Επεξεργασία Προφίλ Επεξεργασία Avatar Επεξεργασία Υπογραφής Επεξεργασία Επιλογών E-mail και Κωδικός Ρυθμίσεις Ειδοποιήσεων
Αποσύνδεση Οι Συνδρομές μου Το Προφίλ μου Τα Posts μου Τα Threads μου Λίστα Επαφών Αντιδράσεις σε Posts μου Παραθέσεις των Posts μου Αναφορές σε Εμένα Ενέργειες Συντονιστών Αόρατος Χρήστης

Το iSchool είναι η μεγαλύτερη μαθητική διαδικτυακή κοινότητα με 68,641 εγγεγραμμένα μέλη και 2,466,316 μηνύματα σε 78,284 θέματα. Αυτή τη στιγμή μαζί με εσάς απολαμβάνουν το iSchool άλλα 154 άτομα.

Καλώς ήρθατε στο iSchool!

Εγγραφή Βοήθεια

Απορίες στο ΑΕΠΠ

Γιάννης/98

Νεοφερμένος

Ο Γιάννης/98 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Έχει γράψει 21 μηνύματα.

O Γιάννης/98 έγραψε: στις 19:28, 26-09-18:

Λοιπόν φέτος θα δώσω σαν απόφοιτος πανελλήνιες και έχω μερικές απορίες για το ΑΕΠΠ. Μόλις σήμερα έβγαλα τις βασικές έννοιες των αλγορίθμων και τής επόμενες ημέρες θα ξεκινήσω επαναλήψεις.
Αυτό που θέλω να ξέρω κυρίως υπάρχουν σημεία που πρέπει να προσέξω κάπως ιδιαιτέρως ή όχι;
Να τονίζω πως ούτε φροντιστήριο ούτε ιδιαίτερα κανω
Όποιος μπορεί να με βοηθήσει ευχαριστώ!
Πρέπει να συνδεθείτε για να αντιδράσετε σε μηνύματα
Παράθεση

hack3r

Επιφανές Μέλος

Ο hack3r αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Είναι 29 ετών και μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 4,122 μηνύματα.

O hack3r έγραψε: στις 00:59, 27-09-18:

Ταξινόμηση πίνακα, πάντα πέφτει και συναρτήσεις, διαδικασίες. Γενικά δεν υπάρχει κάτι που πρέπει να προσέξεις ιδιαίτερα, ή ξέρεις να γράφεις κώδικα ή δε ξέρεις.
Παράθεση

ultraviolence

Τιμώμενο Μέλος

Ο ultraviolence αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Είναι 22 ετών , Φοιτητής και μας γράφει απο Σλοβακία (Ευρώπη). Έχει γράψει 11,573 μηνύματα.

O ultraviolence έγραψε: στις 10:12, 27-09-18:

Αυτά που σου είπε ο hack3r κυρίως. Κοίτα και κανα πρόγραμμα που θέλει να υπολογίσεις κάτι με κλιμακωτή χρέωση και διαγράμματα ροής, βάζουν συχνά-πυκνά. Γενικά στην αεππ η δυσκολία δεν βρίσκεται στο θέμα γ,δ αν έχεις γράψει αρκετά προγράμματα μέσα στην χρόνια. Οι περισσότεροι χάνουν από θέμα Α και Β, οπότε μάθε καλά την θεωρία και ψάξε στο ιντερνετ για ασκήσεις τύπου Θέμα Β.
Παράθεση

Panagiotis849 (Παναγιώτης)

Φοιτητής

Ο Παναγιώτης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Είναι Φοιτητής του τμήματος Οικονομικών Επιστημών ΕΚΠΑ (Αθήνα) και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 359 μηνύματα.

O Panagiotis849 έγραψε: στις 11:50, 27-09-18:

Καλό είναι να δεις και την σειριακή αναζήτηση αλλά και την δυαδική. Επίσης δώσε βάση και σε μικρούς αλγορίθμους που μπορεί να φαίνονται ασήμαντοι αλλά ποτέ δεν ξέρεις (πχ. πολλαπλασιασμός αλά ρωσικά). Λύσε όλα τα θέματα των πανελληνίων (εγώ έλυσα πέρσυ όλα των κανονικών και των επαναληπτικών από το 2000 έως το 2017) και εννοείται τη θεωρία πρέπει να την παίζεις στα δάχτυλα για να είσαι καλυμμένος και να μη χάσεις σίγουρες μονάδες.
Παράθεση

fretoe

Μεταπτυχιούχος

Ο fretoe αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Είναι 24 ετών και Μεταπτυχιούχος . Έχει γράψει 500 μηνύματα.

O fretoe έγραψε: στις 12:13, 27-09-18:

Όπως είπαν και οι παραπάνω αν μπορείς να λύσεις μόνος σου προήγουμενα θέματα Γ και Δ, δεν θα έχεις κανένα πρόβλημα στις εξετάσεις. Ο προγραμματισμός θέλει εξάσκηση, συνεπώς, προσπάθησε να λύσεις όσες περισσότερες ασκήσεις μπορείς. Μετά από λίγο καιρό θα δεις ότι θα τις βλέπεις σαν παιχνιδάκι.

Για την θεωρία, πρόσπαθησε να κατανοήσεις (και όχι να μάθεις παπαγαλία) τις θεμελιώδεις έννοιες της επιστήμης των υπολογιστών και των γλωσσών προγραμματισμού π.χ. δυαδικό σύστημα, οργάνωση υπολογιστή, μεταβλητές, τύποι μεταβλητών, μεταγλωττιστές, διερμηνευτές, κτλ.
Παράθεση
Απάντηση στο θέμα

Χρήστες

• Τα παρακάτω 0 μέλη και 1 επισκέπτες διαβάζουν μαζί με εσάς αυτό το θέμα.

• (View-All Tα παρακάτω 0 μέλη διάβασαν αυτό το θέμα τις τελευταίες 30 μέρες:
    Μέχρι και αυτή την στιγμή δεν έχει δει το θέμα κάποιο ορατό μέλος

Βρείτε παρόμοια