Επεξεργασία Προφίλ Επεξεργασία Avatar Επεξεργασία Υπογραφής Επεξεργασία Επιλογών E-mail και Κωδικός Ρυθμίσεις Ειδοποιήσεων
Αποσύνδεση Οι Συνδρομές μου Το Προφίλ μου Τα Posts μου Τα Threads μου Λίστα Επαφών Αντιδράσεις σε Posts μου Παραθέσεις των Posts μου Αναφορές σε Εμένα Ενέργειες Συντονιστών Αόρατος Χρήστης

Το iSchool είναι η μεγαλύτερη μαθητική διαδικτυακή κοινότητα με 68,824 εγγεγραμμένα μέλη και 2,472,407 μηνύματα σε 78,639 θέματα. Αυτή τη στιγμή μαζί με εσάς απολαμβάνουν το iSchool άλλα 498 άτομα.

Καλώς ήρθατε στο iSchool!

Εγγραφή Βοήθεια

[Γ' Λυκείου] Ενδοσχολικές

JustLikeMaria

Απόφοιτος

H JustLikeMaria αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 24 ετών , Απόφοιτος και μας γράφει απο Γερμανία (Ευρώπη). Έχει γράψει 192 μηνύματα.

H JustLikeMaria Αιγοκερως ---> Μυστηριωδης !!! έγραψε: στις 15:17, 09-06-13:

Αρχική Δημοσίευση από mary-blackrose
Sos λιγο δυσκολο πολλα ειναι καλα για να τα βαλει κανεις αλλα αν θες σου λεω τι επεσε σε εμας

Λοιπον 4ο θεμα μας εβαλε ενα τροφικο πλεγμα να βρουμε ολες τις τροφικες αλυσιδες που υπαρχουν και να υπολογισουμε κατι ενεργειες
Μετα ειχαμε πως μεταδιδονται τα σεξουαλικως μεταδιδομενα νοσηματα (πως αραγε)...τροπους προστασιας απο το AIDS και τις επιπτωσεις της οξυνης βροχης
Σοσ ειναι και τα κριτηρια του Κοχ απ οτι ξερω

Αρχική Δημοσίευση από evangelie :)
Οι πηγές δεν είναι πρόβλημα. Με αυτοσχεδιασμό και σάλτσες βγαίνουν, τα άλλα όμως?
Ευχαριστώ πάντως.
Τπτ!!!!
Σε λιγο τελειωνει και τουτο το μαρτυριο...υπομονη!!!
Πρέπει να συνδεθείτε για να αντιδράσετε σε μηνύματα
Παράθεση

mary-blackrose (Μαίρη)

Μαθητής Γ' λυκείου

H Μαίρη αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Μαθητής Γ' λυκείου του τμήματος Μηχανικών Πληροφορικής (ΤΕΙ/Αθήνα) και μας γράφει απο Νάξος (Κυκλάδες). Έχει γράψει 137 μηνύματα.

H mary-blackrose Vida la essential no las aparencias!!! έγραψε: στις 15:19, 09-06-13:

Αρχική Δημοσίευση από JustLikeMaria
Λοιπον 4ο θεμα μας εβαλε ενα τροφικο πλεγμα να βρουμε ολες τις τροφικες αλυσιδες που υπαρχουν και να υπολογισουμε κατι ενεργειες
Μετα ειχαμε πως μεταδιδονται τα σεξουαλικως μεταδιδομενα νοσηματα (πως αραγε)...τροπους προστασιας απο το AIDS και τις επιπτωσεις της οξυνης βροχης
Σοσ ειναι και τα κριτηρια του Κοχ απ οτι ξερω
σ ευχαριστω πολυ!!!
1
Παράθεση

Depon

Αποκλεισμένος χρήστης

H Depon αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 79 ετών . Έχει γράψει 27 μηνύματα.

H Depon έγραψε: στις 16:02, 09-06-13:

ιστορια αυριο,εγω ''ξερω'' τα θεματα και καθομαι και κωλοβαραω...
Παράθεση

Βασιλης Σ.

Νεοφερμένος

Ο Βασιλης Σ. αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Έχει γράψει 18 μηνύματα.

O Βασιλης Σ. έγραψε: στις 19:09, 09-06-13:

Καλησπέρα παιδια.Αύριο γράφω μαθηματικά κατεύθυνσης.Κανένα σος?εμάς ο καθηγητής είπε σίγουρα εμβαδόν.
Παράθεση

filologiko paidi

Μαθητής Γ' λυκείου

Ο filologiko paidi αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Είναι 23 ετών , Μαθητής Γ' λυκείου και μας γράφει απο Αγία Βαρβάρα (Αττική). Έχει γράψει 33 μηνύματα.

O filologiko paidi έγραψε: στις 12:25, 10-06-13:

Πάντως παιδιά θα προσπαθήσω να βοηθήσω όσους δίνουν την Ιστορία Γενικής.Κατ'αρχάς σας παραθέτω την ύλη του σχολείου μου (ήταν το πρώτο μάθημα που γράφαμε 03/06 με δική μου εισήγηση στον υπεύθυνο προγράμματος διότι ειδάλλως δεν έβγαινε αυτή η ύλη).Λοιπόν οι σελίδες ήταν εξής : 9-12,34-43,60-73, 75-93,97-108 και 111-138.Έπεσαν αντιστοίχηση 5 Πρόσωπα με δίπλα τις ενέργειες του καθενός..Τα πρόσωπα ήσαν αυτά:1)βασιλιάς Όθων,2)βασιλιάς Γεώργιος Α΄,3)Μητροπολίτης Χρύσανθος,4)Χαρίλαος Τρικούπης και 5)Ελευθέριος Βενιζέλος. Πάμε τώρα στις ερωτήσεις :ερώτηση 1 <<πως αναδείχθηκε ο Μουσολίνι στην εξουσία της Ιταλίας,σελίδα 100>> κομμάτι αντιSOS, Ερώτηση νούμερο 2 (ήταν λάθος διατυπωμένη οπότε σας παραθέτω μόνο την απάντηση :Στρατιωτικός Σύνδεσμος - 5 Συνταγματικές μεταρρυθμίσεις Βενιζέλου -Σύνταγμα 1911 (σελίδα 61-62),ερώτηση νούμερο 3 Συνθήκη Αγίου Στεφάνου (σελίδα 65) και Συνθήκη της Λωζάνης ( σελίδα 88 ).Τα παραθέματα ήταν 3 ,τα δύο πρώτα που αποτελούσαν και την ερώτηση 1 των πηγών αφορούσαν την Εθνική Αντίσταση κατά των δυνάμεων του Άξονα και η σημασία της (μαζί με ΕΑΜ-ΕΔΕΣ-ΕΚΚΑ) ,συγκεκριμένα σελίδες 123-124 και το τρίτο και τελευταία παράθεμα που αποτελούσε και την τελευταία ερώτηση αφορούσε τον Εθνικό Διχασμό(διαφωνία Κωνσταντίνου-Βενιζέλου) και τις συνέπειες που ήθελε ιδιαίτερη προσοχή διότι το παράθεμα δεν βοηθούσε καθόλου,για την λύση αυτού του παραθέματος χρειαζόταν διάσπαρτες πληροφορίες από τις σελίδες 82,83 και 84 (μέχρι τα Νοεμβριανά)..Αυτά....

Ως προς τα ΣΟΣ τώρα σας παραθέτω κάποια σύμφωνα με τη παραπάνω δοθείσα ύλη.Λοιπόν
1)Συνέδριο Ειρήνης της Βιέννης και το τέλος του Ναπολέοντα-Ιερή Συμμαχία (σελίδες 9 και 12)
2)Επανάσταση της 3ης Σεπτεμβρίου - Σύνταγμα 1864 (σελίδες 35-36)
3)Κριμαϊκός Πόλεμος - Συνθήκη Ειρήνης των Παρισίων (σελίδες 39-40)
4)Βιομηχανική Επανάσταση (τι ήταν,χαρακτηριστικά,γιατί ξεκίνησε από την Αγγλία? ,διάσπαρτες απαντήσεις σελίδες 41-42)
5)Τρικούπης - Συνταγματικές Μεταρρυθμίσεις Βενιζέλου (σελίδες 61-62)
6)Συνθήκη Αγίου Στέφανου και Μακεδονικός Αγών (σελίδες 65-66) ,Νεοτουρκικό Κίνημα (σελίδα 67)
7)Βαλκανικοί Πόλεμοι -όλο το κεφάλαιο
8 ) Α'Παγκόσμιος Πόλεμος ,συμμαχίες και συμφέροντα σελ 76-77
9)Συνέπειες Α'Παγκοσμίου Πολέμου (Σελ 80-81)
10)Εθνικός Διχασμός,Κίνημα Εθνικής Άμυνας-''Νοεμβριανά'' (σελίδες 82-84)
11)Συνέπειες συνθηκών ειρήνης του Α'Παγκ.Πολέμου (σελ 86-88 )
12)Πόντος-Μικρασιατική Καταστροφή (σελίδες 89-91 και 93)
13)Η διεθνής θέση της Ελλάδος κατά τον Μεσοπόλεμο (σελίδες 102-103)
14)Πολιτική <<Κατευνασμού>>- Έναρξη Β΄Παγκοσμίου Πολέμου (εισβολή στην Πολωνία ) σελ 112-114)
15)Μάχη της Αγγλίας και η γερμανική εισβολή στην ΕΣΣΔ (Σελ 116-117)
16)Η Εθνική Αντίσταση (σελίδες 123-124)
17)Δίκη της Νυρεμβέργης-Εγκλήματα Πολέμου-Συνέπειες Β'Παγκ.Πολέμου στην ανθρωπότητα (σελίδες 129,131,132)
18 ) <<Δεκεμβριανά>> σελίδα 135 και μια ματιά συνδιάσκεψη στη Γιάλτα και το Πότσνταμ,<<σιδηρούν παραπέτασμα>> σελ.134-135 και
19)Συνθήκη Αγίου Φραγκίσκου σελίδα 138
edited Τελευταία επεξεργασία από το χρήστη JKaradakov : 10-06-13 στις 15:07. Αιτία: Merge συνεχόμενων μηνυμάτων.
Παράθεση

JustLikeMaria

Απόφοιτος

H JustLikeMaria αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 24 ετών , Απόφοιτος και μας γράφει απο Γερμανία (Ευρώπη). Έχει γράψει 192 μηνύματα.

H JustLikeMaria Αιγοκερως ---> Μυστηριωδης !!! έγραψε: στις 14:38, 10-06-13:

Πανε και τα αρχαια!!!Παμε για αγγλικα.....
4 μας εμειανα ακομηηηη υπομονηηη!!!!!!
Παράθεση

JKaradakov (Ιορδάνης)

Τιμώμενο Μέλος

Ο Ιορδάνης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Είναι 24 ετών , Πτυχιούχος του τμήματος Κτηνιατρικής (ΑΠΘ/Θεσσαλονίκη) και μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 10,991 μηνύματα.

O JKaradakov Valar Morgulis έγραψε: στις 15:08, 10-06-13:

Έφυγε και η Φυσική. Πάμε για Κοινωνιολογία τώρα...
Παράθεση

georgia...! (π = 3,14159 26535...)

Φοιτητής

H π = 3,14159 26535... αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 24 ετών και Φοιτητής του τμήματος Ιατρικής Πάτρας . Έχει γράψει 178 μηνύματα.

H georgia...! έγραψε: στις 15:11, 10-06-13:

εμεις τεταρτη βιολογια , πεμπτη ιστορια και παρασκευη... κοινωνιολογια.!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! και μετα... καλοκαιρι...!
Παράθεση

SparklingGrey

Φοιτητής

Ο SparklingGrey αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Είναι Φοιτητής . Έχει γράψει 1,457 μηνύματα.

O SparklingGrey σε υπνοπαράλυση έγραψε: στις 15:17, 10-06-13:

Εμείς Τετάρτη Ιστορία και μετά μόρια. Yay.
1
1
Παράθεση

BILL4

Δραστήριο Μέλος

Ο BILL4 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Είναι 24 ετών . Έχει γράψει 308 μηνύματα.

O BILL4 έγραψε: στις 15:39, 10-06-13:

Εμεις σημερα γραψαμε αρχαια και εκανα λιγο ελευθερη μεταφραση. Αυριο κοινωνιολογια, τεταρτη μαθ. γεν και καλο καλοκαιρι
Παράθεση

Gate4 (Ηägring)

Τιμώμενο Μέλος

H Ηägring αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Μας γράφει απο Ισπανία (Ευρώπη). Έχει γράψει 11,274 μηνύματα.

H Gate4 Θα τα παρατήσω όλα και θα γίνω βαμπίρ.~ έγραψε: στις 19:28, 10-06-13:

Αύριο μαθηματικά.

Δεν μπαίνω καν στον κόπο να ανοίξω το βιβλίο.
Παράθεση

artemaki (Άρτεμις)

Διάσημο Μέλος

H Άρτεμις αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 24 ετών και μας γράφει απο Κορυδαλλός (Αττική). Έχει γράψει 899 μηνύματα.

H artemaki .- έγραψε: στις 00:40, 11-06-13:

Πειτε μου τι πρεπει να ξερω 2ο κεφαλαιο φυσικη γενικης γιατι δεν εχω ιδεα.
Παράθεση

~Lös~

Διδακτορικός

H ~Lös~ αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Διδακτορικός . Έχει γράψει 1,291 μηνύματα.

H ~Lös~ έγραψε: στις 01:14, 11-06-13:

Όχι που θα φάω το χρόνο μου σήμερα με phrasal verbs
2
Παράθεση

filologiko paidi

Μαθητής Γ' λυκείου

Ο filologiko paidi αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Είναι 23 ετών , Μαθητής Γ' λυκείου και μας γράφει απο Αγία Βαρβάρα (Αττική). Έχει γράψει 33 μηνύματα.

O filologiko paidi έγραψε: στις 12:22, 11-06-13:

Αρχική Δημοσίευση από artemaki
Πειτε μου τι πρεπει να ξερω 2ο κεφαλαιο φυσικη γενικης γιατι δεν εχω ιδεα.

Σήμερα έγραφα αγαπητή συμμαθήτρια,λοιπόν θα προσέξεις ως προς τη θεωρία πρότυπο Ράδερφορντ ,Τόμσον (σελ 44-45),πρότυπο του Μπορ για υδρογόνο(47-48 ) και φύση,φάσμα,παραγωγή ακτίνων Χ (σελ 57-59) μας τάραξε ο κύριος μας, σε αυτά, με σωστά/λάθος και συμπληρώσεις κενού...Ως προς ασκήσεις πολύ καλά ότι σχετίζεται με τις επιτρεπόμενες τροχιές και τιμές ενέργειας (σελ΄49 και 52-55 μαζί με ιονισμούς και διεγέρσεις ατόμου.. ).Αυτά.
1
Παράθεση

JustLikeMaria

Απόφοιτος

H JustLikeMaria Αιγοκερως ---> Μυστηριωδης !!! έγραψε: στις 15:03, 11-06-13:

Πανε και τα αγγλικα babyyy!!!!
Παμε για κειμενα
Ελαααα 3 μαθηματα ΜΟΝΟ!!!!!

Αρχική Δημοσίευση από ~Lös~
Όχι που θα φάω το χρόνο μου σήμερα με phrasal verbs
Nα κατσεις να τα μαθεις...!!!!
edited Τελευταία επεξεργασία από το χρήστη JustLikeMaria : 11-06-13 στις 15:03. Αιτία: AutoMerge
Παράθεση

Gate4 (Ηägring)

Τιμώμενο Μέλος

H Ηägring αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Μας γράφει απο Ισπανία (Ευρώπη). Έχει γράψει 11,274 μηνύματα.

H Gate4 Θα τα παρατήσω όλα και θα γίνω βαμπίρ.~ έγραψε: στις 16:11, 11-06-13:

Έγραψα ένα ωραίο 7 σήμερα στα μαθηματικά, μόνη φυσική έμεινε τώρα
Παράθεση

artemaki (Άρτεμις)

Διάσημο Μέλος

H Άρτεμις αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 24 ετών και μας γράφει απο Κορυδαλλός (Αττική). Έχει γράψει 899 μηνύματα.

H artemaki .- έγραψε: στις 16:46, 11-06-13:

5/8.

Κατι γινεται.
Παράθεση

kiriazispao4ever

Φοιτητής

Ο kiriazispao4ever αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Είναι Φοιτητής . Έχει γράψει 508 μηνύματα.

O kiriazispao4ever έγραψε: στις 16:53, 11-06-13:

Βιολόγια,τι να διαβάσω? ποια είναι πιο SOS?
Έχουμε 1ο (σελ 23-40) και ολο το 2ο.
edited Τελευταία επεξεργασία από το χρήστη kiriazispao4ever : 11-06-13 στις 17:02.
Παράθεση

mairou (Μαίρη)

Εκκολαπτόμενο Μέλος

H Μαίρη αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 56 ετών και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 101 μηνύματα.

H mairou έγραψε: στις 20:54, 11-06-13:

Δε μπορώ να πω οτι με ενδιαφέρουν αλλά και πάλι στο σχολείο μας βοηθάνε παρα πολύ μας έχουν δώσει τα θέματα και η επιτήρηση είναι ότι να'ναι...
Παράθεση

Johnnaousa

Φοιτητής

Ο Johnnaousa αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Είναι 25 ετών , Φοιτητής του τμήματος Βιοχημείας και Βιοτεχνολογίας Θεσσαλίας (Λάρισα) και μας γράφει απο Νάουσα (Ημαθία). Έχει γράψει 13,939 μηνύματα.

O Johnnaousa τα λαθη επαναλαμβανονται έγραψε: στις 20:55, 11-06-13:

πάνω από 15 όλα?
Παράθεση
Απάντηση στο θέμα

Χρήστες

• Τα παρακάτω 0 μέλη και 1 επισκέπτες διαβάζουν μαζί με εσάς αυτό το θέμα.

• (View-All Tα παρακάτω 1 μέλη διάβασαν αυτό το θέμα τις τελευταίες 30 μέρες:
    Μέχρι και αυτή την στιγμή δεν έχει δει το θέμα κάποιο ορατό μέλος