Επεξεργασία Προφίλ Επεξεργασία Avatar Επεξεργασία Υπογραφής Επεξεργασία Επιλογών E-mail και Κωδικός Ρυθμίσεις Ειδοποιήσεων
Αποσύνδεση Οι Συνδρομές μου Το Προφίλ μου Τα Posts μου Τα Threads μου Λίστα Επαφών Αντιδράσεις σε Posts μου Παραθέσεις των Posts μου Αναφορές σε Εμένα Ενέργειες Συντονιστών Αόρατος Χρήστης
Αναζήτηση στο iSchool!
Τι;
Πως;
Ταξινόμηση
Που;
Σε συγκεκριμένη κατηγορία;
Ποιος;
Αποτελέσματα Αναζήτησης
Συμπληρώστε τουλάχιστον το πεδίο Τι;

Το iSchool είναι η μεγαλύτερη μαθητική διαδικτυακή κοινότητα με 67,808 εγγεγραμμένα μέλη και 2,441,549 μηνύματα σε 76,728 θέματα. Αυτή τη στιγμή μαζί με εσάς απολαμβάνουν το iSchool άλλα 370 άτομα.

Καλώς ήρθατε στο iSchool!

Εγγραφή Βοήθεια

Βοήθεια/Απορίες στη Χημεία

nikolok21

Εκκολαπτόμενο Μέλος

Ο nikolok21 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Είναι 19 ετών . Έχει γράψει 87 μηνύματα.

O nikolok21 έγραψε: στις 01:16, 19-08-16:

σε κενο δοχειο ογκου 1λιτρα εισαγονται 0,5 mol SO3 και θερμαινονται στους 500Κ οποτε διασπονται συμφβ]ωνα με τη χημικη εξισωση 2SO3 -->2SO2 +02 η ταχυτητα διασπασης του SΟ3 ειναι 4 * 10(στην μειον 3) να υπολογισετε την ταχυτητα που παραγεται το 02 στον ιδιο χρονο β) την πιεση στο δοχειο στο τελος τον 50 σεκον..Μιαα βοηθειαααα
Πρέπει να συνδεθείτε για να αντιδράσετε σε μηνύματα
Παράθεση

Giota2000

Φοιτητής

H Giota2000 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Φοιτητής του τμήματος Χημείας Παν. Ιωαννίνων (Ιωάννινα) και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 135 μηνύματα.

H Giota2000 έγραψε: στις 16:11, 05-12-18:

Έχω μια απορία άσχετη με τη χημεία του λυκείου.Λοιπόν,στην ανόργανη χημεία βρισκόμαστε στις ενώσεις ένταξης.Όταν ο αριθμός ένταξης είναι 3 οι πιθανές γεωμετρίες η επίπεδη τριγωνική και η τριγωνική πυραμίδα.Επίσης όταν ο αριθμός ένταξης είναι 4 οι πιθανές γεωμετρίες είναι τετραεδρική και η επίπεδη τετραγωνική.Πώς γνωρίζουμε σε κάθε σύμπλοκο ποια είναι η σωστή γεωμετρία;Είναι και οι δύο σωστές σε κάθε περίπτωση ή κάτι παίζει με τους υβριδισμούς;Ευχαριστώ πολύ
Πρέπει να συνδεθείτε για να αντιδράσετε σε μηνύματα
Παράθεση
Απάντηση στο θέμα

Χρήστες

Βρείτε παρόμοια