Επεξεργασία Προφίλ Επεξεργασία Avatar Επεξεργασία Υπογραφής Επεξεργασία Επιλογών E-mail και Κωδικός Ρυθμίσεις Ειδοποιήσεων
Αποσύνδεση Οι Συνδρομές μου Το Προφίλ μου Τα Posts μου Τα Threads μου Λίστα Επαφών Αντιδράσεις σε Posts μου Παραθέσεις των Posts μου Αναφορές σε Εμένα Ενέργειες Συντονιστών Αόρατος Χρήστης

Το iSchool είναι η μεγαλύτερη μαθητική διαδικτυακή κοινότητα με 68,992 εγγεγραμμένα μέλη και 2,479,513 μηνύματα σε 78,982 θέματα. Αυτή τη στιγμή μαζί με εσάς απολαμβάνουν το iSchool άλλα 205 άτομα.

Καλώς ήρθατε στο iSchool!

Εγγραφή Βοήθεια

Τμήματα Μετσοβίου Πολυτεχνείου: Βοήθεια στην Επιλογή

nPb

Επιφανές Μέλος

Ο nPb αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Μας γράφει απο Σουηδία (Ευρώπη). Έχει γράψει 12,052 μηνύματα.

O nPb σπουδάζω αντικοινωνιολογία έγραψε: στις 21:12, 15-07-13:

έχεις δει τον Μ.Ο. ετών αποφοίτησης των φοιτητών του Μαθηματικού ή Φυσικού ΕΚΠΑ;

αμαν ρε vikamάκο, δεν πρόκειται να σου φάμε τη δουλειά..χαχαχα
Πρέπει να συνδεθείτε για να αντιδράσετε σε μηνύματα
Παράθεση

vikam18

Διάσημο Μέλος

Ο vikam18 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Έχει γράψει 774 μηνύματα.

O vikam18 έγραψε: στις 21:32, 15-07-13:

Λίγο άκυρο αυτο που είπες τώρα αλλα οκ :Ρ εγω είπα οτι στην Σεμφε θα της έβγαινε η γλώσσα οχι οτι το μαθηματικο ειναι εύκολο . Αλλα νομίζω καταλαβαίνεις οτι οσο να ναι άλλο να σου βγαίνει η γλώσσα και άλλο να δυσκολεύεσαι πολυ . Ασε που μην κοιτάς εσυ που τελείωσες Πάτρα . Θέματα απο μαθηματικο εκπα έχεις δει ; Εγω καθε χρονο τραβαω τα μαλλιά μου με αυτα που βάζουν !
Παράθεση

nPb

Επιφανές Μέλος

Ο nPb αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Μας γράφει απο Σουηδία (Ευρώπη). Έχει γράψει 12,052 μηνύματα.

O nPb σπουδάζω αντικοινωνιολογία έγραψε: στις 21:37, 15-07-13:

Αρχική Δημοσίευση από vikam18
Λίγο άκυρο αυτο που είπες τώρα αλλα οκ :Ρ εγω είπα οτι στην Σεμφε θα της έβγαινε η γλώσσα οχι οτι το μαθηματικο ειναι εύκολο . Αλλα νομίζω καταλαβαίνεις οτι οσο να ναι άλλο να σου βγαίνει η γλώσσα και άλλο να δυσκολεύεσαι πολυ . Ασε που μην κοιτάς εσυ που τελείωσες Πάτρα . Θέματα απο μαθηματικο εκπα έχεις δει ; Εγω καθε χρονο τραβαω τα μαλλιά μου με αυτα που βάζουν !
Ναι έκανα πολλή χρήση της η-τάξης.
Παράθεση

vikam18

Διάσημο Μέλος

Ο vikam18 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Έχει γράψει 774 μηνύματα.

O vikam18 έγραψε: στις 21:39, 15-07-13:

Και εγώ αν και φέτος την μπλοκάρανε για εκτός σχολής :/ μην συγκρίνεις το τμήμα σου με του εκπα . Ειλικρινά η Πάτρα ειναι μίλια μπροστά .
Παράθεση

nPb

Επιφανές Μέλος

O nPb σπουδάζω αντικοινωνιολογία έγραψε: στις 21:45, 15-07-13:

Και εγώ αν και φέτος την μπλοκάρανε για εκτός σχολής :/ μην συγκρίνεις το τμήμα σου με του εκπα . Ειλικρινά η Πάτρα ειναι μίλια μπροστά .
Έχουν καλό αρχείο σημειώσεων. Αρκετά κατανοητές.. Εμείς ενώ έχουμε καλούς επιστήμονες δεν κάνουν καλές σημειώσεις.. Δεν έχουν υπομονή να τα γράψουμε.
Παράθεση

artemaki (Άρτεμις)

Διάσημο Μέλος

H Άρτεμις αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 24 ετών και μας γράφει απο Κορυδαλλός (Αττική). Έχει γράψει 899 μηνύματα.

H artemaki .- έγραψε: στις 22:37, 15-07-13:

Καλα, προσωπικα, θεωρω οτι το Μαθηματικο μου ταιριαζει καλυτερα. Δεν επελεξα απο θεμα δυσκολιας τη σχολη.

Δεν ξερω, γιατι προφανως δεν ειμαι στη σχολη, αλλα μου χουν πει οτι το επιπεδο των Μαθηματικων που κανουμε στο ΕΚΠΑ ειναι πολυ ανωτερο απο τα υπολοιπα Μαθηματικα. Δηλαδη οτι το επιπεδο δυσκολιας ειναι πολυ ανωτερο.
Παράθεση

Bemanos (Μοριακός Αρχιτέκτονας)

Διδακτορικός

Ο Μοριακός Αρχιτέκτονας αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Είναι Διδακτορικός . Έχει γράψει 1,795 μηνύματα.

O Bemanos έγραψε: στις 23:08, 15-07-13:

Αρχική Δημοσίευση από artemaki
Καλα, προσωπικα, θεωρω οτι το Μαθηματικο μου ταιριαζει καλυτερα. Δεν επελεξα απο θεμα δυσκολιας τη σχολη.

Δεν ξερω, γιατι προφανως δεν ειμαι στη σχολη, αλλα μου χουν πει οτι το επιπεδο των Μαθηματικων που κανουμε στο ΕΚΠΑ ειναι πολυ ανωτερο απο τα υπολοιπα Μαθηματικα. Δηλαδη οτι το επιπεδο δυσκολιας ειναι πολυ ανωτερο.
Καλα αν δεν παινεψεις το σπιτι σου... Μαθηματικα σπουδαζεις , ειτε το κανεις στο uni of trogli city ειτε στο ΕΚΠΑ το ιδιο δυσκολο θα ειναι. Αν σου αρεσει δεν θα εχει προβλημα
Αν και στο μαθηματικο οσους φοιτητες ξερω , πριν και μετα τις σπουδες εχουν σημαντικη διαφορα στην προσωπικοτητα τους(τεινουν στην παρανοια/τρελα) δεν ξερω τι τους κανουν μεσα
1
Παράθεση

nPb

Επιφανές Μέλος

O nPb σπουδάζω αντικοινωνιολογία έγραψε: στις 23:22, 15-07-13:

Αρχική Δημοσίευση από Bemanos
Καλα αν δεν παινεψεις το σπιτι σου... Μαθηματικα σπουδαζεις , ειτε το κανεις στο uni of trogli city ειτε στο ΕΚΠΑ το ιδιο δυσκολο θα ειναι. Αν σου αρεσει δεν θα εχει προβλημα
Αν και στο μαθηματικο οσους φοιτητες ξερω , πριν και μετα τις σπουδες εχουν σημαντικη διαφορα στην προσωπικοτητα τους(τεινουν στην παρανοια/τρελα) δεν ξερω τι τους κανουν μεσα

Bemane, πιστεύω ότι "ανοίγει" το μυαλό και βλέπουν παντού συστήματα αξόνων και χώρους Ν διαστάσεων. Όταν σχεδόν όλο το πρόγραμμα σπουδών είναι βασισμένο στην ε-δ απόδειξη θεωρημάτων.. μετά από ένα σημείο νιώθεις τη μαγεία. Ειδικά όταν βλέπεις το επίμονο 3άρι σε κάθε εξεταστική..
2
Παράθεση

Γιώργος

Τιμώμενο Μέλος

Ο Γιώργος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Είναι Διδακτορικός . Έχει γράψει 12,084 μηνύματα.

O Γιώργος Hunt or be Hunted. έγραψε: στις 23:47, 15-07-13:

Χαχαχα και στα δυο παω εγω ρε γιατι έχω φίλους εκπα . Εντάξει καλα έκανες να πάρεις και πιο εύκολα πτυχίο . Στη Σεμφε θα σου έβγαινε η γλώσσα .
Εν τω μεταξύ αν ρωτήσεις κόσμο στο εξωτερικό, θα σου πουν ότι γνωρίζουν το Μαθηματικό ΕΚΠΑ σαν μία πολύ «δύσκολη» σχολή. Αν πάλι ρωτήσεις για ΣΕΜΦΕ θα σου πουν... «does this make souvlaki???»
4
Παράθεση

fockos

Πτυχιούχος

Ο fockos αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Είναι Πτυχιούχος του τμήματος Ιατρικής (ΑΕΙ/Πάτρα) και μας γράφει απο Ζάκυνθος (Ζάκυνθος). Έχει γράψει 11,153 μηνύματα.

O fockos έγραψε: στις 23:52, 15-07-13:

Στο εξωτερικό νομίζω πουλάει το όνομα Athens ... ότι είναι Αθήνα θεωρείται και πιο δύσκολο.
Παράθεση

SCOOLIGAN

Φοιτητής

Ο SCOOLIGAN αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Είναι 29 ετών και Φοιτητής του τμήματος Ηλεκτρολόγων Μηχανικών και Μηχανικών Υπολογιστών ΕΜΠ . Έχει γράψει 10 μηνύματα.

O SCOOLIGAN έγραψε: στις 23:56, 15-07-13:

Αρχική Δημοσίευση από fockos
Στο εξωτερικό νομίζω πουλάει το όνομα Athens ... ότι είναι Αθήνα θεωρείται και πιο δύσκολο.
fockos εσύ δεν είχες πάει για μπανάκι?
2
Παράθεση

fockos

Πτυχιούχος

Ο fockos αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Είναι Πτυχιούχος του τμήματος Ιατρικής (ΑΕΙ/Πάτρα) και μας γράφει απο Ζάκυνθος (Ζάκυνθος). Έχει γράψει 11,153 μηνύματα.

O fockos έγραψε: στις 23:57, 15-07-13:

Αρχική Δημοσίευση από SCOOLIGAN
fockos εσύ δεν είχες πάει για μπανάκι?
πήγα αλλά τώρα είναι 12 το βράδυ
Παράθεση

nPb

Επιφανές Μέλος

O nPb σπουδάζω αντικοινωνιολογία έγραψε: στις 00:06, 16-07-13:

Αρχική Δημοσίευση από fockos
Και για τα μαθηματικά έχεις άποψη ρε focko; Νομίζω ότι από τη στιγμή που κάθε Πανεπιστήμιο έχει Αμερικανόφερτους καθηγητές από καλά Πανεπιστήμια ΜΙΤ, Cornell, .. γνωρίζουν στο εξωτερικό τα μεγάλα Ελληνικά Πανεπιστήμια. Επίσης μην ξεχνάμε τις διμερείς συνεργασίες, τα προγράμματα έρευνας, τα θερινά σχολεία, τα διεθνή συνέδρια στα Ελληνικά Πανεπιστήμια, τους υποτρόφους Έλληνες φοιτητές..που "διαφημίζουν" τη χώρα μας στην διεθνή επιστημονική κοινότητα, μέσω του επίπονου έργου τους. Μην τα ισοπεδώνουμε όλα άμα δεν γνωρίζουμε. Ενημερωτικά, υπάρχουν Έλληνες καθηγητές που κάνουν ερευνητικές δημοσιεύσεις με νέα αποτελέσματα πάνω στην επιστήμη τους. Αλλά ο .. Ελληνικός κίτρινος ρύπος δεν τους διαφημίζει.
2
Παράθεση

vassilis498

Επιφανές Μέλος

Ο vassilis498 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Έχει γράψει 5,860 μηνύματα.

O vassilis498 έγραψε: στις 00:10, 16-07-13:

Στο μαθηματικό του ΕΚΠΑ από ότι έχω καταλάβει μετράει πολύ το πού θα πέσεις. Υπάρχουν κάποιοι νέοι καθηγητές που κάνουν σωστό μάθημα και βοηθούν τα παιδιά και υπάρχουν και κάτι 60άρηδες τρελοκομεία κυριολεκτικά που απλά δε βγάζεις άκρη. Αν κρίνω από αυτό δεν εκπλήσσομαι που πολλοί βγαίνουν από κει με ψυχολογικά.

Γενικά αν μπείτε στα forum τους πέφτει πολύ κλάμα.
Παράθεση

nPb

Επιφανές Μέλος

O nPb σπουδάζω αντικοινωνιολογία έγραψε: στις 00:14, 16-07-13:

Αρχική Δημοσίευση από vassilis498
Στο μαθηματικό του ΕΚΠΑ από ότι έχω καταλάβει μετράει πολύ το πού θα πέσεις. Υπάρχουν κάποιοι νέοι καθηγητές που κάνουν σωστό μάθημα και βοηθούν τα παιδιά και υπάρχουν και κάτι 60άρηδες τρελοκομεία κυριολεκτικά που απλά δε βγάζεις άκρη. Αν κρίνω από αυτό δεν εκπλήσσομαι που πολλοί βγαίνουν από κει με ψυχολογικά.

Γενικά αν μπείτε στα forum τους πέφτει πολύ κλάμα.
Αυτό που καταλαβαίνω είναι ότι..οι 60ρηδες τρελοκομείο είναι απλά τελειομανείς που ο μέσος φοιτητής αδυνατεί να παρακολουθήσει. Η τελειομανία τους δημιουργεί την ιδιοτροπία μετά από ένα σημείο. Οι συγκεκριμένοι έχουν τρελές περγαμηνές, αριστεία και τρελές απαιτήσεις.
Παράθεση

Shanks7

Μαθητής Γ' λυκείου

Ο Shanks7 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Είναι 23 ετών και Μαθητής Γ' λυκείου . Έχει γράψει 95 μηνύματα.

O Shanks7 έγραψε: στις 00:18, 16-07-13:

nPb τι σπουδαζεις?
Παράθεση

nPb

Επιφανές Μέλος

O nPb σπουδάζω αντικοινωνιολογία έγραψε: στις 00:26, 16-07-13:

ρώτα άλλους..βαριέμαι να ξαναπενευτώ..
Παράθεση

Shanks7

Μαθητής Γ' λυκείου

Ο Shanks7 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Είναι 23 ετών και Μαθητής Γ' λυκείου . Έχει γράψει 95 μηνύματα.

O Shanks7 έγραψε: στις 00:27, 16-07-13:

Αρχική Δημοσίευση από nPb
ρώτα άλλους..βαριέμαι να ξαναπενευτώ..
μα,εσυ με ενδιαφερεις χαχα
Παράθεση

Itach1 (Τζουτζουμπρούτζος)

Διακεκριμένο μέλος

Ο Τζουτζουμπρούτζος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 2,170 μηνύματα.

O Itach1 THINK LESS, LIVE MORE έγραψε: στις 00:29, 16-07-13:

Αρχική Δημοσίευση από artemaki

Και;
Παράθεση

Thoba19

Φοιτητής

Ο Thoba19 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Είναι Φοιτητής . Έχει γράψει 1,091 μηνύματα.

O Thoba19 έγραψε: στις 00:52, 16-07-13:

Διπλοματουχος μαθηματικος
Παράθεση
Απάντηση στο θέμα

Χρήστες

• Τα παρακάτω 0 μέλη και 1 επισκέπτες διαβάζουν μαζί με εσάς αυτό το θέμα.

• (View-All Tα παρακάτω 2 μέλη διάβασαν αυτό το θέμα τις τελευταίες 30 μέρες:
    dimt