Επεξεργασία Προφίλ Επεξεργασία Avatar Επεξεργασία Υπογραφής Επεξεργασία Επιλογών E-mail και Κωδικός Ρυθμίσεις Ειδοποιήσεων
Αποσύνδεση Οι Συνδρομές μου Το Προφίλ μου Τα Posts μου Τα Threads μου Λίστα Επαφών Αντιδράσεις σε Posts μου Παραθέσεις των Posts μου Αναφορές σε Εμένα Ενέργειες Συντονιστών Αόρατος Χρήστης

Το iSchool είναι η μεγαλύτερη μαθητική διαδικτυακή κοινότητα με 69,181 εγγεγραμμένα μέλη και 2,484,651 μηνύματα σε 79,271 θέματα. Αυτή τη στιγμή μαζί με εσάς απολαμβάνουν το iSchool άλλα 491 άτομα.

Καλώς ήρθατε στο iSchool!

Εγγραφή Βοήθεια

Πανελλήνιες 2020

Leukosrinokeros

Νεοφερμένος

H Leukosrinokeros αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 19 ετών . Έχει γράψει 25 μηνύματα.

H Leukosrinokeros έγραψε: στις 22:38, 25-10-19:

Εχουν βγει στο ιντερνετ ερμηνευτικα στις νεες ενοτητες του γνωστου στα αρχαια; Αν ναι πειτε μου αν οχι απο τα βοηθηματα που θπαρχουν ποιο μου προτινετε;
Πρέπει να συνδεθείτε για να αντιδράσετε σε μηνύματα
Παράθεση

Leukosrinokeros

Νεοφερμένος

H Leukosrinokeros αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 19 ετών . Έχει γράψει 25 μηνύματα.

H Leukosrinokeros έγραψε: στις 11:14, 26-10-19:

Αρχική Δημοσίευση από Giorno
Πως διαμορφώνονται οι βάσεις του 10% ; Έδωσα πέρσι και λέω να κάνω 10% φέτος για να περάσω στην σχολή που θέλω. Με τα μόρια μου είμαι 480 κάτω από την περσινή βάση. Υπάρχει πιθανότητα να περάσω ;
Τι ειναι το 10%;
Παράθεση

fotinipapa

Μαθητής Γ' λυκείου

H fotinipapa αυτή τη στιγμή είναι συνδεδεμένη. Είναι 17 ετών , Μαθητής Γ' λυκείου και μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 89 μηνύματα.

H fotinipapa έγραψε: στις 13:01, 26-10-19:

Αρχική Δημοσίευση από Leukosrinokeros
Εχουν βγει στο ιντερνετ ερμηνευτικα στις νεες ενοτητες του γνωστου στα αρχαια; Αν ναι πειτε μου αν οχι απο τα βοηθηματα που θπαρχουν ποιο μου προτινετε;
Για τις νέες ενότητες του γνωστού έχουν συγγραφεί σχόλια από τον Μπετσακο, που είναι ένας εκ των συγγραφέων του φακέλου υλικού. Οι περισσότεροι φιλόλογοι δίνουν (και) αυτά τα σχόλια στους μαθητές τους, αλλά σε περίπτωση που θέλεις κάτι πιο πλούσιο σε σχόλια και ερμηνευτικες αναλύσεις θα σου πρότεινα και το βοήθημα του Μεταιχμιου.
1
Παράθεση

Katerinaev

Νεοφερμένος

H Katerinaev αυτή τη στιγμή είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 14 μηνύματα.

H Katerinaev έγραψε: στις 21:21, 30-10-19:

Παιδιά της θετικής με βιολογία, πού είστε στην ύλη;
Παράθεση

valantis21

Φοιτητής

Ο valantis21 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Είναι 22 ετών και Φοιτητής του τμήματος Άλλο . Έχει γράψει 348 μηνύματα.

O valantis21 έγραψε: στις 13:50, 05-11-19:

παιδια στην εκθεση η αναλυση χαρακτηρων ειναι μεσα? και επισης στο Γ θεμα που ειναι λογοτεχνια θελει μονο ερμηνευτικο σχολιο??
Παράθεση

Λένω

Επιφανές Μέλος

H Λένω αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 3,269 μηνύματα.

H Λένω έγραψε: στις 12:37, 08-11-19:

Το Υπουργείο Παιδείας και Θρησκευμάτων προχωρά άμεσα στην αναστολή της έναρξης λειτουργίας 37 τμημάτων Ανώτατης Εκπαίδευσης. Τα τμήματα αυτά που επρόκειτο να λειτουργήσουν για πρώτη φορά τα επόμενα χρόνια, θα επανεξεταστούν ώστε η θεσμοθέτηση και λειτουργία τους να ανταποκρίνεται σε ακαδημαϊκά κριτήρια και να υποστηρίζεται από τις αναγκαίες μελέτες, με τη συνδρομή της καθ’ ύλην αρμόδιας ανεξάρτητης αρχής.
https://www.minedu.gov.gr/news/43447...maikoy-xarti-2
Παράθεση

Λένω

Επιφανές Μέλος

H Λένω αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 3,269 μηνύματα.

H Λένω έγραψε: στις 20:25, 10-11-19:

Α. Διαμαντοπούλου: Μπράβο στη Ν. Κεραμέως και Β. Διγαλάκη

"Η απόφαση της κ. Κεραμεως και του κ. Διγαλάκη (για τα 37 τμήματα)υπηρετεί αυτονόητα το δημόσιο συμφέρον και απαιτούσε τόλμη και συγκρούσεις και εσωτερικά μέτωπα"
https://www.esos.gr/arthra/64935/dia...kai-v-digalaki
Παράθεση

fotinipapa

Μαθητής Γ' λυκείου

H fotinipapa αυτή τη στιγμή είναι συνδεδεμένη. Είναι 17 ετών , Μαθητής Γ' λυκείου και μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 89 μηνύματα.

H fotinipapa έγραψε: στις 17:30, 14-11-19:

Παιδιά της θεωρητικής πού είστε στην ύλη;

Εγώ:
Στην ιστορία αυτή την εβδομάδα μπήκα στα αντιβενιζελικα κόμματα
Στην κοινωνιολογια αυτή την εβδομάδα μπήκα στο 5ο κεφάλαιο
Στο γνωστό αύριο θα μπω στη 10η ενότητα
Στο άγνωστο έχουμε βγάλει όλη τη γραμματική και όλο το συντακτικό και κάνουμε επαναλήψεις πλέον και , παράλληλα, άγνωστα κείμενα.
Παράθεση

Leukosrinokeros

Νεοφερμένος

H Leukosrinokeros έγραψε: στις 20:44, 23-11-19:

Αρχική Δημοσίευση από fotinipapa
Για τις νέες ενότητες του γνωστού έχουν συγγραφεί σχόλια από τον Μπετσακο, που είναι ένας εκ των συγγραφέων του φακέλου υλικού. Οι περισσότεροι φιλόλογοι δίνουν (και) αυτά τα σχόλια στους μαθητές τους, αλλά σε περίπτωση που θέλεις κάτι πιο πλούσιο σε σχόλια και ερμηνευτικες αναλύσεις θα σου πρότεινα και το βοήθημα του Μεταιχμιου.
Στην υλη τωρα απο τον ιουλιο(1μηνα προετοιμασια) ως τωρα τελη νοεμβρη δηλαδη 4 μηνες εχω κανει στην ιστορια ολο το βιβλιο και μου μενει το προσφυγικο κοινωνιολογια μου μενου 2 κεφαλαια αρχαια γνωστο τις 2 πρωτες διδακτικες ενοτητες απο τος 6 πιστευεις οτι ειμαι καλα;;; Για τος επαναληψεις των χριστουγεννων τι πιστευεις πρεπει να προσεξω;;;
Ευχαριστω εκ των προτερων
Παράθεση

Serotonin (Χαρά)

Νεοφερμένος

H Χαρά αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 17 ετών . Έχει γράψει 35 μηνύματα.

H Serotonin έγραψε: στις 00:19, 24-11-19:

Εγώ από τον Σεπτέμβριο (χωρίς θερινά) κοινωνιολογία μόλις μπήκα 6ο κεφάλαιο, ιστορία κόμμα των φιλελευθέρων και αρχαία γνωστό στην αλληγορία του Σπηλαίου αλλά έχουμε κάνει και πολλά κείμενα αυτενέργειας από τον φάκελο υλικού.
Παιδιά μην αγχώνεστε, το σχολείο ή το φροντιστήριο έχουν υπολογισμένη πότε θα βγει η ύλη και μαζί και οι επαναλήψεις...
Παράθεση

Scandal (Πέτρος)

Διαχειριστής

Ο Πέτρος αυτή τη στιγμή είναι συνδεδεμένος. Είναι 30 ετών , Φοιτητής του τμήματος Οργάνωσης και Διοίκησης Επιχειρήσεων ΟΠΑ (Αθήνα) και μας γράφει απο Περιστέρι (Αττική). Έχει γράψει 6,824 μηνύματα.

O Scandal έγραψε: στις 01:03, 24-11-19:

Εγώ που έδωσα πέρυσι, να σας πω ότι στο φροντιστήριο (για σχολείο δεν ξέρω), οι καθηγητές υπολόγιζαν μέσα Φεβρουαρίου να έχει ολοκληρωθεί η παράδοση της ύλης για να ξεκινήσουν οι επαναλήψεις.

Για μένα ήταν καθοριστικό στην κατανόηση της ύλης το ότι όλη τη χρονιά κάναμε προσομοιώσεις πανελληνίων (= 3 ωρα διαγωνίσματα σχετικής δυσκολίας).

Καλή συνέχεια στην προσπάθειά σας!!!
1
Παράθεση

arnold

Δραστήριο Μέλος

Ο arnold αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Έχει γράψει 401 μηνύματα.

O arnold έγραψε: στις 14:27, 24-11-19:

Θα ξαναδώσω με το παλιό σύστημα και διαβάζω μόνος χωρίς φροντιστήρια.. ήθελα να ρωτήσω τώρα,αν πάω σε ένα φροντιστήριο και τους ζητήσω να γράφω τα διαγωνίσματα για να έχω περισσότερο κίνητρο θα με χρεώσουν λέτε;
Παράθεση

Dimitris9

Νεοφερμένος

Ο Dimitris9 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Έχει γράψει 53 μηνύματα.

O Dimitris9 έγραψε: στις 15:55, 24-11-19:

Αρχική Δημοσίευση από arnold
Θα ξαναδώσω με το παλιό σύστημα και διαβάζω μόνος χωρίς φροντιστήρια.. ήθελα να ρωτήσω τώρα,αν πάω σε ένα φροντιστήριο και τους ζητήσω να γράφω τα διαγωνίσματα για να έχω περισσότερο κίνητρο θα με χρεώσουν λέτε;
Γιατί δεν πάς στο φροντηστηριο η όπου εκανες περυσι προ ετοιμασία να το ζητήσεις ; Δεν νομιζω να το δεχτεί αλλο φρονσγτργριο αυτο. Μπορείς ομως, να αγοράσεις βοηθήματα κ να λύνεις τα διαγωνίσματα απο αυτα (πίσω στος ελπίδες υπαρχουν οο απαντήσεις κ οι λύσεις). Επισης στπ διαδύκτιο, απο διαφορα φροντηστηρια πχ Φροντηστηρια Πουκαμισάς , υπαρχουν πολλα διαγωνίσματα και οι απαντήσεις τους που μπορεις να λύσεις . Ελπιζω να σε βοήθησα
Παράθεση

Serotonin (Χαρά)

Νεοφερμένος

H Χαρά αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 17 ετών . Έχει γράψει 35 μηνύματα.

H Serotonin έγραψε: στις 16:12, 24-11-19:

Αρχική Δημοσίευση από Scandal
Εγώ που έδωσα πέρυσι, να σας πω ότι στο φροντιστήριο (για σχολείο δεν ξέρω), οι καθηγητές υπολόγιζαν μέσα Φεβρουαρίου να έχει ολοκληρωθεί η παράδοση της ύλης για να ξεκινήσουν οι επαναλήψεις.

Για μένα ήταν καθοριστικό στην κατανόηση της ύλης το ότι όλη τη χρονιά κάναμε προσομοιώσεις πανελληνίων (= 3 ωρα διαγωνίσματα σχετικής δυσκολίας).

Καλή συνέχεια στην προσπάθειά σας!!!

Και φέτος κάπως έτσι είναι τα πράγματα, μόνο στα αρχαία στο φροντιστήριο μας είπαν ότι η ύλη ενδέχεται να βγει τέλη Φεβρουαρίου. Αλλά σίγουρα θα υπάρχει χρόνος για επαναλήψεις σε όλα τα μαθήματα!
1
Παράθεση

StellaSanda

Μαθητής Γ' λυκείου

H StellaSanda αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Μαθητής Γ' λυκείου και μας γράφει απο Σέρρες (Σέρρες). Έχει γράψει 8 μηνύματα.

H StellaSanda έγραψε: στις 15:28, 09-12-19:

Για που στόχευετε;;????
Παράθεση

Ermioni89

Μαθητής Γ' λυκείου

H Ermioni89 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Μαθητής Γ' λυκείου . Έχει γράψει 24 μηνύματα.

H Ermioni89 έγραψε: στις 12:46, Σήμερα:

Διάβασα κάπου ότι έχουν σκοπό να καταργήσουν τις ενδοσχολικες εξετάσεις. Ελπίζω να μη μας αφορά και αυτό....
Παράθεση

GeoCommand

Νεοφερμένος

Ο GeoCommand αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Είναι 17 ετών . Έχει γράψει 44 μηνύματα.

O GeoCommand ΙΚΑΡΩΝ ΙΚΑΡΩΝ ΑΕΤΟΙ έγραψε: στις 20:46, Σήμερα:

Αρχική Δημοσίευση από Ermioni89
Διάβασα κάπου ότι έχουν σκοπό να καταργήσουν τις ενδοσχολικες εξετάσεις. Ελπίζω να μη μας αφορά και αυτό....

Θεωρώ πως είναι λίγο αργά για μας (και ας μην έχουν έρθει ακόμη τα Χριστούγεννα).
Γιατί όμως σε φοβήζει αυτό το ενδεχόμενο;
Παράθεση

Ermioni89

Μαθητής Γ' λυκείου

H Ermioni89 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Μαθητής Γ' λυκείου . Έχει γράψει 24 μηνύματα.

H Ermioni89 έγραψε: στις 21:37, Σήμερα:

Αρχική Δημοσίευση από GeoCommand
Θεωρώ πως είναι λίγο αργά για μας (και ας μην έχουν έρθει ακόμη τα Χριστούγεννα).
Γιατί όμως σε φοβήζει αυτό το ενδεχόμενο;
Δεν με φοβίζει αλλά όπως και να το κάνουμε, είναι και άλλη αλλαγή. Οι ενδοσχολικες είναι η ευκαιρία σε κάθε τάξη του λυκείου, να ανεβάσεις τον βαθμό από ένα μάθημα. Θεωρώ πιο σωστό ειδικά έτσι όπως έχει γίνει η τρίτη λυκείου, να δίνει και για ενδοσχολικες. Γιατί δίνεις μαθήματα που μετά θα γράψεις πανελλήνιες πάνω σε αυτά, δεν δίνεις μαθήματα άσχετα του πεδίου σου.
Παράθεση
Απάντηση στο θέμα

Βρείτε παρόμοια