Επεξεργασία Προφίλ Επεξεργασία Avatar Επεξεργασία Υπογραφής Επεξεργασία Επιλογών E-mail και Κωδικός Ρυθμίσεις Ειδοποιήσεων
Αποσύνδεση Οι Συνδρομές μου Το Προφίλ μου Τα Posts μου Τα Threads μου Λίστα Επαφών Αντιδράσεις σε Posts μου Παραθέσεις των Posts μου Αναφορές σε Εμένα Ενέργειες Συντονιστών Αόρατος Χρήστης

Το iSchool είναι η μεγαλύτερη μαθητική διαδικτυακή κοινότητα με 68,633 εγγεγραμμένα μέλη και 2,465,959 μηνύματα σε 78,264 θέματα. Αυτή τη στιγμή μαζί με εσάς απολαμβάνουν το iSchool άλλα 363 άτομα.

Καλώς ήρθατε στο iSchool!

Εγγραφή Βοήθεια

Μαθηματικό Αθηνών

vikam18

Διάσημο Μέλος

Ο vikam18 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Έχει γράψει 774 μηνύματα.

O vikam18 έγραψε: στις 15:36, 04-09-13:

Αρχική Δημοσίευση από artemaki
Εχεις εναν αυταρχισμο εκ φυσεως. Το ξερεις να φανταστω, ε ;
Χαχαχα σαφώς !
1
Πρέπει να συνδεθείτε για να αντιδράσετε σε μηνύματα
Παράθεση

artemaki (Άρτεμις)

Διάσημο Μέλος

H Άρτεμις αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 24 ετών και μας γράφει απο Κορυδαλλός (Αττική). Έχει γράψει 899 μηνύματα.

H artemaki .- έγραψε: στις 19:08, 05-09-13:

Επισης, να μην παρω 5-6 μαθηματα ;
Παράθεση

vikam18

Διάσημο Μέλος

Ο vikam18 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Έχει γράψει 774 μηνύματα.

O vikam18 έγραψε: στις 15:56, 07-09-13:

Αρχική Δημοσίευση από artemaki
Επισης, να μην παρω 5-6 μαθηματα ;
Η δικιά μ σχολη εχει 7-8 οπότε τα 5-6 μια χαρα μου ακούγονται :Ρ
Παράθεση

Civilara

Επιφανές Μέλος

Ο Civilara αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Έχει γράψει 4,161 μηνύματα.

O Civilara Farewell έγραψε: στις 10:40, 30-12-13:

Η έκθεση εξωτερικής αξιολόγησης το τμήματος (Απρίλιος 2012):
http://www.adip.gr/eks/Final_Externa...ics_2012_2.pdf
Παράθεση

nektariosmakris (νεκτάριος)

Εκκολαπτόμενο Μέλος

Ο νεκτάριος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Είναι 23 ετών και μας γράφει απο Κορωπί (Αττική). Έχει γράψει 127 μηνύματα.

O nektariosmakris έγραψε: στις 22:34, 18-01-14:

αντε και γω μαθηματικο αθηνας μπηκα φετος.επιτελους καναμε εγγραφες
Παράθεση

Manolis Lep

Νεοφερμένος

Ο Manolis Lep αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Είναι 20 ετών . Έχει γράψει 3 μηνύματα.

O Manolis Lep έγραψε: στις 17:41, 30-08-16:

http://noether.math.uoa.gr/Undergrad...a/desmi-fysiks .
Βλεπω απο εδω τη δεσμη φυσικης του μαθηματικου αθηνας. Εχει 2 μαθηματα αστρονομιας. Ειναι πιθανο τελειωνοντας τη σχολη αυτη απο τη συγκεκριμενη δεσμη να ασχοληθω μετα με καποιο μεταπτυχιακο ισως στην αστρονομια-αστροφυσικη? Και μπορει καποιος που ξερει να μου εξηγησει πως δουλευουν οι δεσμες? Διαβασα οτι πρεπει να περασω τουλαχιστον 3 μαθηματα απο τη δεσμη αυτη. Αυτο σημαινει οτι μπορω να εξεταστω και σε αλλα? Ευχαριστω προκαταβολικα.
Παράθεση

Animan

Νεοφερμένος

Ο Animan αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Έχει γράψει 49 μηνύματα.

O Animan έγραψε: στις 17:17, 18-11-16:

Αρχική Δημοσίευση από Manolis Lep
http://noether.math.uoa.gr/Undergrad...a/desmi-fysiks .
Βλεπω απο εδω τη δεσμη φυσικης του μαθηματικου αθηνας. Εχει 2 μαθηματα αστρονομιας. Ειναι πιθανο τελειωνοντας τη σχολη αυτη απο τη συγκεκριμενη δεσμη να ασχοληθω μετα με καποιο μεταπτυχιακο ισως στην αστρονομια-αστροφυσικη? Και μπορει καποιος που ξερει να μου εξηγησει πως δουλευουν οι δεσμες? Διαβασα οτι πρεπει να περασω τουλαχιστον 3 μαθηματα απο τη δεσμη αυτη. Αυτο σημαινει οτι μπορω να εξεταστω και σε αλλα? Ευχαριστω προκαταβολικα.
Κοίτα το πρόγραμμα της σχολής είναι πολύ ευέλικτο και το προσαρμόζεις στα δικά σου γούστα καθώς τα περισσότερα μαθήματα είναι επιλογής. Αυτό έχει και τα καλά του έχει και τα κακά του διότι για να επιλέξεις μαθήματα πρέπει να είσαι αρκετά ψαγμένος και να τα προγραμματίσεις καλά για να μην τα αφήσεις όλα στο τέλος.

Ναι, γενικά θα δεις υπάρχουν δέσμες και υπάρχει κάποιος υποχρεωτικός αριθμός μαθημάτων από την κάθε μία που πρέπει να πάρεις. Η φυσική όπως θα έχεις διαπιστώσει δεν αρέσει και πολύ, για αυτό κοιτάμε να πάρουμε ό,τι πιο εύκολο προσφέρεται και να τελειώνουμε. Έτσι, προτείνεται για εύκολα να πάρεις τις αστρονομίες που είναι εντελώς θεωρητικό και το μαθαίνεις σαν παραμυθάκι, και πολλοί παίρνουν και την μετεωρολογία. Αν θες και σου αρέσει μπορείς να πάρεις και περισσότερα μαθήματα από αυτήν την δέσμη οπότε και αποκτάς, ας πούμε, σαν εξειδίκευση. Αυτό βέβαια σημαίνει ότι θα πρέπει να πάρεις και πιο hardcore μαθήματα φυσικής όπως ηλεκτρομαγνητισμό, μηχανική, κβαντομηχανική κτλ. Αν πραγματικά σε ενδιαφέρει, τότε ναι μπορείς να πάρεις και κάποια σχετικά μαθήματα (κυρίως από τα εφαρμοσμένα, οι διαφορικές εξισώσεις είναι πολύ χρήσιμες και η διαφορική γεωμετρία, δώσε βάση σε αυτά, τα κάνουν και οι φυσικοί και είναι τα κατεξοχήν μαθήματα με εφαρμογές στη φυσική) και μετά κάνεις ας πούμε ένα μεταπτυχιακό στην μαθηματική φυσική ή την αστροφυσική κτλ. Βέβαια αν είσαι πρώτο έτος μην βιαστείς να αποφασίσεις. Υπάρχουν τόσοι τομείς των μαθηματικών που σου είναι άγνωστοι που είναι πολύ πιθανό να μην θες να ασχοληθείς με φυσική στο τέλος.
Παράθεση

Γατέχων

Νεοφερμένος

Ο Γατέχων αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Μας γράφει απο Σπάρτη (Λακωνία). Έχει γράψει 21 μηνύματα.

O Γατέχων έγραψε: στις 08:13, 19-11-16:

Αρχική Δημοσίευση από vikam18
Επισης εχε στο μυαλο σ οτι απ1 έχεις Δάλα . Οχι και η πιο εύκολη καθηγήτρια . Φετος έβαλε εύκολα αλλα δεν νομίζω να το ξανακάνει :Ρ
Δαλα Μαρία του Αγησιλάου;τι μου θυμίζει αυτό ,τι μου θυμίζει αυτό ;για γουλιστε... κάτι παλιές ιστορίες, παρεπιπτόντως είχα τον πατέρα της καθηγητη στο πανεπιστήμιο, ψιλοζόρική φάση .
Παράθεση
Απάντηση στο θέμα

Χρήστες

• Τα παρακάτω 0 μέλη και 1 επισκέπτες διαβάζουν μαζί με εσάς αυτό το θέμα.

• (View-All Tα παρακάτω 1 μέλη διάβασαν αυτό το θέμα τις τελευταίες 30 μέρες:
    mitsos14

Βρείτε παρόμοια

• Παρόμοια Θέματα
    • Μαθηματικό - Από vasw_1982
      Το θέμα έχει λάβει 302 απαντήσεις και βρίσκεται στην κατηγορία Σύγκριση Σχολών.
      Το τελευταίο του μήνυμα δημοσιεύτηκε 29-08-16 στις 20:09.
    • Αστρονομία στο Μαθηματικό ; - Από johnakoseco
      Το θέμα έχει λάβει 31 απαντήσεις και βρίσκεται στην κατηγορία 2ο Πεδίο.
      Το τελευταίο του μήνυμα δημοσιεύτηκε 25-07-15 στις 00:54.
    • Μαθηματικό vs Αρχιτεκτονική - Από μαρια19
      Το θέμα έχει λάβει 3 απαντήσεις και βρίσκεται στην κατηγορία Σύγκριση Σχολών.
      Το τελευταίο του μήνυμα δημοσιεύτηκε 30-03-11 στις 20:31.
    • Μαθηματικό Πανεπιστήμιο Αθηνών (Ζωγράφου) - Από Γιάννης
      Το θέμα έχει λάβει 58 απαντήσεις και βρίσκεται στην κατηγορία Θετικές Επιστήμες.
      Το τελευταίο του μήνυμα δημοσιεύτηκε 07-10-09 στις 21:00.
  • Προηγούμενο Θέμα Επόμενο Θέμα