Επεξεργασία Προφίλ Επεξεργασία Avatar Επεξεργασία Υπογραφής Επεξεργασία Επιλογών E-mail και Κωδικός Ρυθμίσεις Ειδοποιήσεων
Αποσύνδεση Οι Συνδρομές μου Το Προφίλ μου Τα Posts μου Τα Threads μου Λίστα Επαφών Αντιδράσεις σε Posts μου Παραθέσεις των Posts μου Αναφορές σε Εμένα Ενέργειες Συντονιστών Αόρατος Χρήστης
Αναζήτηση στο iSchool!
Τι;
Πως;
Ταξινόμηση
Που;
Σε συγκεκριμένη κατηγορία;
Ποιος;
Αποτελέσματα Αναζήτησης
Συμπληρώστε τουλάχιστον το πεδίο Τι;

Το iSchool είναι η μεγαλύτερη μαθητική διαδικτυακή κοινότητα με 68,118 εγγεγραμμένα μέλη και 2,444,981 μηνύματα σε 77,320 θέματα. Αυτή τη στιγμή μαζί με εσάς απολαμβάνουν το iSchool άλλα 167 άτομα.

Καλώς ήρθατε στο iSchool!

Εγγραφή Βοήθεια

Ταυτόχρονη φοίτηση (Αστυνομική ακαδημία - ΑΕΙ)

Avalon12 (Mark)

Μαθητής Γ' λυκείου

H Mark αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 17 ετών , Μαθητής Γ' λυκείου και μας γράφει απο Σαλαμίνα (Αττική). Έχει γράψει 54 μηνύματα.

H Avalon12 έγραψε: στις 22:39, 10-04-19:

Καλησπέρα,όπως αρκετοι δίνω και γω πανελληνιες σε λιγότερο από 2 μήνες. Είμαι μαθήτρια της οικονομικής κατεύθυνσης που εξεταζεται επιπλέον στο μαθημα της βιολογίας γενικής παιδειας και των αγγλικων όπως έχω συμβουλευτεί από τους καθηγητές μου. Παρ'όλα αυτά εμένα 2 πράγματα πραγματικά με ενδιαφέρουν. Η πληροφορική και τα σώματα ασφαλείας. Πάνω στην προσπάθεια μου να τα συνδυάσω αποφάσισα να προσπαθήσω να ενταχθώ στην δίωξη ηλεκτρονικού εγκλήματος η οποία απαιτείται (κατά 90%) να είσαι αστυνομικός για να μπεις. Επομένως, αποφάσισα το εξής:θα δώσω φέτος πανελληνιες με το 90% και του χρόνου με το 10%,την μια χρονιά για να μπω αστυνομια και την άλλην σε κάποιο πανεπιστήμιο πληροφορικής. Με τα μαθήματα τα πάω σχετικά καλά(αοθ κυμαίνομαι στο 18-20, αναλόγως το κομμάτι θεωρίας που ζητάει, αεππ έχω γράψει minimum 15 σε 2 ακραίες περιπτώσεις, έκθεση κυμαίνομαι στο 14.8-16 και μαθ/κα 15,16+) αλλα με προβληματίζει το εξής: επιτρέπεται η ταυτόχρονη φοίτηση σε 2 (ανώτερα) εκπαιδευτικά ιδρύματα της χώρας? Υπάρχει κάποιο ΦΕΚ που να αναφέρει κάτι σχετικό?
Πρέπει να συνδεθείτε για να αντιδράσετε σε μηνύματα
Παράθεση

Λένω

Επιφανές Μέλος

H Λένω αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 2,389 μηνύματα.

H Λένω έγραψε: στις 07:57, 11-04-19:

Απαγορεύεται! Δες εδώ τον σχετικό Νόμο 1771/88, άρθρο 2, παράγραφος 9 (ΦΕΚ 71 τ.Α΄/19-4-1988).
http://www.et.gr/idocs-nph/search/pd...FKY3QCu2maDpsA
Παράθεση

kostas8

Νεοφερμένος

Ο kostas8 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Έχει γράψει 5 μηνύματα.

O kostas8 έγραψε: στις 10:26, 11-04-19:

Αρχική Δημοσίευση από Avalon12
Καλησπέρα,όπως αρκετοι δίνω και γω πανελληνιες σε λιγότερο από 2 μήνες. Είμαι μαθήτρια της οικονομικής κατεύθυνσης που εξεταζεται επιπλέον στο μαθημα της βιολογίας γενικής παιδειας και των αγγλικων όπως έχω συμβουλευτεί από τους καθηγητές μου. Παρ'όλα αυτά εμένα 2 πράγματα πραγματικά με ενδιαφέρουν. Η πληροφορική και τα σώματα ασφαλείας. Πάνω στην προσπάθεια μου να τα συνδυάσω αποφάσισα να προσπαθήσω να ενταχθώ στην δίωξη ηλεκτρονικού εγκλήματος η οποία απαιτείται (κατά 90%) να είσαι αστυνομικός για να μπεις. Επομένως, αποφάσισα το εξής:θα δώσω φέτος πανελληνιες με το 90% και του χρόνου με το 10%,την μια χρονιά για να μπω αστυνομια και την άλλην σε κάποιο πανεπιστήμιο πληροφορικής. Με τα μαθήματα τα πάω σχετικά καλά(αοθ κυμαίνομαι στο 18-20, αναλόγως το κομμάτι θεωρίας που ζητάει, αεππ έχω γράψει minimum 15 σε 2 ακραίες περιπτώσεις, έκθεση κυμαίνομαι στο 14.8-16 και μαθ/κα 15,16+) αλλα με προβληματίζει το εξής: επιτρέπεται η ταυτόχρονη φοίτηση σε 2 (ανώτερα) εκπαιδευτικά ιδρύματα της χώρας? Υπάρχει κάποιο ΦΕΚ που να αναφέρει κάτι σχετικό?
Ταυτόχρονα δεν γίνεται..
Θα πρέπει πρώτα να μπεις αστυνομία ,να τελειωσεις την σχολή και μετά να πας για την πληροφορική..
1
Παράθεση

Λένω

Επιφανές Μέλος

H Λένω αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 2,389 μηνύματα.

H Λένω έγραψε: στις 11:03, 11-04-19:

Αρχική Δημοσίευση από kostas8
Ταυτόχρονα δεν γίνεται..
Θα πρέπει πρώτα να μπεις αστυνομία ,να τελειωσεις την σχολή και μετά να πας για την πληροφορική..

Σωστά! Ή ξαναδίνοντας πανελλαδικές ή μέσω κατατακτηρίων εξετάσεων.
Παράθεση

kostas8

Νεοφερμένος

Ο kostas8 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Έχει γράψει 5 μηνύματα.

O kostas8 έγραψε: στις 12:50, 11-04-19:

Βέβαια υπάρχει περίπτωση αν θέλεις τόσο την Δίωξη Ηλεκτρονικού Εγκλήματος να πας και σαν πολίτης, δεν είναι απαραίτητο να είσαι αστυνομικός..
Απλά θα πρέπει να βγάλει προκήρυξη (εφόσον είσαι πτυχιούχος Πληροφορικής), να κάνεις τα χαρτιά σου και να επιλεγεις μέσα σε άλλους υποψηφίους.. !
Παράθεση

Avalon12 (Mark)

Μαθητής Γ' λυκείου

H Mark αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 17 ετών , Μαθητής Γ' λυκείου και μας γράφει απο Σαλαμίνα (Αττική). Έχει γράψει 54 μηνύματα.

H Avalon12 έγραψε: στις 13:41, 11-04-19:

Οκκ, σας ευχαριστώ για τις απαντήσεις σας.

Αρχική Δημοσίευση από kostas8
Βέβαια υπάρχει περίπτωση αν θέλεις τόσο την Δίωξη Ηλεκτρονικού Εγκλήματος να πας και σαν πολίτης, δεν είναι απαραίτητο να είσαι αστυνομικός..
Απλά θα πρέπει να βγάλει προκήρυξη (εφόσον είσαι πτυχιούχος Πληροφορικής), να κάνεις τα χαρτιά σου και να επιλεγεις μέσα σε άλλους υποψηφίους.. !
Ναι το γνωρίζω,για αυτό είπα κατά 90% πρέπει να είσαι αστυνομικός. Το άλλο 10% είναι σαν αστυνομικός ειδικών κατηγοριών αλλά δεν βγάζουν πάντα προκήρυξη.
Παράθεση

Samael

Συντονιστής

Ο Samael αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Είναι Φοιτητής του τμήματος Ηλεκτρολόγων και Ηλεκτρονικών Μηχανικών Παν. Δυτ. Αττικής (Αιγάλεω) και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 2,816 μηνύματα.

O Samael www.youtube.com/watch?v=KtlgYxa6BMU έγραψε: στις 14:55, 11-04-19:

Αρχική Δημοσίευση από Avalon12
Βασικα νομιζω οτι δεν ισχυει οτι πρεπει να εισαι αστυνομικος για να ενταχθεις στην διωξη. Δεν μπορεις να εκπαιδευσεις με ενα μεταπτυχιακο εναν αστυνομικο να κατανοει περιπλοκους αλγοριθμους και κρυπτογραφηση. Αυτο που χρειαζεσαι ειναι προπτυχιακο στην επιστημη υπολογιστων/πληροφορικη ή σε συναφες πεδιο και μεταπτυχιακο στην ασφαλεια δικτυων/κρυπτογραφια ή συναφες πεδιο . Καθε χωρα εχει εχει μια υπηρεσια πληροφοριων η οποια προσλαμβανει πολιτικο προσωπικο ειδικευμενο στους τομεις που την ενδιαφερουν ωστε να καλυψει τις αναγκες της. Ισα ισα δηλαδη κατα 90% δεν κοιτανε να παρουν αστυνομικο αλλα πολιτικο προσωπικο . Εφοσον θες να τα συνδυασεις μηπως να κοιταξεις κατι που αφορα τον στρατο που απαιτει και εκπαιδευση και μαθαινεις και αυτα που σε ενδιαφερουν στην πληροφορικη;

ΥΓ. Η ταυτοχρονη φοιτηση σε 2 ΑΕΙ δεν γινεται. Πρεπει να τελειωσεις την 1η σχολη και μετα την φοιτησεις στην 2η.
Παράθεση
Απάντηση στο θέμα

Χρήστες

Βρείτε παρόμοια