Επεξεργασία Προφίλ Επεξεργασία Avatar Επεξεργασία Υπογραφής Επεξεργασία Επιλογών E-mail και Κωδικός Ρυθμίσεις Ειδοποιήσεων
Αποσύνδεση Οι Συνδρομές μου Το Προφίλ μου Τα Posts μου Τα Threads μου Λίστα Επαφών Αντιδράσεις σε Posts μου Παραθέσεις των Posts μου Αναφορές σε Εμένα Ενέργειες Συντονιστών Αόρατος Χρήστης

Το iSchool είναι η μεγαλύτερη μαθητική διαδικτυακή κοινότητα με 68,641 εγγεγραμμένα μέλη και 2,466,281 μηνύματα σε 78,284 θέματα. Αυτή τη στιγμή μαζί με εσάς απολαμβάνουν το iSchool άλλα 441 άτομα.

Καλώς ήρθατε στο iSchool!

Εγγραφή Βοήθεια

Πώρωση με τηλεοπτικές σειρές

Lancelot

Αποκλεισμένος χρήστης

Ο Lancelot αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Είναι 21 ετών . Έχει γράψει 1,502 μηνύματα.

O Lancelot έγραψε: στις 00:06, 19-12-18:

Αρχική Δημοσίευση από methexys
Τώρα τελευταία έχω κολλήσει με ευρωπαϊκές σειρες σε άλλες γλώσσες,εκτός των αγγλικών. Μετά από ισπανικές σειρες (όπως το la casa de papel φυσικα και κάποιες άλλες που βρήκα στο νετφλιξ), τώρα ξεκίνησα το Dogs of Berlin που είναι στα γερμανικά. Τι άλλες σειρες έχετε να προτείνετε; Έχετε δει καμία που σας άρεσε; Ιταλικές, γερμανικές, σουηδικές, οτιδήποτε

γερμανικές : Der Kriminalist , Der Staatsanwalt , Dark, Deutschland 83 , Der Tatortreiniger ( γέλιο έχει )
ιταλικές : καμόρα ( κάπως έτσι )
νορβηγική : skam

οι γερμανικές , οι πρώτες δύο είναι ξεχωριστά επεισόδια και δεν συνδέονται από όσο έχω δει , μπορείς να τα βρεις στο ZDF και με γερμανικούς υπότιτλους . Μπορείς επίσης να μπεις στα κανάλια της Γερμανίας και να βρεις και άλλες σειρές . Το RTL ΔΕΝ το συνιστώ .
1
Πρέπει να συνδεθείτε για να αντιδράσετε σε μηνύματα
Παράθεση

methexys

Τιμώμενο Μέλος

H methexys αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Φοιτητής του τμήματος Αρχιτεκτόνων Μηχανικών (ΑΕΙ/Βόλος) και μας γράφει απο Πολωνία (Ευρώπη). Έχει γράψει 7,943 μηνύματα.

H methexys έγραψε: στις 01:45, 19-12-18:

Αρχική Δημοσίευση από Lancelot
γερμανικές : Der Kriminalist , Der Staatsanwalt , Dark, Deutschland 83 , Der Tatortreiniger ( γέλιο έχει )
ιταλικές : καμόρα ( κάπως έτσι )
νορβηγική : skam

οι γερμανικές , οι πρώτες δύο είναι ξεχωριστά επεισόδια και δεν συνδέονται από όσο έχω δει , μπορείς να τα βρεις στο ZDF και με γερμανικούς υπότιτλους . Μπορείς επίσης να μπεις στα κανάλια της Γερμανίας και να βρεις και άλλες σειρές . Το RTL ΔΕΝ το συνιστώ .
Τελειαα! Θα τις τσεκάρω μόλις τελειώσω το Dogs of Berlin.
(Και μιας και ανέφερες το skam, είδα την ιταλική εκδοχή του που έχω να πω ότι μου άρεσε παρα πολύ! Η νορβηγική original σειρά δεν μου άρεσε και τόσο. Η ιταλική ήταν πολύ καλή, μου φάνηκαν καλύτεροι οι χαρακτήρες.)
Παράθεση

ultraviolence

Τιμώμενο Μέλος

Ο ultraviolence αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Είναι 22 ετών , Φοιτητής και μας γράφει απο Σλοβακία (Ευρώπη). Έχει γράψει 11,573 μηνύματα.

O ultraviolence έγραψε: στις 08:07, 19-12-18:

Τώρα τελευταία έχω κολλήσει με ευρωπαϊκές σειρες σε άλλες γλώσσες,εκτός των αγγλικών. Μετά από ισπανικές σειρες (όπως το la casa de papel φυσικα και κάποιες άλλες που βρήκα στο νετφλιξ), τώρα ξεκίνησα το Dogs of Berlin που είναι στα γερμανικά. Τι άλλες σειρες έχετε να προτείνετε; Έχετε δει καμία που σας άρεσε; Ιταλικές, γερμανικές, σουηδικές, οτιδήποτε

The rain. Είναι παραγωγή της Δανίας, αν θυμάμαι καλά. Δεν είναι κάτι wow, αλλά δεν την λες κι βαρετή, μου άρεσε.
1
Παράθεση

Himela

Συντονίστρια

H Himela αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 38 ετών και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 14,238 μηνύματα.

H Himela σ' όποιον αρέσουμε... έγραψε: στις 09:24, 19-12-18:

Εγώ πάλι βρε παιδιά, μέσα στις άλλες παραξενιές που έχω, είναι κι αυτή: δεν μπορώ να ακούω άλλη γλώσσα εκτός της αγγλικής και άντε και γαλλικής. Θέλω να εναρμονίζονται αυτά που λένε με τους υποτίτλους αλλιώς αγχώνομαι και δεν το ευχαριστιέμαι.
Παράθεση

methexys

Τιμώμενο Μέλος

H methexys αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Φοιτητής του τμήματος Αρχιτεκτόνων Μηχανικών (ΑΕΙ/Βόλος) και μας γράφει απο Πολωνία (Ευρώπη). Έχει γράψει 7,943 μηνύματα.

H methexys έγραψε: στις 13:55, 19-12-18:

Αρχική Δημοσίευση από ultraviolence

The rain. Είναι παραγωγή της Δανίας, αν θυμάμαι καλά. Δεν είναι κάτι wow, αλλά δεν την λες κι βαρετή, μου άρεσε.
Πρεπει να την ειχε παρει το ματι μου στο νετφλιξ αν δεν κανω λαθος, θα την ψαξω

Αρχική Δημοσίευση από Himela
Εγώ πάλι βρε παιδιά, μέσα στις άλλες παραξενιές που έχω, είναι κι αυτή: δεν μπορώ να ακούω άλλη γλώσσα εκτός της αγγλικής και άντε και γαλλικής. Θέλω να εναρμονίζονται αυτά που λένε με τους υποτίτλους αλλιώς αγχώνομαι και δεν το ευχαριστιέμαι.
Εχεις προσπαθησει να παρακολουθησεις τετοιες σειρες ή απλα νομιζεις οτι δεν θα σου αρεσουν? Εγω νομιζα το ιδιο με τα ισπανικα, αλλα απο τοτε που ειδα το la casa de papel αλλαξα γνωμη, ακουγονται πιο ευχαριστα στα αυτια μου απ'ο,τι νομιζα. Γενικα δεν με ενοχλει να βλεπω σειρες ή ταινιες σε αλλες γλωσσες παντως, ισα ισα, προσπαθω να εξασκω τις γλωσσες που ξερω
Παράθεση

Himela

Συντονίστρια

H Himela αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 38 ετών και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 14,238 μηνύματα.

H Himela σ' όποιον αρέσουμε... έγραψε: στις 13:57, 19-12-18:

Εχεις προσπαθησει να παρακολουθησεις τετοιες σειρες ή απλα νομιζεις οτι δεν θα σου αρεσουν? Εγω νομιζα το ιδιο με τα ισπανικα, αλλα απο τοτε που ειδα το la casa de papel αλλαξα γνωμη, ακουγονται πιο ευχαριστα στα αυτια μου απ'ο,τι νομιζα. Γενικα δεν με ενοχλει να βλεπω σειρες ή ταινιες σε αλλες γλωσσες παντως, ισα ισα, προσπαθω να εξασκω τις γλωσσες που ξερω
Είχα ξεκινήσει μια πορτογαλική ταινία και δεν την πάλεψα. Το ίδιο και γερμανική, αν και ξέρω λίγα γερμανικά, δεν μου αρέσει.
Παράθεση

Himela

Συντονίστρια

H Himela σ' όποιον αρέσουμε... έγραψε: στις 09:14, 07-01-19:

Δέκα πολύ καλές τηλεοπτικές σειρές του 2018 που ίσως αγνοήσατε
1
Παράθεση

methexys

Τιμώμενο Μέλος

H methexys έγραψε: στις 12:36, 07-01-19:

Έχω δει το Maniac! Πολύ καλή ήταν.
1
Παράθεση

pagratios2

Πτυχιούχος

Ο pagratios2 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Είναι 45 ετών και Πτυχιούχος του τμήματος Ηλεκτρολόγων και Ηλεκτρονικών Μηχανικών Παν. Δυτ. Αττικής (Αιγάλεω) . Έχει γράψει 19 μηνύματα.

O pagratios2 έγραψε: στις 14:08, 07-01-19:

YOU - netflix

https://www.imdb.com/title/tt7335184/
Παράθεση

akikos (Ανδρέας)

Πτυχιούχος

Ο Ανδρέας αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Είναι Πτυχιούχος και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 4,917 μηνύματα.

O akikos aAzazazazazazAz έγραψε: στις 00:04, 25-02-19:

https://www.imdb.com/title/tt6763664/?ref_=nv_sr_1

Αριστούργημα.

Στην αρχή είναι λιγό περίπλοκο, μετά από 3 επεισόδια σου αρέσει, μετά το 5ο το λες αριστούργημα.
Παράθεση

AMG

Νεοφερμένος

H AMG αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 17 ετών . Έχει γράψει μόλις ένα μήνυμα.

H AMG έγραψε: στις 16:19, 27-02-19:

Ιδέες για σειρες και ταινίες?❤
Παράθεση

RockGeek

Νεοφερμένος

H RockGeek αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 10 μηνύματα.

H RockGeek έγραψε: στις 01:27, 28-02-19:

Εάν θέλεις σειρές δραματικές ή δράσης σου προτείνω prison break ανεπιφύλακτα και breaking bad.
1
Παράθεση

Μιλτιάδης

Νεοφερμένος

Ο Μιλτιάδης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Είναι 16 ετών . Έχει γράψει 25 μηνύματα.

O Μιλτιάδης έγραψε: στις 16:37, 01-03-19:

Σπάνια να κολλήσω σειρά,αλλά όταν κολλήσω την έβαψα...Πρώτο κόλλημα με τα Δίδυμα Φεγγάρια πριν από κανά 2 χρόνια στον αντ1 και φέτος πολύ άγριο με την Επιστροφή
Παράθεση

Eileen (Athena (1/3 ΜΕΤΣ))

Τιμώμενο Μέλος

H Athena (1/3 ΜΕΤΣ) αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Μεταπτυχιακός φοιτητής και μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 3,127 μηνύματα.

H Eileen έγραψε: στις 22:18, 01-03-19:

Είδα το πρώτο επεισόδιο του Dark.

Αν και δεν είμαι τόσο φαν του είδους, μου φάνηκε πολύ ενδιαφέρουσα σειρά. Εντυπωσιακή φωτογραφία, υποσχόμενη πλοκή και μεγάλο bonus τα γερμανικά! Θα το συνεχίσω!

Αρχική Δημοσίευση από AMG
Ιδέες για σειρες και ταινίες?❤

Δώσε καμία παραπάνω πληροφορία, να ξέρουμε τι περίπου να σου προτείνουμε. Τι σου αρέσει συνήθως να βλέπεις;
Παράθεση

Lysippe

Περιβόητο Μέλος

H Lysippe αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 26 ετών . Έχει γράψει 1,367 μηνύματα.

H Lysippe έγραψε: στις 20:55, 19-03-19:

Κάποιες που μου 'ρχονται στο μυαλό...

Tabula rasa, Borgen, the Killing, Bron/Broen, the Returned, Narcos, Umbre, Grand hotel
Παράθεση

meetmeinmontauk

Τιμώμενο Μέλος

H meetmeinmontauk αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 9,418 μηνύματα.

H meetmeinmontauk έγραψε: στις 17:15, 27-04-19:

Είχα πάρα πολύ καιρό να λιώσω στις σειρές αλλά έκανα comeback με:
Osmosis. Είδα το πρώτο επεισόδιο και με άφησε σχεδόν αδιάφορη οπότε δεν το συνέχισα.
The umbrella academy. Την εγκατέλειψα στο πρώτο επεισόδιο κι αυτή, αν η πλοκή εξελισσόταν λίγο γρηγορότερα ίσως της έδινα μια ευκαιρία.
Santa Clarita diet. Αρκετά συμπαθητική αν και δεν νομίζω να δω την 4η σεζόν, όταν βγει.
The good place. Επίσης συμπαθητική αλλά τίποτα το ιδιαίτερο, το Santa Clarita diet μου φάνηκε και πιο αστείο και πιο ενδιαφέρον ώστε να σου κρατήσει το ενδιαφέρον αμείωτο.
Επόμενα στην λίστα μου είναι τα Love, death and robots και Sense8. Fingers crossed ότι θα αξίζουν τον κόπο.
edited Τελευταία επεξεργασία από το χρήστη meetmeinmontauk : 27-04-19 στις 22:14.
Παράθεση

Certi

Δραστήριο Μέλος

Ο Certi αυτή τη στιγμή είναι συνδεδεμένος. Μας γράφει απο Λαμία (Φθιώτιδα). Έχει γράψει 167 μηνύματα.

O Certi έγραψε: στις 21:44, 27-04-19:

Θεωρώ πως το Better Call Saul είναι ξεκάθαρα μια φοβερή σειρά, η οποία είναι το prequel του Breaking Bad. Είναι στο Netflix και αξίζει σίγουρα να το δείτε.
Παράθεση

methexys

Τιμώμενο Μέλος

H methexys έγραψε: στις 12:24, 29-04-19:

Αρχική Δημοσίευση από meetmeinmontauk
Είχα πάρα πολύ καιρό να λιώσω στις σειρές αλλά έκανα comeback με:
Osmosis. Είδα το πρώτο επεισόδιο και με άφησε σχεδόν αδιάφορη οπότε δεν το συνέχισα.
The umbrella academy. Την εγκατέλειψα στο πρώτο επεισόδιο κι αυτή, αν η πλοκή εξελισσόταν λίγο γρηγορότερα ίσως της έδινα μια ευκαιρία.
Santa Clarita diet. Αρκετά συμπαθητική αν και δεν νομίζω να δω την 4η σεζόν, όταν βγει.
The good place. Επίσης συμπαθητική αλλά τίποτα το ιδιαίτερο, το Santa Clarita diet μου φάνηκε και πιο αστείο και πιο ενδιαφέρον ώστε να σου κρατήσει το ενδιαφέρον αμείωτο.
Επόμενα στην λίστα μου είναι τα Love, death and robots και Sense8. Fingers crossed ότι θα αξίζουν τον κόπο.

Sense8 πολύ καλό! Αξίζει να του δωσεις μια ευκαιρία! Το umbrella academy το είδα όλο, αν και δεν μου αρέσουν σειρες με σούπερ ήρωες κτλ. Η αλήθεια είναι ότι στα επόμενα επεισόδια αποκτά ενδιαφέρον.
Εγώ ξεκινησα το Orange is the new black πριν καμία εβδομάδα και απορώ γιατί δεν το είχα δει νωρίτερα Ήθελα κάτι που να βλέπεται εύκολα για να περνάω την ώρα μου και νομίζω ότι είναι ιδανικό. Κατά τ’αλλα, ξεκινησα και το Narcos.
Παράθεση

psaiva

Νεοφερμένος

Ο psaiva αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Έχει γράψει 42 μηνύματα.

O psaiva έγραψε: στις 18:18, 29-04-19:

Μετράνε τα talk shows? Γιατι είμαι πωρωμένος με τον Dr.Phil. Είναι σαν την εκπομπή της Αννίτας Πάνια με τη διαφορά οτι ο Phil δεν ξεφτιλίζει τους καλεσμένους του, αλλά τους κάνει ψυχανάλυση.
1
Παράθεση

meetmeinmontauk

Τιμώμενο Μέλος

H meetmeinmontauk αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 9,418 μηνύματα.

H meetmeinmontauk έγραψε: στις 14:38, 01-05-19:

Sense8 πολύ καλό! Αξίζει να του δωσεις μια ευκαιρία! Το umbrella academy το είδα όλο, αν και δεν μου αρέσουν σειρες με σούπερ ήρωες κτλ. Η αλήθεια είναι ότι στα επόμενα επεισόδια αποκτά ενδιαφέρον.
Εγώ ξεκινησα το Orange is the new black πριν καμία εβδομάδα και απορώ γιατί δεν το είχα δει νωρίτερα Ήθελα κάτι που να βλέπεται εύκολα για να περνάω την ώρα μου και νομίζω ότι είναι ιδανικό. Κατά τ’αλλα, ξεκινησα και το Narcos.

προσπαθησα να δω το sense8 δυο φορες. και τις δυο αποκοιμηθηκα. τωρα πια το βλεπω σαν καταναγκαστικο εργο οποτε δεν παιζει να κατσω να το δω τωρα συντομα
το orange is the new black ηταν ωραιο αλλα θυμαμαι οτι το εχω παρατησει στην 4η σεζον, ισως το ξεκινησω καποια στιγμη παλι.

in other news, ειδα σχεδον ολο το love, death and robots και ηταν αρκετα καλυτερο απο ο,τι περιμενα
Παράθεση
Απάντηση στο θέμα

Χρήστες