Επεξεργασία Προφίλ Επεξεργασία Avatar Επεξεργασία Υπογραφής Επεξεργασία Επιλογών E-mail και Κωδικός Ρυθμίσεις Ειδοποιήσεων
Αποσύνδεση Οι Συνδρομές μου Το Προφίλ μου Τα Posts μου Τα Threads μου Λίστα Επαφών Αντιδράσεις σε Posts μου Παραθέσεις των Posts μου Αναφορές σε Εμένα Ενέργειες Συντονιστών Αόρατος Χρήστης

Το iSchool είναι η μεγαλύτερη μαθητική διαδικτυακή κοινότητα με 68,636 εγγεγραμμένα μέλη και 2,466,165 μηνύματα σε 78,272 θέματα. Αυτή τη στιγμή μαζί με εσάς απολαμβάνουν το iSchool άλλα 404 άτομα.

Καλώς ήρθατε στο iSchool!

Εγγραφή Βοήθεια

Δίνετε πανελλαδικές ή έχετε άποψη για τα θέματα και τη συζήτηση; Εγγραφείτε για να σχολιάσετε!

Όνομα χρήστη:
Email: Συμφωνώ με τους Όρους Χρήσης.
Human Verification

Τυχαία ερώτηση

Κλειστό Θέμα

Το παρόν θέμα είναι κλειδωμένο! Δεν μπορείτε να απαντήσετε σε αυτό.

Πανελλήνιες 2018

Νίκος22

Φοιτητής

Ο Νίκος22 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Είναι 18 ετών , Φοιτητής του τμήματος Διεθνών & Ευρωπαϊκών Σπουδών (ΑΕΙ/Πειραιάς) και μας γράφει απο Περιστέρι (Αττική). Έχει γράψει 174 μηνύματα.

O Νίκος22 έγραψε: στις 00:24, 30-05-18:

Αρχική Δημοσίευση από Mhtrogoal
ξεκινησα να γραφω κανονικα, στις 2 ωρες ειχα τελειωσει, στις 2 ωρες και ενα τεταρτο ημουν εξω χαλαρος και λαιτ
Ποσο εγραψες ?
Πρέπει να συνδεθείτε για να αντιδράσετε σε μηνύματα

Τάσος97 (Allostasis)

Τιμώμενο Μέλος

Ο Allostasis αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Είναι Φοιτητής και μας γράφει απο Λιβαδειά (Βοιωτία). Έχει γράψει 4,070 μηνύματα.

O Τάσος97 Sólo tu corazón caliente y nada más έγραψε: στις 07:11, 30-05-18:

Οποιος ψηνεται ας κανει και vlog ρε παιδιά, δεν έχω τίποτα να κάνω τα πρωινά

Mhtrogoal (Μάριος)

Φοιτητής

Ο Μάριος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Είναι 20 ετών , Φοιτητής του τμήματος Ιστορίας & Αρχαιολογίας (ΑΕΙ/Αθήνα) και μας γράφει απο Αμπελόκηποι (Αττική). Έχει γράψει 585 μηνύματα.

O Mhtrogoal έγραψε: στις 09:29, 30-05-18:

16

Samael

Συντονιστής

Ο Samael αυτή τη στιγμή είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής του τμήματος Ηλεκτρολόγων και Ηλεκτρονικών Μηχανικών Παν. Δυτ. Αττικής (Αιγάλεω) και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 3,248 μηνύματα.

O Samael www.youtube.com/watch?v=KtlgYxa6BMU έγραψε: στις 12:12, 30-05-18:

Αρχική Δημοσίευση από panagiotists13
Του χρόνου θα είμαστε συμφοιτητές λοιπόν!

Ούτε εγώ νιώθω έτοιμος, αλλά την εβδομάδα που μεσολαβεί ανάμεσα στις ενδοσχολικές και τις πανελλήνιες θα φροντίσω να επαναφέρω τα πάντα στη μνήμη μου, ό,τι έμαθα αυτή τη χρονιά. Λογικά θα προλάβω.
Αρχική Δημοσίευση από Dimitriakas
Σχεδόν μια βδομάδα για να δώσουμε το πρώτο μάθημα , και δεν νιώθω καθόλου έτοιμος .
Γαλλική Φιλολογία ΑΠΘ θέλω εγώ , χαμηλή βάση τα τελευταία χρόνια .
Καλη επιτυχία σε όλους που δίνουν !!!!
Θα σας ξεαγχωσω λέγοντας σας κάτι που ισχύει τρομερά πολύ :
Είτε νιώθετε έτοιμοι είτε όχι δεν έχει πολύ σημασία,η δουλειά σας θα φανεί,ωστόσο κάντε την χάρη στον εαυτό σας να την αναγνωρίσετε και να εμπιστευτείτε τον εαυτό σας.Εαν όχι για εσάς έστω για το γαμωτο των ωρών που επενδύσατε.

Όσον αφορά και τους υπόλοιπους υποψηφίους και δεδομένου ότι πλησιάζει η ώρα να θυμάστε ότι οι πανελλήνιες είναι το peak της προσπάθειάς σας έπειτα από πολύμηνη προετοιμασία,δεν έχει σημασία πόσα μόρια θα βγάλετε οσο να ξέρετε ότι φτάσατε στο 100% των δυνατοτήτων σας την δεδομένη στιγμή.

Μην αφήσετε θέμα για θέμα,απαντήστε ότι ξέρετε με μεγάλη προσοχή στις εκφωνήσεις(διαβάζουμε τουλάχιστον 3 φορές κάθε φορά πιο προσεκτικά).Δεν
μένουμε σε ένα θέμα πολύ ώρα,αλλά ούτε και λίγη ,αντίθετα το παλεύουμε αρκετα χωρίς να το κουρασουμε.Θυμηθειται πως ακόμα και όταν δεν μπορείτε να λύσετε κάτι λίγη αισιοδοξία είναι πάντα ευπρόσδεκτη.Εστω και το τελευταίο λεπτό μπορεί να σας έρθει η λύση και να προλάβετε.Μην αφήνετε αναπάντητα ερωτήματα ακόμα και εάν θα γράψετε βλακεία,κάθε μόριο είναι επίσης ευπρόσδεκτο.Φατε καλά,κοιμηθείται 7 με 8 ώρες και πάρτε και λίγο νερό μαζί σας.

Τέλος είτε τελικά νιώθετε ή ακόμα και εάν είστε προετοιμασμένοι αρκετά ή όχι δεν πειράζει.Καλως κακώς σε λίγες μέρες ξεκινά ο χορός και καλείται να χορέψετε,οπότε χώθειτε με ότι γνώσεις και δεξιότητες αναπτύξετε,είτε πολλές είτε λίγες,ο καθένας με ότι έχει και ότι μπορεί.Διοτι :

Sometimes you gotta run before you can walk
5

Deutsch... Lover (Everl)

Φοιτητής

H Everl αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Φοιτητής του τμήματος Γερμανικής Γλώσσας & Φιλολογίας (ΑΕΙ/Αθήνα) και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 6,221 μηνύματα.

H Deutsch... Lover Lebenslust. έγραψε: στις 12:05, 31-05-18:

Αρχική Δημοσίευση από Νίκος22
Ποιο να σχολιάσω απο τα δυο? Το οτι εχουμε διαβασει ή το οτι εχουμε μαθε
Γερμανική φιλολογία δαγκωτο btw
Με το καλό στο ΕΚΠΑ!
2

Volkswagen Fan (Mein name ist fotis.)

Φοιτητής

Ο Mein name ist fotis. αυτή τη στιγμή είναι συνδεδεμένος. Είναι 19 ετών , Φοιτητής του τμήματος Οικονομικών Επιστημών Παν. Πατρών (Πάτρα) και μας γράφει απο Γερμανία (Ευρώπη). Έχει γράψει 5,715 μηνύματα.

O Volkswagen Fan έγραψε: στις 12:40, 31-05-18:

Μακάρι να περάσω οικονομικό εκπα!

Panagiotis849 (Παναγιώτης)

Φοιτητής

Ο Παναγιώτης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Είναι Φοιτητής του τμήματος Οικονομικών Επιστημών ΕΚΠΑ (Αθήνα) και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 358 μηνύματα.

O Panagiotis849 έγραψε: στις 14:54, 31-05-18:

Αρχική Δημοσίευση από Volkswagen Fan
Μακάρι να περάσω οικονομικό εκπα!
Eσύ ΑΣΟΕΕ δεν ήθελες;

Galaxy

Φοιτητής

H Galaxy αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 18 ετών και Φοιτητής . Έχει γράψει 313 μηνύματα.

H Galaxy έγραψε: στις 15:31, 31-05-18:

Μου εχουν πει οτι γενικα,εν ωρα εξετασης,μπορουμε να εχουμε κατι σε φαγητο μεσα, πχ καμια σοκολατα η κατι τετοιο. Ισχυει οντως? Αμα εχω εγω πχ υπογλυκαιμια, θα μπορεσω να εχω κατι μαζι μου εκεινη τη στιγμη?

ultraviolence

Τιμώμενο Μέλος

Ο ultraviolence αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Είναι 22 ετών , Φοιτητής και μας γράφει απο Σλοβακία (Ευρώπη). Έχει γράψει 11,573 μηνύματα.

O ultraviolence έγραψε: στις 15:39, 31-05-18:

Αρχική Δημοσίευση από Galaxy
Μου εχουν πει οτι γενικα,εν ωρα εξετασης,μπορουμε να εχουμε κατι σε φαγητο μεσα, πχ καμια σοκολατα η κατι τετοιο. Ισχυει οντως? Αμα εχω εγω πχ υπογλυκαιμια, θα μπορεσω να εχω κατι μαζι μου εκεινη τη στιγμη?
Για φαγητό δεν γνωρίζω, χυμό ή/και νερό μπορείς πάντως.

miss marple

Φοιτητής

H miss marple αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Φοιτητής . Έχει γράψει 464 μηνύματα.

H miss marple έγραψε: στις 15:45, 31-05-18:

Εγώ είχα μαζί μου σοκολατάκια κουβερτούρας - βασικά όλοι μας σχεδόν, μας είχε σκεφτεί μια καθηγήτριά μας - και δεν είπε κανένας από τους επιτηρητές τίποτα.

Samael

Συντονιστής

Ο Samael αυτή τη στιγμή είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής του τμήματος Ηλεκτρολόγων και Ηλεκτρονικών Μηχανικών Παν. Δυτ. Αττικής (Αιγάλεω) και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 3,248 μηνύματα.

O Samael www.youtube.com/watch?v=KtlgYxa6BMU έγραψε: στις 15:54, 31-05-18:

Αρχική Δημοσίευση από Galaxy
Εαν υπαρχει θεμα υγειας ισως να μπορεις να παρεις κατι απλο μαζι σου δεν νομιζω να σου πει καποιος κατι, αλλα μην παρεις εννοειται κατι που μπορει να λερωσει τα γραπτα σου

Νίκος22

Φοιτητής

Ο Νίκος22 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Είναι 18 ετών , Φοιτητής του τμήματος Διεθνών & Ευρωπαϊκών Σπουδών (ΑΕΙ/Πειραιάς) και μας γράφει απο Περιστέρι (Αττική). Έχει γράψει 174 μηνύματα.

O Νίκος22 έγραψε: στις 16:42, 31-05-18:

Αρχική Δημοσίευση από Samael
Εαν υπαρχει θεμα υγειας ισως να μπορεις να παρεις κατι απλο μαζι σου δεν νομιζω να σου πει καποιος κατι, αλλα μην παρεις εννοειται κατι που μπορει να λερωσει τα γραπτα σου
Εγω λεω να εμφανιστω με σουβλακι μεσα στην αίθουσα .Λετε να μου πει κανεις τιποτα.Απλα μπορει να με πιασει καμια λιγουρα .

Samael

Συντονιστής

O Samael www.youtube.com/watch?v=KtlgYxa6BMU έγραψε: στις 16:49, 31-05-18:

Εγω λεω να εμφανιστω με σουβλακι μεσα στην αίθουσα .Λετε να μου πει κανεις τιποτα.Απλα μπορει να με πιασει καμια λιγουρα .
Αλλος ενας yolo υποψηφιος θα πουν .
Μην χαλασεις την μαγεια της περιοδου αυτης ρε,περιμενε για το τελευταιο μαθημα και ριχτο στα σουβλακια μετα
1

Νίκος22

Φοιτητής

O Νίκος22 έγραψε: στις 17:26, 31-05-18:

Νταξει σχετικα ευκολο το να μπεις (κατσε να γραψω πρωτα 10 στα γερμανικά ) δύσκολο το να βγεις ειδικά στα 4 χρονια

Αυτο το λεω γτ ισως δυσκολευτω με την γλώσσα.Στην αρχη κυριως

Scandal (Πέτρος)

Διαχειριστής

Ο Πέτρος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Είναι 30 ετών , Φοιτητής του τμήματος Οργάνωσης και Διοίκησης Επιχειρήσεων ΟΠΑ (Αθήνα) και μας γράφει απο Περιστέρι (Αττική). Έχει γράψει 6,384 μηνύματα.

O Scandal έγραψε: στις 17:41, 31-05-18:

Εγώ είχα μαζί μου ένα μπουκαλάκι νερό κι ένα απλό ρολόι χειρός (που δεν το φόραγα, αλλά το είχα δίπλα μου στο γραπτό για να ξέρω το χρόνο - αυτό το ρολόι το παίρνω πάντα μαζί μου σε εξετάσεις ).

Προ δεκαετίας που έδινα Πανελλαδικές, το βασικό μου πρωινό πριν πάω να δώσω, ήταν 2 μπάρες motion (λογικά έχουν καταργηθεί πια ) κι ένας δυνατός καφές.

1

sophie_96

Φοιτητής

H sophie_96 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Φοιτητής του τμήματος Αρχειονομίας, Βιβλιοθηκονομίας και Συστημάτων Πληροφόρησης Παν. Δυτ. Αττικής (Αιγάλεω) . Έχει γράψει 2,047 μηνύματα.

H sophie_96 Πίστεψε ότι μπορείς και θα γίνει! έγραψε: στις 18:08, 31-05-18:

Scandal ήσουν με δέσμες ή με το σύστημα των κατευθύνσεων ; Πέρασες εκεί που ήθελες ως πρώτη επιλογή ; Πόσα μαθήματα έδωσες τότε ;

Εγώ το πρωί πριν τις εξετάσεις με τέτοιο άγχος δεν μπορούσα να φάω, ούτε τώρα στην εξεταστική γενικά κόβεται τέλμα η όρεξη!

ultraviolence

Τιμώμενο Μέλος

Ο ultraviolence αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Είναι 22 ετών , Φοιτητής και μας γράφει απο Σλοβακία (Ευρώπη). Έχει γράψει 11,573 μηνύματα.

O ultraviolence έγραψε: στις 18:37, 31-05-18:

Αρχική Δημοσίευση από sophie_96
Scandal ήσουν με δέσμες ή με το σύστημα των κατευθύνσεων ; Πέρασες εκεί που ήθελες ως πρώτη επιλογή ; Πόσα μαθήματα έδωσες τότε ;
Δεν είναι τόσο μεγάλος για να έδωσε με δέσμες ρε Οι κατευθύνσεις δημιουργήθηκαν το 2000 (νομίζω).

sophie_96

Φοιτητής

H sophie_96 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Φοιτητής του τμήματος Αρχειονομίας, Βιβλιοθηκονομίας και Συστημάτων Πληροφόρησης Παν. Δυτ. Αττικής (Αιγάλεω) . Έχει γράψει 2,047 μηνύματα.

H sophie_96 Πίστεψε ότι μπορείς και θα γίνει! έγραψε: στις 19:47, 31-05-18:

Αρχική Δημοσίευση από ultraviolence
Δεν είναι τόσο μεγάλος για να έδωσε με δέσμες ρε Οι κατευθύνσεις δημιουργήθηκαν το 2000 (νομίζω).
Δεν έχω ιδέα πότε καταργήθηκαν οι δέσμες :p Ωχ τον μεγάλωσα κατά πολύ ε ; Πρέπει να τον γλυκάνω τώρα (ποιος τον ακούει )

Scandal, δεν ήθελα να σε κάνω γέρο, σνιφ !!
1

Scandal (Πέτρος)

Διαχειριστής

Ο Πέτρος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Είναι 30 ετών , Φοιτητής του τμήματος Οργάνωσης και Διοίκησης Επιχειρήσεων ΟΠΑ (Αθήνα) και μας γράφει απο Περιστέρι (Αττική). Έχει γράψει 6,384 μηνύματα.

O Scandal έγραψε: στις 21:00, 31-05-18:

Δεν έχω κανένα θέματα με την ηλικία μου, πάει καιρός που πέρασα την κρίση των 30 κι ας μην είμαι 30ρης ακόμα.
Ήμουν με το σύστημα των κατευθύνσεων (2007 - 2008). Δηλαδή όντως μια 10ετία πριν.

Όχι δεν πέρασα εκεί που ήθελα. Κατέληξα από χαζομάρα σε άλλο αντικείμενο / σχολή που δεν τελείωσα ούτε με απασχολεί να τελειώσω (Οργάνωση και Διοίκηση Επιχειρήσεων ΟΠΑ).

Μην σας επηρεάζω όμως όσοι ενδιαφέρεστε για ΟΔΕ, αν όντως σας αρέσει το αντικείμενο μια χαρά θα περάσετε. Απλά να ξέρετε ότι θα έχετε και μαθήματα που θα μισήσετε, όπως και πολλά άλλα που θα σας αρέσουν. Το θέμα με το πανεπιστήμιο είναι ότι παίρνεις ένα αντικείμενο και το μελετάς από όλες τις πιθανές πλευρές. Δεν είναι σαν το σχολείο που σου μαθαίνει τα βασικά κάποιων επιστημών (ώστε να έχεις πάνω μια ιδέα για το τι αφορά και ίσως σου δίνει και μια γεύση ώστε να καταλάβεις αν σου αρέσει, που imo δεν είναι αρκετή).

Galaxy

Φοιτητής

H Galaxy αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 18 ετών και Φοιτητής . Έχει γράψει 313 μηνύματα.

H Galaxy έγραψε: στις 23:21, 31-05-18:

Εγω το ψηνω για καμια lacta big time, ολο και καποιο παιδι θα χρειαστει λιγη σοκολατα.Ας σκεφτουμε και τους διπλανους μας (και καλα) αλλα και εγω μαλλον δεν θα εχω καθολου ορεξη για φαι εκεινες τις μερες,απο το αγχος.

Χρήστες

• Τα παρακάτω 0 μέλη και 1 επισκέπτες διαβάζουν μαζί με εσάς αυτό το θέμα.

• (View-All Tα παρακάτω 4 μέλη διάβασαν αυτό το θέμα τις τελευταίες 30 μέρες:
    archaios19, Stellaa