Επεξεργασία Προφίλ Επεξεργασία Avatar Επεξεργασία Υπογραφής Επεξεργασία Επιλογών E-mail και Κωδικός
Αποσύνδεση Οι Συνδρομές μου Το Προφίλ μου Τα Posts μου Τα Threads μου Λίστα Επαφών Αόρατος Χρήστης
Αναζήτηση στο iSchool!
Τι;
Πως;
Ταξινόμηση
Που;
Σε συγκεκριμένη κατηγορία;
Ποιος;
Αποτελέσματα Αναζήτησης
Συμπληρώστε τουλάχιστον το πεδίο Τι;

Το iSchool είναι η μεγαλύτερη μαθητική διαδικτυακή κοινότητα με 67,241 εγγεγραμμένα μέλη και 2,424,190 μηνύματα σε 75,691 θέματα. Αυτή τη στιγμή μαζί με εσάς απολαμβάνουν το iSchool άλλα 379 άτομα.

Καλώς ήρθατε στο iSchool!

Εγγραφή Βοήθεια

Κλασική μουσική

zip_unzip

Μαθητής Α' λυκείου

Ο zip_unzip αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Είναι Μαθητής Α' λυκείου του τμήματος Ψυχολογίας Παντείου . Έχει γράψει 330 μηνύματα.

O zip_unzip έγραψε: στις 17:43, 14-08-08:

Γειά σε όλους. Ακούει κανείς κλασική μουσική; Αν ναι, ποιοί συνθέτες σας αρέσουν περισσότερο; Ποιά κομμάτια απολαμβάνετε να ακούτε συχνότερα;

*Προσωπικά, μου αρέσει πολύ η κλασική μουσική, ωστόσο μου αρέσουν εξίσου και άλλα ήδη μουσικής.*
0 Δεν μπορείτε να αξιολογήσετε αρνητικά το μήνυμα αυτόΔεν μπορείτε να αξιολογήσετε θετικά το μήνυμα αυτό
Παράθεση

michael92 (Μιχάλης)

Φοιτητής

Ο Μιχάλης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Είναι 25 ετών και Φοιτητής . Έχει γράψει 1,082 μηνύματα.

O michael92 έγραψε: στις 18:27, 14-08-08:

Ναι εγώ ακούω Μότσαρτ και στην τρελή Μαστούρα Μπαχ

:p

Τώρα πέρα από την πλάκα όχι δεν ακούω και δεν νομίζω ότι ακούει πολύς κόσμος, είναι ένα πολύ καλό είδος μουσικής αλλά όχι σύγχρονο, μπράβο που ακούς πάντως. Η ειρωνεία είναι όμως ότι θυμάμαι όταν ήμουν μικρός 6-7 χρονών που είχε ένα show με παιδιά στο mega και όλα λέγανε ότι ακούνε κλασσική μουσική, όλα όμως
0 Δεν μπορείτε να αξιολογήσετε αρνητικά το μήνυμα αυτόΔεν μπορείτε να αξιολογήσετε θετικά το μήνυμα αυτό
Παράθεση

papas

Διακεκριμένο μέλος

Ο papas αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Είναι 26 ετών . Έχει γράψει 1,761 μηνύματα.

O papas Κρουαζιέρα να σε πάω... :D έγραψε: στις 18:29, 14-08-08:

Εγω ακουω κλασσικη μουσικη και μου αρεσουν μερικες συνθεσεις του Μοτσαρτ,Τσαικοφσκι,Βιβαλντι,Μπετοβεν

Μαλιστα,αυτες τις μερες,κατεβαζω μια μεγαλη συλλογη απο κλασσικη μουσικη ^^
Παράθεση

chris_90 (Χρήστος)

Φοιτητής

Ο Χρήστος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Είναι 28 ετών , Φοιτητής του τμήματος Βιολογίας Αθήνας και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 2,228 μηνύματα.

O chris_90 έγραψε: στις 18:33, 14-08-08:

Αρχική Δημοσίευση από michael92
Η ειρωνεία είναι όμως ότι θυμάμαι όταν ήμουν μικρός 6-7 χρονών που είχε ένα show με παιδιά στο mega και όλα λέγανε ότι ακούνε κλασσική μουσική, όλα όμως
Λιγο ασχετο, αλλα ποιο λες; Μπορεις να θυμηθεις τιτλο; Σ' αυτη την ηλικια εβλεπα σχεδον ολη μερα mega, θα το θυμαμαι σιγουρα!

Και στο θεμα μας, οχι δεν ακουω κλασικη μουσικη. Οταν εκανα αρμονιο ο καθηγητης μου εδινε να παιζω παρτιτουρες Μπαχ για εξασκηση και εγω τις μισησα θανασιμα. Ωσπου μια μερα εφαγαν ενα ωραιοτατο σκισιμο και ο καθηγητης ενα εξισου ωραιοτατο βρισιμο... απο τοτε δεν ξαναγγιξα πληκτρα αρμονιου η πιανου!
Παράθεση

papas

Διακεκριμένο μέλος

Ο papas αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Είναι 26 ετών . Έχει γράψει 1,761 μηνύματα.

O papas Κρουαζιέρα να σε πάω... :D έγραψε: στις 18:36, 14-08-08:

Αρχική Δημοσίευση από chris_90
Λιγο ασχετο, αλλα ποιο λες; Μπορεις να θυμηθεις τιτλο; Σ' αυτη την ηλικια εβλεπα σχεδον ολη μερα mega, θα το θυμαμαι σιγουρα!
Μαλλον μιλαει για το disney club,με τον Λυκουργο και την αλλην...
Παράθεση

chris_90 (Χρήστος)

Φοιτητής

Ο Χρήστος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Είναι 28 ετών , Φοιτητής του τμήματος Βιολογίας Αθήνας και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 2,228 μηνύματα.

O chris_90 έγραψε: στις 18:37, 14-08-08:

Αρχική Δημοσίευση από papas
Μαλλον μιλαει για το disney club,με τον Λυκουργο και την αλλην...
Καρολινα την ελεγαν . Το θυμαμαι παρα πολυ καλα, αλλα τη φαση που λεει δεν την θυμαμαι ρε γμτ...
Παράθεση

papas

Διακεκριμένο μέλος

O papas Κρουαζιέρα να σε πάω... :D έγραψε: στις 18:50, 14-08-08:

Καρολινα την ελεγαν . Το θυμαμαι παρα πολυ καλα, αλλα τη φαση που λεει δεν την θυμαμαι ρε γμτ...
ΠΟΥ χαθηκε αυτο το απαιχτο ντουετακι?
Παράθεση

932df0a57b

Διάσημο Μέλος

Ο 932df0a57b αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Έχει γράψει 844 μηνύματα.

O 932df0a57b έγραψε: στις 19:07, 14-08-08:

Ακούω κλασική κυρίως τσαικόφσκι, και σε όπερα προτιμώ emma shaplin και lucciano pavarotti
Παράθεση

Crookshanks

Μαθητής Γ' λυκείου

Ο Crookshanks αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Είναι Μαθητής Γ' λυκείου . Έχει γράψει 3,053 μηνύματα.

O Crookshanks έγραψε: στις 20:41, 14-08-08:

Εμένα παιδιά μου άρεσε παλιά η κλασσική μουσική αλλά με κορόιδευαν τα άλλα παιδιά και έκανα τη βλακεία να σταματήσω... ΑΠΟ ΤΟΤΕ ΔΕ ΔΙΝΩ ΣΗΜΑΣΙΑ ΣΤΟ ΤΙ ΛΕΝΕ ΟΙ ΑΛΛΟΙ. Τώρα την έχω κόψει.
Παράθεση

journalist (Ευθύμης)

Απόφοιτος

Ο Ευθύμης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Είναι 28 ετών , Απόφοιτος και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 160 μηνύματα.

O journalist έγραψε: στις 21:24, 14-08-08:

Δεν μπορώ να κάτσω να ακούω με τις ώρες κλασσική μουσική,αν και κάποια κομμάτια είναι μαγευτικά,όπως η σονάτα του σεληνόφωτος,η 5η συμφωνια (μπετοβεν) κι ο Χειμώνας (βιβάλντι)

Πριν από μήνες,άκουσα μια διασκευή των Electric Light Orchestra στο τραγούδι του Chuck Berry "Roll over Beethoven",που είχανε βάλει αποσπάσματα απ'την 5η συμφωνία.Πολλοί το θεώρησαν προσβολή,αλλά εγώ το βρήκα τρελή εμπνευση.
[ame]http://www.youtube.com/watch?v=4TfaYpa5BRM[/ame]
Παράθεση

932df0a57b

Διάσημο Μέλος

Ο 932df0a57b αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Έχει γράψει 844 μηνύματα.

O 932df0a57b έγραψε: στις 21:49, 14-08-08:

Το παραπάνω κομμάτι είναι γελοίο
Παράθεση

Anarki (Αλέξης)

Φοιτητής

Ο Αλέξης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Είναι 32 ετών , Φοιτητής του τμήματος Ηλεκτρονικών Μηχανικών και Μηχανικών Υπολογιστών Κρήτης (Χανιά) και μας γράφει απο Χανιά (Χανιά). Έχει γράψει 2,894 μηνύματα.

O Anarki έγραψε: στις 21:55, 14-08-08:

Μου αρέσει γενικά αλλά δεν έχω προλάβει να ασχοληθώ αρκετά, μόνο Vivaldi ακούω συνειδητά.
Παράθεση

Χριστίνα20750

Μαθητής Γ' λυκείου

H Χριστίνα20750 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Μαθητής Γ' λυκείου . Έχει γράψει 103 μηνύματα.

H Χριστίνα20750 έγραψε: στις 00:17, 15-08-08:

Tchaikovsky, αλλά μπορώ άνετα ν'ακούσω ότιδηποτε από κλασική μουσική.
Με χαλαρώνει... απίστευτη.

Ξεκίνησε να μ'αρέσει από πολύ μωρό... πάντως στα 6 μου μ'άρεσε - κάθε πρωί έβαζα ένα σταθμό κι άκουγαααα - και μετά στο μπαλέτο - και μου έμεινε.
Παράθεση

thanosmylo (Θάνος)

Φοιτητής

Ο Θάνος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Είναι 27 ετών , Φοιτητής του τμήματος Εμπορίας και Διαφήμισης ΤΕΙ Αθήνας και μας γράφει απο Άγιος Στέφανος (Αττική). Έχει γράψει 551 μηνύματα.

O thanosmylo Welcome in our little crazy world... έγραψε: στις 00:23, 15-08-08:

Κλασσική Μουσική; Μμμμμμ. Εδώ σηκώνει μεγάλη κουβέντα. Ούτε κρύο ούτε ζέστη αλλά δεν είμαι και απ'αυτούς που θα σηκωθεί το πρωί θα ανοίξει το ραδιόφωνο και θα βάλει να ακούει όπερα. Άπαπαπα. Αφήστε που έχω και τραυματική εμπειρία και σοκ. Ο καθηγητής Μουσικής στο Γυμνάσιο, σχεδόν σε κάθε μάθημα μας έβαζε όπερα-κλασσική μουσική-μουσική δωματίου. Αφήστε καλύτερα. Ειδικά τις πρώτες ώρες δεν παλευόταν. Δεν τον πήγαινα τον καθηγητή κιόλας...Μα οχτώ ηώρα το πρωί να ακούω την τσιρίδα της κάθε χοντρής;;;Έλεοοοοςςς.

Το αστείο είναι πως έχω παέι στο Μέγαρο Μουσικής.(Ναι.Το 'ζησα κι αυτό).Η καθηγήτρια των Αγγλικών ακούει κλασική και μου 'χε πει να πάμε. Είχαμε τελειώσει τα μαθήματα αγγλικών δε θα ξανακάναμε,ήταν και γνωστή μας. Είναι αυτό που λένε "Συγγενής είναι δε μπορείς να πεις όχι". Παρ'όλα αυτά έχω και αυτή την εμπειρεία. Πλάκα είχε αλλά είναι για άλλη ηλικία, όχι για τη δικιά μου. Δε σνομπάρω τη μουσική ούτε την κοροϊδεύω. Ο καθένας ακούει ό,τι θέλει, αλλά δεν τρελένομαι κιόλας.
Παράθεση

michael92 (Μιχάλης)

Φοιτητής

Ο Μιχάλης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Είναι 25 ετών και Φοιτητής . Έχει γράψει 1,082 μηνύματα.

O michael92 έγραψε: στις 09:40, 15-08-08:

Εννοώ ότι όταν ρωτούσαν τα παιδιά το όνομα τους τάξη, τα ρωτούσαν και τη μουσική ακούν : Ακούω κλασσική μουσική όλα λέγαν Τώρα ή αυτοί από την εκπομπή ή οι μαμάδες τους τα βάζανε να το πουν
Παράθεση

tolisman

Πτυχιούχος

Ο tolisman αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Είναι 28 ετών , Πτυχιούχος του τμήματος Αγγλικής Γλώσσας και Φιλολογίας Θεσσαλονίκης και μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 447 μηνύματα.

O tolisman έγραψε: στις 10:48, 15-08-08:

δεν τρελλένομαι..

Ακούστε αυτό: http://www.esnips.com/doc/486289ae-4...---Monologos-X

ακούστε το όλο. κυρίως μετά το 5ο λεπτό.
Παράθεση

thanosmylo (Θάνος)

Φοιτητής

Ο Θάνος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Είναι 27 ετών , Φοιτητής του τμήματος Εμπορίας και Διαφήμισης ΤΕΙ Αθήνας και μας γράφει απο Άγιος Στέφανος (Αττική). Έχει γράψει 551 μηνύματα.

O thanosmylo Welcome in our little crazy world... έγραψε: στις 19:06, 15-08-08:

χαχαχαχαχαχα. ωραίο...ήταν. άλλης κλάσης "μουσική"
Παράθεση

Grabeel Lucas (Eλένη)

Μαθητής Β' λυκείου

H Eλένη αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Μαθητής Β' λυκείου και μας γράφει απο Καλαμάτα (Μεσσηνία). Έχει γράψει 126 μηνύματα.

H Grabeel Lucas έγραψε: στις 19:26, 15-08-08:

μ'αρεσει.ολο αυτο αρχισε απ'το βιολι.επειδη το βιολι ηταν το πρωτο πραγμα που αγαπησα στη ζωη μου, υστερα αρχισα πολυ να συμπαθω την κλασσικη μουσικη.δν ειναι οτι ακουει καποιος απ'το περιβαλλον μου κ μ'επηρεασε,το εντελως αντιθετο μαλιστα.απλα επιανα στο ραδιο αρχικα ενα σταθμο που εβαζε ασταματητα κλασσικη μουσικη, κ ακουγα με κλειστα τα ματια επι2ωρες...δε ξερω αλλα κυλουσε η ωρα...δε μ'αρεσουν ολοι οι συνθετες,αλλα κυριως κομματια.ακουω ευχαριστα πολλα κομματια τσαικοφσκι κ μοτσαρτ.εν τω μεταξυ μου αρεσε να διαβαζω διαφορα για τη ζωη τους... τρελα εχω με τις 4εποχες του βιβαλντι...απλα τελειο! δλδ κι αυτος που θεωρει την κλασσικη βασανηστηριο,τις 4εποχες μπορει ανετα ν'ακουσει! βσκ, πλεον ακουω εντεχνα παλια κομματια κ γνκ παλια ολων των ειδων... ακουω ολα τα ειδη μουσικης, αλλα επιλεγμενα κομματια....
Παράθεση

mostel (Στέλιος)

Φοιτητής

Ο Στέλιος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Είναι 28 ετών , Φοιτητής του τμήματος Ηλεκτρολόγων Μηχανικών και Μηχανικών Υπολογιστών Θεσσαλονίκης και μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 1,128 μηνύματα.

O mostel έγραψε: στις 19:53, 15-08-08:

Η κλασική μουσική δεν είναι απλώς μουσική, αλλά τρόπος ζωής όπως λέει ένας φίλος μου. Είναι πολλά τα αγαπημένα μου κομμάτια. Για παράδειγμα λατρεύω αυτό:

[ame]http://www.youtube.com/watch?v=kmsSfJiGVJU[/ame]
1 Δεν μπορείτε να αξιολογήσετε αρνητικά το μήνυμα αυτόΔεν μπορείτε να αξιολογήσετε θετικά το μήνυμα αυτό
Παράθεση

ilianna

Φοιτητής

H ilianna αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Φοιτητής . Έχει γράψει 298 μηνύματα.

H ilianna oleee έγραψε: στις 19:57, 15-08-08:

Δεν ακούω καθόλου όμως!!! Δε με εμπνέει αυτό το είδος...
Παράθεση
Απάντηση στο θέμα

Χρήστες

• Τα παρακάτω 0 μέλη και 1 επισκέπτες διαβάζουν μαζί με εσάς αυτό το θέμα.

• (View-All Tα παρακάτω 0 μέλη διάβασαν αυτό το θέμα τις τελευταίες 30 μέρες:
    Μέχρι και αυτή την στιγμή δεν έχει δει το θέμα κάποιο ορατό μέλος

Βρείτε παρόμοια