Επεξεργασία Προφίλ Επεξεργασία Avatar Επεξεργασία Υπογραφής Επεξεργασία Επιλογών E-mail και Κωδικός Ρυθμίσεις Ειδοποιήσεων
Αποσύνδεση Οι Συνδρομές μου Το Προφίλ μου Τα Posts μου Τα Threads μου Λίστα Επαφών Αντιδράσεις σε Posts μου Παραθέσεις των Posts μου Αναφορές σε Εμένα Ενέργειες Συντονιστών Αόρατος Χρήστης

Το iSchool είναι η μεγαλύτερη μαθητική διαδικτυακή κοινότητα με 68,666 εγγεγραμμένα μέλη και 2,466,915 μηνύματα σε 78,326 θέματα. Αυτή τη στιγμή μαζί με εσάς απολαμβάνουν το iSchool άλλα 514 άτομα.

Καλώς ήρθατε στο iSchool!

Εγγραφή Βοήθεια

Πώρωση με τηλεοπτικές σειρές

Galaxy

Φοιτητής

H Galaxy αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 18 ετών και Φοιτητής . Έχει γράψει 315 μηνύματα.

H Galaxy έγραψε: στις 01:18, 06-10-18:

Αρχική Δημοσίευση από Himela
Δεν μπορώ με τίποτα να δω τίποτα που να μη μιλάει αγγλικά ή έστω γαλλικά. Υπάρχουν τόσες ωραίες σειρές σουηδικές, νορβηγικές κλπ και δεν μπορώ με τίποτα, με χαλάει τρομερά. Το έχουν κι άλλοι αυτό;

ουτε εγω, ειδικα τα ισπανικα δεν μαρεσουν καθολουυυ.Αλλα επειδη ξερω και ρωσικα, στα ρωσικα σαιτ οι τυποι κανουν καλη δουλεια και τα ανεβαζουν μεταγλωτισμενα, οποτε καπως παλευεται
Πρέπει να συνδεθείτε για να αντιδράσετε σε μηνύματα
Παράθεση

Samael

Συντονιστής

Ο Samael αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Είναι Φοιτητής του τμήματος Ηλεκτρολόγων και Ηλεκτρονικών Μηχανικών Παν. Δυτ. Αττικής (Αιγάλεω) και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 3,257 μηνύματα.

O Samael www.youtube.com/watch?v=KtlgYxa6BMU έγραψε: στις 02:12, 06-10-18:

Ειδα το πρωτο επεισοδιο του First και δεν ξερω γιατι αλλα δεν με κρατησε ιδιαιτερα.Δεν με "επειθαν" οι ερμηνειες.
Δεν εχω σαφως θεμα με τις σειρες φαντασιας,εκτος αυτου απλα λατρευω οτιδηποτε εχει να κανει με space exploration & εχω το συνηθειο να παρακολουθω μια σειρα ακομα και εαν μου φαινεται βαρετη γιατι θελω να της δωσω ευκαιριες για να κρινω καλυτερα.Η συγκεκριμενη δεν μου το εβγαλε αυτο.Ισως θα πρεπει να παω σε 2ο και 3ο επεισοδιο ομως πρωτου την καταδικασω.
Παράθεση

Marjoriee26

Φοιτητής

H Marjoriee26 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Φοιτητής του τμήματος Δημόσιας Υγείας και Κοινοτικής Υγείας Παν. Δυτ. Αττικής (Αιγάλεω) . Έχει γράψει 436 μηνύματα.

H Marjoriee26 έγραψε: στις 08:40, 06-10-18:

Suits,shades of blue and blacklist
3
Παράθεση

akikos (Ανδρέας)

Πτυχιούχος

Ο Ανδρέας αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Είναι Πτυχιούχος και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 4,931 μηνύματα.

O akikos aAzazazazazazAz έγραψε: στις 00:32, 25-10-18:

Είδα τη μισή τρίτη season του daredevil.

Σίγουρα η καλύτερη season όχι μόνο του daredevil αλλά από όλες τις σειρές της marvel. Έχει μια σκηνή μάχης που είναι 9 λεπτά μονοκάμερο με μια λήψη με τεράστιο βαθμό δυσκολίας.

Τα κακά νέα είναι ότι δυστυχώς το Netflix ανακοίνωσε ότι θα σταματήσουν τα Lucke cage και Iron Fist.
Παράθεση

whitelioness (Porcupine)

Περιβόητο Μέλος

H Porcupine αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 1,121 μηνύματα.

H whitelioness any pathetic cuties out there? έγραψε: στις 14:38, 25-10-18:

Αρχική Δημοσίευση από akikos
Είδα τη μισή τρίτη season του daredevil.

Σίγουρα η καλύτερη season όχι μόνο του daredevil αλλά από όλες τις σειρές της marvel. Έχει μια σκηνή μάχης που είναι 9 λεπτά μονοκάμερο με μια λήψη με τεράστιο βαθμό δυσκολίας.

Τα κακά νέα είναι ότι δυστυχώς το Netflix ανακοίνωσε ότι θα σταματήσουν τα Lucke cage και Iron Fist.

συμφωνω με το daredevil. αναρωτηθηκα μηπως επειδη δεν εβλεπα τιποτα αλλο αξιολογο και για αυτο καθησα σε 2 μερες και το δα. μου φανηκε πολυ καλο. ισως να ταν και επειδη

δεν ξερω παντως σε ποιον θα λειψει το iron fist. σε μενα οχι. luke cage το παρατησα στη μεση του πρωτου.
Παράθεση

akikos (Ανδρέας)

Πτυχιούχος

Ο Ανδρέας αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Είναι Πτυχιούχος και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 4,931 μηνύματα.

O akikos aAzazazazazazAz έγραψε: στις 23:22, 25-10-18:

Αρχική Δημοσίευση από whitelioness
συμφωνω με το daredevil. αναρωτηθηκα μηπως επειδη δεν εβλεπα τιποτα αλλο αξιολογο και για αυτο καθησα σε 2 μερες και το δα. μου φανηκε πολυ καλο. ισως να ταν και επειδη

δεν ξερω παντως σε ποιον θα λειψει το iron fist. σε μενα οχι. luke cage το παρατησα στη μεση του πρωτου.
To iron fist μου άρεσε αρκετά αν και θεωρείται το χειρότερο με της μαρβελ. Έχει ασιάτικα στοιχεία που δεν έχουν τα υπόλοιπα. Το Luke Cage με κούρασε αλλά είχε αρκετά καλά στοιχεία και ο δεύτερος κύκλος έδωσε καλές προοπτικές για τον τρίτο κύκλο.
Παράθεση

whitelioness (Porcupine)

Περιβόητο Μέλος

H Porcupine αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 1,121 μηνύματα.

H whitelioness any pathetic cuties out there? έγραψε: στις 15:54, 26-10-18:

Αρχική Δημοσίευση από akikos
To iron fist μου άρεσε αρκετά αν και θεωρείται το χειρότερο με της μαρβελ. Έχει ασιάτικα στοιχεία που δεν έχουν τα υπόλοιπα. Το Luke Cage με κούρασε αλλά είχε αρκετά καλά στοιχεία και ο δεύτερος κύκλος έδωσε καλές προοπτικές για τον τρίτο κύκλο.
ειδα τα 2/3 απο iron fist 2ος κυκλος. οπως ειναι γραμμενοι πρωταγωνιστης και διαλογοι με απωθουν. δεν ξερω, ισως μεχρι να βρουνε μια ιστορια ουσιας καλα κανουν και το σταματανε.
Παράθεση

whitelioness (Porcupine)

Περιβόητο Μέλος

H whitelioness any pathetic cuties out there? έγραψε: στις 09:57, 29-10-18:

ειδα The haunting of Hill house
συστηνεται.
Παράθεση

akikos (Ανδρέας)

Πτυχιούχος

O akikos aAzazazazazazAz έγραψε: στις 20:11, 29-10-18:

Αρχική Δημοσίευση από Galaxy
Βασικο το κασα δε παπελ, αλλα εξαιρετικο το ανεβαλα για αρκετο καιρο λογω πανελληνιων, μετα αρχισε να γινεται μοδα και δεν ηθελα να γινω βασικια, αλλα εν τελει τολμησα να το δω και οντως αξιζει!
Είδα το πρώτο επεισόδιο. Φαίνεται πολύ καλή σειρά. Το 8.7 στο imdb μεχρι τώρα το αξίζει. :p
Παράθεση

Turin Turambar (Χρήστος)

Εκκολαπτόμενο Μέλος

Ο Χρήστος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Μας γράφει απο Κόρινθος (Κόρινθος). Έχει γράψει 87 μηνύματα.

O Turin Turambar έγραψε: στις 12:00, 30-10-18:

Ευτυχώς που έχω Netflix και βλέπω κάποια σειρά της προκοπής.
Έχω κολλήσει με το "Ο Επιζών της Επόμενης Ημέρας". Σκεφτόμουν να ξεκινήσω και άλλες σειρές, αλλά μπήκαν στη μέση οι πανελλαδικές.
1
Παράθεση

akikos (Ανδρέας)

Πτυχιούχος

O akikos aAzazazazazazAz έγραψε: στις 21:01, 07-11-18:

edited Τελευταία επεξεργασία από το χρήστη akikos : 07-11-18 στις 21:04.
Παράθεση

Angelique.

Επιφανές Μέλος

H Angelique. αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 5,588 μηνύματα.

H Angelique. ★. *. • ○ ° ★☾★ °:. *. • ○ ° ★☾ έγραψε: στις 01:13, 08-11-18:

Eγώ ξεκίνησα να βλέπω τις "Ανατριχιαστικές Περιπέτειες της Σαμπρίνα" του Netflix.

Spooky and witchy, me likes!

edited Τελευταία επεξεργασία από το χρήστη Angelique. : 08-11-18 στις 01:16.
Παράθεση

ultraviolence

Τιμώμενο Μέλος

Ο ultraviolence αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Είναι 22 ετών , Φοιτητής και μας γράφει απο Σλοβακία (Ευρώπη). Έχει γράψει 11,574 μηνύματα.

O ultraviolence έγραψε: στις 07:28, 08-11-18:

συστηνεται.
Έχω κανα δυο βδομάδες που σκέφτομαι να το δω. Μήπως να επισπευσω την διαδικασία;
Παράθεση

Angelique.

Επιφανές Μέλος

H Angelique. αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 5,588 μηνύματα.

H Angelique. ★. *. • ○ ° ★☾★ °:. *. • ○ ° ★☾ έγραψε: στις 21:57, 08-11-18:

συστηνεται.
Θα το τσεκάρω κι εγώ!

Τι καλύτερο από μια σειρά μεταφυσικού ή horror τώρα τον χειμώνα;
Παράθεση

ultraviolence

Τιμώμενο Μέλος

Ο ultraviolence αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Είναι 22 ετών , Φοιτητής και μας γράφει απο Σλοβακία (Ευρώπη). Έχει γράψει 11,574 μηνύματα.

O ultraviolence έγραψε: στις 11:54, 11-11-18:

συστηνεται.
Δυνατή η σειρά. Η ερμηνείες των Carla Gugino & Victoria Pedretti συγκλονιστικές. Μου άφησε όμως ένα δυσάρεστο vibe η σειρά tbh, στεναχωρήθηκα αρκετά.
Παράθεση

whitelioness (Porcupine)

Περιβόητο Μέλος

H whitelioness any pathetic cuties out there? έγραψε: στις 13:05, 11-11-18:

Αρχική Δημοσίευση από Angelique.
Eγώ ξεκίνησα να βλέπω τις "Ανατριχιαστικές Περιπέτειες της Σαμπρίνα" του Netflix.

Spooky and witchy, me likes!
by god, προσπαθησα.

δεν ξερω, μου φανηκε τοσο αδεια περιεχομενου σα να εδωσαν τοση βαση στα aesthetics που ξεχασαν οτι ειχαν και μια ιστορια να πουνε. ποια ομως? i don't know.

Αρχική Δημοσίευση από ultraviolence
Δυνατή η σειρά. Η ερμηνείες των Carla Gugino & Victoria Pedretti συγκλονιστικές. Μου άφησε όμως ένα δυσάρεστο vibe η σειρά tbh, στεναχωρήθηκα αρκετά.
ηταν αρκετα στεναχωρητικη,

μαλλον για αυτο μας τραβηξε (και ειχε κ τοση επιτυχια), ειχε μια υποθεση απο πισω, δε σ αφηνε με jump scares και δενξερωτι, οι χαρακτηρες σε ενδιεφεραν.
Παράθεση

ultraviolence

Τιμώμενο Μέλος

O ultraviolence έγραψε: στις 20:17, 11-11-18:

ηταν αρκετα στεναχωρητικη,

μαλλον για αυτο μας τραβηξε (και ειχε κ τοση επιτυχια), ειχε μια υποθεση απο πισω, δε σ αφηνε με jump scares και δενξερωτι, οι χαρακτηρες σε ενδιεφεραν.

True that. Αυτό είναι το horror που μου αρέσει tbh.
1
Παράθεση

Himela

Συντονίστρια

H Himela αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 38 ετών και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 14,273 μηνύματα.

H Himela σ' όποιον αρέσουμε... έγραψε: στις 15:03, 22-11-18:

Σας προτείνω τη σειρά - ντοκιμαντέρ The Staircase που έχει να κάνει με κάποιον που κατηγορήθηκε οτι σκότωσε τη γυναίκα του και η προετοιμασία για τη δίκη του.

1
Παράθεση

Gate4 (Ηägring)

Τιμώμενο Μέλος

H Ηägring αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Μας γράφει απο Ισπανία (Ευρώπη). Έχει γράψει 11,224 μηνύματα.

H Gate4 Θα τα παρατήσω όλα και θα γίνω βαμπίρ.~ έγραψε: στις 20:07, 12-12-18:

Ξεκίνησα το The Crown.

God Save the Queen και έτσι.
Παράθεση

methexys

Τιμώμενο Μέλος

H methexys αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Φοιτητής του τμήματος Αρχιτεκτόνων Μηχανικών (ΑΕΙ/Βόλος) και μας γράφει απο Πολωνία (Ευρώπη). Έχει γράψει 7,943 μηνύματα.

H methexys έγραψε: στις 23:17, 18-12-18:

Τώρα τελευταία έχω κολλήσει με ευρωπαϊκές σειρες σε άλλες γλώσσες,εκτός των αγγλικών. Μετά από ισπανικές σειρες (όπως το la casa de papel φυσικα και κάποιες άλλες που βρήκα στο νετφλιξ), τώρα ξεκίνησα το Dogs of Berlin που είναι στα γερμανικά. Τι άλλες σειρες έχετε να προτείνετε; Έχετε δει καμία που σας άρεσε; Ιταλικές, γερμανικές, σουηδικές, οτιδήποτε
Παράθεση
Απάντηση στο θέμα

Χρήστες