Επεξεργασία Προφίλ Επεξεργασία Avatar Επεξεργασία Υπογραφής Επεξεργασία Επιλογών E-mail και Κωδικός
Αποσύνδεση Οι Συνδρομές μου Το Προφίλ μου Τα Posts μου Τα Threads μου Λίστα Επαφών Αόρατος Χρήστης
Αναζήτηση στο iSchool!
Τι;
Πως;
Ταξινόμηση
Που;
Σε συγκεκριμένη κατηγορία;
Ποιος;
Αποτελέσματα Αναζήτησης
Συμπληρώστε τουλάχιστον το πεδίο Τι;

Το iSchool είναι η μεγαλύτερη μαθητική διαδικτυακή κοινότητα με 67,571 εγγεγραμμένα μέλη και 2,432,549 μηνύματα σε 76,240 θέματα. Αυτή τη στιγμή μαζί με εσάς απολαμβάνουν το iSchool άλλα 328 άτομα.

Καλώς ήρθατε στο iSchool!

Εγγραφή Βοήθεια

Κλειστό Θέμα

Το παρόν θέμα είναι κλειδωμένο! Δεν μπορείτε να απαντήσετε σε αυτό.

Εξετάσεις Michigan ECCE/ECPE Μάιος 2010

Πως νομίζετε ότι τα πήγατε;

Αποτελέσματα της δημοσκόπησης (Ψήφισαν 73)
Πολύ καλά, σίγουρα πέρασα
18
24,66%
Καλά, μάλλον πέρασα
32
43,84%
Μέτρια, παίζεται αν πέρασα
19
26,03%
Χάλια, σίγουρα κόπηκα
4
5,48%

teol20

Επιφανές Μέλος

Ο teol20 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Έχει γράψει 9,426 μηνύματα.

O teol20 αφού χασμουρήθηκε έγραψε: στις 21:29, 13-04-10:

Ας τα παρουμε όλα μαζι με τη σειρα.Πρωτη συμβουλη και κανονας ειναι να ΜΗΝ αγχωθεις.

Η βαση ειναι 65% και το GVR και στο Listening.Δηλαδη με 33/50 περνάς στο ακουστικό οπως και με 65/100 στο GVR.Τα προφορικα ειναι ευκολα και το κλιμα ειναι πολυ φιλικο.Δεν κοβουν και εύκολα.Να εισαι χαλαρος,να χαμογελας και να εισαι ο εαυτός σου.Επισης μην αγχωθεις για χαζα λαθη που μπορει να κανεις γιατι στοχος ειναι να επικοινωνήσεις.

Στην έκθεση προσοχε πολυ τα γραμματικα λαθη και να χρησιμοποιείς συνδετικες εκφράσεις όπως:
Ιn the first place...
First of all...
Firstly,
In addition,
Furthermore,
Moreover,
To sum up,
To conclude,
All in all, και πολλά άλλα.

Επίσης αν δυσκολευεσαι τοσο πολυ μαθε μια τυποποιημενη εισαγωγη και conclusion καθως μπορει μεν να μην παιρνεις πολλα credits αλλα τουλαχιστον θα περάσεις

Τωρα οσον αφορα τη βαθμολογια:
"Examinees with a Low Pass (or higher) in all four sections are awarded an ECCE certificate. Examinees who pass three sections with a Low Pass (or higher) and receive no less than a Borderline Fail in one section are awarded an ECCE certificate. A certificate is not awarded to any examinee who has a complete Fail in any section."

Ελπιζω να σε βοηθησα.
Για οτιδηποτε αλλο μη διστασεις!
1 Δεν μπορείτε να αξιολογήσετε αρνητικά το μήνυμα αυτόΔεν μπορείτε να αξιολογήσετε θετικά το μήνυμα αυτό

Noisette (Φωτεινός Θάλαμος)

Επιφανές Μέλος

H Φωτεινός Θάλαμος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 2,624 μηνύματα.

H Noisette Love is our resistance. έγραψε: στις 21:31, 13-04-10:

Προλαβαίνεις. Και εμείς στο ECPE 30λεπτά εχουμε στην διαθεση μας και ειναι αρκετος χρόνος.

Τα 5 πρωτα λεπτα σκεφτεσαι πιο θεμα θα γραψεις και κάνεις brainstorming.

Στα υπόλοιπα 20 λεπτα γραφεις την εκθεση. Για να προλαβεις θα πρεπει να εχεις ετοιμο προλογο και επιλογο(καποιες εκφρασεις πασπαρτού) και συνδετικές λέξεις απο παραγραφο σε παραγραφο.

Και στα 5 λεπτα που θα σου μεινουν στο τελος διορθωνεις τα λαθη σου.

Αααα!Σταματα να το σκεφτεσαι και ξεκίνα εξασκηση!
0 Δεν μπορείτε να αξιολογήσετε αρνητικά το μήνυμα αυτόΔεν μπορείτε να αξιολογήσετε θετικά το μήνυμα αυτό

teol20

Επιφανές Μέλος

O teol20 αφού χασμουρήθηκε έγραψε: στις 21:39, 13-04-10:

Δεν εχει χαθει ακομα τίποτα πάντως.
Παντως αν το χεις φοβο με την εκθεση μαθε 3-4 σειρες εισαγωγη και επιλογο και σχεδον το 1/3 της εκθεσης το χεις

Θα κανεις το εξης πλάνο:

Εισαγωγη=3-4 σειρες(1 παραγραφος)
Κυριως θεμα(10 σειρες περιπου σε 2 παραγραφους)
Επιλογος=3-4 σειρες.

Ετσι εχεις γυρω στις 18 σειρες εκθεση που ειναι 1 σελίδα.
Βεβαια αυτο ειναι τυπικο και απολυτως προσαρμόσμενο στα γούστα σου
0 Δεν μπορείτε να αξιολογήσετε αρνητικά το μήνυμα αυτόΔεν μπορείτε να αξιολογήσετε θετικά το μήνυμα αυτό

spiros-corfu (ΣΠΥΡΟΣ)

Νεοφερμένος

Ο ΣΠΥΡΟΣ αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Είναι 24 ετών και μας γράφει απο Κέρκυρα (Κέρκυρα). Έχει γράψει 5 μηνύματα.

O spiros-corfu ecce 8 may 2010!!!!!!!omg!! έγραψε: στις 21:45, 13-04-10:

ευχαριστώ πολύ αλλά ήδη χρησιμοποιώ αυτές τις συνδετικές λέξεις και έχω ετοιμάσει δικό μου προλογο και επιλογο(καποιες εκφρασεις πασπαρτού όπως είπες)αλλά το κύριος θέμα είναι για μένα που με κάνει fail.δηλαδή θα βγω εκτός θέματος,η καθηγήτρια μου λέει πως γράφω ότι μου έρθει και κάποιες φορές δεν βγάζουν νόημα,μπερδεμένα,φτωχά επιχειρήματα.....και τέτοια...μην σας ζαλίζω...έχω δώσει το bcce και το έχω πάρει(αν και μας έχει πει πως δεν αναγνωρίζεται-δηλαδή δεν μετράει...αναγνωρίζεται όμως???)...έχω ακούσει πως αν βγεις εκτός θέματος κόβεσαι...

Examinees who pass three sections with a Low Pass (or higher) and receive no less than a Borderline Fail in one section are awarded an ECCE certificate. (αυτό θα πει πως αν περάσω σε τρία και κοπώ σε ένα,περνάω???-δηλαδή αν κοπώ στην έκθεση περνάω...)
A certificate is not awarded to any examinee who has a complete Fail in any section.(αυτό θα πει πως αν έχω σε ένα κομμάτι fail κόβομαι ή αν έχω σε όλα κόβομαι???)

spiros-corfu (ΣΠΥΡΟΣ)

Νεοφερμένος

Ο ΣΠΥΡΟΣ αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Είναι 24 ετών και μας γράφει απο Κέρκυρα (Κέρκυρα). Έχει γράψει 5 μηνύματα.

O spiros-corfu ecce 8 may 2010!!!!!!!omg!! έγραψε: στις 21:48, 13-04-10:

για το Κυριως θεμα λες(10 σειρες περιπου σε 2 παραγραφους)???δηλαδή 5 σειρές σε κάθε παράγραφο ή 10 σειρές σε κάθε παράγραφο??

teol20

Επιφανές Μέλος

O teol20 αφού χασμουρήθηκε έγραψε: στις 21:49, 13-04-10:

Aν εχεις εστω και ενα Fail κοβεσαι.
Tωρα για την έκθεση δεν κοβουν ευκολα για εκτος θεματος.Καλυτερα να βγει λίιιιγο εκτος θεματος,παρα να γραφεις ακαταλαβιστικα

5 σειρες η καθε παραγραφος.

15-18 σειρες Χ 10 λεξεις η σειρα και ετσι jet!

spiros-corfu (ΣΠΥΡΟΣ)

Νεοφερμένος

O spiros-corfu ecce 8 may 2010!!!!!!!omg!! έγραψε: στις 21:53, 13-04-10:

ευχαριστώ πολύ με καλύψατε και με βοηθήσατε πάρα πολύ!!!σας ευχαριστώ θα δείξει τώρα στις 8 Μαίου και τέλη Ιουλίου αν θα το περάσω...καλη επιτυχία σε εσάς που δίνετε ecpe και ecce!!!

Επιφανές Μέλος

H Φωτεινός Θάλαμος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 2,624 μηνύματα.

H Noisette Love is our resistance. έγραψε: στις 21:54, 13-04-10:

Σπύρο αν έχεις πρόβλημα γλωσσικο ή σύνταξης καλό θα είναι να σκέφτεσαι διπλά το τί γράφεις. Τώρα το αν είσαι εκτός θέματος σημαίνει οτι δεν εχεις διαβασει καλα το θέμα.

Ευχαριστούμε!

teol20

Επιφανές Μέλος

O teol20 αφού χασμουρήθηκε έγραψε: στις 23:24, 13-04-10:

Καλη μας επιτυχια!

teol20

Επιφανές Μέλος

O teol20 αφού χασμουρήθηκε έγραψε: στις 17:35, 15-04-10:

Tα timetables εχουν αρχισει να φτανουν.
Εγω το πήρα στα χέρια μου.
Εσεις το έχετε λάβει;

maria_apost

Φοιτητής

H maria_apost αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 31 ετών και Φοιτητής . Έχει γράψει 11 μηνύματα.

H maria_apost έγραψε: στις 16:14, 22-04-10:

δινω ecpe.μου ηρθε το χαρτι και δινω 2 μαιου προφορικα.επειδη δεν κανω καποια μαθηματα αλλα ψιλοδιαβαζω μονη μου, εχει αλλαξει κατι απο την προηγουμενη εξεταστικη περιοδο?υπαρχει καποια αλλαγη στο listening??

teol20

Επιφανές Μέλος

O teol20 αφού χασμουρήθηκε έγραψε: στις 16:26, 22-04-10:

Oλες οι αλλαγες ειναι εδω:http://lsa.umich.edu/umich/v/index.j...003d01010aRCRD

Πλεον δινονται και οι ερωτησεις στο παρτ 3 του ακουστικου και δεν ξερω αν εδωσες με το το νεο συστημα προφορικων,2-2.
1 Δεν μπορείτε να αξιολογήσετε αρνητικά το μήνυμα αυτόΔεν μπορείτε να αξιολογήσετε θετικά το μήνυμα αυτό

Επιφανές Μέλος

H Noisette Love is our resistance. έγραψε: στις 17:40, 22-04-10:

2 Μαίου προφορικά;;;;;Πριν τα γραπτά;;;

Εγώ δίνω προφορικά 5 Ιουνίου!

maria_apost

Φοιτητής

H maria_apost αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 31 ετών και Φοιτητής . Έχει γράψει 11 μηνύματα.

H maria_apost έγραψε: στις 23:36, 22-04-10:

ναι 2 μαιου..θα ειμαι απο τους πρωτους μαλλον! θα σας ενημερωσω! σε ευχαριστω teol20 για την διευκρινηση!

teol20

Επιφανές Μέλος

O teol20 αφού χασμουρήθηκε έγραψε: στις 00:12, 23-04-10:

Tιποτα μωρε!
Εγω δινω στις 23/05!
Καλη μας επιτυχια!!!

Επιφανές Μέλος

H Noisette Love is our resistance. έγραψε: στις 00:19, 23-04-10:

Να με ενημερωσετε παιδια!!!

Καλή Επιτυχία!!!!!!!

Diana Fire (Τίνα)

Μαθητής Γ' λυκείου

H Τίνα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Μαθητής Γ' λυκείου . Έχει γράψει 89 μηνύματα.

H Diana Fire έγραψε: στις 11:30, 23-04-10:

έδωσα και δε το πηρα ξκαι τωρα ξαναδίνω. Είμαι βέβαια λίγο αγχωμένη για τα αποτελεσματα, αλλα εχω πίστη, ελπιδα και διαισθηση!!

teol20

Επιφανές Μέλος

O teol20 αφού χασμουρήθηκε έγραψε: στις 11:35, 23-04-10:

Που κοπηκες αν επιτρεπετε;Αλλα οπως και να χει θα ΣΚΙΣΟΥΜΕ!

Diana Fire (Τίνα)

Μαθητής Γ' λυκείου

H Τίνα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Μαθητής Γ' λυκείου . Έχει γράψει 89 μηνύματα.

H Diana Fire έγραψε: στις 11:47, 23-04-10:

Αρχική Δημοσίευση από teol20
Που κοπηκες αν επιτρεπετε;Αλλα οπως και να χει θα ΣΚΙΣΟΥΜΕ!
Στο listening κόπηκα..Ναι. 2η φορά πιστεύω όντως θα σκίσουμε!!!

Επιφανές Μέλος

H Noisette Love is our resistance. έγραψε: στις 14:27, 23-04-10:

Θετική ενέργεια και θα περάσουμε!!!!

(Καλέ γιατί τόσες αρνητικές;;;)

Χρήστες

• Τα παρακάτω 0 μέλη και 1 επισκέπτες διαβάζουν μαζί με εσάς αυτό το θέμα.

• (View-All Tα παρακάτω 0 μέλη διάβασαν αυτό το θέμα τις τελευταίες 30 μέρες:
    Μέχρι και αυτή την στιγμή δεν έχει δει το θέμα κάποιο ορατό μέλος

Βρείτε παρόμοια