέλος

H Λένω αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 2,769 μηνύματα.

H Λένω έγραψε: στις 07:27, 06-07-19:

Αρχική Δημοσίευση από Eua5
Καλησπέρα! Πέρυσι είχα δώσει πανελληνιες και πέρασα στο βιολογικό Κρήτης, πήρα μετεγγραφή και είμαι πλέον στο βιολογικό Αθήνας. Επειδή όμως είχα αποφασίσει να ξαναδωσω πάνελληνιες (ήθελα ιατρική αλλά ούτε φέτος την πιανω) δεν πήγα και επειδή αν δεν πιάσω ούτε τη φαρμακευτική θα πάω στο βιολογικό που είμαι από πέρυσι ήθελα να ρωτήσω αν ξέρει κάνεις εάν στο μηχανογραφικο μου φέτος μπορώ να ξαναδωσω βιολογικό εκπα (παρόλο που είμαι ήδη γραμμένη) για να πάω από την αρχή (να κάνω δλδ διαγραφη και μετά ξαναεγγραφω στην ίδια σχολή) ώστε να μην να έχω χρωστούμενα μαθήματα στην πλάτη μου... Ευχαριστώ πολύ εκ των προτέρων!

΄Οχι, δεν μπορείς. Σύμφωνα με την ισχύουσα νομοθεσία δεν επιτρέπεται να δηλώσεις τμήμα, στο οποίο είσαι ήδη σπουδαστής από προηγούμενο έτος.΄ Εχω απαντήσει αναλυτικά με την ανάρτηση αριθμ 42 στο θέμα "[Πανελλήνιες 2019] Μηχανογραφικό Δελτίο".
edited Τελευταία επεξεργασία από το χρήστη Λένω : 06-07-19 στις 08:29.
2
Παράθεση

DumeNuke

Τιμώμενο Μέλος

Ο DumeNuke αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Είναι Φοιτητής και μας γράφει απο Γρεβενά (Γρεβενά). Έχει γράψει 2,723 μηνύματα.

O DumeNuke έγραψε: στις 09:22, 06-07-19:

Ισχύει αυτό που λέει η Λενώ. Έχει αλλάξει πρόσφατα ο νόμος και ΔΕΝ επιτρέπεται να δηλώσεις σχολή στην οποία είσαι ήδη φοιτητής.
Παράθεση

Αλκης Κ.

Νεοφερμένος

Ο Αλκης Κ. αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Έχει γράψει 37 μηνύματα.

O Αλκης Κ. έγραψε: στις 10:13, 06-07-19:

Δεν γινεται αυτο ωστοσο και να γινοταν το θεωρω οτι πιο ανηθικο να πεταξεις εξω ενα παιδι το οποιο ειτε θα παει σε βιολογικο επαρχιας δινοντας του κοσμου τα λεφτα ειτε θα αναγκαστει να ξαναδωσει εξετασεις προκειμενου εσυ να μην χασεις 2 εξαμηνα....
Παράθεση

ultraviolence

Τιμώμενο Μέλος

O ultraviolence έγραψε: στις 11:42, 06-07-19:

Oh my god. Όντως; Εύα σόρρυ για την παραπληροφόρηση!
Παράθεση
Απάντηση στο θέμα

Χρήστες

• Τα παρακάτω 0 μέλη και 1 επισκέπτες διαβάζουν μαζί με εσάς αυτό το θέμα.

• (View-All Tα παρακάτω 1 μέλη διάβασαν αυτό το θέμα τις τελευταίες 30 μέρες:
    Rozalia24

Βρείτε παρόμοια