Επεξεργασία Προφίλ Επεξεργασία Avatar Επεξεργασία Υπογραφής Επεξεργασία Επιλογών E-mail και Κωδικός Ρυθμίσεις Ειδοποιήσεων
Αποσύνδεση Οι Συνδρομές μου Το Προφίλ μου Τα Posts μου Τα Threads μου Λίστα Επαφών Αντιδράσεις σε Posts μου Παραθέσεις των Posts μου Αναφορές σε Εμένα Ενέργειες Συντονιστών Αόρατος Χρήστης

Το iSchool είναι η μεγαλύτερη μαθητική διαδικτυακή κοινότητα με 69,090 εγγεγραμμένα μέλη και 2,482,334 μηνύματα σε 79,129 θέματα. Αυτή τη στιγμή μαζί με εσάς απολαμβάνουν το iSchool άλλα 600 άτομα.

Καλώς ήρθατε στο iSchool!

Εγγραφή Βοήθεια

Σεξ: η πρώτη φορά

Πόσο χρονών ήσασταν την πρώτη φορά που κάνατε σεξ;

Αποτελέσματα της δημοσκόπησης (Ψήφισαν 310)
13-15
19
6,13%
15-17
58
18,71%
17-19
87
28,06%
>19
18
5,81%
δεν έχω κάνει
128
41,29%

nikosxdxd (Νίκος)

Φοιτητής

Ο Νίκος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Είναι 25 ετών , Φοιτητής του τμήματος Νομικής (ΑΕΙ/Αθήνα) και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 2,533 μηνύματα.

O nikosxdxd έγραψε: στις 22:39, 24-09-13:

Αρχική Δημοσίευση από Dias
Επιστήμη δεν είναι, όμως καλό είναι να υπάρξει κάποια προετοιμασία και εξάσκηση, ώστε να μην προσπαθεί κάποιος να το φορέσει για πρώτη φορά την κρίσιμη στιγμή. Η προετοιμασία πρέπει να περιλαμβάνει, σαν homework, προσεκτική μελέτη των οδηγιών χρήσης, όχι λίγες δοκιμές για το πώς το φοράνε, crash test και ατομική χρήση μέχρι το τέλος.

Πλακα κανεις τωρα ετσι? Σιγα την επιστημη.
1
Πρέπει να συνδεθείτε για να αντιδράσετε σε μηνύματα
Παράθεση

Fastmen

Νεοφερμένος

Ο Fastmen αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Έχει γράψει 4 μηνύματα.

O Fastmen έγραψε: στις 14:41, 25-09-13:

Σιγά το πράγμα αυτά τα μαθαίνεις μόνο σου περνώντας κρυφά απο τον πατέρα σου και εξάσκηση μόνο σου.Απο τα 13 ξέρω πως να φοράω ειναι το πιο σημαντικό αφού ειανι για την προσωπική σου υγεία !!!!!!!!!!!!!!!
Παράθεση

nPb

Αποκλεισμένος χρήστης

Ο nPb αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Μας γράφει απο Σουηδία (Ευρώπη). Έχει γράψει 12,112 μηνύματα.

O nPb ... έγραψε: στις 14:48, 25-09-13:

Αρχική Δημοσίευση από Fastmen
Σιγά το πράγμα αυτά τα μαθαίνεις μόνο σου περνώντας κρυφά απο τον πατέρα σου και εξάσκηση μόνο σου.Απο τα 13 ξέρω πως να φοράω ειναι το πιο σημαντικό αφού ειανι για την προσωπική σου υγεία !!!!!!!!!!!!!!!
Μ' αρέσει "κρυφά από το πατέρα" λες και δεν γνωρίζει ο πατέρας! Μα πού ζούμε; Στο Ιράν;
3
Παράθεση

MakisH (Μάκης)

Φοιτητής

Ο Μάκης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Είναι 29 ετών , Φοιτητής του τμήματος Χημικών Μηχανικών ΕΜΠ και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 124 μηνύματα.

O MakisH έγραψε: στις 15:05, 25-09-13:

Αρχική Δημοσίευση από Δαλιδά
Μπράβο. Όλα τα βλαμμένα της τάξης μου αυτή τη συσχέτιση είχαν κάνει στη Γ λυκείου στον Καββαδία.
Oh god! Την ομίχλη εννοεί ο ποιητής!
Αντιθέτως, το "επίχρισμα" δεν αναφέρεται σε επικάλυψη κάποιας λαμαρίνας π.χ.....
1
Παράθεση

Fastmen

Νεοφερμένος

Ο Fastmen αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Έχει γράψει 4 μηνύματα.

O Fastmen έγραψε: στις 13:07, 26-09-13:

Καλά ο πατέρας ξέρει τα πάντα για εσένα αφού κι εκείνος ήταν κάποτε εφειβος και έκανε τα ειδικά με εμάς.Για αυτό και πολλοί εφειβοι λένε τα πάντα με τα παιδια τους όπως και εγώ αφού ο πατέρας μου έμαθε ότι του πείρα κρυφά ένα προφυλακτικό αποφάσισε να λέμε τα πάντα μεταξύ μας,κάτι που ειναι σημαντικό γιατί μπορείς να ρωτήσεις τα πάντα χωρις να ντρέπεται κάποιος
Παράθεση

jj!

Συντονιστής

Ο jj! αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Είναι 22 ετών και Φοιτητής . Έχει γράψει 5,259 μηνύματα.

O jj! έγραψε: στις 01:20, 29-09-13:

Η αλήθεια είναι ότι το προφυλακτικό χρειάζεται κάποια "crash tests" πριν το συμβάν
1
Παράθεση

Akis_Megara (possit felix esse)

Φοιτητής

Ο possit felix esse αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Είναι Φοιτητής του τμήματος Φιλολογίας (ΑΕΙ/Αθήνα) . Έχει γράψει 1,292 μηνύματα.

O Akis_Megara Vanitas vanitatum, omnia vanitas έγραψε: στις 23:25, 30-09-13:

Αρχική Δημοσίευση από jj!
Η αλήθεια είναι ότι το προφυλακτικό χρειάζεται κάποια "crash tests" πριν το συμβάν
Crash indeed...
3
Παράθεση

Volkswagen Fan (Mein Name ist fotis.)

Φοιτητής

Ο Mein Name ist fotis. αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Είναι 19 ετών , Φοιτητής και μας γράφει απο Γερμανία (Ευρώπη). Έχει γράψει 6,795 μηνύματα.

O Volkswagen Fan έγραψε: στις 11:40, 23-12-16:

Το παιδί πρέπει να ζει την ζωή του σαν παιδί αυτά ας τα κάνει μετά τα 18-20
1
Παράθεση

TombRaiderLover

Φοιτητής

Ο TombRaiderLover αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Είναι Φοιτητής του τμήματος Ιατρικής Σχολής (ΑΕΙ/Αθήνα) και μας γράφει απο Χανιά (Χανιά). Έχει γράψει 97 μηνύματα.

O TombRaiderLover έγραψε: στις 14:50, 23-12-16:

Αρχική Δημοσίευση από fotisapple
Ηξερα οτι το εγραψες εσυ, πριν καν δω το username.
4
Παράθεση

Φοιτητής

Ο Mein Name ist fotis. αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Είναι 19 ετών , Φοιτητής και μας γράφει απο Γερμανία (Ευρώπη). Έχει γράψει 6,795 μηνύματα.

O Volkswagen Fan έγραψε: στις 17:18, 23-12-16:

Γιατί διαφωνείς με αυτο
Παράθεση

klean (Κλεάνθης)

Φοιτητής

Ο Κλεάνθης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Είναι Φοιτητής του τμήματος Ηλεκτρολόγων Μηχανικών & Μηχανικών Η/Υ (ΕΜΠ/Αθήνα) . Έχει γράψει 2,704 μηνύματα.

O klean έγραψε: στις 19:33, 23-12-16:

Σκέψου ότι μετά μπορείς να βαθμολογήσεις το πόσο καλά πήγε η πρώτη φορά .
2
Παράθεση

Φοιτητής

O Volkswagen Fan έγραψε: στις 22:59, 23-12-16:

Έλεος ούτε καν
Παράθεση

PanosGR (Πάνος)

Φοιτητής

Ο Πάνος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Είναι 20 ετών , Φοιτητής του τμήματος Διεθνών & Ευρωπαϊκών Οικονομικών Σπουδών (ΟΠΑ/Αθήνα) και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 894 μηνύματα.

O PanosGR έγραψε: στις 23:57, 23-12-16:

Δηλαδή το σεξ μας εμποδίζει από το να ζήσουμε σαν παιδιά/έφηβοι;
Όποιος κάνει σεξ στο Λύκειο παύει να είναι παιδί/έφηβος;
Παράθεση

Φοιτητής

O Volkswagen Fan έγραψε: στις 00:02, 24-12-16:

Ναι καθώς το παιδί δεν είναι έτοιμο στο λύκειο εξάλλου όλοι η ζωή είναι μπροστά μας δεν μπορεί κάποιος να περιμένει , θέλει να κάνει κάτι έτσι για να πει ότι είναι μεγάλος .
Παράθεση

PanosGR (Πάνος)

Φοιτητής

Ο Πάνος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Είναι 20 ετών , Φοιτητής του τμήματος Διεθνών & Ευρωπαϊκών Οικονομικών Σπουδών (ΟΠΑ/Αθήνα) και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 894 μηνύματα.

O PanosGR έγραψε: στις 00:15, 24-12-16:

Ναι καθώς το παιδί δεν είναι έτοιμο στο λύκειο εξάλλου όλοι η ζωή είναι μπροστά μας δεν μπορεί κάποιος να περιμένει , θέλει να κάνει κάτι έτσι για να πει ότι είναι μεγάλος .
Δεν είναι όλοι έτσι. Δεν κάνουμε σεξ με την κοπέλα μας επειδή "δείχνουμε μεγάλοι", ούτε για να το πούμε στους φίλους μας. (Προσωπικά οι δικοί μου χέστηκαν). Αν το κάνεις για να δείξεις ότι είσαι μεγάλος, τότε άλλο επίθετο σε χαρακτηρίζει.
Επίσης, θεωρώ ότι αφού πολλά παιδιά είναι σε θέση να λάβουν μια απο τις σημαντικότερες αποφάσεις της ζωής τους, δηλαδή ποιο αντικείμενο να σπουδάσουν και που, έχουν την κριτική ικανότητα να αξιολογούν τις καταστάσεις και να προχωρούν σε σεξουαλικές πράξεις, εφόσον νιώθουν έτοιμα και τα ίδια.
Παράθεση

Φοιτητής

O Volkswagen Fan έγραψε: στις 10:02, 24-12-16:

Και πάλι δεν σύμφωνο αλλα εντάξει
Παράθεση

PanosGR (Πάνος)

Φοιτητής

O PanosGR έγραψε: στις 16:43, 24-12-16:

Τι γίνεται όμως με τις επαφές με άτομα του ίδιου φύλου που δεν είναι τόσο αθώες?
Παράθεση

Chris1993 (Χρήστος)

Πτυχιούχος

Ο Χρήστος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Είναι Πτυχιούχος του τμήματος Οργάνωσης & Διοίκησης Επιχειρήσεων (ΟΠΑ/Αθήνα) . Έχει γράψει 4,677 μηνύματα.

O Chris1993 έγραψε: στις 16:21, 25-12-16:

Το τρολλ πάει σύννεφο.
Θεωρώ ότι η πρώτη φορά είναι καλύτερο να γίνεται από έρωτα για πολλούς και διάφορους λόγους. Δεν θεωρώ ότΙ παίζει ρόλο πότε θα το κάνεις, αρκεί να νιώθεις καλά με το σώμα σου, με τον εαυτό σου αλλά και με τον σύντροφό σου. Θεωρώ υπερβολικό να γίνεται στα 12-13 λχ αλλά 16-18 είναι μια χαρά! Πάντα με προφύλαξη και φυσικά πάθος Είτε είναι άτομα του άλλου είτε του ιδίου φύλου.
7
Παράθεση
Απάντηση στο θέμα

Χρήστες

Βρείτε παρόμοια

• Παρόμοια Θέματα
    • Τραυματική πρώτη φορά - Από DAIGOG
      Το θέμα έχει λάβει 43 απαντήσεις και βρίσκεται στην κατηγορία Σεξουαλικά προβλήματα και απορίες.
      Το τελευταίο του μήνυμα δημοσιεύτηκε 06-01-17 στις 18:05.
    • Με αγχώνει η πρώτη φορά - Από dionisia
      Το θέμα έχει λάβει 6 απαντήσεις και βρίσκεται στην κατηγορία Σεξουαλικά προβλήματα και απορίες.
      Το τελευταίο του μήνυμα δημοσιεύτηκε 28-06-10 στις 15:43.
    • Πρωτη φορα. - Από Deluxe
      Το θέμα έχει λάβει 38 απαντήσεις και βρίσκεται στην κατηγορία Σεξουαλικά προβλήματα και απορίες.
      Το τελευταίο του μήνυμα δημοσιεύτηκε 15-10-05 στις 00:09.
  • Προηγούμενο Θέμα Επόμενο Θέμα