Επεξεργασία Προφίλ Επεξεργασία Avatar Επεξεργασία Υπογραφής Επεξεργασία Επιλογών E-mail και Κωδικός Ρυθμίσεις Ειδοποιήσεων
Αποσύνδεση Οι Συνδρομές μου Το Προφίλ μου Τα Posts μου Τα Threads μου Λίστα Επαφών Αντιδράσεις σε Posts μου Παραθέσεις των Posts μου Αναφορές σε Εμένα Ενέργειες Συντονιστών Αόρατος Χρήστης

Το iSchool είναι η μεγαλύτερη μαθητική διαδικτυακή κοινότητα με 68,652 εγγεγραμμένα μέλη και 2,466,620 μηνύματα σε 78,310 θέματα. Αυτή τη στιγμή μαζί με εσάς απολαμβάνουν το iSchool άλλα 163 άτομα.

Καλώς ήρθατε στο iSchool!

Εγγραφή Βοήθεια

Erasmus

Noisette (Φωτεινός Θάλαμος)

Επιφανές Μέλος

H Φωτεινός Θάλαμος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 2,624 μηνύματα.

H Noisette Love is our resistance. έγραψε: στις 02:02, 31-07-11:

Μια χαρά! Εγώ τελικά ενώ με δέχτηκαν δεν θα πάω στα γλωσσικά! Κατευθείαν στο Πανεπιστήμιο! Καλό erasmus σου εύχομαι!
Πρέπει να συνδεθείτε για να αντιδράσετε σε μηνύματα
Παράθεση

BlondeArya

Φοιτητής

H BlondeArya αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 28 ετών και Φοιτητής . Έχει γράψει 11 μηνύματα.

H BlondeArya Passionately curious. έγραψε: στις 01:02, 01-08-11:

Να περάσετε τελεια παιδιάαα!!!!!
Σας εύχομαι να ζήσετε τη καλύτερη εμπειρία Εράσμους που θα μπορούσατεεε!! (και όχι δεν είμαι Σαββατογεννημένη )
1
Παράθεση

Athinoul@91 (Αθηνά)

Φοιτητής

H Αθηνά αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 27 ετών και Φοιτητής του τμήματος Ξένων Γλωσσών Μετάφρασης & Διερμηνείας Ιόνιο Ειδίκευση Μετάφρασης ή Διερμηνείας (Κέρκυρα) . Έχει γράψει 622 μηνύματα.

H Athinoul@91 Lost In Translation...:DD έγραψε: στις 18:06, 01-08-11:

Αρχική Δημοσίευση από BlondeArya
Να περάσετε τελεια παιδιάαα!!!!!
Σας εύχομαι να ζήσετε τη καλύτερη εμπειρία Εράσμους που θα μπορούσατεεε!! (και όχι δεν είμαι Σαββατογεννημένη )
ΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑ! DANKE!
1
Παράθεση

κέλλυ5764

Νεοφερμένος

H κέλλυ5764 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 35 ετών . Έχει γράψει 3 μηνύματα.

H κέλλυ5764 έγραψε: στις 00:05, 02-08-11:

Γνωρίζει κανένας εαν οι φοιτητές που προέρχονται απο κατατακτήριες έχουν δικαίωμα erasmus?
Παράθεση

Lefteris278 (Λευτέρης)

Φοιτητής

Ο Λευτέρης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Είναι Φοιτητής του τμήματος Παιδαγωγικό Δημοτικής Εκπαίδευσης (ΑΕΙ/Αλεξανδρούπολη) . Έχει γράψει 105 μηνύματα.

O Lefteris278 δν υπάρχει ευτυχισμένη ζωή, μόνο στιγμές έγραψε: στις 07:41, 07-08-11:

Παιδιά και γώ θέλω να πάω erasmus ! τί πρέπει να κάνω ?? είμαι εντελώς ανημέρωτος !! βοήθεια !!!
Παράθεση

GreenEve (Εύα)

Νεοφερμένος

H Εύα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 26 ετών και μας γράφει απο Κύμη (Εύβοια). Έχει γράψει 42 μηνύματα.

H GreenEve έγραψε: στις 18:59, 21-08-11:

Καλησπέρα! ήθελα να ρωτήσω πόσα μαθήματα απαιτούνται για να πας;

ρωτάω γιατι τωρα θα πάω 2ο έτος και χρωστάω μισό μαθημα () και βαριέμαι να το δώσω αλλά να μην μου στοιχίσει και το εράσμους ....
τι λετε;
Παράθεση

Επιφανές Μέλος

H Φωτεινός Θάλαμος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 2,624 μηνύματα.

H Noisette Love is our resistance. έγραψε: στις 19:22, 21-08-11:

Πρέπει να έχεις περάσει όλα τα μαθήματα του 1ου έτους.
Παράθεση

GreenEve (Εύα)

Νεοφερμένος

H Εύα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 26 ετών και μας γράφει απο Κύμη (Εύβοια). Έχει γράψει 42 μηνύματα.

H GreenEve έγραψε: στις 22:04, 21-08-11:

αυτό είναι σίγουρο; γιατί στη σχολή μου νομίζω πως υπήρξαν παιδιά που πήγαν χρωστώντας περισσότερα απο 3 μαθήματα του πρώτου έτους...
Παράθεση

Athinoul@91 (Αθηνά)

Φοιτητής

H Αθηνά αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 27 ετών και Φοιτητής του τμήματος Ξένων Γλωσσών Μετάφρασης & Διερμηνείας Ιόνιο Ειδίκευση Μετάφρασης ή Διερμηνείας (Κέρκυρα) . Έχει γράψει 622 μηνύματα.

H Athinoul@91 Lost In Translation...:DD έγραψε: στις 23:19, 21-08-11:

Ναι και σε εμάς έτσι είπαν. Το πολύ 3 μπορείς...
Παράθεση

Επιφανές Μέλος

H Noisette Love is our resistance. έγραψε: στις 00:41, 22-08-11:

Δεν ξέρω τι παίζει...
Παράθεση

GreenEve (Εύα)

Νεοφερμένος

H GreenEve έγραψε: στις 11:47, 22-08-11:

Δηλαδή το ότι χρωστάω μισό μάθημα δεν μπορεί να μου στοιχίσει έτσι; όχι τίποτα άλλο, είναι στατιστική και δεν περνιέται με τίποτα...
Παράθεση

petran_r21

Διάσημο Μέλος

Ο petran_r21 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Έχει γράψει 617 μηνύματα.

O petran_r21 έγραψε: στις 13:21, 22-08-11:

Αρχική Δημοσίευση από GreenEve
Δηλαδή το ότι χρωστάω μισό μάθημα δεν μπορεί να μου στοιχίσει έτσι; όχι τίποτα άλλο, είναι στατιστική και δεν περνιέται με τίποτα...
To εχω ακουσει πολλες φορες αυτο
4
Παράθεση

iliaA

Φοιτητής

H iliaA αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 26 ετών και Φοιτητής . Έχει γράψει 27 μηνύματα.

H iliaA έγραψε: στις 23:51, 25-09-11:

γεια σας!θα ηθελα να μαθω αν οι σχολες οπως πχ οι ηλεκτρολόγοι του εμπ και οι ηλεκτρολόγοι του δπθ εχουν ίδιες δυνατότητες erasmus!Ευχάριστω!
1
Παράθεση

jorget_g

Νεοφερμένος

H jorget_g αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 31 ετών . Έχει γράψει 2 μηνύματα.

H jorget_g ο ουρανος αυτος μου φτανει... έγραψε: στις 23:55, 05-12-11:

Χαιρεται!!! ειμαι τελειοφητη στο τει νοσηλευτικης στην θεσσαλονικη και κανω την πρακτικη μου αυτην την περιοδο.Σε λιγοτερο απο ενα μηνα θα παω erasmus στην φιλανδια για να ολοκληρωσω εκει την πρακτικη.Απο συμφοιτητριεσ που εχουν παει εχω ακουσει τα καλυτερα και ειλικρινα ανυπομονω να παω... Η μονη δυσκολια που μπορει να αντιμετωπισει καποιος στο θεμα του erasmus ειναι η ατελειωτη γραφειοκρατια που απαιτειται ωστε να συμπληρωθουν τα απαραιτητα εγγραφα!!! παρ'ολα αυτα πιστευω οτι ειναι μια μοναδικη ευκαιρια που δινεται στους φοιτητες και απο ακαδημαικη αποψη αλλα πολυ περισσοτερο απο αποψη εμπειριας!!!!

ΤΟ ΤΑΞΙΔΙ ΤΩΡΑ ΑΡΧΙΖΕΙ!!!
Παράθεση

kaleidoscope

Φοιτητής

H kaleidoscope αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Φοιτητής του τμήματος Ιατρικής Θεσσαλονίκης . Έχει γράψει 7,692 μηνύματα.

H kaleidoscope Your attitude determines your altitude έγραψε: στις 00:13, 06-12-11:

Η Φινλανδία είναι πολύ όμορφη χώρα, να πας εκδρομή στο Tampere, μου άρεσε πολύ.
Όντως η γραφειοκρατία του erasmus είναι πολύ κουραστική, αλλά κι αυτό μέσα στο πρόγραμμα είναι, τι να κάνουμε!
Παράθεση

BlondeArya

Φοιτητής

H BlondeArya αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 28 ετών και Φοιτητής . Έχει γράψει 11 μηνύματα.

H BlondeArya Passionately curious. έγραψε: στις 01:47, 12-12-11:

Αρχική Δημοσίευση από kaleidoscope
Η Φινλανδία είναι πολύ όμορφη χώρα, να πας εκδρομή στο Tampere, μου άρεσε πολύ.
Όντως η γραφειοκρατία του erasmus είναι πολύ κουραστική, αλλά κι αυτό μέσα στο πρόγραμμα είναι, τι να κάνουμε!

Μιλάς εκ πείρας να φανταστώ;
Το σκέφτομαι πολύ σοβαρά, ακόμη και μόνη μου
Παράθεση

kaleidoscope

Φοιτητής

H kaleidoscope αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Φοιτητής του τμήματος Ιατρικής Θεσσαλονίκης . Έχει γράψει 7,692 μηνύματα.

H kaleidoscope Your attitude determines your altitude έγραψε: στις 07:20, 12-12-11:

Δεν είχα πάει εγώ erasmus στην Φινλανδία αλλά ο τότε φίλος μου. Εγώ απλά τον είχα επισκεφτεί
Παράθεση

Dreams&hopes (Δέσποινα)

Πτυχιούχος

H Δέσποινα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 27 ετών , Πτυχιούχος του τμήματος Εκπαίδευσης & Αγωγής στην Προσχολική Ηλικία (ΑΕΙ/Αθήνα) και μας γράφει απο Σαλαμίνα (Αττική). Έχει γράψει 445 μηνύματα.

H Dreams&hopes έγραψε: στις 18:02, 14-12-11:

Καλησπέρα! Ξέρει κανείς πότε περίπου βγαίνουν οι λίστες με τα συνεργαζόμενα πανεπιστήμια; Θέλω πολύ να πάω του χρόνου!!!!!
Παράθεση

Johnnaousa

Φοιτητής

Ο Johnnaousa αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Είναι 25 ετών , Φοιτητής του τμήματος Βιοχημείας και Βιοτεχνολογίας Θεσσαλίας (Λάρισα) και μας γράφει απο Νάουσα (Ημαθία). Έχει γράψει 13,939 μηνύματα.

O Johnnaousa τα λαθη επαναλαμβανονται έγραψε: στις 22:37, 14-12-11:

Αρχική Δημοσίευση από Dreams&hopes
Καλησπέρα! Ξέρει κανείς πότε περίπου βγαίνουν οι λίστες με τα συνεργαζόμενα πανεπιστήμια; Θέλω πολύ να πάω του χρόνου!!!!!
μηπως υπαρχουν στο σαιτ της σχολης σου?
Παράθεση

kaleidoscope

Φοιτητής

H kaleidoscope Your attitude determines your altitude έγραψε: στις 22:49, 14-12-11:

Νομίζω πως έχουμε ακόμη καιρό.
Παράθεση
Απάντηση στο θέμα

Χρήστες