Επεξεργασία Προφίλ Επεξεργασία Avatar Επεξεργασία Υπογραφής Επεξεργασία Επιλογών E-mail και Κωδικός Ρυθμίσεις Ειδοποιήσεων
Αποσύνδεση Οι Συνδρομές μου Το Προφίλ μου Τα Posts μου Τα Threads μου Λίστα Επαφών Αντιδράσεις σε Posts μου Παραθέσεις των Posts μου Αναφορές σε Εμένα Ενέργειες Συντονιστών Αόρατος Χρήστης

Το iSchool είναι η μεγαλύτερη μαθητική διαδικτυακή κοινότητα με 68,666 εγγεγραμμένα μέλη και 2,466,869 μηνύματα σε 78,323 θέματα. Αυτή τη στιγμή μαζί με εσάς απολαμβάνουν το iSchool άλλα 493 άτομα.

Καλώς ήρθατε στο iSchool!

Εγγραφή Βοήθεια

Επιλογή σχολής: Βοήθεια

mariannaprl

Φοιτητής

H mariannaprl αυτή τη στιγμή είναι συνδεδεμένη. Είναι 19 ετών , Φοιτητής του τμήματος Βιοϊατρικών Επιστημών Παν. Δυτ. Αττικής (Αιγάλεω) και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 48 μηνύματα.

H mariannaprl έγραψε: στις 11:16, 21-06-19:

Αρχική Δημοσίευση από Galaxy
δικαιουσαι μετεγγραφη? Επειδη κι εγω για βιολογικο ενδιαφερομαι, αλλα και αλλου να περασω εχω αρκετα μορια για μετεγγραφη.Παντως για το τμημα της κρητης (και γενικα για το πανεπιστημιο συνολικα) εχω ακουσει κι εγω πολυ καλα λογια, και αν δεν υπηρχε το οικονομικο μπορει να το εβαζα και ως πρωτη ή δευτερη επιλογη.
Τα επαγγελματικα δικαιωμα του τμηματος που λες τα λεει εδω:

http://www.bat.uoi.gr/studies/graduates/professional-rights

Με μια προχειρη ματια, απ'οτι καταλαβα, δεν εχεις τοσες επιλογες οσες εχεις στο βιολογικο. Στο βιολογικο δηλαδη, υπαρχουν πααρα πολλοι τομεις με τους οποιους μπορεις να ασχοληθεις στη συενχεια, και τους οποιους δεν προσφερει το πτυχιο του παραπανω τμηματος. Αν επιτρεπεται, ποσο υπολογιζεις οτι εβγαλες περιπου?

Δεν νομίζω να δικαιούμαι όχι εχω μόρια μόνο από τα οικονομικά κριτήρια αλλα νομιζω εχω πολυ λίγα.

Ευχαριστω για το λινκ θα το μελετήσω λιγο καλυτερα μήπως βγαλω καμία άκρη... για τα μόρια τωρα δεν είμαι 100% σιγουρη αλλα υπολογίζω κάπου στο 17400-17500 και ελπιζω απλα να πεσουν οι βάσεις αρκετα για να περασω νομιζω της Κρήτης περσι είχε κάπου 17600 άρα πιστευω(και ελπιζω) να πέσει φέτος... εσυ πως το βλέπεις πως τα πηγες;
Πρέπει να συνδεθείτε για να αντιδράσετε σε μηνύματα
Παράθεση

Galaxy

Φοιτητής

H Galaxy αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 18 ετών και Φοιτητής . Έχει γράψει 315 μηνύματα.

H Galaxy έγραψε: στις 12:35, 21-06-19:

Αρχική Δημοσίευση από mariannaprl
Δεν νομίζω να δικαιούμαι όχι εχω μόρια μόνο από τα οικονομικά κριτήρια αλλα νομιζω εχω πολυ λίγα.

Ευχαριστω για το λινκ θα το μελετήσω λιγο καλυτερα μήπως βγαλω καμία άκρη... για τα μόρια τωρα δεν είμαι 100% σιγουρη αλλα υπολογίζω κάπου στο 17400-17500 και ελπιζω απλα να πεσουν οι βάσεις αρκετα για να περασω νομιζω της Κρήτης περσι είχε κάπου 17600 άρα πιστευω(και ελπιζω) να πέσει φέτος... εσυ πως το βλέπεις πως τα πηγες;

δεν εχω ιδεα, γιατι δεν ξερω ποσο εχω γραψει εκθεση.. μπορει να εχω 12, μπορει 14, και η διαφορα ειναι μεγαλη Αλλα πιστευω εστω της κρητης το πιανω.
Παράθεση

fmarulezkd

Μεταπτυχιούχος

Ο fmarulezkd αυτή τη στιγμή είναι συνδεδεμένος. Είναι 28 ετών , Μεταπτυχιούχος του τμήματος Ιατρικών Εργαστηρίων (ΤΕΙ/Λάρισα) και μας γράφει απο Σουηδία (Ευρώπη). Έχει γράψει 711 μηνύματα.

O fmarulezkd έγραψε: στις 13:39, 21-06-19:

Αρχικά, η βιολογία είναι μεγάλος κλάδος, άλλο η ανθρώπινη βιολογία άλλο η περιβαλλοντική και ούτω καθεξής. Όσον αφορά την ανθρώπινη, μιας κ μόνο γι' αυτή μπορώ να εκφέρω άποψη, το τμήμα της μοριακής βιολογίας & γενετικής είναι καλή επιλογή.
Σαν απόφοιτος βιολογικού, η πιο συνηθισμένη επιλογή είναι η πορεία στην έρευνα [για αρχή], συνήθως εκτός Ελλάδας. Με βάση αυτό, τις σχολές τις συγκρίνεις με βάση το ερευνητικό τους υπόβαθρο, καθώς στο τέλος αυτό που μετράει περισσότερο είναι που θα κάνεις τη πτυχιακή εργασία και σε τι. To ερευνητικό υπόβαθρο φαίνεται από τις δημοσιεύσεις του πανεπιστημίου, όχι των αριθμών τους αλλά του περιοδικού στο οποίο έχουν δημοσιευτεί. Για παράδειγμα, αν πας στις πρόσφατες δημοσιεύσεις του ΙΤΕ της Κρήτης ( https://www.imbb.forth.gr/index.php/...search-news-el ), θα δεις οτι πολλές από αυτές είναι στο Nature και Cell, τα οποία είναι κορυφαία περιοδικά, που σημαίνει ότι υπάρχουν ερευνητικά γρουπ που κάνουν εξαιρετική δουλειά.
Βέβαια, πτυχιακή μπορείς να κάνεις και σε άλλα μέρη, εντός και εκτός Ελλάδας, οπότε η σχολή δε σε περιορίζει σε αυτό. Επίσης για να χωθείς στην έρευνα συνήθως χρειάζεται μεταπτυχιακό.
Με βάση τα δύο τελευταία, δε θεωρώ οτι υπάρχουν σημαντικά πλεονεκτήματα μεταξύ των βιολογικών σχολών (εγώ τελείωσα ιατρικά εργαστήρια, έκανα μεταπτυχιακό σε ιατρική & μοριακή βιολογία κ τώρα δουλεύω σε ερευντικό γκρουπ). Θα επέλεγα περισσότερο βάση κοινωνικών/οικονομικών κριτηριών. Αυτό που θα σου δώσει σημαντικό πλεονέκτημα είναι να ασχολείσαι με τη σχολή από νωρίς, δλδ βαθμούς, summer schools, εθελοντικά σε ερευνητικά εργαστήρια κτλ.
Παράθεση

thodoris_eng

Εκκολαπτόμενο Μέλος

Ο thodoris_eng αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Έχει γράψει 65 μηνύματα.

O thodoris_eng έγραψε: στις 14:16, 23-06-19:

Βιολογία και χημεία είναι κυρίως εργαστηριακά επαγγέλματα, οπότε κουβαλάνε τα αρνητικά των εργαστηριακών επαγγελμάτων. Αυτό πρέπει να το σκεφτεί κάποιος καλά πριν τα διαλέξει.

Τώρα για ερευνητική σταδιοδρομία που ανέφερε ο φίλος παραπάνω οι πιθανότητες να επιτύχει κάποιος είναι πολύ περιορισμένες.
Παράθεση

Eua5

Εκκολαπτόμενο Μέλος

Ο Eua5 αυτή τη στιγμή είναι συνδεδεμένος. Είναι 19 ετών . Έχει γράψει 63 μηνύματα.

O Eua5 έγραψε: στις 23:24, 26-06-19:

Καλησπέρα
Έδωσα πέρυσι πάνελληνιες και πέρασα στο βιολογικό αλλά επειδή το όνειρο μου είναι η ιατρικη ξαναεδωσα φέτος πάνελληνιες. Χωρίς βέβαια να έχουν βγει τα αποτελέσματα υπάρχει μεγάλη πιθανότητα να μην πιάσω ούτε φέτος την ιατρικη. Το θέμα είναι ότι μέρες δε ξέρω τη σχολή να δηλώσω. Θέλω μια που να είναι όσο το δυνατό πιο κοντά στην ιατρική. Είμαι λοιπόν ανάμεσα σε βιολογικό, φαρμακευτική και οδοντιατρικη. Εσεις ποια θα μου προτείνατε ως την πιο κοντινή στο επάγγελμα του γιατρού; (θέλω επίσης να επισημάνω ότι αν δεν περάσω φέτος θα δοκιμάσω 10%του χρόνου γιατί το θέλω ΠΆΡΑ πολύ αλλά σε περίπτωση που δεν τα καταφέρω ούτε τότε θέλω τη σχολή που θα επιλέξω φέτος να μην τη μετανιώσω και να μου δώσει τις καλύτερες προοπτικές για να ακολουθήσω ένα επάγγελμα κοντά σ ευατο που πάντα ήθελα.)
Ευχαριστώ εκ των προτέρων!
Παράθεση

kiyoshi

Φοιτητής

Ο kiyoshi αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Είναι 18 ετών και Φοιτητής . Έχει γράψει 122 μηνύματα.

O kiyoshi έγραψε: στις 23:46, 26-06-19:

Αρχική Δημοσίευση από Eua5
Καλησπέρα
Έδωσα πέρυσι πάνελληνιες και πέρασα στο βιολογικό αλλά επειδή το όνειρο μου είναι η ιατρικη ξαναεδωσα φέτος πάνελληνιες. Χωρίς βέβαια να έχουν βγει τα αποτελέσματα υπάρχει μεγάλη πιθανότητα να μην πιάσω ούτε φέτος την ιατρικη. Το θέμα είναι ότι μέρες δε ξέρω τη σχολή να δηλώσω. Θέλω μια που να είναι όσο το δυνατό πιο κοντά στην ιατρική. Είμαι λοιπόν ανάμεσα σε βιολογικό, φαρμακευτική και οδοντιατρικη. Εσεις ποια θα μου προτείνατε ως την πιο κοντινή στο επάγγελμα του γιατρού; (θέλω επίσης να επισημάνω ότι αν δεν περάσω φέτος θα δοκιμάσω 10%του χρόνου γιατί το θέλω ΠΆΡΑ πολύ αλλά σε περίπτωση που δεν τα καταφέρω ούτε τότε θέλω τη σχολή που θα επιλέξω φέτος να μην τη μετανιώσω και να μου δώσει τις καλύτερες προοπτικές για να ακολουθήσω ένα επάγγελμα κοντά σ ευατο που πάντα ήθελα.)
Ευχαριστώ εκ των προτέρων!

Μην σκέφτεσαι το Βιολογικό και την Φαρμακευτική ως υποκατάστατα της Ιατρικής. Η νοσηλευτική actually είναι πολύ πιο σχετική.
Οπότε από τις τρεις επιλογές πιο κοντινή στο επάγγελμα του γιατρού -γιατί, οh well, βγαίνεις γιατρός από εκεί- είναι η Οδοντιατρική.
Παράθεση

Volkswagen Fan (Mein Name ist fotis.)

Φοιτητής

Ο Mein Name ist fotis. αυτή τη στιγμή είναι συνδεδεμένος. Είναι 19 ετών , Φοιτητής του τμήματος Οικονομικών Επιστημών Παν. Πατρών (Πάτρα) και μας γράφει απο Γερμανία (Ευρώπη). Έχει γράψει 5,752 μηνύματα.

O Volkswagen Fan έγραψε: στις 23:37, 28-06-19:

Καλησπερα παιδιά θέλω μερικές πληροφορίες για κάποιες σχολές.

Πάντειου οικονομικής και περιφερειακής διηκησης:Έχω τα ίδια δικαιώματα με το οικονομικό του Εκπα;Γραφοναι ατο οικονομικό Επιμελητήριο;

ΠΑΠΕΙ ασφαλιστικής
Παράθεση

Turin Turambar (Χρήστος)

Εκκολαπτόμενο Μέλος

Ο Χρήστος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Μας γράφει απο Κόρινθος (Κόρινθος). Έχει γράψει 87 μηνύματα.

O Turin Turambar έγραψε: στις 23:38, 28-06-19:

Στα σάιτ των σχολών τι λέει;
Παράθεση

Φοιτητής

Ο Mein Name ist fotis. αυτή τη στιγμή είναι συνδεδεμένος. Είναι 19 ετών , Φοιτητής του τμήματος Οικονομικών Επιστημών Παν. Πατρών (Πάτρα) και μας γράφει απο Γερμανία (Ευρώπη). Έχει γράψει 5,752 μηνύματα.

O Volkswagen Fan έγραψε: στις 23:38, 28-06-19:

Πάντειου οικονομικής και περιφερειακής διηκησης:Έχω τα ίδια δικαιώματα με το οικονομικό του Εκπα;Γραφοναι ατο οικονομικό Επιμελητήριο;

ΠΑΠΕΙ τμήμα στατιστικής και ασφαλιστικής:Είναι οικονομικό τμήμα;Γραφομαι στο οικονομικό Επιμελητήριο;Έχω τα δικαιώματα οικονομολόγου;
Παράθεση

Panagiotis849 (Παναγιώτης)

Φοιτητής

Ο Παναγιώτης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Είναι Φοιτητής του τμήματος Οικονομικών Επιστημών ΕΚΠΑ (Αθήνα) και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 360 μηνύματα.

O Panagiotis849 έγραψε: στις 23:44, 28-06-19:

Αρχική Δημοσίευση από Volkswagen Fan

ΠΑΠΕΙ τμήμα στατιστικής και ασφαλιστικής:Είναι οικονομικό τμήμα;Γραφομαι στο οικονομικό Επιμελητήριο;Έχω τα δικαιώματα οικονομολόγου;
Θα σου πω για τη Πάντειο που ξέρω σίγουρα. Και στο ΕΚΠΑ και στη Πάντειο εγγράφεσαι στο οικονομικό επιμελητήριο. Τώρα για στατιστικής και ασφαλιστικής δεν είμαι 100% σίγουρος αλλά νομίζω δεν εγγράφεσαι.
1
Παράθεση

Φοιτητής

O Volkswagen Fan έγραψε: στις 23:46, 28-06-19:

Αρχική Δημοσίευση από Panagiotis849
Θα σου πω για τη Πάντειο που ξέρω σίγουρα. Και στο ΕΚΠΑ και στη Πάντειο εγγράφεσαι στο οικονομικό επιμελητήριο. Τώρα για στατιστικής και ασφαλιστικής δεν είμαι 100% σίγουρος αλλά νομίζω δεν εγγράφεσαι.

Ευχαριστώ.
1
Παράθεση

Φοιτητής

Ο Παναγιώτης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Είναι Φοιτητής του τμήματος Οικονομικών Επιστημών ΕΚΠΑ (Αθήνα) και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 360 μηνύματα.

O Panagiotis849 έγραψε: στις 23:47, 28-06-19:

Επίσης στατιστικής και ασφαλιστικής έχει πάρα πολλά μαθηματικά από ότι ξέρω. Δες το πρόγραμμα σπουδών του κάθε τμήματος και αποφάσισε ανάλογα.
Παράθεση

Φοιτητής

O Volkswagen Fan έγραψε: στις 23:48, 28-06-19:

Επίσης στατιστικής και ασφαλιστικής έχει πάρα πολλά μαθηματικά από ότι ξέρω. Δες το πρόγραμμα σπουδών του κάθε τμήματος και αποφάσισε ανάλογα.

Να σου κάνω μια ερώτηση για την λογιστική του ΠΑ.ΔΑ τι λες;
Παράθεση

Φοιτητής

O Panagiotis849 έγραψε: στις 23:49, 28-06-19:

Να σου κάνω μια ερώτηση για την λογιστική του ΠΑ.ΔΑ τι λες;
Δε το ξέρω καθόλου το τμήμα. Εγώ προτείνω αρχικά να κατασταλλάξεις στο τι θες να ακολουθήσεις. Άλλο τα οικονομικά (πιο γενικό), άλλο η λογιστική (πιο εξειδικευμένο) και άλλο και η στατιστική και η ασφαλιστική. Συνδέονται μεν, αλλά είναι διαφορετικές σχολές η μια με την άλλη.
2
Παράθεση

Triant_3

Μαθητής Γ' λυκείου

Ο Triant_3 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Είναι Μαθητής Γ' λυκείου . Έχει γράψει 88 μηνύματα.

O Triant_3 έγραψε: στις 00:18, 29-06-19:

Καλησπέρα σε όλους! Ήμουν ανθρωπιστικές σπουδές και έγραψα 16.439 μόρια. Οι σχολές που με ενδιαφέρουν περισσότερο είναι η δημοσιογραφία και η αστυνομία και σε μικρότερο βαθμό το λιμενικό. Ποια μου προτείνετε; Ναι μεν η αστυνομία έχει σίγουρη αποκατάσταση αλλά δεν ξέρω αν είμαι έτοιμος για μία απαιτητική καθημερινότητα.
Παράθεση

Φοιτητής

O Volkswagen Fan έγραψε: στις 00:26, 29-06-19:

Άλλος για το τμήμα του ΠΑ.ΠΕΙ;
Παράθεση

tropicalle

Νεοφερμένος

Ο tropicalle αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Έχει γράψει 5 μηνύματα.

O tropicalle έγραψε: στις 00:31, 29-06-19:

Καλησπέρα σε όλους,
Φέτος έγραψα από 4ο πεδίο 12000 μόρια αλλά έχω ένα σοβαρό δίλημμα σχετικά με το να αποφασίσω που θέλω να περάσω. Γενικά από τον Σεπτέμβριο στόχευα να γίνω οικονομολόγος με όλα τα perks του επαγγέλματος. Μπορώ λοιπόν να περάσω οικονομικών επιστημών Δυστυχώς όχι στην Αθήνα αλλά σε διπλανές πόλεις όπως Πάτρα και Τρίπολη παρόλα αυτά μια σχολή μου κεντρίζει το ενδιαφέρον, η Οικονομικής και περιφερειακής Ανάπτυξης του Παντείου. Για αυτόν ακριβώς τον λόγο βρίσκομαι εδώ. Θέλω να μου εξηγήσει κάποιος (οι κάποιοι) που είναι πιο σχετικός σχετικά με το ποια σχολή με συμβουλεύεται να βάλω στο μηχανογραφικό ως πρώτη επιλογή.
Παράθεση

Nxcoletaaa

Νεοφερμένος

H Nxcoletaaa αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 18 ετών . Έχει γράψει 5 μηνύματα.

H Nxcoletaaa έγραψε: στις 02:04, 29-06-19:

Λοιπόν..ως γνωστόν βγήκαν τα μόρια και έμαθα ότι έχω γράψει 17.494. Λογικά περνάω και στις 2 μου επιλογές, τη Διεθνών και Ευρωπαϊκών Σπουδών του ΠΑ.ΜΑΚ, αλλά και την Πολιτικών Επιστημών του ΑΠΘ. Μου αρέσουν και οι 2 σαν προοπτική, αν και νομίζω ότι τείνω προς διεθνών λόγω του πιο διευρυμένου ίσως γνωστικου αντικειμένου και της αποκατάστασης που πιθανώς θα εχω.Εσάς ποια είναι η γνώμη σας;
Παράθεση

Λένω

Επιφανές Μέλος

H Λένω αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 2,791 μηνύματα.

H Λένω έγραψε: στις 08:33, 29-06-19:

A) Ως μέλη του ΟΕΕ εγγράφονται υποχρεωτικά όλοι οι πτυχιούχοι των ελληνικών ανώτατων οικονομικών σχολών, δηλαδή του Οικονομικού Πανεπιστημίου της Αθήνας (πρώην ΑΣΟΕΕ), του Πανεπιστημίου Πειραιά (πρώην ΑΒΣΠ), του Πανεπιστημίου Μακεδονίας Οικονομικών και Κοινωνικών Επιστημών (πρώην ΑΒΣΘ), των Οικονομικών Τμημάτων: του Πανεπιστημίου Αθηνών, του Πανεπιστημίου Θεσσαλονίκης, του Πανεπιστημίου Πατρών, του Πανεπιστημίου Αιγαίου και του Πανεπιστημίου Κρήτης, του Τμήματος Δημόσιας Διοίκησης του Παντείου Πανεπιστημίου Κοινωνικών και Πολιτικών Επιστημών, οι πτυχιούχοι ισότιμων Οικονομικών Σχολών του εξωτερικού και οι πτυχιούχοι Οικονομικών Σχολών ή Τμημάτων Πανεπιστημίων που θα ιδρυθούν. Η οικονομική κατεύθυνση αποδεικνύεται από τη πλειοψηφία των οικονομικών μαθημάτων κορμού του προγράμματος σπουδών του κάθε τμήματος.

Λόγω των συχνών αλλαγών στα προπτυχιακά προγράμματα σπουδών των πανεπιστημιακών τμημάτων, η Κεντρική Διοίκηση του ΟΕΕ ζήτησε από τα πανεπιστημιακά τμήματα τα ισχύοντα Προγράμματα σπουδών προκειμένου να επιβεβαιωθεί η οικονομική κατεύθυνση.

Β) Υποχρεούνται επίσης να εγγραφούν ως μέλη του ΟΕΕ οι διδάκτορες ή κάτοχοι άλλου μεταπτυχιακού τίτλου σπουδών ακόμη και αν δεν είναι κάτοχοι βασικού πτυχίου ανώτατης οικονομικής σχολής εφόσον αποδεδειγμένως χρησιμοποιούν το μεταπτυχιακό τους τίτλο σπουδών στις οικονομικές επιστήμες για να ασκήσουν οικονομολογικό επάγγελμα ως κύρια βιοποριστική απασχόλησή τους.

Γ) Δικαιούνται να εγγραφούν ως μέλη του ΟΕΕ και οι διδάκτορες των οποίων η διδακτορική διατριβή και η μετέπειτα αυτοδύναμη διδασκαλία σε ανώτατα και ανώτερα εκπαιδευτικά ιδρύματα αφορούν στο γνωστικό αντικείμενο της οικονομικής επιστήμης, χωρίς τις προϋποθέσεις πτυχίου ή μεταπτυχιακού τίτλου σπουδών .

Δ) Σύμφωνα με τις διατάξεις των άρθρων 10 και 11 του Ν.3912/2011, δικαιούνται να εγγραφούν ως μέλη στο Οικονομικό Επιμελητήριο της Ελλάδας οι πτυχιούχοι των τμημάτων της Λογιστικής, Εμπορίας και Διαφήμισης, Διοίκησης Επιχειρήσεων, Τουριστικών Επιχειρήσεων, Χρηματοοικονομικών Εφαρμογών, Χρηματοοικονομικής και Ελεγκτικής και Χρηματοοικονομικής και Ασφαλιστικής της Σχολής Διοίκησης και Οικονομίας των Τεχνολογικών Εκπαιδευτικών Ιδρυμάτων (Τ.Ε.Ι.) που είναι κάτοχοι μεταπτυχιακού διπλώματος ειδίκευσης στην οικονομική επιστήμη των ελληνικών Α.Ε.Ι. ή ισότιμου μεταπτυχιακού διπλώματος της αλλοδαπής και χρησιμοποιούν το πτυχίο τους ή το μεταπτυχιακό δίπλωμα ειδίκευσης για την κατάληψη θέσης στο δημόσιο και ιδιωτικό τομέα ή για την άσκηση ελεύθερου επαγγέλματος.
Παράθεση

ultraviolence

Τιμώμενο Μέλος

Ο ultraviolence αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Είναι 22 ετών , Φοιτητής και μας γράφει απο Σλοβακία (Ευρώπη). Έχει γράψει 11,573 μηνύματα.

O ultraviolence έγραψε: στις 08:54, 29-06-19:

Άλλος για το τμήμα του ΠΑ.ΠΕΙ;
Καλημέρα Φώτη.
Έχω την εντύπωση πως μπορείς να γραφτείς στο οικονομικό επιμελητήριο απ'το Στατιστικής & Ασφαλιστικής όπως κι απ'ολα τα τμήματα του ΠΑΠΕΙ πλην του δικού μου. Βρες κανά γκρουπάκι φοιτητών να ρωτήσεις αλλά είμαι σχεδόν σίγουρος ότι εγγράφεσαι κανονικά.
Ως τμήμα ξέρω ότι είναι απαιτητικό, μην σε ξεγελάει η βάση του. Σε μια ημερίδα του τμήματος, είχε πάρει το αυτί μου ότι έχουν αρκετά καλή αποκατάσταση. Είχαν μιλήσει απόφοιτοι και φάνηκαν αρκετά ευχαριστημένοι. Σκέψου γενικά τα τμήματα του ΠΑΠΕΙ, είναι πολύ καλά.
1
Παράθεση
Απάντηση στο θέμα

Χρήστες