Επεξεργασία Προφίλ Επεξεργασία Avatar Επεξεργασία Υπογραφής Επεξεργασία Επιλογών E-mail και Κωδικός Ρυθμίσεις Ειδοποιήσεων
Αποσύνδεση Οι Συνδρομές μου Το Προφίλ μου Τα Posts μου Τα Threads μου Λίστα Επαφών Αντιδράσεις σε Posts μου Παραθέσεις των Posts μου Αναφορές σε Εμένα Ενέργειες Συντονιστών Αόρατος Χρήστης
Αναζήτηση στο iSchool!
Τι;
Πως;
Ταξινόμηση
Που;
Σε συγκεκριμένη κατηγορία;
Ποιος;
Αποτελέσματα Αναζήτησης
Συμπληρώστε τουλάχιστον το πεδίο Τι;

Το iSchool είναι η μεγαλύτερη μαθητική διαδικτυακή κοινότητα με 67,984 εγγεγραμμένα μέλη και 2,441,137 μηνύματα σε 77,111 θέματα. Αυτή τη στιγμή μαζί με εσάς απολαμβάνουν το iSchool άλλα 142 άτομα.

Καλώς ήρθατε στο iSchool!

Εγγραφή Βοήθεια

Σας λείπει καθόλου το σχολείο;

Μιχάλης Τ.

Δραστήριο Μέλος

Ο Μιχάλης Τ. αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Έχει γράψει 246 μηνύματα.

O Μιχάλης Τ. έγραψε: στις 16:02, 10-02-19:

Ναι, μου λείπει.
Κυρίως το Λύκειο και συγκεκριμένα το μαθησιακό κομμάτι, όχι το κομμάτι «παρέα–φίλοι–γκόμεν@».
Πρέπει να συνδεθείτε για να αντιδράσετε σε μηνύματα
Παράθεση

tonyler

Εκκολαπτόμενο Μέλος

Ο tonyler αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Είναι 18 ετών . Έχει γράψει 117 μηνύματα.

O tonyler τρελόπαιδο έγραψε: στις 19:49, 11-02-19:

Μιας και είμαι έγκλειστος :

Καθόλου. Είναι το ίδιο πράγμα κάθε μέρα και πολύ χειρότερο στο κομμάτι ύπνου.

Αντιθέτως στη σχολή γνώρισα άτομα που πραγματικά τους θεωρώ φίλους μου.

Έχω κόψει κάθε επαφή με φίλους του σχολείου μου. Αυτό σήμαινε κάτι...

Βέβαια το να έχεις φίλους που ξέρεις τοι αύριο μεθαύριο θα τους έχεις πλάι στη διμοιρία σου είναι αλλιώς. Ο δεσμός είναι πολύ πιο ισχυρός.
Παράθεση

Scandal (Πέτρος)

Διαχειριστής

Ο Πέτρος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Είναι 29 ετών , Φοιτητής του τμήματος Οργάνωσης και Διοίκησης Επιχειρήσεων ΟΠΑ (Αθήνα) και μας γράφει απο Περιστέρι (Αττική). Έχει γράψει 5,593 μηνύματα.

O Scandal έγραψε: στις 21:34, 11-02-19:

Κι εγώ έχω τους λόγους μου που δεν μου λείπει.
- Το σχολείο σε αναγκάζει να είσαι σε κοντινή επαφή με άτομα που ως ενήλικας δεν θα συναναστρεφόσουν ποτέ μαζί τους. Αυτό από τη μία σε μαθαίνει ότι και irl θα συναναστραφείς με άτομα που δεν ταιριάζετε (πχ σε δουλειά, συνεργασίες κτλ), όμως δεν παύει να είναι σπατάλη χρόνου μεταξύ ατόμων που μπορεί να μην ταιριάζουν.
- Πολλές οι σχολικές ώρες μέσα στην ημέρα, ενώ ως ενήλικας, είτε σπουδάζεις αυτό που σου αρέσει, είτε είσαι άνεργος είτε δουλεύεις σε μια δουλειά που την προτιμάς, ουσιαστικά επενδύεις το χρόνο σου εκεί που θέλεις / επιλέγεις.

ΑΝ μου λείπει κάτι ήτανε τα μαθήματα με ορισμένους καθηγητές / καθηγήτριες και οι καλές στιγμές με φίλους σε δημοτικό και γυμνάσιο. Μετά στράβωσαν οι σχέσεις μου και στράβωσα κι εγώ
1
Παράθεση

olivi@

Συντονίστρια

H olivi@ αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 429 μηνύματα.

H olivi@ https://www.ischool.gr/showthread.php?go έγραψε: στις 21:46, 11-02-19:

Μeh. Μερικές φορές σκέφτομαι ότι μου λείπει το σχολείο αλλά μάλλον περισσότερο μου λείπει η περίοδος που πήγαινα σχολείο και όχι αυτό καθαυτό. Με όσους ήταν να κρατήσω επαφή, κράτησα. Τους υπόλοιπους θα τους δω στο reunion, I guess.
2
1
Παράθεση
Απάντηση στο θέμα

Χρήστες

Βρείτε παρόμοια