Επεξεργασία Προφίλ Επεξεργασία Avatar Επεξεργασία Υπογραφής Επεξεργασία Επιλογών E-mail και Κωδικός Ρυθμίσεις Ειδοποιήσεων
Αποσύνδεση Οι Συνδρομές μου Το Προφίλ μου Τα Posts μου Τα Threads μου Λίστα Επαφών Αντιδράσεις σε Posts μου Παραθέσεις των Posts μου Αναφορές σε Εμένα Ενέργειες Συντονιστών Αόρατος Χρήστης

Το iSchool είναι η μεγαλύτερη μαθητική διαδικτυακή κοινότητα με 69,167 εγγεγραμμένα μέλη και 2,484,343 μηνύματα σε 79,246 θέματα. Αυτή τη στιγμή μαζί με εσάς απολαμβάνουν το iSchool άλλα 389 άτομα.

Καλώς ήρθατε στο iSchool!

Εγγραφή Βοήθεια

Καλύτερο φροντιστήριο στην Αθήνα;

killbill

Δραστήριο Μέλος

Ο killbill αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Έχει γράψει 166 μηνύματα.

O killbill έγραψε: στις 23:40, 16-06-10:

μια συμβουλή θέλω να δώσω επειδή δούλευα παλιά για αρκετά χρόνια σε φροντιστήρια και ξέρω τα πράγματα από μέσα καλύτερα. Αυτό που θα συνιστούσα να προσέξετε είναι η ειδικότητα των καθηγητών της διεύθυνσης του φροντιστηρίου. Αν οι ιδιοκτήτες (συνήθως είναι 2-3 άτομα) είναι πχ ο ένας μαθηματικός και ο άλλος φυσικός, τότε να το προτιμήσετε αν είστε θετικοτεχνολογική κατεύθυνση από ότι ένα όπου η διεύθυνση είναι φιλόλογοι, και αντίστροφα φυσικά. Ο λόγος είναι ότι όταν η διεύθυνση είναι ίδιας ειδικότητας με την κατεύθυνσή σας, έχουν προσέξει πολύ περισσότερο τα μαθήματα της κατεύθυνσης (πχ καλές σημειώσεις, κάνουν καλό μάθημα). Αντίθετα (και αυτό το λέω 100%) σε φροντιστήρια όπου η διεύθυνση είναι ας πουμε μόνο φιλόλογοι, οι μαθηματικοί - φυσικοί κάθε χρόνο αλλάζουν, ακόμα και στα μέσα της χρονιάς, βρίσκουν καθηγητές από αγγελίες την τελευταία στιγμή που ούτε τους ξέρουν ούτε τους έχουν δοκιμάσει, απλά για να μην χάσουν μαθητές και χάσουν τμήματα. (μιλάω εκ πείρας. κάτι ξέρω...) Τώρα όσον αφορά φροντιστήρια όπου οι ιδιοκτήτες είναι πχ ένας μαθηματικός και ένας φιλόλογος λίγο δύσκολο γιατί μαθηματικοί και φιλόλογοι δεν κάνουμε χωριο!!!

Τι μπορείτε να κάνετε; Εγώ αυτό που θα σας πρότεινα είναι να μπείτε στα sites των φροντιστηρίων και να δείτε τα ονόματα και τις ειδικότητες των διευθντών του φροντιστηρίου. Όταν θα πάτε στο φροντιστήριο να ρωτήσετε ποιός θα σας κάνει πχ Μαθηματικά. Αν δείτε ότι θα σας κάνει άτομο από την διεύθυνση τότε είστε σε σωστό δρόμο. Αλλιώς μπορεί να σας κάνει κάποιος που τον βρήκαν χτες!
Αν και τελικά πιστεύω πάνω από όλα ότι το καλό φροντιστήριο πάει από στομα σε στόμα. Ρωτήστε και παλιούς
edited Τελευταία επεξεργασία από το χρήστη killbill : 17-06-10 στις 00:24.
1
Πρέπει να συνδεθείτε για να αντιδράσετε σε μηνύματα
Παράθεση

ioannazer

Μαθητής Γ' λυκείου

H ioannazer αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 27 ετών και Μαθητής Γ' λυκείου . Έχει γράψει 9 μηνύματα.

H ioannazer έγραψε: στις 17:30, 17-06-10:

αυτό το καλοκαίρι έκανα μάθημα στο ορόσημο και το μετάνιωσα... μετά χειμώνα πήγα σε ένα φροντιστήριο στην γειτονιά μου και ήταν τέλεια!!!

εννοούσα αυτό που πέρασε του 2009
edited Τελευταία επεξεργασία από το χρήστη prinCess. : 17-06-10 στις 20:27. Αιτία: merge
Παράθεση

Chris1993 (Χρήστος)

Πτυχιούχος

Ο Χρήστος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Είναι Πτυχιούχος του τμήματος Οργάνωσης & Διοίκησης Επιχειρήσεων (ΟΠΑ/Αθήνα) . Έχει γράψει 4,677 μηνύματα.

O Chris1993 έγραψε: στις 19:40, 17-06-10:

Παιδιά , εγώ μένω Περισσό , το σπίτι μου είναι 3 λεπτά απο τον σταθμό (ευτυχώς) και είναι σχετικά λίγες στάσεις μέχρι την Ομόνοια!
Όλοι μου λένε να πάω στον Ηράκλειτο για θερινά + για χειμερινά ! (και το σκέφτομαι πάρα πολύ)
Προλαβαίνω ; Γιατί την Δευτέρα αρχίζουν...(21)
Α και παιδιά που πάτε εκεί η που έστω μπήκατε και γραφτήκατε , τι άποψη έχετε ;
Παράθεση

hliass_1989

Εκκολαπτόμενο Μέλος

Ο hliass_1989 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Έχει γράψει 127 μηνύματα.

O hliass_1989 έγραψε: στις 05:29, 09-07-10:

Καλημέρα παιδιά και καλώς σας βρήκα! Είμαι απόφοιτος , όπως θα διαπιστώσατε και από τον τίτλο του θέματος, και θέλω να σας ρωτήσω τα εξής εν ολοίγοις :
1) Εάν γνωρίζετε κάποιο φροντιστήριο στο κέντρο (Αθήνας) που να ειδικεύεται ή τέλος πάντων να έχει αρκετά τμήματα για απόφοιτους ΕΚΤΟΣ από τις καθιερωμένες πρωινές ώρες

2) Σε τι τιμές κυμαίνεται ανά μήνα το κόστος για όλα τα μαθήματα

Κάθε πληροφορία από προσωπική σας εμπειρία ή φίλων θα ήταν χρήσιμη. Παρέλειψα βέβαια να πω πως έχω αποφοιτήσει εδώ και 4 χρόνια.Ευχαριστώ εκ των προτέρων για τις απαντήσεις σας!
Παράθεση

eleu9eria

Νεοφερμένος

H eleu9eria αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει μόλις ένα μήνυμα.

H eleu9eria έγραψε: στις 01:49, 17-08-10:

Να σε ρωτησω ξερεις κανα καλο φροντιστηριο στην Αθηνα; Θα παω πρωτη λυκειου και εχω μπερδευθει... :/
edited Τελευταία επεξεργασία από το χρήστη woochoogirl : 17-08-10 στις 11:34. Αιτία: greeklish
1
Παράθεση

nick1234f

Νεοφερμένος

Ο nick1234f αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Είναι 23 ετών . Έχει γράψει μόλις ένα μήνυμα.

O nick1234f έγραψε: στις 16:02, 04-09-12:

Καλησπέρα σας . Είμαι μαθητής την Β λυκείου (θετικη κατευθυνση) και ψάχνω ένα αξιόπιστο φροντιστήριο στον περισσό .Θελω να ειναι συνοικιακό αλλα ταυτοχρονα πιεστικό .Τελος παντων να μην ειναι μούφα...ψαχνω κατι καλό...εχω ακούσει πολύ καλά λόγια και για την Ωθηση στο μαρουσι αλλα ειναι καπως μακρια απο εμενα ,ακριβη και απροσωπη...Αμα εχετε υπ οψη καποιο καλο σε αυτη την περιοχη (και λαμπρινη καλυτερα) θα ειμουν ευγνώμων ...Ευχαριστω για τον χρόνο σας.Αν μπορείτε απαντήστε γρήγορα
Παράθεση

Schoolmate

Φοιτητής

Ο Schoolmate αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Είναι 29 ετών και Φοιτητής . Έχει γράψει 279 μηνύματα.

O Schoolmate έγραψε: στις 22:27, 30-09-12:

Ποιό πιστεύετε ότι είναι το καλύτερο φροντηστήριο στην Αθήνα (Για προετοιμασία πανελληνίων τεχνολογική κατεύθυνση); Έχω ακούσει ότι στο κέντρο είναι τα καλύτερα παρακαλώ όσοι ξέρουν να ενημερώσουν; Κατά καιρούς ακούγονται διάφορα για μερικά ότι δεν δίνουν σημασία σε μερικά παιδιά τα οποία δεν είναι τόσο καλοί μαθητές, άλλα ότι δεν αξίζουν τίποτα κ.ά.

Θα παρακαλέσω τους διαχειριστές να μην το δουν ως διαφήμιση και κλειδωθεί το θέμα άδικα.

Καμία απάντηση;
edited Τελευταία επεξεργασία από το χρήστη yozerehs : 02-09-19 στις 05:09. Αιτία: Ένωση μηνυμάτων.
Παράθεση

Νάγια Τ.

Φοιτητής

H Νάγια Τ. αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 26 ετών , Φοιτητής του τμήματος Ιατρικής Σχολής (ΑΕΙ/Αθήνα) και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 2,134 μηνύματα.

H Νάγια Τ. Κατά τον δαίμονα εαυτού ☤ έγραψε: στις 19:35, 02-10-12:

Χωρις να θεωρηθει διαφημιση και χωρις να εχω προσωπικη εμπειρια,αλλα κρινοντας απο τα λεγομενα πολλων,νομιζω η "Ωθηση".
1
2
Παράθεση

Chris1993 (Χρήστος)

Πτυχιούχος

Ο Χρήστος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Είναι Πτυχιούχος του τμήματος Οργάνωσης & Διοίκησης Επιχειρήσεων (ΟΠΑ/Αθήνα) . Έχει γράψει 4,677 μηνύματα.

O Chris1993 έγραψε: στις 19:35, 02-10-12:

Ώθηση (τελεία και παύλα).
Αν μένεις μακριά απο το Μαρούσι, βολέψου και με τον Ηράκλειτο -_-
1
1
Παράθεση

Superhuman (Νικηφόρος)

Φοιτητής

Ο Νικηφόρος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Είναι Φοιτητής . Έχει γράψει 549 μηνύματα.

O Superhuman έγραψε: στις 19:41, 02-10-12:

Θετικό >>>> Ηράκλειτος.
Παράθεση

Schoolmate

Φοιτητής

Ο Schoolmate αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Είναι 29 ετών και Φοιτητής . Έχει γράψει 279 μηνύματα.

O Schoolmate έγραψε: στις 15:37, 03-10-12:

Παιδιά το φροντηστήριο Ώθηση πέφτει πάρα πολύ μακριά. Κάποιο στο κέντρο κοντά κάτι; Το φροντηστήριο Ηράκλειτος είναι καλό αυτό που γράψανε τα παιδιά;

Αρχική Δημοσίευση από Superhuman
Θετικό >>>> Ηράκλειτος.
Τι εννοείς με το ποστ σου δεν το έπιασα;
edited Τελευταία επεξεργασία από το χρήστη qwerty111 : 05-10-12 στις 19:57. Αιτία: Συγχώνευση συνεχόμενων μηνυμάτων
Παράθεση

rakels (Ράκελ)

Πολύ δραστήριο μέλος

H Ράκελ αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 560 μηνύματα.

H rakels δεν υπάρχουν κανόνες, μα μόνο εξαιρέσεις έγραψε: στις 15:53, 03-10-12:

Αρχική Δημοσίευση από Chris1993
Ώθηση (τελεία και παύλα).
Αν μένεις μακριά απο το Μαρούσι, βολέψου και με τον Ηράκλειτο -_-
Η δουλειά εκεί είναι εκπληκτική.
(τρέχω από Σπάτα κάθε μέρα ε )
1
Παράθεση

Νάγια Τ.

Φοιτητής

H Νάγια Τ. αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 26 ετών , Φοιτητής του τμήματος Ιατρικής Σχολής (ΑΕΙ/Αθήνα) και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 2,134 μηνύματα.

H Νάγια Τ. Κατά τον δαίμονα εαυτού ☤ έγραψε: στις 15:56, 03-10-12:

Αρχική Δημοσίευση από rakels
Η δουλειά εκεί είναι εκπληκτική.
(τρέχω από Σπάτα κάθε μέρα ε )
Γιατί καλε χάθηκαν τα φροντιστήρια στα Σπατα?
Δε λέω πολύ καλό φροντιστήριο,αλλά αν μένεις Μαρούσι,Νέο Ηράκλειο,Αγία Παρασκευή κι έτσι....
1
1
Παράθεση

boss.

Φοιτητής

Ο boss. αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Είναι 26 ετών , Φοιτητής του τμήματος Πρόγραμμα Εκκλησιαστικής Μουσικής και Ψαλτικής Ανώτ. Εκκλησ. Ακαδημίας Ηρκλείου Κρήτης και μας γράφει απο Μύκονος (Κυκλάδες). Έχει γράψει 782 μηνύματα.

O boss. έγραψε: στις 16:27, 03-10-12:

Ώθηση; Ηράκλειτος; Αχ, εντάξει, έτσι είναι τα πράγματα, πρέπει να κινείται η οικονομία, άδικο σύστημα σού λέει μετά.
edited Τελευταία επεξεργασία από το χρήστη yozerehs : 02-09-19 στις 05:11. Αιτία: Flames.
3
1
Παράθεση

Schoolmate

Φοιτητής

O Schoolmate έγραψε: στις 15:14, 05-10-12:

Καμία άλλη βοήθεια;
Παράθεση

Chris1993 (Χρήστος)

Πτυχιούχος

O Chris1993 έγραψε: στις 15:39, 05-10-12:

Αρχική Δημοσίευση από boss.
Ώθηση; Ηράκλειτος; Αχ, εντάξει, έτσι είναι τα πράγματα, πρέπει να κινείται η οικονομία, άδικο σύστημα σού λέει μετά.
Ναι, γιαυτό η Ώθηση έχει 53% πάνω από 17.000 μόρια! Το βρήκες

19.000-20.000 -> 10%
18.000-19.000 -> 22%
17.000-18.000 -> 21%
16.000-17.000 -> 15%
15.000-16.000 -> 13%
edited Τελευταία επεξεργασία από το χρήστη yozerehs : 02-09-19 στις 05:12. Αιτία: Διόρθωση quote.
3
2
Παράθεση

cha0s

Μεταπτυχιακός φοιτητής

Ο cha0s αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Είναι Μεταπτυχιακός φοιτητής . Έχει γράψει 3,753 μηνύματα.

O cha0s έγραψε: στις 15:44, 05-10-12:

Αν και δε μένω Αθήνα, ακούω για τον Πουκαμισά πολύ καλά λόγια
1
Παράθεση

φρι

Περιβόητο Μέλος

H φρι αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 1,288 μηνύματα.

H φρι . έγραψε: στις 15:45, 05-10-12:

ΟΧΙ,μην κανεις το λαθος και πας πουκαμισα.προσωπικη εμπειρια!
ναι μεν ειναι καλο φροντιστηριο αλλα κοιτανε πολυ κ τη τσεπη.ειναι κ ακριβο!
Παράθεση

Θάλεια

Φοιτητής

H Θάλεια αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Φοιτητής του τμήματος Φυσικής Ιωαννίνων . Έχει γράψει 2,788 μηνύματα.

H Θάλεια έγραψε: στις 15:46, 05-10-12:

Αρχική Δημοσίευση από cha0s
Αν και δε μένω Αθήνα, ακούω για τον Πουκαμισά πολύ καλά λόγια
Άκουσα από 2 παιδιά ότι είναι λίγο βιτρίνα και πέφτει πολύ διαφήμιση.

Πάντως όσο καλό και να είναι ένα φροντιστήριο μπορεί ο μαθητής να μην ταιριάζει με τους καθηγητές που του διδάσκουν και να μην υπάρχει το επιθυμητό αποτέλεσμα.
2
Παράθεση

φρι

Περιβόητο Μέλος

H φρι αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 1,288 μηνύματα.

H φρι . έγραψε: στις 15:48, 05-10-12:

Αρχική Δημοσίευση από Θάλεια
Άκουσα από 2 παιδιά ότι είναι λίγο βιτρίνα και πέφτει πολύ διαφήμιση.

Πάντως όσο καλό και να είναι ένα φροντιστήριο μπορεί ο μαθητής να μην ταιριάζει με τους καθηγητές που του διδάσκουν και να μην υπάρχει το επιθυμητό αποτέλεσμα.
ναι,ισχυει αυτο που λες!
Παράθεση
Απάντηση στο θέμα

Χρήστες

• Τα παρακάτω 0 μέλη και 1 επισκέπτες διαβάζουν μαζί με εσάς αυτό το θέμα.

• (View-All Tα παρακάτω 0 μέλη διάβασαν αυτό το θέμα τις τελευταίες 30 μέρες:
    Μέχρι και αυτή την στιγμή δεν έχει δει το θέμα κάποιο ορατό μέλος