Επεξεργασία Προφίλ Επεξεργασία Avatar Επεξεργασία Υπογραφής Επεξεργασία Επιλογών E-mail και Κωδικός Ρυθμίσεις Ειδοποιήσεων
Αποσύνδεση Οι Συνδρομές μου Το Προφίλ μου Τα Posts μου Τα Threads μου Λίστα Επαφών Αντιδράσεις σε Posts μου Παραθέσεις των Posts μου Αναφορές σε Εμένα Ενέργειες Συντονιστών Αόρατος Χρήστης

Το iSchool είναι η μεγαλύτερη μαθητική διαδικτυακή κοινότητα με 68,665 εγγεγραμμένα μέλη και 2,466,863 μηνύματα σε 78,323 θέματα. Αυτή τη στιγμή μαζί με εσάς απολαμβάνουν το iSchool άλλα 471 άτομα.

Καλώς ήρθατε στο iSchool!

Εγγραφή Βοήθεια

Γενικές φοιτητικές απορίες

andrespan12345

Φοιτητής

Ο andrespan12345 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Είναι Φοιτητής του τμήματος --- και μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 326 μηνύματα.

O andrespan12345 έγραψε: στις 00:22, 02-09-13:

μην αγχωνεσαι,και παρεα θα βρεις,και γνωστο θα πετυχεις και το ...αλλο θα κανεις
Πρέπει να συνδεθείτε για να αντιδράσετε σε μηνύματα
Παράθεση

eytyxhs

Νεοφερμένος

Ο eytyxhs αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Είναι 24 ετών . Έχει γράψει 32 μηνύματα.

O eytyxhs έγραψε: στις 00:31, 02-09-13:

Αρχική Δημοσίευση από andrespan12345
μην αγχωνεσαι,και παρεα θα βρεις,και γνωστο θα πετυχεις και το ...αλλο θα κανεις
Καμια σχεση. Θελω την λιστα για αλλο λογο.
Παράθεση

andrespan12345

Φοιτητής

Ο andrespan12345 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Είναι Φοιτητής του τμήματος --- και μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 326 μηνύματα.

O andrespan12345 έγραψε: στις 00:38, 02-09-13:

παιδια,αυτο πο υ θα ρωτησω μπορει να ακουγεται χαζο.εκτος απο την διπλωματικη εργασια που κανουμε στο τελος,κανουμε και αλλες για να περασουμε καποιο μαθημα.ακομα,θελω να ρωτησω απο που διαβαζουμε,απο τα βιβλια που μας δινουν ή απο σημειωσεις που κραταμε?
Παράθεση

Dark_Shadow

Φοιτητής

Ο Dark_Shadow αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Είναι Φοιτητής του τμήματος Φυσικής Θεσσαλονίκης . Έχει γράψει 132 μηνύματα.

O Dark_Shadow Είμαι ένα δέντρο,κόντρα στον αέρα... έγραψε: στις 00:54, 02-09-13:

Kάποιοι καθηγητές δίνουν ασκήσεις στη διάρκεια του εξαμήνου η οποίες άλλοτε είναι υποχρεωτικές και άλλοτε όχι. Κάποιες φορές μπορεί να χρειαστεί να δώσεις ένα διαγώνισμα μέσα στο εξάμηνο το οποίο μπορεί να ανεβάσει τη βαμολογία σου ή ακόμα και να σε απαλλάξει από την ξέταση του μαθήματος στο τέλος.

Διαβάζουμε είτε από τα συγγράματα είτε από τις σημειώσεις και το blackboard(σύστημα του ΑΠΘ που ανεβάζουν οι καθηγητές υλικό)
1
Παράθεση

andrespan12345

Φοιτητής

O andrespan12345 έγραψε: στις 00:59, 02-09-13:

danke
Παράθεση

Ραφαέλα33847 (Ραφαέλα)

Μεταπτυχιακός φοιτητής

H Ραφαέλα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Μεταπτυχιακός φοιτητής του τμήματος Ισπανικής Γλώσσας & Φιλολογίας (ΑΕΙ/Αθήνα) και μας γράφει απο Πειραιάς (Αττική). Έχει γράψει 1,640 μηνύματα.

H Ραφαέλα33847 έγραψε: στις 13:47, 04-09-13:

Παιδιά να κάνω μια ερώτηση,χρειάζεται να ανανεώσουμε το πάσο;
Παράθεση

Johnnaousa

Φοιτητής

Ο Johnnaousa αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Είναι 25 ετών , Φοιτητής του τμήματος Βιοχημείας και Βιοτεχνολογίας Θεσσαλίας (Λάρισα) και μας γράφει απο Νάουσα (Ημαθία). Έχει γράψει 13,939 μηνύματα.

O Johnnaousa τα λαθη επαναλαμβανονται έγραψε: στις 14:30, 04-09-13:

Αρχική Δημοσίευση από Ραφαέλα33847
Παιδιά να κάνω μια ερώτηση,χρειάζεται να ανανεώσουμε το πάσο;
όχι!
1
Παράθεση

whitelioness (Porcupine)

Περιβόητο Μέλος

H Porcupine αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 1,121 μηνύματα.

H whitelioness any pathetic cuties out there? έγραψε: στις 09:31, 05-09-13:

'μερα
εχετε δει εαν ξεκινησαν να ανακοινωνουν τις ημερομηνιες εγγραφης του καθε τμηματος; γιατι μου φαινεται οτι αργουν λιγο
Παράθεση

meloveyoudo

Πολύ δραστήριο μέλος

H meloveyoudo αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 565 μηνύματα.

H meloveyoudo Y έγραψε: στις 09:51, 05-09-13:

Αρχική Δημοσίευση από whitelioness
'μερα
εχετε δει εαν ξεκινησαν να ανακοινωνουν τις ημερομηνιες εγγραφης του καθε τμηματος; γιατι μου φαινεται οτι αργουν λιγο
στο δικό μου έβγαλαν ανακοίνωση για 11-27 και για τους πολύτεκνους είπαν οτι θα βγάλουν νεα ανακοίνωση. στην πάτρα ξέρω ότι πήρε παράταση μέχρι 2 οκτώβρη καθώς από τις 10 του μήνα αρχίζει απεργία. (αφού άργησαν οι βάσεις όλα θα αργούν πια )
Παράθεση

whitelioness (Porcupine)

Περιβόητο Μέλος

H Porcupine αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 1,121 μηνύματα.

H whitelioness any pathetic cuties out there? έγραψε: στις 09:53, 05-09-13:

Αρχική Δημοσίευση από meloveyoudo
στο δικό μου έβγαλαν ανακοίνωση για 11-27
πιστευω οτι αυτη ειναι η γενικη αποφαση και το καθε τμημα βγαζει δικη του ημερομηνια....
ευχαριστω για την απαντηση!!!
Παράθεση

meloveyoudo

Πολύ δραστήριο μέλος

H meloveyoudo αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 565 μηνύματα.

H meloveyoudo Y έγραψε: στις 10:05, 05-09-13:

εμάς μας είπαν σε αυτές τις ημερομηνίες να πάμε όποτε θέλουμε στο ρέθυμνο επίσης τους είπαν ότι οι εγγραφές θα γίνουν αλφαβητικά. ντοντ γορι θα βγουν.
Παράθεση

DarthFederer

Επιφανές Μέλος

Ο DarthFederer αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Είναι 25 ετών και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 3,161 μηνύματα.

O DarthFederer έγραψε: στις 11:03, 05-09-13:

Αρχική Δημοσίευση από andrespan12345
παιδια,αυτο πο υ θα ρωτησω μπορει να ακουγεται χαζο.εκτος απο την διπλωματικη εργασια που κανουμε στο τελος,κανουμε και αλλες για να περασουμε καποιο μαθημα.ακομα,θελω να ρωτησω απο που διαβαζουμε,απο τα βιβλια που μας δινουν ή απο σημειωσεις που κραταμε?
Το καθε μαθημα ειναι διαφορετικο. Αλλα μαθηματα εχουν προαιρετικες σειρες ασκησεων που μετρανε θετικα στο βαθμο. Αλλα μαθηματα εχουν εργαστηριακες ασκησεις που μετρανε ενα ποσοστο (πχ 20%) και ειναι υποχρεωτικη η παραδοση εκθεσης αλλιως πιθανον δν μπορεις να δωσεις το μαθημα. Αλλα μαθηματα εχουν εργασιες ή εργαστηρια που μετρανε πανω απο 50% στον τελικο βαθμο και μετραει πολυ λιγοτερο η εξεταση. Υπαρχουν και μαθηματα που ειναι μονο με εργασια χωρις καθολου εξεταση. Δν υπαρχει κανονας.

Οσο για το διαβασμα εξαρταται παλι απο το μαθημα. Αλλα μαθηματα διαβαζονται ανετα απο τα βιβλια (λιγα), σε αλλα τα βιβλια ειναι ενας αχταρμας και δν βγαζεις ακρη με τπτ οποτε σημειωσεις δικες σου ή οποιου βρεις, σε αλλα τα βιβλια τα παιρνεις ισα για τη βιβλιοθηκη σου γτ ανεβαζει ο καθηγητης διαφανειες ή γτ κυκλοφορει ενα βοηθημα που βοηθαει πολυ. Παλι δν υπαρχει κανονας.

Μην μπαινετε με αγχος στο πανεπιστημιο, κανενας δν μπηκε εχοντας πληρη γνωση της καταστασης. Βημα βημα θα τα βρειτε ολα.
3
Παράθεση

artemaki (Άρτεμις)

Διάσημο Μέλος

H Άρτεμις αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 24 ετών και μας γράφει απο Κορυδαλλός (Αττική). Έχει γράψει 899 μηνύματα.

H artemaki .- έγραψε: στις 17:19, 05-09-13:

Τι τσαντα θα χρειαστω ; Δηλαδη wtf δεν εχω ιδεα τι πρεπει να κουβαλω.
1
Παράθεση

Φρεντος

Φοιτητής

Ο Φρεντος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Είναι 24 ετών , Φοιτητής του τμήματος Ηλεκτρολόγων Μηχανικών & Μηχανικών Υπολογιστών (ΑΠΘ/Θεσσαλονίκη) και μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 1,125 μηνύματα.

O Φρεντος έγραψε: στις 17:22, 05-09-13:

Αρχική Δημοσίευση από artemaki
Γιατι χρειαζεται και τσαντα?? Εγω νομιζα πας ετσι,μονο για να παρακολουθησεις
Παράθεση

Μαντάμ_Σουσού

Φοιτητής

H Μαντάμ_Σουσού αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Φοιτητής του τμήματος --- . Έχει γράψει 151 μηνύματα.

H Μαντάμ_Σουσού έγραψε: στις 17:56, 05-09-13:

Μια απλη ταχυδρόμου σκεφτόμουν εγω Oχι πολύ μεγάλη, ισα ισα να χωράει ενα τετράδιο...γιατι μη μου πείτε οτι δεν θα χρειάστουμε εστω ενα τετράδιο Που θα γραφουμε τς σημειώσεις

κατι ακόμα..όταν θα πάμε να γραφτούμε στην σχολη, θα μας δώσουν καποιο χαρτι ; καποιο εγγραφο οτι ναι, γραφτήκαμε ξερω γω ;
edited Τελευταία επεξεργασία από το χρήστη Μαντάμ_Σουσού : 05-09-13 στις 17:56. Αιτία: AutoMerge
Παράθεση

GlobalMiNd

Εκκολαπτόμενο Μέλος

Ο GlobalMiNd αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Έχει γράψει 145 μηνύματα.

O GlobalMiNd έγραψε: στις 18:15, 05-09-13:

Βεβαιωση εγγραφης,ναι.

Μεχρι να παρετε το πασο,θα εχει ισχυ πασου αυτο το χαρτι.
1
Παράθεση

steffie__se

Νεοφερμένος

H steffie__se αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 30 μηνύματα.

H steffie__se έγραψε: στις 18:17, 05-09-13:

Παιδιά θέλω να ξεγραφτώ από την σχολή που περασα πέρσι για να γραφτώ στην καινούργια. Ομως θέλω να κρατήσω το πάσο μου μεχρι να βγει το καινούριο. Ξέρετε αν ειναι υποχρεωτικό να το δώσω πίσω;
edited Τελευταία επεξεργασία από το χρήστη steffie__se : 05-09-13 στις 18:37.
Παράθεση

artemaki (Άρτεμις)

Διάσημο Μέλος

H Άρτεμις αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 24 ετών και μας γράφει απο Κορυδαλλός (Αττική). Έχει γράψει 899 μηνύματα.

H artemaki .- έγραψε: στις 18:19, 05-09-13:

Αρχική Δημοσίευση από Μαντάμ_Σουσού
Μια απλη ταχυδρόμου σκεφτόμουν εγω Oχι πολύ μεγάλη, ισα ισα να χωράει ενα τετράδιο...γιατι μη μου πείτε οτι δεν θα χρειάστουμε εστω ενα τετράδιο Που θα γραφουμε τς σημειώσεις
Βιβλια δεν κουβαλαμε ;
Παράθεση

GlobalMiNd

Εκκολαπτόμενο Μέλος

Ο GlobalMiNd αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Έχει γράψει 145 μηνύματα.

O GlobalMiNd έγραψε: στις 18:21, 05-09-13:

Τα βιβλια θα αργησετε να τα παρετε.
Περα απο αυτο γιατι να τα παρεις;

Η παραδοση δεν γινεται μεσα απο αυτα,αλλα απο διαφανειες του καθηγητη.Αρα,μονο τετραδιο για σημειωσεις χρειαζεται.
Παράθεση

spy-ak

Τιμώμενο Μέλος

H spy-ak αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 25 ετών , Πτυχιούχος του τμήματος Ιατρικής Σχολής (ΑΕΙ/Αθήνα) και μας γράφει απο Ζωγράφος (Αττική). Έχει γράψει 4,376 μηνύματα.

H spy-ak έγραψε: στις 18:23, 05-09-13:

Βιβλια δεν κουβαλαμε ;
Δε θέλεις να το κάνεις αυτό στον εαυτό σου, πίστεψέ με.
Πού να κουβαλάμε τους τόμους των 1000++ σελίδων
Παράθεση
Απάντηση στο θέμα