Επεξεργασία Προφίλ Επεξεργασία Avatar Επεξεργασία Υπογραφής Επεξεργασία Επιλογών E-mail και Κωδικός Ρυθμίσεις Ειδοποιήσεων
Αποσύνδεση Οι Συνδρομές μου Το Προφίλ μου Τα Posts μου Τα Threads μου Λίστα Επαφών Αντιδράσεις σε Posts μου Παραθέσεις των Posts μου Αναφορές σε Εμένα Ενέργειες Συντονιστών Αόρατος Χρήστης

Το iSchool είναι η μεγαλύτερη μαθητική διαδικτυακή κοινότητα με 69,192 εγγεγραμμένα μέλη και 2,485,046 μηνύματα σε 79,293 θέματα. Αυτή τη στιγμή μαζί με εσάς απολαμβάνουν το iSchool άλλα 142 άτομα.

Καλώς ήρθατε στο iSchool!

Εγγραφή Βοήθεια

Νομική-πανελλήνιες ή εξωτερικό

Elenaa

Νεοφερμένος

H Elenaa αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 18 ετών . Έχει γράψει 3 μηνύματα.

H Elenaa έγραψε: στις 19:25, 11-04-19:

Γεια σας,πρόκειται να δώσω φέτος εξετάσεις και θέλω ως πρώτη επιλογή νομική.Βεβαια επειδή ακόμα δεν ξέρω αν θα πετύχω τον στόχο μου σκέφτομαι κάποιες εναλλακτικές.Δεν ξέρω αν τυχόν δεν περάσω αν θα είναι καλό είτε να ξαναεδινα ,είτε να πάω στην Κύπρο στο πανεπιστήμιο της Νικοσιας που διδάσκονται τα μαθήματα στα Ελληνικά και οι φοιτητές μαθαίνουν το ελληνικό δίκαιο,είτε να φύγω για κάποια άλλη χώρα του εξωτερικού.
Παρακαλώ αν κάποιος γνωρίζει κάτι ή μπορεί να με συμβουλεύσει κάθε άποψη δεκτή.
Πρέπει να συνδεθείτε για να αντιδράσετε σε μηνύματα
Παράθεση

NickLawSchool

Φοιτητής

Ο NickLawSchool αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Είναι 19 ετών και Φοιτητής του τμήματος Νομικής ΑΠΘ (Θεσσαλονίκη) . Έχει γράψει 3 μηνύματα.

O NickLawSchool έγραψε: στις 04:14, 30-04-19:

Την απάντηση θα στη δώσουν οι ετήσιες αξιολογήσεις των QS World Ranking, Shanghai Ranking κτλ. Αδιαμφισβήτητα η ποιότητα των νομικών σχολών της χώρας μας (Αθήνα και Θεσσαλονίκη) δεν συγκρίνεται με την αντίστοιχη στην Κύπρο. Ακόμα και η νομική της Κομοτηνής τα τελευταία χρόνια έχει επιδείξει σημαντική πρόοδο, πράγμα που επιβεβαιώνεται από τις συμμετοχές της σε διεθνείς διαγωνισμούς εικονικών δικών (κυρίως Διεθνούς δικαίου) όπου έχει φτάσει ακόμα και στην πρώτη θέση. Γνωρίζω άτομο που που σπούδασε νομική 2 χρόνια στην Κύπρο και έκανε 10% για νομική Κομοτηνής τη δεύτερη χρονιά και ακόμα από το α' εξάμηνο διαπίστωσε τεράστια διαφορά στο επίπεδο δυσκολίας. Ακόμα και η Κομοτηνή λοιπόν μπορώ να σου πω με βεβαιότητα ότι παρέχει καλύτερο επίπεδο σπουδών από την Κύπρο παρότι είναι αντικειμενικά η πιο εύκολη από τις τρεις νομικές σχολές της χώρας.
Κοίτα λοιπόν να σταθμίσεις τους παράγοντες κόστος και ποιότητα σπουδών.
Πρέπει να συνδεθείτε για να αντιδράσετε σε μηνύματα
Παράθεση
Απάντηση στο θέμα

Χρήστες

• Τα παρακάτω 0 μέλη και 1 επισκέπτες διαβάζουν μαζί με εσάς αυτό το θέμα.

• (View-All Tα παρακάτω 0 μέλη διάβασαν αυτό το θέμα τις τελευταίες 30 μέρες:
    Μέχρι και αυτή την στιγμή δεν έχει δει το θέμα κάποιο ορατό μέλος

Βρείτε παρόμοια

• Παρόμοια Θέματα
    • Νομική στο εξωτερικό - Από dimitris19
      Το θέμα έχει λάβει 155 απαντήσεις και βρίσκεται στην κατηγορία Σπουδές στο εξωτερικό.
      Το τελευταίο του μήνυμα δημοσιεύτηκε 30-11-16 στις 19:37.
    • Νομική στο εξωτερικό - Από Nicholas.
      Το θέμα έχει λάβει 0 απαντήσεις και βρίσκεται στην κατηγορία Βρετανία.
      Το τελευταίο του μήνυμα δημοσιεύτηκε 24-06-16 στις 19:33.
    • Νομική στο εξωτερικό - Από Nicholas.
      Το θέμα έχει λάβει 0 απαντήσεις και βρίσκεται στην κατηγορία Σπουδές στο εξωτερικό.
      Το τελευταίο του μήνυμα δημοσιεύτηκε 24-06-16 στις 19:12.
    • Νομική στο εξωτερικό - Από hmmyτονο
      Το θέμα έχει λάβει 3 απαντήσεις και βρίσκεται στην κατηγορία Σπουδές στο εξωτερικό.
      Το τελευταίο του μήνυμα δημοσιεύτηκε 24-08-10 στις 17:23.
  • Προηγούμενο Θέμα Επόμενο Θέμα