Επεξεργασία Προφίλ Επεξεργασία Avatar Επεξεργασία Υπογραφής Επεξεργασία Επιλογών E-mail και Κωδικός Ρυθμίσεις Ειδοποιήσεων
Αποσύνδεση Οι Συνδρομές μου Το Προφίλ μου Τα Posts μου Τα Threads μου Λίστα Επαφών Αντιδράσεις σε Posts μου Παραθέσεις των Posts μου Αναφορές σε Εμένα Ενέργειες Συντονιστών Αόρατος Χρήστης

Το iSchool είναι η μεγαλύτερη μαθητική διαδικτυακή κοινότητα με 69,159 εγγεγραμμένα μέλη και 2,484,173 μηνύματα σε 79,226 θέματα. Αυτή τη στιγμή μαζί με εσάς απολαμβάνουν το iSchool άλλα 386 άτομα.

Καλώς ήρθατε στο iSchool!

Εγγραφή Βοήθεια

Φροντιστήρια σχολικών μαθημάτων

iJohnnyCash (Panayotis Yannakas)

Φοιτητής

Ο Panayotis Yannakas αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Είναι Φοιτητής του τμήματος Διοίκησης Επιχειρήσεων (ΤΕΙ/Πάτρα) . Έχει γράψει 17,181 μηνύματα.

O iJohnnyCash έγραψε: στις 03:43, 13-06-05:

Τα φροντιστήρια σχολικών μαθημάτων έχουν μπει για τα κάλα στην ζωή του μαθητή . Πολλοί είναι εκείνοι που πιστεύουν οτι το αποτέλεσμα απο τις πανελλήνιες θα εξαρτηθεί απο το πόσο κάλο είναι το φροντιστήριο. Ποία είναι η δικοί σας γνώμη? Εμένα με έχει βοηθήσει πολύ ενα φροντιστήριο, αλλά πολλές φόρες πρέπει να αφιερώσω τόσες ώρες για την παρακολούθηση ενός μαθήματος σε φροντιστήριο που έχει σαν αποτέλεσμα μετά να νιώθω εξαντλημένος για να κάνω το προσωπίκο διάβασμα , που για έμενα παίζει το καθοριστικό ρόλο. Πιστεύω ότι το φροντιστήριο δεν μπορεί να αντικαταστήσει το προσωπικό διάβασμα αλλά είναι ένα σημαντικό βοήθημα
Πρέπει να συνδεθείτε για να αντιδράσετε σε μηνύματα
Παράθεση

Subject to change (Λία)

Φοιτητής

H Λία αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Φοιτητής . Έχει γράψει 10,251 μηνύματα.

H Subject to change έγραψε: στις 04:05, 13-06-05:

Εγω σε ελάχιστες περιπτώσεις θεωρω οτι πραγματικά βοηθούν. Στις περισσότερες το παιδι αναγκάζεται να παει για να μην αισθανεται οτι "μειονεκτει" απέναντι στους συμμαθητές του. Εγώ στην Γ' Λυκείου πήγα μόνο σε 5 εκ των οποίων τα 2 επειδη απλα ειχα πορωση με το μαθημα (Μαθηματικα) και δεν μπορουσα να διανοηθω οτι θα γίνεται μάθημα και θα λειπω (ειχανε και φάση οι καθηγητες! Στα Γενικής Παιδειας ήταν ένας που έλεγε φοβερα αστεια και λιώναμε και στο Κατ. ήταν ενας που έβαζε ωραίες ασκήσεις, ασε που μου ανέβαζε το ηθικο επειδη με θεωρούσε ιδιοφυία κι όταν πήγαινα σπίτι αισθανόμουν τουλάχιστον Γκαλουα ). Στο Φυσική Γενικής πάντα χασομέραγα και έκανα πλάκα με τον καθγητη γιατι τον θεωρούσα ηλίθιο
ʼρα καταλήγω ότι ακόμα κι αν έκανα φροντιστήριο μόνο σε Φυσική Κ. και Εκθεση τον ίδιο βαθμό θα έγραφα.
Βέβαια μπορει να μην διαβαζα ποτέ για το φροντιστήριο αλλα διάβαζα για το σχολειο. Αν κάποιος εχει παρατημένο το σχολείο και διαβάζει μόνο για το φροντιστήριο, λογικό ειναι να του είναι απαραίτητο.
Παράθεση

iJohnnyCash (Panayotis Yannakas)

Φοιτητής

Ο Panayotis Yannakas αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Είναι Φοιτητής του τμήματος Διοίκησης Επιχειρήσεων (ΤΕΙ/Πάτρα) . Έχει γράψει 17,181 μηνύματα.

O iJohnnyCash έγραψε: στις 08:07, 13-06-05:

Αρχική Δημοσίευση από Michelle
Εγω σε ελάχιστες περιπτώσεις θεωρω οτι πραγματικά βοηθούν. Στις περισσότερες το παιδι αναγκάζεται να παει για να μην αισθανεται οτι "μειονεκτει" απέναντι στους συμμαθητές του. Εγώ στην Γ' Λυκείου πήγα μόνο σε 5 εκ των οποίων τα 2 επειδη απλα ειχα πορωση με το μαθημα (Μαθηματικα) και δεν μπορουσα να διανοηθω οτι θα γίνεται μάθημα και θα λειπω (ειχανε και φάση οι καθηγητες! Στα Γενικής Παιδειας ήταν ένας που έλεγε φοβερα αστεια και λιώναμε και στο Κατ. ήταν ενας που έβαζε ωραίες ασκήσεις, ασε που μου ανέβαζε το ηθικο επειδη με θεωρούσε ιδιοφυία κι όταν πήγαινα σπίτι αισθανόμουν τουλάχιστον Γκαλουα ). Στο Φυσική Γενικής πάντα χασομέραγα και έκανα πλάκα με τον καθγητη γιατι τον θεωρούσα ηλίθιο
ʼρα καταλήγω ότι ακόμα κι αν έκανα φροντιστήριο μόνο σε Φυσική Κ. και Εκθεση τον ίδιο βαθμό θα έγραφα.
Βέβαια μπορει να μην διαβαζα ποτέ για το φροντιστήριο αλλα διάβαζα για το σχολειο. Αν κάποιος εχει παρατημένο το σχολείο και διαβάζει μόνο για το φροντιστήριο, λογικό ειναι να του είναι απαραίτητο.
Πλέον ο μαθήτης δεν κουράζεται στο να διαβάζει αλλά στο να ακούει τα ίδια πράγματα! :/
Παράθεση

Anarki (Αλέξης)

Φοιτητής

Ο Αλέξης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Είναι 33 ετών , Φοιτητής του τμήματος Ηλεκτρονικών Μηχανικών και Μηχανικών Υπολογιστών Κρήτης (Χανιά) και μας γράφει απο Χανιά (Χανιά). Έχει γράψει 2,904 μηνύματα.

O Anarki έγραψε: στις 08:33, 13-06-05:

Εγω ούτε φροντιστήριο πήγαινα, ούτε ιδιαίτερα έκανα. Ήμουνα ο μόνος νομίζω σε όλη την 4η Λυκείου . Γινόταν πολύ καλό μάθημα στο σχολείο βέβαια...
Παράθεση

weak and powerless

Περιβόητο Μέλος

Ο weak and powerless αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Έχει γράψει 2,242 μηνύματα.

O weak and powerless έγραψε: στις 13:05, 13-06-05:

Αρχική Δημοσίευση από Anarki
σε όλη την 4η Λυκείου .
έκαψες;

εγώ το μόνο που θυμάμαι από το φροντιστήριο είναι πως κάναμε μεσημεριάτικα με αποτέλεσμα να κοιμάμαι στο τελευταίο θρανίο . πολύ νύστα ρε παιδιά...
Παράθεση

Rattlehead

Δραστήριο Μέλος

Ο Rattlehead αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Είναι 34 ετών . Έχει γράψει 362 μηνύματα.

O Rattlehead έγραψε: στις 16:44, 13-06-05:

Υπό φυσιολογικές συνθήκες το φροντιστήριο δε χρειάζεται.. Όταν όμως οι καθηγητές στο σχολείο θεωρούν δεδομένο ότι όλοι πηγαίνουν φροντιστήριο και όλοι τα καταλαβαίνουν εκεί δεν κάνουν το ίδιο καλό μάθημα.. ʼλλωστε δεν μπορείς να κάνεις το ίδιο καλό μάθημα σε 30 άτομα και το ίδιο σε 10.. Ωστόσο πιστεύω ότι αν δε καθίσεις να διαβάσεις το φροντιστήριο δεν κάνει τίποτα.. Είναι σαν τα βοηθήματα.. Αν το αγοράσεις και δεν το χρησιμοποιήσεις είναι άχρηστο!
Παράθεση

Anarki (Αλέξης)

Φοιτητής

Ο Αλέξης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Είναι 33 ετών , Φοιτητής του τμήματος Ηλεκτρονικών Μηχανικών και Μηχανικών Υπολογιστών Κρήτης (Χανιά) και μας γράφει απο Χανιά (Χανιά). Έχει γράψει 2,904 μηνύματα.

O Anarki έγραψε: στις 20:41, 13-06-05:

Ε νταξ', 3η Λυκείου προφανώς
Παράθεση

Subject to change (Λία)

Φοιτητής

H Λία αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Φοιτητής . Έχει γράψει 10,251 μηνύματα.

H Subject to change έγραψε: στις 20:51, 13-06-05:

Αρχική Δημοσίευση από Anarki
Ε νταξ', 3η Λυκείου προφανώς
Καλα μην το λες, δεν ειναι και τόσο προφανές. Στα νυχτερινά πχ υπάρχει 4η λυκείου
Παράθεση

gianakin

Εκκολαπτόμενο Μέλος

Ο gianakin αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Είναι 34 ετών . Έχει γράψει 151 μηνύματα.

O gianakin έγραψε: στις 19:21, 14-06-05:

Ειμαι all the way υπερ των φροντιστηριων.Ειδικα αν ειναι 7-9 ατομα σε καθε τμημα(οποως ημασταν εμεις) ειναι θεικο το μαθημα,ο καθηγητης ειναι ιδιωτικος και ενδιαφερεται ανγκαστικα ή απο μονος του κ ειδικα αν ειναι κ νεος,κανεις κ χαβαλε κ με τα μυαλα που κουβαλα σου περνα πιο ευκολα τις γνωσεις.
Στο σχολειο ειναι τελειως διαφορετικα τα πραγματα κ με τιποτα δεν σε προετοιμαζουν καλα για Πανελληνιες.Εγω οφειλω το 18,4 μου 60% στο διαβασμα μου,45% στο φροντιστηριο και 5% στο σχολειο.
ΥΓ: Μιλαω παντα εκ της δικης μου πειρας,ετσι?
Παράθεση

YoMaNaTiOn

Δραστήριο Μέλος

Ο YoMaNaTiOn αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Είναι 33 ετών . Έχει γράψει 405 μηνύματα.

O YoMaNaTiOn έγραψε: στις 19:56, 14-06-05:

Είμαι υπέρ του φροντιστηρίου, αφού είναι πλέον κατεστημένο, αλλά είμαι κατά του όλου συστήματος εκπαίδευσης στην Ελλάδα, οπότε δεν έχω να πω κάτι παραπάνω. Στραβός είναι ο γυαλός, άρα θέλουμε δε θέλουμε στραβά αρμενίζουμε.

//μη δω κανένα να σχολιάζει τα ποσοστά του gianakin, ένα λαθάκι έκανε το παλικάρι! :/ (προφανώς 35% θέλει να πει ο μάστορας)
Παράθεση

gianakin

Εκκολαπτόμενο Μέλος

Ο gianakin αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Είναι 34 ετών . Έχει γράψει 151 μηνύματα.

O gianakin έγραψε: στις 20:22, 14-06-05:

Οντως,ελεος!Πως το εκανα αυτο?
Παράθεση

bunny217 (Ποιός Ξέρει???)

Διακεκριμένο μέλος

H Ποιός Ξέρει??? αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 36 ετών . Έχει γράψει 3,896 μηνύματα.

H bunny217 Περίεργα συναισθήματα έγραψε: στις 10:36, 15-06-05:

Είναι θέμα παιδιού εαν θέλει να μάθει.
Γιατί και τον καλύτερο καθηγητή του κόσμου να του πας να κάνει μάθημα αν δεν είναι διατεθημένο να κάτσει να ακούσει και να μάθει δεν έχει κανένα αποτέλεσμα το ιδιαίτερο αλλά ούτε ακι το φροντιστήριο.
Παράθεση

Anarki (Αλέξης)

Φοιτητής

O Anarki έγραψε: στις 12:12, 15-06-05:

Εμείς στο σχολείο είμασταν 12 άτομα στην τάξη και χωριζόμασταν κιόλας στα μαθήματα κατεύθυνσης σε Ιατρικό και Τεχνολογικό τμήμα (θετική ήμουν ). Στο Τεχνολογικό που ήμουν εγω είμασταν 5 άτομα. Καλύτερα κι απο φροντιστήριο δηλαδή
Παράθεση

Rattlehead

Δραστήριο Μέλος

Ο Rattlehead αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Είναι 34 ετών . Έχει γράψει 362 μηνύματα.

O Rattlehead έγραψε: στις 16:06, 15-06-05:

και τζάμπα κιόλας!
Παράθεση

Anarki (Αλέξης)

Φοιτητής

O Anarki έγραψε: στις 16:39, 15-06-05:

Ε οχι ακριβώς...
Παράθεση

gianakin

Εκκολαπτόμενο Μέλος

O gianakin έγραψε: στις 17:15, 15-06-05:

Πληρωνες τιποτα?
Παράθεση

Anarki (Αλέξης)

Φοιτητής

O Anarki έγραψε: στις 22:47, 15-06-05:

Πήγαινα σε ιδιωτικό
Παράθεση

gianakin

Εκκολαπτόμενο Μέλος

O gianakin έγραψε: στις 23:54, 15-06-05:

That explains it...
Παράθεση

Subject to change (Λία)

Φοιτητής

H Subject to change έγραψε: στις 09:51, 16-06-05:

Αρχική Δημοσίευση από gianakin
That explains it...
Καλα μην είσαι και τόσο σίγουρος... Έτυχε και έπεσε ο Αναρκι σε καλό ιδιωτικό. Τα ξαδέλφια μου που πάνε σε ιδιωτικό δεν βλέπω να κάνουν τίποτα διαφορετικό. Ίσα ίσα που κάνουν ΚΑΙ επιπλέον ιδιαίτερα. Ασε το τι μου έχει πει ο ξάδελφος μου ότι γίνεται εκεί. Πχ. ένας γνωστός του κάπνιζε μπάφο σε κάθε διάλειμμα και μαστουρωνόταν.
Παράθεση

emufear

Περιβόητο Μέλος

Ο emufear αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Είναι 33 ετών . Έχει γράψει 1,272 μηνύματα.

O emufear έγραψε: στις 15:06, 16-06-05:

Ναι όμως το that explains it ισχύει διότι αν ΔΕΝ ήταν ιδιωτικό δεν έπαιζε με την καμία..
Με άλλα λόγια η μαθηματική σου λογική (η ποια σου έχει ένα μικρό bug
Παράθεση
Απάντηση στο θέμα

Χρήστες

• Τα παρακάτω 0 μέλη και 1 επισκέπτες διαβάζουν μαζί με εσάς αυτό το θέμα.

• (View-All Tα παρακάτω 0 μέλη διάβασαν αυτό το θέμα τις τελευταίες 30 μέρες:
    Μέχρι και αυτή την στιγμή δεν έχει δει το θέμα κάποιο ορατό μέλος

Βρείτε παρόμοια